Książki w których występuje zwierzęcy bohater - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki w których występuje zwierzęcy bohater

Książki w których występuje zwierzęcy bohater

25 sierpnia 2020 / Agnieszka

Na atrakcyjność fabuły wpływają losy opisanych postaci. Ich perypetie powinny wzruszać i skłaniać do refleksji. Okazuje się, że najsilniej emocjonują książki, w których występuje zwierzęcy bohater.

 

Czytanie książek powinno oferować czytelnikom kształcącą rozrywkę. Obcowanie z literaturą to doskonały sposób na przyjemne spędzanie czasu wolnego. Opisana historia pozwala bowiem oderwać się od szarej rzeczywistości i na moment zapomnieć o codziennych problemach. Przy czym znaczenie ma tutaj wybór właściwej lektury. Czytelniczy relaks zaoferują nam lektury z pozytywnym przesłaniem i szczęśliwym zakończeniem. Sylwetki opisanych postaci wpływają na odbiór fabuły. Zwierzęcy bohaterowie zawsze ją dopełniają, zwracając uwagę na najważniejsze motywy i wątki. Wielokrotnie wprowadzenie do akcji milusińskiego zwierzaka, pozwala również na stopniowanie napięcia.

Książki, w których występuje zwierzęcy bohater, zawsze poruszają. Czytając, mimowolnie skupiamy się na perypetiach zwierzęcej postaci, emocjonując się jej losem. Dzięki temu bardzo ważna staje się dla nas również osoba towarzysząca jej perypetiom. Co ciekawe, najczęściej jest to kluczowa postać, którą warto obserwować. Zwierzęcy bohater podkreśla główne przesłanie książki. Nie bez przyczyny przecież pojawia się w kluczowych momentach akcji. Ponadto zwierzę zawsze uatrakcyjnia przedstawioną opowieść.

Poznajmy książki, w których występuje zwierzęcy bohater. Przekonajmy się, jak wiele wrażeń będą w stanie nam zaoferować. Postać zwierzęcia sprawia, że te lektury stały się niezwykle poruszające. Warto się o tym przekonać.

Emocjonująca powieść, w której występuje zwierzęcy bohater to „Origami dwojga istnień i psa

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Losy głównych bohaterów kształtuje trauma, koszmary i zbrodnia. Są to bowiem osoby doświadczone przez życie. Bożena Polańska jest emerytowaną policjantką, która doświadczyła dwukrotnej próby gwałtu i na służbie zabiła przestępcę. Natomiast Maciej Rawicz to samotny bankowiec, który odszedł z pracy, by nie brać udziału w przestępczych działaniach zarządu banku. Z czasem ich drogi się połączą, ale wcześniej dojdzie do tragedii. Osoby chcące odzyskać kopie dokumentów zabranych z banku przez Macieja, spróbują odebrać mu życie. Na całe szczęście Bożena zdoła go ocalić. Dojrzała miłość pojawi się w życiu bohaterów dzięki suczce Mufie. To ona zainicjuje ich pierwsze spotkanie i będzie trwać przy nich do końca. Jej zwierzęcy urok nadaje tej historii niepowtarzalny, wzruszający wyraz. Warto wiedzieć, że ten pies ma swój odpowiednik w prawdziwym życiu.

„Mufa jest żywcem przeniesiona z życia na karty powieści. To właśnie psiak, który teraz ze mną mieszka, zawładnął moim sercem i robi ze mną, co chce. Wszystkie jej zachowania, żebracze sztuczki, łącznie ze sceną na plaży, w której Maciej poznaje Bożenę, uwielbienie dla jedzenia, ukochanie jesiennej pogody, są prawdziwe. Prawdziwa jest też historia o tym, jak psiak został uratowany i trafił pod mój dach. (…) Proszę moich czytelników – jeśli tylko możecie, adoptujcie zwierzaki, dawajcie im szczęśliwe życie „. – Krzysztof Piotr Łabenda

czytaj dalej

Świetny klasyczny kryminał, w którym występuje zwierzęcy bohater to natomiast „Morderstwo w pensjonacie

Nieoczekiwane zwroty akcji, tajemnice, zbrodnie oraz spora dawka humoru to atuty tej pozycji. Element komizmu został wprowadzony dzięki charakternym bohaterom, pośród których są psotne koty. Jesienią do tytułowego pensjonatu prowadzonego przez Alicję Figiel przybędzie Oskar Miller. To wybraniec losu, który wygrał bajeczną kwotę na loterii. Chęć uczczenia dobrej passy zakończy się dla niego tragicznie. Po burzliwej nocy Oskar nie będzie już żył. Kto zabił? Na to pytanie długo nie poznamy odpowiedzi. Pośród podejrzanych są wszyscy goście Millera, czyli jego była żona, obecna kochanka, dwóch pracowników i dobry przyjaciel. Pojawi się także tajemniczy gość. Sprawę postara się wyjaśnić inspektor Biegun. Nie będzie mu łatwo, bo dojdzie do kolejnych zbrodni. Silne emocje będzie łagodził humor wprowadzony przez psotne koty. Ich opiekunka, charakterna Alicja Figiel zadba natomiast o dreszczyk emocji.

„Jeśli chodzi o koty, to oba istnieją i są identyczne z tymi występującymi w powieści. Przeważnie egzystują w pakcie o nieagresji, ale od czasu do czasu tworzą wielką kulę z wystającymi ogonami i pazurami”. (…) Oba zostały wiernie odwzorowane w powieści i oba nie są z tego zadowolone”. – Pola Andrus

czytaj dalej

Książki, w których występuje zwierzęcy bohater, stanowią podstawę literatury dziecięcej. Najmłodsze oraz starsze dzieci lubią czytać historie z milusińskimi postaciami. Ich sylwetki uatrakcyjniają fabułę, a także ułatwiają odbiór tekstu.

„Często się zdarza, że bohaterami bajek i innych utworów literackich a także filmów nie są ludzie, ale zwierzęta. Nie tylko towarzyszą one głównym postaciom, ale są bohaterami pierwszego planu. Dzięki nim dzieciom łatwiej jest zrozumieć, jak odróżniać dobro od zła, czym powinny się w życiu kierować i co jest największą wartością człowieka?” – Polskie Radio Dzieciom

Mądra książka dla dzieci, w której występuje zwierzęcy bohater, nosi tytuł „Potworna Michasia

Fabuła tej historii bawi i uczy. Podkreślone zostały naganne zachowania oraz te, które warto wykorzystać w prawdziwym życiu. Tą lekturę wraz z dziećmi powinni przeczytać dorośli. Główna bohaterka to śliczna 7-letnia Michasia. Można by stwierdzić, że z wyglądu przypomina prawdziwego aniołka, ale jej charakter pozostawiał wiele do życzenia. Dziewczynka jest bowiem rozpieszczoną egoistką. Płaczem i ckliwymi błaganiami potrafi wymusić wszystko, czego chce. Jej największe pragnienie to posiadanie milusińskiego pupila, a rodzice, jak zawsze ulegną jej namowom. Mały biały kotek zmieni życie Michasi. Dziewczynka wielokrotnie będzie niemiła dla zwierzaka. Wiele z jej zachowań będzie bezmyślnych lub okrutnych. W końcu nadejdzie jednak dzień, gdy Michasia zrozumie, jak niecnie postępowała. Kara, jaka ją spotka, skłoni ją do zmiany.

„Michasia jest świetną bajką nie tylko dla najmłodszych, ale i ich rodziców.(…) W Michasi jest wszystko: zabawne dialogi, wartka akcja, poruszyłam w niej istotny problem, jakim jest traktowanie naszych pupili. I oczywiście konsekwencje bezstresowego wychowania. A przede wszystkim lekcja pokory i umiejętność przyznania się do błędu”. – Marlena Rytel

czytaj dalej

Zaprezentowane książki, w których występuje zwierzęcy bohater to wyjątkowe pozycje. Pośród nich, lekturę dla siebie znajdą dorośli, a także młodsi czytelnicy. Nie zabraknie silnych wrażeń, poruszających wzruszeń oraz ważnego przesłania.