Lato z kryminałem, książka kryminalna na wakacjach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLato z kryminałem, książka kryminalna na wakacjach

Lato z kryminałem, książka kryminalna na wakacjach

7 sierpnia 2019 / Patrycja

Lato z kryminałem, książka kryminalna na wakacjach

Ludzie uwielbiają emocje. Emocje to coś dzięki czemu budzimy się do życia. Aby wyzwolić emocje, można spróbować różnych rzeczy. Skok spadochronowy, pierwszy lot samolotem, przejażdżka rollercoasterem – to wszystko zapewnia nam niezapewniany skok adrenaliny.

Kryminały w ostatnich latach znalazły się wśród najpopularniejszych gatunków literackich. I nic dziwnego. Człowiek od zawsze interesował się ciemną stroną swojej natury. Zło na co dzień tłamszone jest przez zasady etyczne i moralne, jednak to nie zmienia faktu, że lubimy czytać o krwawych zbrodniach i psychopatycznych mordercach. Zło dzieje się bezpiecznej odległości od naszej strefy komfortu, na kartach literatury możemy mu się bezkarnie przyglądać, a nawet spróbować wejść w kompetencje organów ścigania i rozwiązać zagadkę.

Dlaczego jeszcze lubimy kryminały?

Gatunek ten uczy analitycznego myślenia. Musimy uważnie przyjrzeć się wszystkim poszlakom, aby właściwie przewidzieć kto stał za daną zbrodnią. Kryminał prowadzi nijako intelektualną grę z czytelnikiem, bowiem często jesteśmy wodzeni za nos, a prawda jaką objawia autor na ostatnich stronach książki okazuje się być zupełnie inna niż ta, którą przewidywaliśmy na początku. Ta niepewność, mnogość wątków i faktów, a także psychologiczne portrety zbrodniarza i ofiary sprawiają, że wprost nie możemy się oderwać od treści.

Zastanawiasz się po jaki kryminał sięgnąć? Przeczytaj ten artykuł, a z pewnością wybierzesz najlepszą dla siebie kryminalną propozycję.

Flamenco

Polecana książka kryminalna na wakacje dowodzi, że zdarzenia z przeszłości zawsze wpływają na przyszłość.Prawdę można ukrywać, ale nie da się przed nią uciec. Jeden dramatyczny wypadek potrafi zmienić życie wielu osób.Przekonują się o tym bohaterowie powieści „Flamenco”. Los połączył drogi czwórki młodych ludzi w tragicznych okolicznościach. Wakacje w Hiszpanii miały zapewnić im urokliwe rozrywki i sporo wspaniałych wspomnień. Niestety, nierozważni studenci doprowadzili do zagrażającej życiu sytuacji. Nieprzytomną dziewczynę natychmiast trzeba było zawieźć do szpitala. To dlatego znany w Szwecji kompozytor muzyki popularnej Janne z kolegą podjął decyzję o uprowadzeniu samochodu. W trakcie akcji ratunkowej potrącony został Manuel. Nikt nie udzielił mu pomocy, więc długo leżał na ulicy, sam jak ranne zwierze. Sprawcy zbiegli do rodzinnej Szwecji, licząc, że cała sprawa nie ujrzy światła dziennego. Hiszpan Manuel poprzysiągł sobie, że odnajdzie ludzi, którzy zniszczyli jego karierę tancerza flamenco. Gdy stanie z nimi twarzą w twarz pojawiają się liczne komplikacje. Okaże się, że wieziona feralnym autem dziewczyna, nic nie wiedziała o zajściu. Ponadto w niewyjaśnionych okolicznościach zginą dwie osoby. Prawdopodobnie nie był to wypadek.

Czytaj dalej


Jan Melerski „Sprawcy i ofiary. Pokłosie fatalnego turnusu”
Wakacyjny wypoczynek chyba wszystkim kojarzy się z luzem i odpoczynkiem. Piękna pogoda, szumiące morze, gorące słońce – tak też miało być w życiu młodego małżeństwa z Łodzi. Jednak stało się coś co nie miało prawa się wydarzyć. Katarzyna wracała samotnie brzegiem plaży z nocnej imprezy. Początkowo spokojny spacer opustoszałą plażą przerodził się w koszmar o którym nieustannie stara się zapomnieć, bo przy zejściu z plaży spotkała dwójkę młodych mężczyzn, z których jeden złapał ją za nogę, a ona tracąc przytomność w wyniku upadku w głowie ma jeszcze szamotaninę mężczyzn. Dziewczyna po długiej rehabilitacji fizycznie doszła do siebie, lecz ślady na psychice zostały. Z powodu braku twardych dowodów śledztwo umorzono, ale na tym sprawa się nie kończy. Kilka lat po tym zdarzeniu, Katarzyna pracująca już na stanowisku prokuratora rozpoznaje w drzwiach pokoju przesłuchań swojego oprawcę – tego samego, który złapał ją za nogę na plaży w Stegnie.
Sprawcy i ofiary. Pokłosie fatalnego turnusu” jest to kontynuacja kryminału „Fatalny turnus”. To tutaj krzyżują się nieporozumienia rodzinne, intrygi, fatalna miłość, zagadka i próba uporania się z przeszłością. Sięgnij po tę lekturę jeśli chcesz poznać finał tej opowieści.

czytaj dalej

Queen Cara „Porwana przez Jokera”
Queen Cara to młoda i niezwykle utalentowana pisarka, która może zawstydzić niejednego doświadczonego pisarza umiejętnością kreacji świata w taki sposób, że czytelnik nie może dosłownie oderwać wzroku od książki.

Na kartach „Porwanej przez Jokera” , zabiera nas w podróż do świata gangsterskich porachunków, gdzie świadczą twarde reguły gry. Główna bohaterka powieści to młoda, osiemnastoletnia dziewczyna, która wiedzie zupełnie przeciętne życie. Do czasu… Bowiem pewnego dnia zostaje porwana przez groźnego szefa gangu. Na domiar złego nikt jej nie szuka, bo przez bliskich została uznana za zmarłą. Jej los zależy od nieobliczalnego człowieka, który postanowił uwięzić Caroline Williams w luksusowej willi. Dziewczyna ma świadomość tego, że musi być posłuszna, jednak przychodzi jej to z trudem. Nie potrafi panować nad językiem – często prowokuje Jokera swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami. Sama momentami dziwi się temu, że jeszcze żyje. Mimo zagrożenia młoda kobieta obserwuje u siebie coś na wzór syndromu sztokholmskiego. Z jednej strony boi się Jokera, a z drugiej czuje do niego słabość. I podejrzewa, że jej osoba też nie jest mu obojętna, przecież czasem potrafi sprawić jej prezent, a nawet sprawić niespodziankę i spełnić jej marzenie.

Jaki tak naprawdę jest Joker? Czy to wyrachowany psychopata, pozbawiony uczuć, czy też może czuły mężczyzna, którego życie zmusiło do podjęcia kroków, których wcale nie chciał uczynić. Nie zdradzamy więcej szczegółów – sięgnij po „Porwaną prze Jokera” i zobacz jak wygląda świat w którym nikt nie chce się znaleźć .

czytaj dalej

Lidia Tasarz „Bez wyjścia”
Lidia Tasarz to ceniona autorka, która jak nikt inny potrafi konstruować akcję w taki sposób, że nawet najbardziej wymagający czytelnik nie znajdzie powodów do niezadowolenia. W powieści „Nić Ariadny” , poznaliśmy Agatę – kobietę do zadań specjalnych, która w wyniku niebezpiecznej misji traci pamięć i nie może przypomnieć sobie swojej tożsamości. Po długim pobycie w szpitalu i rekonwalescencji w końcu dochodzi do siebie. Jej dalsze losy opisuje książka „Bez wyjścia”. Kobieta postanawia wrócić do obowiązków zawodowych, mimo że, zdaniem lekarzy powinna jeszcze odpoczywać. Jednak nie może spokojnie leżeć w łóżku, gdy na horyzoncie pojawia się kolejne zadanie. Tym razem musi stawić czoła grupie terrorystycznej, a to niesie ogromne ryzyko. Głuche telefony w środku nocy zaczynają pojawiać się coraz częściej, a przestraszona kobieta stara się odkryć czy te incydenty mają jakiś związek ze sprawą.

Czy znowu grozi jej niebezpieczeństwo? Czy znajdzie oparcie w swoim partnerze? Jak potoczy się misja, której się podjęła. Nie zdradzimy już ani słowa. „Bez wyjścia” czeka na to byś ją przeczytał.

czytaj dalej

Marta Merriday „Adler, tajemnica zamku Bazina”
„Adler, tajemnica zamku Bazina”, to niezwykle mroczna opowieść okraszona czarnym humorem autorki, który powoduje rozładowanie napięcia w najbardziej newralgicznych momentach powieści. W małym angielskim miasteczku dochodzi do serii dziwnych zdarzeń. Mordowane są zwierzęta i nie są to pojedyncze sztuki, które zrzucić można by na karb przypadku. Zwierząt ginie coraz więcej, a zrozpaczeni mieszkańcy nie potrafią znaleźć sobie miejsca. Sytuacja zaognia się w noc halloweenową, gdzie zabójstw zwierząt jest nawet kilka razy więcej niż zazwyczaj. Ludzie martwią się o swoje bezpieczeństwo, a w miasteczku wyczuwalna jest paranoiczna atmosfera. Sytuację spróbuje wyjaśnić młody zoolog, który jeszcze nie wie, że przyjdzie mu się zmierzyć oko w oko ze złem.

Kto wyjdzie cało z tej walki? Jaka siła stoi za tymi makabrycznymi wydarzeniami, a może to wszystko to tylko niefortunny zbieg okoliczności. Sprawdź sam, a jeszcze długo nie zapomnisz o książce „Adler, tajemnica zamku Bazina”.

czytaj dalej

Jolanta Maria Kaleta „Pułapka”
„Pułapka” to idealne połączenie wątku podróżniczego z elementem kryminału, a Joanna Maria Kaleta po mistrzowsku wplotła te dwa różne elementy w jedną całość. Powieść przedstawia historię dwóch braci – Maxa i Patryka Czarnowskich, których prócz więzów krwi łączy wspólna pasja do eksploracji i odkrywania tego co nieznane. Mężczyźni od dłuższego czasu słyszeli o tym, że Niemcy na terenie Polski ukryli olbrzymi skarb, którego posiadanie na zawsze zmieniłoby ich życie. Według podań ma być on ukryty w „szczelinie jeleniogórskiej”. Na poszukiwanie wyruszają też Justus Schwarz oraz Marian Boryczko, a także dziennikarz Jacek Sulima. Cała grupa musi zmierzyć się nie tylko z wymagającymi warunkami pogodowymi na które nie do końca byli przygotowani, ale też stawić czoła dziwnym mieszkańcom gór, które pilnują zapomnianego przez większość skarbu.

Jak poradzą sobie z tym zadaniem – czy uda im się bezpiecznie wrócić do swoich domów? Czy skarb naprawdę jest ukryty tam gdzie wskazują podania? Jak zmieni się ich życie po tej wędrówce. Na te wszystkie pytania poznasz odpowiedź, gdy przeczytasz tę fascynującą książkę autorstwa Jolanty Marii Kalety.

czytaj dalej

Małgorzata Mossakowska-Górnikowska, „Mroczny spadek”
Maja to młoda dziewczyna, której życie nagle i w niespodziewany sposób przyspiesza. Niemal w jednym momencie dowiaduje się o śmierci ojca i spadku jaki odziedziczyła mieszkanie. Dziewczyna, która jest przerażona nieuregulowanymi kwestiami prawnymi dotyczącymi spadku wbrew swojej woli zaczyna wchodzić w meandry historii własnych przodków i odkrywa bolesną prawdę na temat swojego dziadka który był w przeszłości radzieckim żołnierzem, który został w tracie II wojny światowej oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na terenie Polski. Oprócz poznawania rodzinnych losów Maja musi stoczyć urzędową batalię, którą szczegółowo opisała autorka, przypominając nam na czym polega piekielność polskich urzędów. W tym całym ferworze obok Mai pojawia się coraz więcej ludzi którzy słyszeli o majątku. Niektórzy usilnie oferują wsparcie, a inni tylko się przypatrują jej poczynaniom.

Czy dziewczyna słusznie rozezna które osoby mają czyste intencje. „Mroczny spadek” to książka bardzo obfita jeśli chodzi o ilość stron, ale sam zobaczysz, że szybko wciągniesz się w te malowniczą i zarazem trzymającą w napięciu akcje uplasowaną we wnętrzu starej, przedwojennej kamiennicy.

Nie musisz wcale wychodzić do kina na horror, by poczuć dreszczyk emocji. Wystarczy, że sięgniesz po jeden z naszych kryminałów i będziesz niczym Sherlock Holmes śledzić i przywidywać rozwój wydarzeń. Może Twoje prywatne śledztwo okaże się sukcesem i będzie zgodne z kreacją stworzoną przez autora?