Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery

Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery

27 marca 2018 / Justyna

Dobry kryminał, thriller to książka trzymająca w napięciu.

 

Kryminały i thrillery to najpopularniejsze gatunki literackie. Zorganizowana wokół zbrodni fabuła gwarantuje niezapomniane emocje. Warto poznać, choć kilka książek trzymających w napięciu do ostatniej strony.

W prawdziwym życiu najpewniej unikalibyśmy wielu niebezpiecznych zdarzeń. Dzięki literackiej przestrzeni, bez ryzyka możemy jednak doświadczyć wszystkiego. Wielu Czytelników ceni książki trzymające w napięciu. Właśnie dlatego popularnością cieszą się kryminały i thrillery.

Nieprzewidywalne zwroty akcji, nieobliczalni zbrodniarze, czy przerażające tajemnice przykuwają uwagę, Zorganizowana wokół zbrodni fabuła trzyma w napięciu do ostatniej strony. Kryminały zawsze bowiem gwarantują niezapomniane emocje. Dzięki nim przeżyjemy wiele ekscytujących, nieprzewidywalnych i mrożących krew w żyłach chwil.

 

 

Oczywiście gusta bywają różne, dlatego każdy powinien wytypować lekturę, zdolną zaspokoić wszystkie czytelnicze potrzeby. Kryminały to przecież możliwość demaskowania sprawcy, rozsupływania tajemnic zbrodni, czy sensacyjno-awanturnicza fabuła. Bez względu na to, czy chcemy zabawić się w detektywów, czy z bezpiecznej odległości przyjrzeć się zbrodniarzom, warto poznać kilka tytułów. Polecane kryminały na pewno nas nie rozczarują. To książki, które trzeba prześwietlić.

Niektóre spośród setek, tysięcy pozycji zasługują na szczególną uwagę. „Morderstwo w pensjonacie” to wyśmienity, klasyczny kryminał doprawiony humorem. Wnikając w fabułę, będziemy więc wyjaśniać arkana zbrodni i jednocześnie dobrze się bawić. Plejada charakterystycznych bohaterów to wyśmienite towarzystwo. Akcja rozwijająca się dynamicznie trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. W tytułowym pensjonacie, w niewyjaśnionych okolicznościach zginie niejaki Oskar Miler. Mężczyzna chciał świętować z zaproszonymi gośćmi wygraną na loterii. Niestety nie dożyje kolejnego dnia. W grę wchodzą kuszące miliony. Lista podejrzanych szybko zacznie się wydłużać. Zginą również kolejne osoby…

Pola Andrus – Morderstwo w pensjonacie

Czytaj dalej

Poszukując mocnych wrażeń, nie możemy pominąć „RIESE tam, gdzie śmierć ma sowie oczy”. Już w tytule wyraźnie podkreślony zostaje projekt budowlany o kryptonimie Riese. Pracowali nad nim Niemcy podczas II wojny światowej. Od tamtej pory minęło wiele lat, ale tajemnica Riese nadal kusi poszukiwaczy skarbów i niebezpiecznych sekretów. Fabuła powieści na moment zabierze nas do Głuszycy w roku 1946. Przybędzie tam mężczyzna zainteresowany wykutymi w skałach sztolniami. Tematem zainteresuje się również dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. Czego szukają oni wszyscy? Tajemnice będziemy poznawać stopniowo wraz z sędzią Laurą Szeligą. Przybędzie ona na miejsce wiosną 1992 roku. W jej ręce szybko wpadną ważne dokumenty. Nie przewidziała jednak, że tajemnice kompleksu Riese tak wiele zmienią w jej życiu. Napięcie niebezpiecznie wzrasta, popychając ludzi do zbrodni. Czy warto ryzykować, by rozwikłać tajemnicę?

Jolanta Maria Kaleta – Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy

Czytaj dalej

Fanów mocnych wrażeń i zawiłych tajemnic zaspokoi „Lawina”. Tytułowe hasło zyska podwójne znaczenie. Lawina to pseudonim z czasów wojny chirurga, Jędrka Madeja i to w jego życiu „zejdzie” prawdziwa lawina. Zajście, do którego dojdzie w Białym Jarze, odmieni jego życie. Madej liczył, że po odbyciu kary trzech lat więzienia, za walkę w szeregach AK, nareszcie znajdzie spokój. Nakaz, by rozpoczął pracę w szpitalu w Kowarach, budzi uśpione nadzieje. Bohater nie zazna jednak upragnionego spokoju. Kowary to malownicze miejsce, ale szybko okaże się, że kryje ono tajemnice. Przypadek sprawi, że Madej natrafi na dziwne, wykonane przez Niemców podczas wojny fotografie. Wyjaśnianie ich sekretów to niebezpieczna misja. Chirurg oraz wybranka jego serca znajdzie się w śmiertelnej pułapce. Przyjdzie moment, że na szali będą musieli położyć własne życie.

Jolanta Maria Kaleta – Lawina

Czytaj dalej

Oczywiście są książki, które trzeba przeczytać. Polecana pozycja to Trylogia ciszy. Każda z jej części zagwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Warto podkreślić, że na długo przed ukazaniem się części rozpoczynającej cykl, uznano, że jest to świetnie zapowiadający się debiut. Była to trafiona opinia, bo Czytelnicy szybko docenili trylogię. Na chwilę obecną niecierpliwe wyczekiwanie no kolejne części to przeszłość. Od razu możemy bowiem sięgnąć po wszystkie, by docenić całość.

,,Nie wchodź w moją ciszę” to pierwsza część trylogii. Ten psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału dostarczy nam wielu skrajnych emocji. Wyraźnie zarysowane zostaną pierwszoplanowe postacie: Maja i Adam. Obdarzona nieprzeciętną urodą Maja Karewicz to młoda, inteligentna zmagająca się z pracoholizmem i perfekcjonizmem kobieta. To właśnie na jej drodze stanie Adam Starski. Charyzmatyczny, przystojny mężczyzna, który zmieni wszystko w jej życiu. Parę połączy namiętny, ale trudny romans. Elementy psychologiczne pozwolą nam zrozumieć, czym dla bohaterki jest tytułowa cisza. Nie zabraknie zadumy, czy silnych wzruszeń. Przygotujmy się także na płomienne uczucia i kryminalny niepokój.

Alicja Masłowska-Burnos – Nie wchodź w moją ciszę

Czytaj dalej

„Odprowadzam ciszę” to druga część trylogii. Ten thriller psychologiczno-erotyczny stopniowo buduje napięcie oraz wyostrza wątek kryminalny. Ponownie będziemy przyglądać się relacji łączącej Maję i Adama. Nie dowiemy się jednak, czy zdołają pokonać próby, jakie postawi na ich drodze los. Docenimy jednak niejednoznaczność bohaterów. Odczujemy niepokój, poznając chorobliwie mściwego Alberta Lenkiewicza. Ostatecznie pojmiemy, że jest to opowieść o sile miłości. Emocji, która może uratować nas nawet z największych opresji.

Alicja Masłowska-Burnos – Odprowadzam ciszę

Czytaj dalej

„Osobliwość ciszy” to ostatnia część trylogii. W nasze ręce ponownie trafi thriller – psychologiczny. Tym razem będzie nam dane przekonać się, jak zakończy się magnetyzująca historia Adama i Mai. Fabuła łączy przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru. Dojrzymy nastoletnią Majkę, zrozumiemy, jak rodzinna tragedia naznaczyła jej los. Pojmiemy, w jaki sposób Lenkiewicz przez lata napędzał korupcyjną machinę. Najważniejsza zda się jednak miłość. Parze znów zagrozi niebezpieczeństwo i tylko uczucie może pozwolić im przetrwać. Znaczenia nabiorą także słowa Érica-Emmanuela Schmitta – „Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić”.

Alicja Masłowska-Burnos – Osobliwość ciszy

Czytaj dalej

Niezwykły polityczno-religijny thriller, którego akcja toczy się współcześnie w najbardziej metafizycznym zakątku Francji – Prowansji. Popularna polska aktorka – Maria Niewiadomska przyjeżdża do Prowansji, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. W podróży towarzyszy jej mąż, a zarazem manager, Jakub. Produkcja okryta jest tajemnicą i oboje nic nie wiedzą o zamyśle reżysera, co jest kluczową intrygą powieści. Wkrótce po dołączeniu do ekipy filmowców, małżonkowie dostają się w wir zagadkowych, zaskakujących wydarzeń, które wkrótce prowadzą do pełnych napięcia zdarzeń i szokujących odkryć. Akcja, rozgrywająca się w malowniczych prowansalskich miasteczkach, w cieniu romańskich i gotyckich katedr, starorzymskich ruin i odludnych klasztorów, wprowadza czytelników w niecodzienny świat pełen zagadek sięgających początków chrześcijaństwa, późnego średniowiecza i renesansu.

Nie brak tu również wielu hipotez na temat współczesnych sekretów Watykanu.Jedną z nich jest to, że Maryja powiła w Betlejem… bliźnięta. Wszystko oparte na wieloletnim zgłębianiu pism, podań i legend. Przedstawiona przez polskich autorów – badaczy Nowego Testamentu i tropicieli herezji teoria, która może zachwiać podstawami chrześcijaństwa.

Jerzy Andrzej Masłowski, Wojciech Michał Cegielski – Lucyfera

Czytaj dalej

Jak widać, kryminały oferują masę niezapomnianych wrażeń. Wplecione w fabułę wątki erotyczne, miłosne, czy psychologiczne sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Nie sposób wymienić wszystkich atutów gatunku. Można więc stwierdzić, że kryminały to książki, które trzeba poznać osobiście. Polecamy naszych autorów kryminałów.