Książki z motywem podróży - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki z motywem podróży

Książki z motywem podróży

3 marca 2022 / Agnieszka
Najlepsze książki z motywem podróży, które podsycą Twoje pragnienie podróżowania. Każdy kraj, każdy region świata ma do zaoferowania nie tylko specyficzne dania, rarytasy lokalnej kuchni, które nie tylko działają na kubki smakowe, ale przekazują ważne informacje na temat lokalnej kultury, obyczajów i historii.

Od książek beletrystycznych po literaturę faktu z motywem podróży, które zainspirują Cię do rozpoczęcia własnych przygód po całym świecie. Książki są niesamowite, ponieważ pozwalają podróżować bez wychodzenia z domu. Poprzez słowa i obrazy zostajesz przeniesiony w różne niesamowite miejsca, wchłonięty przez różne historie i przeniesiony z codziennego życia do nowego świata.

Podróżnicze inspiracje – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/podroznicze-inspiracje/

Niektóre książki w motywem podróży doskonale sprawdzają się w zabieraniu czytelnika w różne miejsca, czy to w przenośni, ale i dosłownie. Niektóre z książek z motywem z podróży w tle są tak poruszające, gdyż przedstawiają inną kulturę, która inspiruje do odwiedzenia w rzeczywistości tych wszystkich miejsc o których autor rozpisywał się na kartach powieści. Osobom, które tak naprawdę nie lubią podróżować, książki z motywem podróży mogą pomóc poczuć chęć by poznać inną kulturę czy kraj, siedząc wygodnie w ulubionym fotelu.

Książki z podróżą w tle – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-z-podroza-w-tle/

Sztuka czytania jest niezbędna, aby stać się świadomym, kreatywnym i inteligentnym obywatelem świata. Niezależnie od tego, czy czytasz, aby się edukować, czy czytasz, aby rozbudzić w sobie wyobraźnię na temat danego miejsca czy kraju, czytanie ćwiczy umysł i koi duszę.

Da niektórych czytanie to wspaniała część podróżowania. Uwielbiamy kupować książki o innych krajach, aby lepiej poznać kulturę i styl życia ich mieszkańców. Kiedy nie podróżujemy, lubimy czytać książki o podróżach w czasie , które zabierają nas w przeszłość do minionych epok, cywilizacji lub zabierają nas by poznać kulturę różnych narodów całego globu.

Z książką w podróży – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazka-w-podrozy/

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym podróżnikiem szukającym dobrej książki do przeczytania w samolocie, doświadczonym podróżnikiem szukającym nowego miejsca docelowego do dodania do swojej listy odwiedzonych miejsc, czy też nowym podróżnikiem szukającym dodatkowego bodźca do odkrywania świata, jesteśmy pewni, że przynajmniej jedna z tych książek z motywem podróży Cię zainspiruje. Niektóre to autobiografie autentycznych osób, którzy podróżowali i poznali świat z pierwszej ręki. Niektóre z nich to fikcyjne historie, które odciągną Cię od szarej rzeczywistości, ilustrując magiczną sytuację lub nieziemskie miejsce. Niektóre z nich to książki edukacyjne, których celem jest poinformowanie odbiorców o jakimś zagadnieniu lub temacie. Wszystko to będzie świetnym dodatkiem do twojego plecaka lub półki z książkami, a niektóre z nich będą najlepszymi książkami w podróży.

  • W podroży trzeba wybrać odpowiedni hotel – poznaj porady ze strony jaki-hotel.pl/

Jeśli przeczytanie jednej z tych książek rozbudzi twoją chęć do odwiedzenia miejsca, w którym rozgrywa się ta historia, masz szczęście! Oto kilka z tych książek z motywem podróży, które mogą Cię zainspirować, by odkrywać nowe, ciekawe miejsca i te w realnym życiu oraz te wymyślone przez pisarza, by rozbudzić Twoją wyobraźnię!

Dlaczego warto poznawać świat „od kuchni”?

Książka APETYT NA MEKSYK jest tematycznym podróżowaniem w celu poznawania lokalnych, regionalnych i narodowych surowców, produktów żywnościowych kuchni meksykańskiej. Kuchnia Meksyku jest niezwykle urozmaicona, zaskakująca i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Już podczas pierwszego wyjazdu do Meksyku Magdalena Keller-Bigda, zauważyła, że Meksykanie bardzo lubią jeść, przy czym posiłek nie jest tylko okazją do zaspokojenia głodu, ale też do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, biesiadowania, świętowania, wymiany poglądów.

Po prawie dwóch latach pobytu w Meksyku kuchnia meksykańska coraz bardziej mnie zachwyca i inspiruje. – wspomina autorka książki Apetyt na Meksyk.

W tej książce przedstawia tradycyjne meksykańskie dania, a jedyne odstępstwa od klasycznych przepisów wynikają z potrzeby ich dostosowania do produktów, jakie można kupić w Polsce. Zapraszam również do odwiedzania bloga autorki, gdzie znajdują się przepisy na dania z różnych stron świata: apetycznie-klasycznie.pl.

Mamy nadzieję, że zakochacie się w meksykańskiej kuchni tak jak Magdalena Keller-Bigda, będziecie cieszyć się jej niezwykłymi smakami.

Przewodnik po egzotycznych podróżach 

Autor poradnika JAK RZUCIĆ WSZYSTKO I WYJECHAĆ W TROPIKI nigdy nie chciał mieszkać w Polsce. Może to wycieczka do Bułgarii z mamą w wieku pięciu lat, kolonie we Włoszech, gdy był nastolatkiem, lub pierwsza podróż jako dziennikarz do Zjednoczonego Królestwa sprawiły, że połknął podróżniczy haczyk. Dwutygodniowy wyskok do Iranu tuż przed wyborami prezydenckimi i zieloną rewolucją w 2009 roku, przejazd samochodem z Nowego Jorku do Los Angeles w trzy tygodnie, a przede wszystkim wakacje w Tajlandii odmieniły jego życie. Kupił bilet w jedną stronę do Azji Południowo‑Wschodniej i postanowił zostać sławnym korespondentem zagranicznym i pisarzem.

Jego opowieść to przewodnik po egzotycznych podróżach, a jednocześnie – miejscami mocno bezpruderyjna, bezpośrednia i szczera refleksja o współczesnej codzienności, w której zamykamy się, świadomie skazując na nudę i powtarzalność.

Książka przeprowadzi cię za rękę przez wszystkie kroki niezbędne do realizacji marzeń o zamieszkaniu pod palmami od wyboru kraju do rozpoczęcia twojej przygody przez porady dotyczące mieszkania, pracy i biznesu po znalezienie seksownej, uległej i posłusznej żony. Ufając człowiekowi, który ostatnie 12 lat spędził w krajach takich jak Tajlandia, Birma czy Kolumbia, jesteś w dobrych rękach.

Jak wygląda życie Polaków poza granicami kraju 

Pisanie czegoś w rodzaju historii życia jest trudne. Po pierwsze trzeba pamiętać, po drugie są rzeczy, z których nie jesteśmy dumni, po trzecie jest to rodzaj ekshibicjonizmu, dlatego trzeba mieć specyficzną osobowość, by poradzić sobie z tym zadaniem. Każde życie zawiera tyle podobnych, banalnych rzeczy i tylko niektóre z wydarzeń, które stały się naszym udziałem, są interesujące, więc wybranie wątków i spraw ciekawych ma olbrzymie znaczenie.

Dramatyczne wojenne losy rodziny we Lwowie, niezwykle ocalenie, repatriacja i 30 lat życia w PRL. Emigracja, obóz w Austrii i 40 lat w RPA. Egzotyka życia, edukacja, praca lekarzy w wojsku, w czasie wojny, czy w niezwykłej, olbrzymiej praktyce – 350 pacjentów/dzień w głębi Czarnego Lądu.

Losy Adama Wierzyckiego, Polaka z lwowskiej rodziny, który przez całe swoje życie zmaga się z historią właśnie.

Poszerz wiedzę o świecie i odkryć nowe miejsca