Książki – polecam książki wartościowe - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki – polecam książki wartościowe

Książki – polecam książki wartościowe

27 września 2021 / Agnieszka
Chcesz mieć zdrowy i kreatywny umysł? Czy wiedziałeś, że zdobywanie wiedzy może być przyjemne? Możesz zwiększyć poziom inteligencji. Masz szansę zmienić swoje życie. Czytaj, aby doświadczyć wewnętrznej przemiany. Polecam Ci książki wartościowe, bo poszerzają one horyzonty myślowe.

Świat dynamicznie się zmienia. Pełna komplikacji codzienność wciąż zaskakuje. Wszyscy pragniemy lepszego zdrowia, komfortu i dłuższych chwil relaksu. Książki mogą zaspokoić większość naszych potrzeb. Czytanie dla przyjemności to bowiem atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego. Na nudę, chandrę, stres, smutek, rozdrażnienie oraz depresyjne myśli, lekarze, naukowcy oraz psychologowie zalecają obcowanie z literaturą. Warto podkreślić, że zmiany na lepsze najszybciej uzyskamy, czytając wartościowe książki.

Czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie daje nam znacznie więcej praktycznych umiejętności, niż się wszystkim wydaje. – czytamwszędzie.pl

Polecam wartościowe książki, bo zmieniają spojrzenie na świat. Mądre lektury najczęściej poruszają tematy społeczno-obyczajowe. Czytanie książek o problemach innych ludzi ulepsza rozumienie wieloaspektowości świata oraz uwrażliwienie na problemy i potrzeby innych ludzi. Książki są bezcennym źródłem informacji. Trzeba czytać, żeby dowiedzieć się więcej. Niektórzy autorzy starają się przekazać nam coś ważnego. W trakcie lektury bądźmy więc uważni, żeby odczytać wszystkie wskazówki, porady i zalecenia.

Polacy także chętnie sięgają po lektury. W poszukiwaniu wartościowych form spędzania czasu w domu – czytanie znajduje się na wysokiej pozycji. – urocznica.pl

Czas poznać polecane, wartościowe książki. Są to lektury skłaniające do głębszych rozważań. Przeczytanie tych książek, gwarantuje silne, intelektualne doznania. Uwrażliwieni na zewnętrzne bodźce, będziemy gotowi na wprowadzenie ważnych zmian we własnym życiu.

 

Czytanie zmniejsza poziom stresu ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-zmniejsza-poziom-stresu/

 

To musisz wiedzieć. Koalicja Klimatyczna stwierdza, że mamy kryzys klimatyczny. Ekstremalne zjawiska pogodowe coraz częściej będą odnotowywane w Polsce. Informują o tym mądre książki.

Polska musi podjąć bardzo pilne i szerokie działania na rzecz poprawy sytuacji w zakresie gospodarki wodnej. Musimy nauczyć się zatrzymywać wodę tam, gdzie spadła – żeby nie uciekała ona szybko do Bałtyku. Pomóc nam w tym może naturalna retencja. Musimy odtwarzać i chronić mokradła, bagna i torfowiska, stawiać na zadrzewienia śródpolne i dbać o siedliska bobrowe…”. – prof. Zbigniew Karaczun z SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej

Polecana, wartościowa książka została przygotowana przez fizyka, profesora atmosfery dr hab. Szymona Malinowskiego. Naukowiec tłumaczy, z czym się wiąże „Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?„. Ta obszerna pozycja tłumaczy najważniejsze zagadnienia związane z obserwowanymi, niepokojącymi zmianami pogodowymi. W Polsce i na świecie coraz częściej występować będą niebezpieczne burze, tornada, wichury, czy okresowe susze. Kryzys klimatyczny pociąga za sobą wiele szkód. Cierpi i zostaje wyniszczona przyroda, a wraz z nią ludzkość. Z myślą o obecnych oraz przyszłych pokoleniach dr hab. Szymon Malinowski przygotował tę wartościową, książkę dokumentującą ważne zjawiska atmosferyczne. „Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?”. Jest to literatura faktu przytaczająca ważną rozmowę pomiędzy doświadczonymi znawcami tematyki: Jonathanem L. Ramseyem a profesorem Szymonem Malinowskim. Tę książkę trzeba przeczytać.

Czytaj dalej

Szymon Malinowski jest fizykiem atmosfery, profesorem nauk o Ziemi oraz członkiem, korespondentem PAN, który od 2016 roku obejmuje funkcje dyrektora Instytutu Geofizyki UW.

Ta wartościowa książka, zawiera szereg porad. Odbiorcy dowiedzą się między innymi, co w codziennym życiu można robić na rzecz spowolnienia negatywnych zmian wywołanych kryzysem klimatycznym. Dla Ziemi jest nadzieja. Do ratowania planety muszą się jednak przyczynić wszyscy jej mieszkańcy. Pora działać.

Jak mówi znane przysłowie podobno: „najlepsze scenariusze pisze życie”, dlatego trzeba zdobywać wiedzę z doświadczeń innych. Niektórzy przeżyli tak wiele, że powinniśmy się od nich uczyć. Czerpmy więc wartościowe przykłady.

 

WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wartosciowe-ksiazki-dla-doroslych/

 

Codzienność każdego człowieka pełna jest wyzwań i problemów. Coraz więcej osób traci wiarę w wartość istnienia oraz cierpi na depresyjne myśli. Barbara Niedźwiedzka udziela porad, jak docenić życie. Aby odzyskać wewnętrzną harmonię, trzeba przeczytać „Przypadki z życia wzięte„. Autorka przez wiele lat uważnie przyglądała się otaczające ją rzeczywistości. Wiele lat pracy na stanowisku nauczycielki, pozwoliło jej dokonać ważnych obserwacji. Dzięki temu widziała wielokrotnie, jak ludźmi potrafią zawładnąć emocje. Dopóki doświadczamy radości, wszystko wydaje się piękne i proste, ale kiedy nastają trudne, bolesne uczucia, umysł ogarnia ciemność. Barbara Niedźwiedzka szczerze napisała o radzeniu sobie ze stratą. W tym wypadku pisarka ma na myśli odchodzenie najbliższych.

Zaakceptuj swoją przeszłość bez żalu i staw czoła swojej przyszłości bez obaw. Paulo Coelho

Czytaj dalej

Autorka zdradziła wiele przykrych szczegółów ze swojego życia. Nie kryła się nawet z opisem odczuć, z jakimi zmagała się w trakcie żałoby. W tej książce przede wszystkim przeczytamy jednak o sposobie na odnalezienie szczęścia. Docenimy nawet znaczenie drobiazgów.

W codziennym życiu można się pogubić. Kiedy przychodzą skomplikowane problemy, wiele osób sięga po używki. Wartościowa książka o walce z alkoholizmem to „Przez piekło do Wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom I”. Jest to poruszająca autobiografia Gregorego Kocota. Autor szczerze opowiedział o najtrudniejszych wyzwaniach, które postawił przed nim los. Nie brakuje wstrząsających faktów. Wyjazd do Niemiec, na który w przeszłości zdecydował się Kocot, negatywnie odmienił jego życie. Perturbacje znoszone w Niemczech, sprawiły, że pisarz musiał zmierzyć się z niemieckim wymiarem sprawiedliwości oraz odbyć karę w więzieniu. W ówczesnym czasie wszelkie bolączki autora łagodził alkohol. Niestety choroba alkoholowa zaczęła rozwijać się bardzo szybko.

Czytaj dalej

Jak walczyć, gdy brak już sił? Co zrobić, by uwolnić się od uzależnienia od alkoholu? Jak prosić o wsparcie Boga?
Jak walczyć z uzależnieniem? Czy z alkoholizmu można się wyleczyć? Jak znaleźć sens życia? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta wyjątkowa książka. Zwierzenia Gregorego Kocota polecane są osobom, które wątpią w swojej siły na drodze walki z nałogiem, ich bliskim oraz zainteresowanym tematem.

Skłaniające do głębszych rozważań zwierzenia, wymagały szerokiej dokumentacji z kolejnych zdarzeń. Będziemy zaskoczeni, zdając sobie sprawę, jak wiele potrafi znieść człowiek. Więcej porad i wskazówek trzeźwego alkoholika opisuje „Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom II”. Poznamy kolejne intrygujące, a chwilami nieprawdopodobne historie. Największą zaletą tej dwutomowej publikacji jest przyjemny język, który ułatwia czytanie ze zrozumieniem.

Czytaj dalej

Książki to bezcenne źródło wiedzy. Polecam wartościowe książki, ponieważ wzbogacą one wnętrze i umysł każdego. Ciekawe wiadomości oraz ważne fakty prezentują natomiast książki popularnonaukowe.

 

KSIĄŻKI POPULARNONAUKOWE ⬇⬇⬇

  https://tylkorelaks.pl/37-popularnonaukowe