Kurs Robotyki dla dzieci - pasja która zaprocentuje w przyszłości - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKurs Robotyki dla dzieci – pasja która zaprocentuje w przyszłości

Kurs Robotyki dla dzieci – pasja która zaprocentuje w przyszłości

16 listopada 2021 / Grzegorz Malinowski

Kurs tworzenia robotów dla dzieci? Czy to nie za trudne? Absolutnie nie! Zobaczymy, czy kurs robotyki dla dzieci to coś, co rozwinie ich umiejętności i wzbogaci nasze pociechy o cenną wiedzę

 

Czy znajomość budowy robotów przyda się dzieciom w przyszłości?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że przyszłość leży w komputerach, robotyce i automatyzacji. Już teraz wiele tradycyjnych zawodów i stanowisk pracy jest likwidowanych, a zastępują je roboty, które wykonują swoją pracę szybciej, dokładniej i taniej.

Mając świadomość dynamicznego rozwoju i zmieniającego się świata, https://robocode.pl/ przygotował specjalne kursy dla dzieci, które przedstawią fascynujący świat robotów i robotyki. To właśnie na takich zajęciach dziecko rozwinie swoją wyobraźnię, jakże ważną umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i dociekania prawidłowych rozwiązań. To uniwersalne zdolności, które przydadzą się bez względu na to, jaką ścieżkę rozwoju i kariery obiorą nasze dzieciaki. Jeśli jednak podczas kursu zapałają one pasją do robotyki i nowoczesnych technologii, możemy być spokojni o ich przyszłość zawodową.

Który kurs programowania robotów wybrać?

Jak doskonale widać na https://robocode.pl/robotyka-i-programowanie, do dyspozycji dzieci przygotowanych jest kilka kursów robotyki, które rozwijają poszczególne umiejętności, a także zapoznają ich z innymi dziedzinami robotyzacji.

Na samym początku oferujemy kurs, w którym dzieci zapoznają się z czujnikami i urządzeniami, wchodzącymi w skład każdego robota. Poza tym, ze względu na fakt, iż robotyka jest ściśle związana z programowaniem, dzieci uzyskają dodatkowe umiejętności podstawowego programowania w języku C++. W dalszej ścieżce kształcenia oferujemy kurs tworzenia robota od zera. Dzięki nowym umiejętnościom programowania w C++ oraz projektowania robotów każdy z uczestników kursu na samym końcu zbuduje własnego, funkcjonalnego robota, który będzie dysponował pewnymi konkretnymi funkcjami. Czy to nie wspaniałe?

Jeśli nasze dzieci będą miały ochotę na jeszcze więcej robotyki, z powodzeniem mogą uczestniczyć w zaawansowanych kursach, które umożliwią im zaprojektowanie swojego własnego robota stworzonego z płytek drukowanych będących komponentami naszego projektu. 

Kurs programowania robotów w robocode – miejsce przyjazne dzieciom

Robocode to międzynarodowa szkoła programowania, której misją jest kształcenie osób, tak, by mogły zmieniać nasz świat na lepszy dzięki programowaniu. To, co przemawia za wyborem Robocode to wiele lat doświadczenia, ponad 9 tysięcy absolwentów kursów oraz 85 wyspecjalizowanych szkół rozmieszczonych aż w 7 krajach.

Żadna szkoła programowania nie może jednak świadczyć najlepszej edukacji bez wykwalifikowanej kadry. I w tym aspekcie Robocode ma się czym pochwalić. Ponad 350 członków zespołu każdego dnia dokłada wszelkich starań, by zajęcia z programowania robotów były dla naszych dzieci świetną zabawą i cennym doświadczeniem, które być może w przyszłości zaowocuje ogromną pasją i skierowaniem swoich ambicji zawodowych właśnie w tym kierunku.

Jeśli zastanawiamy się, w którym kierunku zachęcić dziecko, postawmy na zajęcia pozalekcyjne obejmujące programowanie robotów. To idealna inwestycja w przyszłość dzieci i rozpalenie ich nowych zainteresowań, za które z pewnością będą nam wdzięczni.