Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o wampirach, czarownicach, magii i duchach

Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach

28 kwietnia 2020 / Agnieszka

Legendy, podania i ludowe wierzenia pełne są wzmianek o władających magią istotach, zbłąkanych duszach i krwiożerczych potworach. Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach, pozwalają wniknąć w ten niebezpieczny, choć fascynujący świat.

 

Wierzenia ludowe wspominają o niezwykłych istotach i trudnych do wytłumaczenia zdarzeniach. Tworzone na ich podstawie podania i legendy przesycone są motywami fantastyki i cudowności. Mawia się, że w każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. Musimy jednak przyjąć, że nasi dawni przodkowie dysponowali ograniczoną wiedzą o otaczającym ich świecie. To dlatego posługiwali się wyobrażeniami, które z czasem wielokrotnie urastały do rangi zbiorowych przekonań, a nawet poglądów o charakterze religijnym. Ludzie bez względu na miejsce zamieszkania od zawsze tłumaczyli niezrozumiałe zjawiska ingerencją nadprzyrodzonych sił, obecnością niematerialnych istot, czy działaniami obdarzonych niezwykłymi mocami istot. Postęp nauki sprawił jednak, że tego rodzaju twierdzenia straciły na znaczeniu, stając się folklorystycznymi ciekawostkami.

Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach pozwalają wniknąć w niebezpieczny, choć fascynujący świat. Napotkamy w nim błąkające się dusze, krwiożercze potwory, władające niezwykłymi mocami istoty, złe oraz dobre wiedźmy. Fantasy i fantastyka to gatunki stworzone z myślą o fanach nadprzyrodzonych sił i paranormalnych zjawisk. W pozostałych kategoriach literackich także można natknąć się na lektury wykorzystujące fantastyczne wątki. Istoty wywodzące się z wierzeń ludowych nadają książkom niepowtarzalny charakter. To dlatego, wielu czytelników z zainteresowaniem sięga po tego rodzaju pozycje.

Poznajmy więc najciekawsze książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach. Pozwólmy się zaskoczyć, zaintrygować i przestraszyć. Z całą pewnością nie przewidzimy tego, co nas czeka. W przesyconej fantastycznymi motywami przestrzeni zdarzyć może się wszystko.

Zjawa czyha na swoje ofiary

Joanna Kubiak to młoda prawniczka, która oczekuje od życia, by dopasowało się do jej planów. Jest w szczęśliwym związku, który prowadzi do jednego: zawarcia małżeństwa z ukochanym Krystianem. Jednak los lubi płatać figle. Żarna przeznaczenia rozpoczęły swą pracę. Niewinny wypad na przymiarkę sukni ślubnej zamienia się w koszmar, a to dopiero początek. Kiedy ukochany ginie w wypadku samochodowym, Joanna zmaga się z żałobą. Jednak nieznana siła wkrada się w ułożone życie Asi, zmuszając ją do walki o przetrwanie. Śmierć ukochanego to nie tylko ból po jego stracie, ale też odkrycie, że narzeczony miał swoje tajemnice, o których wcale nie zamierzał jej powiedzieć. Kobieta zaplątana w intrygę nie z tego świata musi stawić czoło siłom, o których istnieniu nie miała pojęcia. Tajemnice wiodą ją do małej umierającej wsi na Mazurach. Jednak i tam nikt nie chce ujawnić rąbka tajemnicy. Joanna najpierw postępuje według utartego schematu. Odnajduje szczątki przyjaciela swojego narzeczonego, w którego śmierć zawikłany był Krystian i składa je w poświęconej ziemi, ale nawet to nie jest w stanie udobruchać zjawy. Upiór domaga się sprawiedliwości. Jednak jak zadośćuczynić, kiedy nikt nie chce wyjaśnić o co tak naprawdę chodzi.

W sposób gwałtowny i bezlitosny zostajemy wciągnięci w świat duchów. Chwila zazdrości powoduje niebywałe konsekwencje, a udręczona dusza szuka sprawiedliwości zza grobu i nie zamierza się poddać.

Zemsta w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/955-zemsta.html

Czytaj dalej

Na tropie groźnej bestii 

Tajemniczy klimat oferuje powieść przygodowa z wątkami fantastyki i elementami mrocznej baśni „Adler. Tajemnica zamku Bazina”. Fabuła przeniesie nas do tajemniczej krainy, gdzie będziemy tropić groźną bestię. Inspiracją tej lektury stała się enigmatyczna aura Wysp Brytyjskich. Adler to młody, zdolny szkocki zoolog, łowca egzotycznych bestii i amator myślistwa. Towarzysząc mu, przeżyjemy niezapomniane chwile. Odwiedzi go bowiem i poprosi o wsparcie tajemniczy dżentelmen. By odnaleźć Adlera, przybył on wprost z południa Anglii, gdzie od dłuższego czasu dochodzi do krwawych incydentów. Młody zoolog postanowi wesprzeć lokalną ludność. Tym sposobem trafi do niebywale zagadkowej krainy zamieszkiwanej przez arystokratów, kłusowników i wojowniczych farmerów. Wraz z Adlerem spróbujemy rozwikłać mroczne tajemnice lasów Sussex, schwytać groźną bestię i wyjaśnić sekrety zamku Bazina. Będzie niebezpiecznie, bo w ciemnościach kryją się nieobliczalne zwierzęta mutanty.

Czytaj dalej

„Powieść polecam absolutnie wszystkim, którzy mają ochotę dobrze się bawić podczas czytania, totalnie oderwać się od rzeczywistości i zatracić w nowym, bogatym i intrygującym świecie”. – Marta Merriday zachęca do lektury.

Wampir w słowiańskich wzmiankach znany jako wupi, wuki lub wąpierz to występująca w wielu kulturach istota demoniczna. Od zawsze przerażały jej upodobania do picia ludzkiej krwi, choć obecnie, dzięki kulturze popularnej wampir wielokrotnie zyskuje zupełnie nowy wizerunek. Warto się o tym przekonać.

Niezwykły i pełen tajemnic Zakon Achawy

Książka o wampirach, aniołach, magach, druidach, Eowitach i Achawach to „Zakon Achawy. Tom I”. W tej powieści fantasy realizm miesza się z magią, a brzydota i okrucieństwo z pięknem i dobrem. Fabuła zabierze nas do świata zachwycającego urokiem natury. Krajobraz nie może jednak odwracać naszej uwagi od niebezpieczeństwa, które kryje się w każdym zaułku. Dzielni sprawiedliwi Achawi wciąż toczą boję w obronie królestw i ich mieszkańców. To dzięki nim panuje względny porządek. Niestety demony zdobywają coraz większą siłę i zamierzają sięgnąć po władzę. Achawi wspierani przez rusałki i Eowitow zmierzą się z nekromantami, wampirami i obrzydliwymi bestiami. W zmaganiach dobra ze złem wezmą również udział magowie i boginie.

Czytaj dalej

„Drodzy czytelnicy, jeżeli lubicie nietuzinkowe postacie, wartką akcję, unikatowy świat. To serdecznie zapraszam do zapoznania się z Zakonem Achawy. Mam nadzieję, że Achawii was nie zawiodą”. – Jak zapewnia Robert P, warto do końca towarzyszyć bohaterom

Czarownica w wierzeniach ludowych uważana była za osobę podlegającą diabłu, najczęściej kobietę, która potrafiła posługiwać się czarną magią. W folklorze i kulturze popularnej występują również dobre, korzystające z białej magii wiedźmy. Warto poznać oba oblicza tej legendarnej postaci.

Losy niesamowitej Rajany

Historia rodu wiedźmy Rajany to wyjątkowa trylogia przygotowana przez Marka Pietrachowicza. Główną bohaterką jest młodziutka czarownica o imieniu Rajana. Fabuła każdej z trzech pozycji wprowadzi nas do pełnej tajemnic, średniowiecznej rzeczywistości. Gusła, zabobony, niewytłumaczalne zdarzenia i przedziwne istoty kryją się wszędzie.Mądrość wiedźmy” rozpoczyna ten pełen magii cykl. Zyskamy okazję, by bliżej poznać niezwykle dojrzałą, kilkunastoletnią Rajanę. Pomimo licznych niebezpieczeństw dzielnie przemierza ona świat. Jej główne cechy to wrażliwa natura, hart ducha i niezwykła osobowość. Empatia i wrażliwość sprawia, że bohaterka angażuje się w życie społeczne i zawsze staje po stronie dobra. Czarownica Rajana jest niczym „najdoskonalsze dziecko” natury. Wygłaszane przez nią sentencje wielu wskazują drogę. To od niej również zależy ład w Krainie Jasnego Słońca.

Czytaj dalej

Gwiezdna Twierdza” to kontynuacja losów czarownicy Rajany. Tym razem przyjdzie jej mierzyć się z niespodziewanymi trudnościami. Jedynie doświadczenie i wiedza pozwoli jej wyjść obronną ręką z licznych perturbacji. Przed bohaterką konieczność poprowadzenia tajnych misji, przewidywania podstępów, intryg i zdrad. Kraina Jasnego Słońca ponownie będzie zagrożona. Rajana jako władczyni swojego klanu musi stanąć w obronie ludu. Na szczęście piękna czarownica pozna także siłę miłości. W średniowiecznym świecie szczęście nie trwa jednak długo. Ciężarna Rajana zostanie rozdzielona z mężem. To dramat, z jakim nigdy wcześniej nie musiała się mierzyć. Czy zdoła zachować hart ducha?

Czytaj dalej

Drzewo, Kurhan i Stara wieża” to książka zamykająca trylogię. Na pierwszy plan wysunie się syn wiedźmy Rajany – Caltir. Odebrał on sumienną naukę w szkole zakonnej, ale praktyczne umiejętności nabędzie dopiero, gdy spotka się z prawdziwym złem. Jego pragnienie, by pogańskie zwyczaje przestały być praktykowane, może się nie spełnić. Rodzona siostra nie zamierza bowiem zrzec się namiestnikowskiej władzy. Stara czarownica czyha na życie Caltira, a nadprzyrodzone siły mają wobec niego intrygujące plan. Bohater będzie musiał wykazać się sprytem i męstwem. Los postawi na jego drodze wiele przeszkód i pułapek. O tym, czy zdoła dorównać swojej matce Rajanie, przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

„Raiana poprzez swe rady i przemyślenia, stała się swego rodzaju średniowieczną psychoterapeutką, co jest mi także bliskie ze względu na profesję psychologa i założyciela gabinetu poradnictwa Strefa Zrozumienia w Warszawie” – o wyjątkowości Rajany, którą naprawdę warto poznać, zaświadczają słowa Marka Pietrachowicza, autora książki.

Powieść inspirowana legendami Lubelszczyzny i Roztocza

Książki odwołujące się do słowiańskich wierzeń ludowych oddała w ręce czytelników Pati Mańczyńska. Dedykowana młodzieży trylogia zatytułowana „Dziedzictwo Południcy” inspirowana jest legendami Lubelszczyzny i Roztocza. Czytelnicy będą mogli przekonać się, jak wiele tajemnic skrywają bliskie im tereny. „Klątwa Nawii” to przepełniona magią opowieść o sile miłości i potrzebie akceptacji. Akcja rozpocznie się w momencie, gdy czteroletnia Paulina opowie swojej mamie o Nawii. Od tego momentu spokój rodziny zostanie zakłócony, bo Nawii była Damroką rozszarpaną przez wilki. Czyżby jej poszukujący ciała duch powrócił? Bardzo możliwe, bo za moment Paulinka zniknie.

Czytaj dalej

Skarb Szeptuchy” to kontynuacja historii. Na naszej drodze znów staną siły nieczyste. Akcja będzie trzymać w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, bo zło czeka, by się odrodzić. Słowiańskie legendy i demony ponownie będą budzić niepokój. Szczęście rodzinne znów jest zagrożone. Do domu Sjenów trafi tajemnicze pudełko, które należało do zmarłej ciotki Leokadii. Jeżeli wpadnie w niewłaściwe ręce, jego otwarcie może zapoczątkować serię niebezpieczny zdarzeń. Szeptuchy, miedzniki to nie jedyne zagrożenie. Opuszczone dworki, pełne są tajemnic i niezwykłości.

„Przygoda czeka tuż za rogiem. Pradawne kurhany, podziemne tunele, zagadkowe ruiny. Wszystko okraszone romansem i tajemnicami rodzinnymi. To właśnie znajdzie czytelnik w mojej trylogii”. – Jak zapewniła Pati Mańczyńska, by przeżyć niezapomniane przygody nie trzeba wybywać daleko.

Czytaj dalej

Książki o wampirach, czarownicach, magii i duchach to nie tylko fantastyka. Najstraszniejsze, obdarzone niezwykłymi umiejętnościami postacie spotkamy w horrorach czy thrillerach. Te gatunki powstały z myślą o wszystkich, którzy lubią się bać. Ludowe wierzenia, dawne legendy i niewyjaśnione opowieści wielokrotnie stają się inspiracją pozycji z tej kategorii. Szczególnie horrory zawsze oferują sporą dawkę emocji, przerażających zdarzeń i metafizycznych kontaktów. Są to książki jedynie dla czytelników o mocnych nerwach. Sięgający po nie muszą przygotować się na ekscytację graniczącą z szaleństwem. Bardzo możliwe, że po przeczytaniu ich przez długi czas będziemy oglądać się za siebie i zasypiać z zapalonym światłem.

Top 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć!

Wszystkie zaprezentowane pozycje oferują niezapomniane wrażenia. Chcący oderwać się od szarej rzeczywistości powinni sięgać właśnie po nie. Odrobina lęku doda pikanterii czytelniczemu relaksowi.