Książki z pozytywnym przesłaniem - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki z pozytywnym przesłaniem

Książki z pozytywnym przesłaniem

7 maja 2018 / Agata Jankowiak
Czytać warto z wielu powodów. Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie niezapomniane chwile i wiele bezcennych przemyśleń.

Czytelnicy mają swoje indywidualne upodobania i oczekiwania. Okazuje się, że po książki sięgamy z różnych powodów. Gdy jedni szukają konkretnych informacji, by pogłębić swą wiedzę, inni liczą na niezapomniane emocje. Czytanie to doskonały sposób na nudę i jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Dobra lektura może jednak pozostawić po sobie więcej niż miłe, czytelnicze wrażenia.

Najlepsze książki jakie czytaliście

Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie wiele bezcennych przemyśleń. Niektóre historie inspirują, niosą nadzieję, a nawet pocieszają. Gdy dopada nas zły nastrój, a problemy zdają się nie kończyć, warto sięgnąć po książkę. Znajdziemy w niej emocje i porady, których potrzebujemy najbardziej.

Wszystkich, wartościowych lektur nie sposób wymienić. Są jednak książki, które warto przeczytać. Ich treść z pewnością zapamiętamy na długo.

Książka z pozytywnym przesłaniem pozwoli nam wspinać się „Po szczeblach drabiny”. Drogę tę, pokonamy towarzysząc Stefie, kroczącej z głębokiej prowincji na sam szczyt. Jest to piękna, emocjonująca opowieść. Stefę poznamy bowiem jako skromną, zahukaną młodą kobietę, która nie zamierzała opuszczać wsi. Wierzyła przecież, że pewnego dnia odziedziczy gospodarstwo. Do zmiany planów zmusiły ją niespodziewane okoliczności. W rodzinnym domu Stefy doszło do brutalnej zbrodni. Przerażona bohaterka musiała uciekać. Przyjaciółka doradziła jej wyjazd do Warszawy. Stefa nie była jednak gotowa na wielkomiejski zgiełk. Stanęło przed nią mnóstwo zawodowych i osobistych wyzwań. Pomimo licznych perturbacji bohaterka nigdy się jednak nie poddała. Na duchu zawsze podnosili ją życzliwi ludzie, dzięki czemu odważyła się odwiedzić Kraków i Gdańsk. Ostatecznie Stefa przemieni się w pewną siebie Stefanię. Wówczas będzie gotowa docenić urok starszego mężczyzny żydowskiego pochodzenia oraz szansę na przejęcie pałacu.

Czytaj dalej

Książki z pozytywnym przesłaniem zawsze przybliżają szczęśliwie kończące się historie. „Origami dwojga istnień i psa” to opowieść o dojrzałych bohaterach i ich zmaganiach z koszmarami, traumami oraz piętnem zbrodni. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska i były bankowiec Maciej Rawicz. Ona przeżyła dwukrotną próbę gwałtu i traumę spowodowaną koniecznością zabicia człowieka. On, by nie uczestniczyć w przestępczych działaniach, odszedł z pracy, zabierając ze sobą kopie mających chronić go dokumentów. Ich doświadczenia są odmienne, ale oboje nie radzą sobie z bolesną przeszłością. Przyjdzie dzień, gdy ich ścieżki się połączą, choć nie od razu obdarzą się sympatią. Silna emocjonalna więź pojawi się w chwili, gdy Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Wobec tego rodzaju doznań nie da się przejść obojętnie. Oboje zaczną sobie ufać. Będzie to początek głębszej zażyłości. Narodziny dojrzałej, spełnionej miłości wesprze przyjaciółka Bożeny oraz maleńka suczka Mufa. Wzruszające zakończenie na długo zapadnie w naszej pamięci.

„W swoich powieściach, w tej także, opowiadam o złożoności uczuć ludzkich, skomplikowanych relacjach między kobietą, a mężczyzną. Mówię – nie bójmy się tego słowa – o miłości”. – Krzysztof Piotr Łabenda

Czytaj dalej

Pozytywne przesłanie ma dla wszystkich „Biała Wieszczbiarka”. Po tę niezwykłą książkę powinny sięgnąć osoby chcące pogłębić swoją świadomość. Czytanie będzie przyjemną, poszerzającą horyzonty myślowe przygodą. Poznamy bowiem perypetie niezwykłej dziewczyny i Duszy. Nasza uwaga zostanie zwrócona na świat niematerialny. Zrozumiemy, że duchowy i fizyczny byt tworzy niepowtarzalną całość, zapoczątkowując przyczynowo-skutkowe zdarzenia. Z całą pewnością historia ta zachęci nas do rozważań natury filozoficznej. Rozmyślając o sensie własnego istnienia, dojdziemy do wartościowych wniosków. Najważniejszy z nich to przekonanie, że istnienie nie kończy się cielesną śmiercią. Twórcze zamyślenie ułatwią nam energetyczne obrazy zdobiące fabułę książki. Wszystkie z nich autorka wykonała samodzielnie za pomocą farb akrylowych.

„Różnorodne energie znajdują się wokół nas. Czasem ,,przemawiają” do nas. Pod wpływem tychże energii powstała ta książka” – Małgorzata Król

Czytaj dalej

Taniec z motylami” to książka o tym, co w życiu najważniejsze. Jest więc pewne, że doceni ją każdy. Główna bohaterka, Zuzanna przekona się, jak wiele mogą zmienić skrywane przez nas tajemnice. Od lat mierzy się bowiem z przeszłością, całkiem przypadkiem, odkrywając największe sekrety swojej matki. Okaże się, że jedna rodzinna tajemnica może zmienić jej życie. Co więcej. Konsekwencje ujawnianych informacji dotkną również wiele przypadkowych osób. Zrozumiemy, że nie zdołamy przewidzieć, ile może zmienić spotkanie danej osoby w konkretnym momencie. Jest to poruszająca, pełna emocji powieść. Książka o miłości, przyjaźni, zapomnianych marzeniach, tęsknocie i sile przebaczenia. Innymi słowy, o tym, co w życiu najważniejsze.

Czytaj dalej

Historia Sönke Petersena przekona nas, że nigdy nie wolno tracić nadziei. W każdej nawet najbardziej niesprzyjającej sytuacji należy odnaleźć „Balans”. Petersen miał przed sobą karierę żużlowca. Jego wyniki osiągane na torach pozwalały przewidywać świetlaną przyszłość. Niestety nieszczęśliwy wypadek zmienił wszystko. Żużlowiec doznał urazu kręgosłupa. Przerwany rdzeń kręgowy oznaczał koniec wszystkiego. Motocykl musiał zastąpić wózek inwalidzki. Sönke Petersen nigdy nie stracił jednak nadziei. Po pół roku stawiał już pierwsze kroki. Dziś nadal walczy i wierzy, że jeszcze wiele osiągnie. Balansuje pomiędzy mocą a niemocą. Odnajduje równowagę pomiędzy szczęściem i nieszczęściem.

Czytaj dalej

Wiara, Nadzieja, Miłość” to książka z pozytywnym przesłaniem dla nastolatków i ich rodziców, choć każdy znajdzie w niej trzy klucze do własnego wnętrza. Diana dobrze wie, jak trudno jest dorastać. Dojrzewanie bywa skomplikowane szczególnie dla osób, które nie radzą sobie z własnymi emocjami. Diana niestety mierzy się z tym problemem nie od dziś. Jak dotąd nie zdołała przecież w pełni zaufać nawet swojej najlepszej przyjaciółce. Wszystko skomplikuje nowo poznany chłopak, który obśmieje ją w internecie. Diana uzna, że problem tkwi w niej samej i zacznie niebezpieczną walkę z wagą swego ciała. Niestety z każdym utraconym kilogramem jej chęci do życia zaczną słabnąć. Ratunkiem na wszelkie problemy okażą się jednak trzy, tytułowe uczucia.

Czytaj dalej

Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie wiele bezcennych przemyśleń. Najpewniej zachęcą nas również do poszukiwana kolejnych inspirujących lektur.