Książki psychologiczne warte przeczytania - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki psychologiczne warte przeczytania

Książki psychologiczne warte przeczytania

13 kwietnia 2018 / Agata Jankowiak
Bez zrozumienia emocji i odczuć wewnętrznych targających ludzką duszą, szczęśliwe życie nie jest możliwe. Bez względu na to, co chcielibyśmy zmienić i z jakimi problemami się uporać, wsparciem okażą się książki psychologiczne – CO PRZECZYTAĆ?

LUBIMY CZYTAĆ KSIĄŻKI PSYCHOLOGICZNE ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubimy-czytac-ksiazki-psychologiczne/ CO CZYTAĆ?

Od dłuższego czasu książki psychologiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Nikt nie ma już bowiem wątpliwości, że w ludzkiej psychice ukryty jest klucz do pełnego, szczęśliwego życia. Nasze emocje i przeżycia wewnętrzne, mają wpływ, na wszystko, co robimy. Każde działanie, decyzja, wątpliwość podszyta jest uczuciami. Bezustannie myślimy, zastanawiamy się, analizujemy. Sięgamy pamięcią do przeszłości, porównujemy wczoraj z dziś, długo przeżywamy każdą tragedię i radość.

Nasza psychika decyduje o wszystkim

Jej skomplikowaną, indywidualną konstrukcję wyraża nasza osobowość. Gdy jedni odznaczają się pewnością siebie i silną motywacją do działania, inni wątpia w swoje możliwości i starają się unikać wyzwań. Przykłady można mnożyć bez końca. Pewne jest jednak, że wszystko, co przeżyliśmy i czego przyjdzie nam doświadczyć, wpłynie na naszą psychikę.

TOP 5 książek psychologicznych po które watro sięgnąć

Codzienność bywa trudna, a na niespodziewane wyzwania nie zdołamy się przygotować. Musimy jednak pamiętać, że w razie wewnętrznych rozterek warto w porę skorzystać ze wsparcia. Książki psychologiczne pozwolą nam zrozumieć i okiełznać emocje. Dzięki nim łatwiej uporamy się z każdym problemy, rozpoczniemy pracę nad osobowością, czy programowaniem myśli. Możemy pokonać lęki, kompleksy, zdobyć pewność siebie. To doznania psychiczne kierunkują przecież rozwój osobisty.

Książki na półce – Psychologia – co czytać? 

W pierwszej kolejności należy wskazać książkę, która przeznaczona jest dla osób pragną zagłębić się w świat osoby chorej na depresję oraz poznać mechanizmy jej działania.

Autor dotknięty chorobą afektywną dwubiegunową oraz depresją, ukazuje nam z czym boryka się na co dzień – bez ogródek i skrępowania. Dzięki temu, powstała niebywale szczera historia, dzięki której możemy dowiedzieć się jakie trudności dotykają ludzi chorych psychicznie, ile niezrozumienia doświadczają od otaczających ich ludzi, ale również przez samych siebie. Karol pragnie znaleźć przyczynę choroby, szuka ratunku i próbuje zrozumieć zmiany nastroju, których tak często odczuwa. Wiele razy zadaje sobie pytania: skąd to wszystko, jaka jest tego przyczyna? Wprost i bez owijania przedstawia kulisy polskich szpitali psychiatrycznych i tego jak odbywa się leczenie na oddziale zamkniętym, gdzie groteska miesza się ze smutkiem i żalem, zupa pomidorowa jest bez pomidorów, terapia odbywa się w palarni, a leczenie polega na przymusie. Informuje jak trudno znaleźć dobrego lekarza psychiatrę, który naprawdę będzie chciał pomóc, pochyli się nad szukającym pacjentem a nie jak nad kolejnym beznadziejnym przypadkiem. Autor pokazuje jak ważne jest właściwe wsparcie dla osoby chorej.

Czytaj dalej

Dla wszystkich, którzy mają zalecenie skorzystania z pobytu na oddziale dziennym, jednak towarzyszy im przy tym lęk czy niechęć przed nieznanym czy stereotypowo ocenianym – Oddział Dzienny będzie doskonałą lekturą, by poznać realia panujące w tych placówkach.
To również doskonałe źródło wiedzy dla tych, którzy zwyczajnie ciekawi są realiów świata psychiatrii, psychologii i psychoterapii. Wiadomo, że każdy szpital tworzy inny personel, więc warto pamiętać o tym, że nie wszędzie zajęcia wyglądają tak samo. Książka zawiera dokładny, chronologiczny opis prowadzonych etapowo zajęć. Szczegółową dokumentację wzbogacają zdjęcia, wykresy, liściki uczestniczek terapii oraz subiektywna ocena procesu terapeutycznego dokonana przez autorkę.

Czytaj dalej

Czy zdajemy sobie sprawę jak uciążliwa bywa jest nerwica natręctw? To potoczna nazwa zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Kto boryka się z tą chorobą, wie jak trudno ją rozpoznać. Najczęściej dziwne dla nas zachowanie lub powtarzanie uparcie jakiejś czynności utożsamiamy raczej ze złą wolą tej osoby lub nawet złośliwością czy brakiem kultury i dobrego wychowania.

Autorka pragnie uzmysłowić na czym polega to schorzenie, czym się objawia i a jednocześnie wprowadza czytelnika w swój świat i problemy dnia codziennego, z którymi nieustannie się boryka. Uświadamia nam, że osoby takie jak ona żyją wśród nas i starają się funkcjonować normalnie, choć niejednokrotnie jest to bardzo trudne. Myślenie obsesyjne lub zachowania kompulsywne bywają niezwykle uciążliwe. Najtrudniejsze jest to, że osoba cierpiąca na ZOK, nie mając świadomości, że to stan chorobowy, stara się radzić sobie sama, często odsuwając się od bliskich, znajomych. Pozostaje z tym problemem sama, bo wstydzi się swoich zachowań, a nie potrafi nad nimi panować. Z chwilą przyznania się do własnej choroby następuje przełomem, który daje szansę na podjęcie terapii i inne spojrzenie na własne życie. Ważne jest, by we właściwym czasie znaleźć odpowiednią pomoc i wsparcie, a jednocześnie dążyć do całkowitego wyleczenia, choć to często bardzo długa i trudna droga.

Czytaj dalej

Mocy myśli, dowodzi też „Psychoterapia kwantowa”. Myśli leczą, myśli zabijają”. Ta książka łączy w sobie zagadnienia z zakresu psychologii, fizyki i medycyny. Zrozumiemy, że kwanty mają niebywałe właściwości. Są to najmniejsze porcje zdolne zmienić określoną wielkość fizyczną. Wiedza z zakresu fizyki nie będzie nam konieczna. Treści zostały zaprezentowane w łatwy do zrozumienia sposób. Zrozumiemy, że kwanty odnajdują zastosowanie w psychoterapii. Nauczymy się wykorzystywać ich moc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Książkę wzbogaca wiedza z obszaru medytacji, hipnozy, a także ginekologii. Okazuje się bowiem, że kwanty można wykorzystać, by wspomagać przygotowujące się do porodu kobiety.

Czytaj dalej

Bez względu na dotykające nas problemy, musimy pamiętać, że „Trzeba długo iść, żeby dojść do siebie”. Droga do szczęśliwego życia nie jest prosta, ale nie można się poddawać. Gdy zawiedzie nas zdrowie psychiczne, wsparcie okaże się nieocenione. Historia opisana w książce dowodzi, że z zaburzeniami osobowości typu borderline, zaburzeniami odżywiania i schizofrenią, można się uporać. Na pewno nie będzie łatwo i zdarzy się wiele potknięć. Pomimo tego warto próbować. O lepsze jutro bezustannie trzeba walczyć, bo każdy dzień jest wart przeżycia.

Czytaj dalej

Na szczególną uwagę zasługuje cykl „Młody bóg z pętlą na szyi”. Książki te zostały pozytywnie docenione nie tylko przez Czytelników. Profesjonalne środowisko psychiatryczno-psychologiczne poleca je studentom studiów medycznych, psychiatrom, psychologom oraz terapeutom.

Są to autobiograficzne, szczere do bólu pozycje. Autorka, Anka Mrówczyńska opowiedziała o zmaganiach z pogranicznym zaburzeniem osobowości (borderline). Zetkniemy się między innymi z tematyką autoagresji, depresji, lęków, niskim poczuciem własnej wartości.

„Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” rozpoczyna cykl. Wzruszająca, zapisana w formie dziennika ze szpitala psychiatrycznego książka, pozwoli nam zmierzyć się z ogromem cierpienia. Do rozpoczęcia terapii na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic, skłaniają bohaterkę myśli i próby samobójcze. Stamtąd, zostaje ona skierowana, na odział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Spisywane notatki, pozwolą nam dostrzec rozbitą dziewczynę, która toczy wewnętrzną walkę ze samą sobą.

Czytaj dalej

„Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” to druga część cyklu. Będziemy mogli prześledzić wspomnienia z 27 spotkań z terapeutą. Pozycja ta doskonale dopełnia część pierwszą. Tym razem przyjrzymy się objawom zaburzeń oraz ich przyczyną. Dowiemy się, jak wygląda leczenie osoby borykającej się z zaburzeniem osobowości z pogranicza. Zrozumiemy, na co powinien przygotować się pacjent i terapeuta?

Czytaj dalej

„Młody bóg z pętlą na szyi. Część III – Samobójstwo na raty” pogłębia wiedzę o autorce i jej problemach. Cofniemy się do pierwszych, indywidualnych konsultacji u psychoterapeuty. Dzięki temu dostrzeżemy charakterystyczny sposób myślenia. Postrzegania naznaczonego impulsywnym podejmowaniem decyzji, zaburzeniami depresyjnymi, zachowaniami autoagresywnymi i autodestrukcyjnymi. Życie osoby cierpiącej na borderline naprawdę bywa ciężkie.

Czytaj dalej

Autorka cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” dowiodła, że trzeba walczyć o siebie. Książki te mogą zmotywować nas do walki i poszukiwania własnej drogi.

„Pisanie jest dla mnie formą autoterapii. Pozwala mi również na lepsze poznanie siebie, poukładanie i rozładowanie emocji i napięć. Polecam tę formę każdemu, choćby miało to być pisane do szuflady”. Anka Mrówczyńska

KSIĄŻKA PSYCHOLOGICZNA – CO CZYTAĆ – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/powiesc-psychologiczna/ ZOBACZ