Książki z podróżą w tle - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki z podróżą w tle

Książki z podróżą w tle

30 kwietnia 2021 / Agnieszka
Wybywanie poza miejsce zamieszkania to przyjemna, odświeżająca umysł aktywność. Eskapady zawsze przecież bawią i uczą. Te pozytywne zalety wykazuje również czytanie. Warto połączyć te formy spędzania czasu wolnego poprzez książki z podróżą w tle. Warto skorzystać z tej opcji.

 

Z KSIĄŻKĄ W PODRÓŻY ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazka-w-podrozy/ CO CZYTAĆ?

 

Turystyka jest prężnym działem gospodarki. Dla ludzkości od zawsze była to atrakcyjna aktywność ze względów praktycznych oraz estetycznych. Lokalna ludność dzięki niej po zyskuje środki finansowe, natomiast odwiedzający poznają ciekawe, nieznane miejsca i ich kulturę. Można więc wysunąć jasny wniosek. Podróże mają same zalety. Warto z nich korzystać, by poszerzać horyzonty myślowe, zaznajamiać się z nowymi terenami oraz ludźmi. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wówczas można skorzystać z siły literatury. Podróż można odbyć z książką i dzięki niej. Fabuła jest bowiem w stanie przenieść każdego w dowolne miejsce.

Jak ponad 100 lat temu stwierdził doświadczony podróżnik Karol hr. Lanckoroński, Naokoło Ziemi 1888–1889. Wrażenia i poglądy, „Nic, jak taka podróż, nie poucza nas lepiej o prawdzie, że wszystko na świecie wzajemnie wspiera się i podtrzymuje, i że te same przyczyny wywołują zawsze i wszędzie te same skutki. Świat jest wielką księgą, w której jeden rozdział objaśnia drugi. Co wiemy o przeszłości własnego lub pokrewnych narodów, to pozwala nam nieraz prawdziwiej osądzić spostrzeżenia, zrobione dzisiaj w obcych częściach ziemi, jak przeciwnie to, co tam żyje, czyni nam często naszą przeszłość zrozumialszą, aniżeli całe zbiory zapylonych dokumentów, i może nam ułatwić przedmiotowo osądzenie naszych dzisiejszych stosunków”. – K. Podemski, Socjologia podróży, Wydawnictwo Naukowe im. Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Książki z podróżą w tle to szansa na przeżycie pełnych wrażeń, literackich wakacji. Będzie ekscytująco i w pełni komfortowo, bo przecież czytać można zawsze i wszędzie. Lektura potrafi być doskonałym towarzyszem podróży, a także rozbudzać wyobraźnię tak silnie, że stary, domowy fotel przemieni się w karetę lub luksusowy samochód. Wszystko zależy od tego, po jaką książkę sięgniemy. Kierunek, czas miejsce pobytu podlega indywidualnym upodobaniom, przy czym nikt nie będzie ponosił zbędnych kosztów. Wypoczynek z książką to najtańszy i najzdrowszy sposób na relaks i odstresowanie. Byłoby żal nie skorzystać z tej opcji.

 

PODRÓŻNICZE INSPIRACJE ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/podroznicze-inspiracje/

 

Pozostaje poznać książki z podróżą w tle. Są to, jedyne w swoim rodzaju pozycje, które poruszają kluczowe tematy, osnute wokół fabuły z wątkami podróżniczymi. Wizja drogi, którą należy pokonać w określonym celu, staje się inspiracją dla wielu pisarzy. Dzięki temu powstają wieloznaczne pozycje.

Podróże kształcą – co warto wiedzieć wybierając się w tropiki – przewodnik Marka Lenarcika

„Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki” przeznaczona jest dla wszystkich (chociaż głównie dla męskich przedstawicieli gatunku), którzy stają przed najważniejszym wyborem w życiu – co dalej: Jak żyć? Z kim żyć? Gdzie żyć? I za co (oczywiście za pieniądze, ale jakie?) albo z czego? Przypomina elementarne poradniki „dla opornych” przekonujące, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

„Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki” to zdecydowanie propozycja na czasie.To prowadzący za rękę poradnik pomagający w wyborze pierwszego kraju, znalezieniu mieszkania, pracy, otwarciu biznesu a nawet poznaniu pięknej, posłusznej, uległej kobiety. To także miejscami mocno bezpruderyjna i szczera refleksja nad jasnymi i ciemnymi stronami życia w tropikach gdyż nie wszystko złoto, co się świeci.

To także rzetelny opis realiów napisany przez człowieka, który „był, widział i swoje przeżył”. Lektura obowiązkowa dla wszystkich pragnących wyjechać z szarej Europy albo… przynajmniej na chwilę oderwać od jej nudnej rzeczywistości. Ostrożnie, ta książka wciąga!

 

Książka z podróżą w tle zabierze odbiorców do niezwykłego miejsca zlokalizowanego „Gdzieś na końcu świata

Będzie niezwykle, bo jest to oryginalny melodramat z wątkiem fantastycznym. Nie myślmy jednak, że fabułę zdominowały nierzeczywiste opisy. Na pierwszym planie znalazł się bowiem wątek obyczajowy. Główna bohaterka to ładna, młoda Monika. Jak wiele kobiet marzyła ona o szczęśliwej rodzinie. To dlatego przedwcześnie wyszła za mąż, nie przewidując konsekwencji, a te pojawiły się bardzo szybko. Jej mąż okazał się oprawcą. Monika, uciekając przed przemocą domową, trafia do miejsca, które za sprawą La Concha, kobiety muszli, zmienia jej życie. Monika na pewno nie mogła się spodziewać takiego obrotu sprawy. Przeznaczenie postanowiło jednak ją zaskoczyć, dlatego postawiło na jej drodze czułego mężczyznę. Do owego, niecodziennego spotkania dochodzi na nowojorskim lotnisku. Ona właśnie będzie wracała z Kadayksu, a on tam się kierował. Nieprzewidywalne zwroty akcji, szokujące wydarzenia oraz miłość, która zdoła ominąć granice końca świata i czasu. To najcenniejsze walory tej powieści. Szczypta fantastyki na tyle wzbogaciła fabułę, że długo nie da się jej zapomnieć.

Czytaj dalej

„W książce zawarłam również silny akcent metafizyczny i zarazem zagadkowy. Zamiarem moim było poruszenie wyobraźni czytelnika. Nie chciałam, żeby wszystko było tak bardzo oczywiste i realne”.

 

Motyw podróży pojawia się także w tle powieści „Tańcz ze mną tango

Jest to wymykająca się ze wszystkich schematów książka z przesłaniem. Opisana historia zadziwia i momentami wprawia w zakłopotanie, a jednocześnie zachwyca urokiem niczym tytułowy, argentyński taniec. Główny bohater to Piotr, zwyczajny facet, który przeżyje niezwykłe wydarzenia. W dniu 30 urodzin odkryje bowiem, że posiada ponad naturalne zdolności pozwalające mu podróżować w czasie i wówczas zada sobie pytanie: czy możliwość podróżowania w czasie to darł, czy przekleństwo? Piotr będzie mógł zmieniać przeszłość, ale naprawianie błędów minionego czasu to ryzykowne posunięcie. Konsekwencje trudno bowiem przewidzieć. Bohater będzie próbował naprawić dawne błędy oraz odzyskać utraconą miłość. Ta powieść przekonuje, że błędy przeszłości zawsze warto próbować naprawiać. Warto wspomnieć, że opowieść jest inspirowana obserwacjami autora, który wspomniał:

„Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki, choć niektórzy uwierzą w to, że życie i swój los można zmienić, nawet wbrew oczywistym faktom”.

Czytaj dalej

 

Podróż w tle mają również „(Nie) spełnione marzenia

Spróbuję je zrealizować Angelika, która bardzo zdziwi się nieprzewidywalnym obrotem spraw. Przez wiele lat pracując jako współzałożycielka salonu dla kobiet, wyobrażała sobie, że pewnego dnia zdoła odwiedzić Los Angeles i spacerować kalifornijskimi plażami. Plan zakładał, iż towarzyszyć będzie jej ukochany partner. Los zdecydował jednak inaczej. Nie mogąc liczyć na partnera, bohaterka zdecydowała się poszukać doświadczonego przewodnika. Takowy bardzo szybko się znalazł, dzięki czemu mogła spokojnie wyjechać do Los Angeles, z dojrzałem przystojnym Kalifornijczykiem. Wspólne podróże potrafią łączyć ciała i duszę. Początkowa przyjaźń stopniowo będzie zmieniać się w prawdziwe uczucie. Ona będzie tym zachwycona, tym bardziej że on twierdzi, że ich relacji nie zagrozi nic, nawet odległość. Wakacje szybko jednak się kończą i wówczas należy powrócić do szarej rzeczywistości. Angelika wróci z wymarzonej podróży z ciężarnym brzuszkiem. Tego zdarzenia nie przewidziała, ale będzie musiała jakoś się z nim pogodzić. Czas pokaże, czy para ponownie się spotka.

Czytaj dalej

 

Książka z podróżą w tle prowadzi „W stronę przejścia

Ta historia pełna jest smutków, rozterek, obaw, ale również przyjaznych i radosnych emocji. Losy bohaterów tej powieści z łatwością można więc odnieść do rzeczywistości. Opisana historia prezentuje wakacje spędzone przez pewną rodzinę w górskiej dolinie. Miało być pięknie, ale w trakcie jednej z wycieczek, odkrywają opustoszały dom. Podobno jego właściciel zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, więc oni spróbują go odnaleźć. Próba odkrycia prawdy rozpocznie niesamowitą, pełną sekretów, zagadek i magii przygodę. Nie każdy wyjdzie z niej cało. Uszczerbek na zdrowiu fizycznym raczej im nie grozi, gorzej z kondycją psychiczną i emocjonalną, która jest w niebezpieczeństwie. Każda wyprawa zmienia wnętrze i sposób postrzegania otoczenia. Strach, przerażenie oraz niepewność doświadczona w podróży pozwoli członkom rodziny na nowo poznać siebie. To wartościowa korzyść wynikająca z tej formy wypoczynku. Głównym tematem tej pozycji pozostaje ukazanie psychologicznej analizy charakteru i zachowań ludzi postawionych w obliczu krańcowo trudnych sytuacji.

Czytaj dalej

Wszystkie zaprezentowane powyżej pozycje to książki z podróżą w tle. Zarówno tą fizyczną, jak i psychiczną. Często najbardziej znaczące wyprawy odbywają się bowiem w umyśle. No i pewnie dlatego, wszystkich warto zachęcić do sięgania po wartościowe książki psychologiczne.

KSIĄŻKI O PODRÓŻACH ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-o-podrozach/