Książki z Afryką w tle - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki z Afryką w tle

Książki z Afryką w tle

19 stycznia 2022 / Agnieszka
Wyjazdy turystyczne do Afryki stają się coraz bardziej popularne. Afryka kusi urodą fauny i flory. Szokują bogactwa dzikiej przyrody, urzeka tropikalny klimat, intrygują ludy, nieznane cywilizacje. Ekstremalne uroki Czarnego Lądu ukazują książki z Afryką w tle. Czytanie to przygoda, pora wyruszyć do Afryki z pomocą literatury.

A jeśli nie Afryka to może Azja… https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/oblicza-azji/

Codzienne życie męczy i nastraja pesymistycznie. Następujące zmiany gospodarczo-polityczne wzbudzają w ludziach dorosłych niepokój o przyszłość. Psychologowie oraz lekarze mówią, że długotrwały stres może doprowadzić do chorób psychicznych i fizycznych. Jesteśmy coraz słabsi. Potrzebujemy odskoczni od wszystkiego. To dlatego wzrasta zainteresowanie turystyką. Zdrowy relaks wszystkim może zapewnić literatura. Czytanie jest podróżą, dlatego warto wybrać się na gorący kontynent dzięki książkom z Afryką w tle. Ekstremalne uroki Czarnego Lądu czas poznać.

„Pragniemy odmiany od kapryśnej europejskiej pogody, zabytków, które odwiedziliśmy setki razy oraz przewidywalnych wycieczek. Afryka tymczasem jawi się jako nieodkryty ląd, miejsce tyleż tajemnicze i wciąż niezbadane, co urzekające w swej pierwotnej, nieoszlifowanej urodzie”. – Viasmas.pl

Książki z Afryką w tle oferują niezapomniane przygody. Świat można poznawać wszystkimi zmysłami. Czytanie dla przyjemności rozbudza wyobraźnię. Dobre lektury mogą przenieść nas w dowolne miejsce. Wczuwając się w sytuacje bohaterów, odczujemy niezwykły klimat opisywanych terenów. Gorące wakacje, relaksujący urlop, atrakcyjny, codzienny wypoczynek zapewnią nam książki z Afryką w tle. Poleca się także publikacje napisane przez podróżników.

„Pasjonaci i mole książkowe potrafią oddać się lekturze dosłownie wszędzie – nie przeszkadzają im w tym niewygody i hałas”. – mjakmrowka.pl

Ciekawe, rozbudzające wyobraźnię książki z Afryką w tle czas poznać. Do prezentacji wybrano pozycje książkowe ukazujące intrygujący, gorący kontynent. Literacka fikcja stanęła obok prawdziwych informacji, wspomnień oraz Książek inspirowanych literaturą faktu, które opatrzone zostały zdjęciami. Poprzez czytanie, czas odwiedzić Czarny Ląd.

Książki z Afryką w tle – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/afryka/

Literacka fikcja zawsze pobudza wyobraźnię. Z pomocą eskapizmu wyruszymy nawet do Afryki. Adam Wierzycki pragnie zabrać wszystkich na wędrówkę „Od Lwowa do RPA w 80…lat”. Ta powieść powinna być traktowana jako autobiografia, ponieważ znajduje się w niej wiele prawdziwych wątków. Fabuła prezentuje tragiczne losy rodziny, która musiała wyjechać z okupowanego Lwowa. Początkowo złudny ratunek oferowała repatriacja ocalonych i przygotowanie ich do życia w PRL-u. Dostosowanie się do nowych warunków zawsze wymaga czasu. Główny bohater tej powieści dowodzi, że nie można się poddawać. Uwierzymy w hart ducha, wczytując się w bogate wspomnienia lekarza, który jako czterdziestolatek wraz ze swoją rodziną przeprowadził się do Afryki Południowej. Czarny Ląd trawiony jest walkami i chorobami. Adam Wierzycki na łamach tej powieści ze szczegółami opisał dramat, który rozegrał się w głębi afrykańskiego kontynentu.

Czytaj dalej

Lubimy czytać książki młodych, polskich autorów. Sensacja, powieści przygodowe wciągają nas równie silnie, co komedie. Znany z nietuzinkowej osobowości Michał Krupa połączył czarny humor ze świetną prozą współczesną. „Łosoś a la Africa” to apetyczny tytuł książki z Afryką w tle. Należy wspomnieć, że ta powieść jest kontynuacją losów bohaterów znanych z wcześniejszej publikacji „Łosoś norwesko-chiński”. Maciej, Agata, kapitan Zbigniew Lisiecki oraz major Karol Nowak, ponownie pojawią się na drodze zainteresowanych odbiorców. Fabuła, niespodziewane zwroty akcji i nowe postacie sprawiają, że od tej lektury trudno się oderwać. Ponownie wiele się wydarzy. Bohaterowie wyruszą do Afryki, a dokładnie do miejsca stacjonowania wojska polskiego i amerykańskiego. Honoru ojczyzny zawsze trzeba bronić. Rdzenne, afrykańskie plemiona zaatakują. Czy poleje się krew?. Michał Krupa w niezwykle wysublimowany sposób w jednym utworze wykorzystał obrazowe opisy i relacje minionych wydarzeń. Ta powieść z Afryką w tle łączy w sobie sensacje i przygodę. Po lekturze zechcemy osobiście odwiedzić Czarny Ląd i poznać jego niezwykłych mieszkańców.

Czytaj dalej

Poznawanie przez czytanie to prawdziwa przyjemność. Osobiste zwierzenia oraz fakty są bezcenne. Książki z Afryką w tle pisze Jadwiga Wojtczak-Jarosz. Ta kobieta poznała i przedstawiła „Kobiety Afryki”. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte na obszarze kresów wschodnich, czy na obwodzie kaliningradzkim pozwoliły pisarce ocalić wielu ludzi. Jadwiga Wojtczak-Jarosz jest lekarką, która przekazuje prawdę o Afryce. Bajecznie kolorowy kontynent ma wiele blasków, ale również mnóstwo mrocznych tajemnic. Przedstawicielki płci pięknej w afrykańskich plemionach wiodą trudny żywot. Rytuały i pogańskie wierzenia wciąż obowiązują. Wierność, pracowitość, nienaganne wychowywanie dzieci oraz brak wyrażania sprzeciwu, tak wygląda każdy znojny dzień. Upalna temperatura nie ułatwia niczego. Bieda, brak wody, plagi i ograniczony dostęp do edukacji, tak właśnie wyglądają realia Czarnego Lądu. Jadwiga Wojtczak-Jarosz zdradza tajemnice Afryki.

Czytaj dalej

„Kobiety ładowały do misek żwir, piasek lub cement i dźwigały na głowach. Podnieść taką miskę nie było łatwo. Czasem znalazł się mężczyzna, który przerywając rozmowę z kolegami, uprzejmie pomógł kobiecie dźwignąć miskę z ziemi i wsadzić na głowę. Przyjmowała to z wdzięcznością. Wiele kobiet niosło dodatkowo niemowlęta przewiązane z tyłu chustą u pasa”. – Jadwiga Wojtczak-Jarosz.

Współczesny świat głośno mówi o prawach kobiet. W Europie walczymy o coraz większe wygody dla pań, a w Afryce nie zmienia się wiele. Jadwiga Wojtczak-Jarosz nie boi się mówić prawdy o afrykańskich realiach. Kobiety Afryki-obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” to świetna literatura faktu. Z relacji doświadczonej lekarki uzyskujemy informacje na temat życia w Afryce. Szczególną uwagę zwrócono na wydarzenia z końca lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Kraina nazywana przez poszukujących szczęścia i szybkiego zarobku biafrańską Nigerią, wielu rozczarowała. Spotkanie z odmienną kulturą wymaga wielu przemian i poświęceń. Książki z Afryką w tle pozwalają przygotować się na ewentualną wyprawę.

Czytaj dalej

„Książka jest opowieścią fabularną opartą na faktach… Załączone zdjęcia odtwarzają towarzyszące wydarzeniom obrazy. Występujących w książce osób nie należy kojarzyć z rzeczywistymi postaciami, aczkolwiek każdy z bohaterów posiada swój pierwowzór”.- Jadwiga Wojtczak-Jarosz.

Z KSIĄŻKĄ W PODRÓŻY ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazka-w-podrozy/ CO CZYTAĆ?

 

Dr.Seuss zauważa, że:”Im więcej będziesz czytać, tym więcej będziesz wiedział. Im więcej się dowiesz, tym więcej miejsc pojedziesz”. Podróżuj, czytając. Przedstawione powyżej książki z Afryką w tle, każdemu pozwolą przeżyć niezapomniane przygody. Poszukujący inspirowanych rzeczywistością książek, powinni zerknąć na reportaże.

Odkryj nowe lądy – poznaj książki z podróżą w tle