Książki przygodowe, które warto przeczytać - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki przygodowe, które warto przeczytać

Książki przygodowe, które warto przeczytać

26 czerwca 2018 / Agata Jankowiak
Czasem warto zerwać z rutyną i zaryzykować, by przeżyć coś niezwykłego. Powieści przygodowe zapewnią nam niecodzienne wrażenia i masę niezapomnianych atrakcji.

Nuda, rutyna i przewidywalność wkrada się w życie każdego. Zaaferowani codziennymi obowiązkami i problemami godzimy się na to, by wiele nas omijało. Zmęczenie i melancholia skłania, by korzystać z najprostszych rozrywek. W efekcie często jedynym miejscem, w jakie chcemy się udać, staje się wygodny fotel, czy kanapa. Warto to zmienić.

POZNAJ PRZYGODY  JARLA GNIEWOMIRA ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/czasy-sredniowieczne/

 

Niezapomniane chwile możemy przeżyć we własnym domu. Książki przygodowe zapewnią nam niecodzienne wrażenia. Wystarczy wybrać intrygującą lekturę i pozwolić, by wciągnęła nas fabuła. Dzięki temu już po chwili będziemy korzystać z uroków nowych miejsc, poznawać wyjątkowych bohaterów.

Powieści przygodowe to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich. Wyłonił się on dzięki fascynacji opisami, pamiętnikami i dziennikami z podróży. Możliwość poznawania świata i mierzenia się z trudami podróży fascynowała wielu. Książki przygodowe sprawiły, że niezapomniane chwile mogą przeżywać wszyscy. Dostarczają one niecodziennej rozrywki, poszerzają horyzonty, a nawet przekazują wiedzę o świecie.

 

CZYTAJ KSIĄŻKI PRZYGODOWE Z HISTORIĄ W TLE ⬇⬇⬇  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytamy-powiesci-przygodowo-historyczne/

 

Tylko od nas zależy bowiem, czy zechcemy, wybrać się w podróż całkiem prawdziwą, czy taką, którą uatrakcyjnia literacka fikcja. Książki przygodowe mogą zabrać nas do egzotycznych krain, dalekich i bliskich miejsc. Wyzwań i emocjonujących atrakcji na pewno nie zabraknie. Przygotujmy się więc na eskapady życia. Poznajmy książki przygodowe, które warto przeczytać.

Poszukując lektury idealnej, zerknijmy na książki przygodowe dla poszukiwaczy silnych wrażeń. Ich treść wielokrotnie dopełnia sensacja. Szczególną uwagę warto zwrócić na książki Jolanty Marii Kalety. Dzięki nim odkryjemy tajemnice Dolnego Śląska.

Pułapkato przygodowa, pełna tajemnic i zagadek powieść

Wraz z bohaterami będziemy mogli wybrać się na poszukiwanie „szczeliny jeleniogórskiej”. Wiele osób przypuszcza, że w tym schowku z czasów II wojny światowej Niemcy ukryli niewyobrażalne kosztowności. Jeśli to prawda, zyskamy szansę, by sięgnąć po złoto, brylanty i dzieła sztuki. Bracia Czarnowscy wraz ze swymi żonami zamierzają spróbować swych sił. Szanse mają spore, skoro od lat hobbystycznie szukają skarbów. Pewnie dlatego szybko dojdą do wniosku, że schowek może mieścić się w Górach Izerskich. Podobne informacje zdobędzie obywatel RFN. Przyłączy się więc do poszukiwań wraz ze swym wspólnikiem. Do grupy dołączy też dziennikarz zajmujący się tropieniem zagadek z czasów II wojny światowej. Tę grupę śmiałków czeka przygoda życia. Ekstremalne warunki pogodowe okażą się żadną przeszkodą, skoro nie spodziewają się, że poznają nietypowych mieszkańców tamtejszych gór.

Czytaj dalej

Świetna powieść przygodowo-kryminalna toKolekcja Hankego

Fabuła rozgrywa się w połowie dekady gierkowskiej. Czasach, gdy hasła dobrobyt i stabilizacja nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Malowniczy krajobraz Sudetów oraz zabytkowe wnętrza wrocławskiego ratusza, zamku Czocha i pałacu w Karpnikach, to niezwykłe miejsca. Będziemy je zwiedzać w nietypowych okolicznościach. Jednej z gorących, czerwcowych nocy roku 1976 spłonie kościół pod wezwaniem św. Elżbiety. Niedługo po tym anonim z pogróżkami otrzymają pracownicy wrocławskiego muzeum. Postarają się oni chronić dobytek przed ogniem. Podczas jednej z pełnionych wart młoda asystentka Matylda odnajdzie tajną skrytkę. Ktoś pozostawił w niej listę cennych obrazów, ale próba odszukania ich to skrajnie niebezpieczny pomysł.

Czytaj dalej

Warta polecenia książka przygodowa i sensacyjna to takżeZłoto Wrocławia

W trakcie lektury zmierzymy się z jedną z największych tajemnic drugiej wojny światowej. Na moment przeniesiemy się do roku 1945. W ówczesnym czasie mieszkańcy Festung Breslau przygotowywali się, by odeprzeć atak Armii Czerwonej. Kilku oficerów Abwehry i SS koncentrowało się jednak na czymś zupełnie innym. W tajemnicy wywieźli z piwnic Prezydium Policji depozyt Banku Breslau. To prawdziwy majątek, bo w grę wchodzą skrzynie ze złotem. Nikt nie wie, gdzie ukryto dorobek i zdaje się, że tajemnicę szubrawcy zabrali ze sobą do grobu. Po latach niektóre szczegóły zaczną jednak wychodzić na jaw. Warto zaznaczyć, że jednym z wielu atutów powieści pozostają bohaterowie. Posiadają oni swoje pierwowzory w autentycznych postaciach, które naprawdę były powiązane z ukryciem i poszukiwaniami złota.

Czytaj dalej

Możemy także wyruszać w wiele innych niezwykłych miejsc. Książki przygodowe, które warto przeczytać, dostarczą nam wielu różnych emocji.

Przewodnik z Tybetu to powieść sensacyjno-przygodowa

Główny atut pozycji to dynamiczna fabuła. Liczne, zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Marek po tragicznej śmierci rodziców będzie musiał na nowo poukładać swoje życie. Postanowi zostawić za sobą „polską przeszłość” i wyruszy do Tybetu. Liczył, że dzięki temu odetnie się od wspomnień, ale nie spodziewał się, że wszystko tak bardzo się zmieni. Fascynacja kulturą Tybetu skłoni Marka, by uczyć się wschodnich sztuk walki. Z czasem tak bardzo przesiąknie tamtejszym klimatem, że zostanie przewodnikiem dla tybetańskich uchodźców. Ostatecznie zostanie wysłany do Europy, żeby opisać walkę Tybetu o wolność. By tam dotrzeć, będzie musiał odbyć najniebezpieczniejszą podróż w swym życiu. Walka z mafią to tylko jedno z wielu wyzwań do pokonania.

Czytaj dalej

Bierz plecak i lecimyto optymistyczna książka

Wartka akcja i ciekawe dialogi to atuty, dzięki którym lekturę czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła rozgrywa się w malowniczym Tomaszowie Mazowieckim. Nie ominiemy także okolic miejscowości i nieco dalszych eskapad. Głównymi bohaterami są młodzi, pełni energii ludzie. Właśnie ukończyli szkoły średnie, więc powinni pomyśleć o planach na najbliższą przyszłość. Samodzielność i wolność podpowiada jednak, by sprawdzać swe siły. Kuszą przecież podróże, realizacja marzeń, możliwość przeżycia czegoś niezapomnianego. Poznając Jolkę, Malwinę, Karola, Wiktora i Przemka, na pewno nie będziemy się nudzić. Nim odbierzemy cenną lekcję od życia, doświadczymy naprawdę wiele.

Czytaj dalej

Czarny kot w walizcezabierze na w wiele wyjątkowych miejsc

Pozycja składa się z trzydziestu czterech krótkich opowiadań. Będziemy gościć w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. Każda wyprawa to nowa przygoda. Element, który nie opuści nas nigdy to pech. Szczypta „złośliwości losu” wielokrotnie zapoczątkuje wiele zdarzeń. Będzie wesoło, lekko, przyjemnie i na pewno ciekawie.

Czytaj dalej

Książki przygodowe dla młodzieży także warto polecić. Docenią je młodzi czytelnicy i najpewniej wielu dorosłych.

Klątwa Nawiito lektura, od której trudno się oderwać

Dawne, zapomniane przez wielu legendy nadają fabule wyjątkowy klimat. Magia i niezwykłość sprawia, że z zaciekawieniem i szczyptą niepokoju chce się towarzyszyć bohaterom. Oriana przeżyła bardzo wiele w Nowinach Horynieckich i Grzybnicy. Minione wydarzenia nie oznaczają jednak końca kłopotów. Nie tak łatwo bowiem uciec od klątwy Damroki…

Czytaj dalej

Skarb Szeptuchyto kolejna magiczna książka przygodowa

Kontynuacja „Klątwy Nawii”, która wraz z nią tworzy trylogię. Przed nami konieczność przebywania w opuszczonych dworkach, niepokojące artefakty i dzika przyroda. Wyraźnie wyczuwalna stanie się również moc zabobonów, zaklęć i Szeptuch. Wnikniemy w świat wierzeń słowiańskich, by towarzyszyć Orianie. Po raz kolejny pradawne demony dadzą o sobie znać.

Książki przygodowe zapewnią nam niecodzienne emocje i masę niezapomnianych atrakcji. Gdy doskwiera nam nuda, chandra, czy brak wrażeń, sięgnijmy więc właśnie po nie.

Sprawdź naszą ofertę