Książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom

Książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom

10 maja 2022 / Agnieszka
Bycie rodzicem to najważniejsza z podstawowych funkcji. Do rodzicielskich zadań należy wychowywanie, kształcenie oraz wspieranie rozwoju dzieci. Ciekawość młodego pokolenia zaspokoją mądre bajki i opowieści. Wychowawców i opiekunów mogą wspierać książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom. Czytanie na głos dziecku, zaspokaja potrzeby bliskości.

Współcześni rodzice mają wiele problemów

Tysiące dorosłych ludzi marzy o posiadaniu potomstwa, ale to skomplikowane wyzwanie. Najwięcej trudności przysparzają komplikacje mieszkaniowe, żywieniowe, finansowe oraz kulturowe. Wychowywanie dzieci to główne zadanie stojące przed prawnymi opiekunami nieletnich. Dorastający młody człowiek również potrafi wykazywać złe zachowania. Zdrowy rodzic to zdrowe dziecko. To dlatego dla relaksu, książki o tajemniczych tytułach poleca się rodzicom.

„Głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem. Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą wspólnego czytania jest budowanie mocnej więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem”. – zsoslomniki.pl

Czytanie to prozdrowotna aktywność

Książki o tajemniczych tytułach poprawią samopoczucie i stan emocjonalny dorosłego odbiorcy. Bez odpowiedzialnych opiekunów żadne społeczeństwo nie mogłoby prawidłowo kształtować kolejnych pokoleń. Rodzicom należy się szacunek. Podziękowania za wychowawczy trud składamy mamom w Dzień Matki. Tatusiom ślemy natomiast życzenia w Dzień Ojca. Jest jednak ważniejsza uroczystość. 15 maja obchodzimy międzynarodowy Dzień rodzin. W tym czasie na prezent sprawdzą się książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom.

„Rodzina to najistotniejsza komórka społeczna. Każdy z nas ma swoją rodzinę. (… To święto ma na celu zwiększenie świadomości problemów rodziny, a jednak na próżno szukać informacji, czym te „problemy” są”. – rodzicedzieci.pl

Top 5 książek o tajemniczych tytułach polecane rodzicom. Te lektury wykazują właściwości biblioterapeutyczne. Wychowujący małoletnich muszą dbać o siłę układu nerwowego. Czytanie dla przyjemności to sprawdzone lekarstwo na wyciszenie i odzyskanie równowagi wewnętrznej. Czytanie na głos dziecku wykazuje natomiast lecznicze właściwości dla każdej ze stron.

Bajkoterapia – książki dla dzieci, czytanie z dzieckiem

Książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom zapewniają przyjemną rozrywkę, dużo ciekawostek oraz pobudzanie wyobraźni. To po prostu top pięć książek, które rodzice powinni czytać razem z dzieckiem.

Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm

Wychowywanie małoletnich to bardzo odpowiedzialne zadanie. Każdy rodzic musi wspierać rozwój psychofizyczny dziecka. Książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom oferują opiekunom literackie wsparcie. Daria Kacprzak omówiła zagadnienie autyzmu. To zaburzenie rozwojowe dotyka wiele dzieci. Objawy przypadłości określane są mianem triady autyzmu. Oznacza to, że autyści mają problemy z komunikacją i interakcjami społecznymi oraz charakteryzują ich stereotypowe, powtarzalne zachowania. Ludzie doświadczający tego zaburzenia wielokrotnie wykazują znaczący potencjał intelektualny. „Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm” to poradnik dla dzieci i młodzieży napisany przez Darię Kacprzak, czyli pedagoga pracującego z nieletnimi wykazującymi niepełnosprawność lub inne zaburzenia.

„Autyzm jest problemem powszechnym i coraz częściej dotykającym dzieci (…) Książka została napisana w celu przybliżenia zagadnienia, a jednocześnie minimalizowania wykluczenia społecznego osób z autyzmem”. – Daria Kacprzak

Czytaj dalej

Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków

Kolejna książka o tajemniczym tytule, którą Daria Kacprzak poleca rodzicom oraz nastolatkom i starszym dzieciom nosi tytuł „Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków”. Szczegółowo omówione zostały najważniejsze aspekty funkcjonowania dziecka i jego rodziny po diagnozie orzekającej autyzm. Ponownie przed odbiorcami staje niezwykły Witek oraz jego najbliżsi. Rodzinne wsparcie powinien otrzymać każdy malec. Szkoda, że wielu ludzi nie wykazuje się wrażliwością na odmienność innych. Stresującą sytuacją okaże się konieczność funkcjonowania w szkole. Ponadto odezwą się rodzinne sekrety. Cała familia postara się zadowolić ciotkę Leokadię. Okaże się, że ukryła ona w domu pewien ważny przedmiot.

„W każdej z moich książek można odnaleźć kilka przesłań, jednak uważam, że najcenniejszym jest umiejętność dostrzegania drugiego człowieka, przebywanie z nim w chwili obecnej nierozpoznawanie tego, co miało miejsce w przeszłości, niewybieganie w odległą przyszłość” – Daria Kacprzak

Czytaj dalej

Książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom zaspokajają dziecięcą ciekawość. W końcu czytanie z dzieckiem to sposób na spędzanie czasu wolnego razem. Poniżej zaprezentowane lektury pozytywnie wpłyną na rozwój umysłu dziecka.

Kto mieszka w starej szafie?

Polecana książka na nudę, którą rodzice powinni przedstawić dziecku, nosi zagadkowy tytuł. Ewa Oleksiuk od dawna pisze dla dzieci książki o tajemniczych tytułach. Czy wiesz „Kto mieszka w starej szafie”? To rozbudzające wyobraźnię pytanie autorka zadaje wszystkim ciekawskim. W roli głównej bohaterki stanęła dziewczynka o imieniu Julia, która próbując spłacić swoje winy, przenosi się w inny wymiar czasowy. W tym niezwykłym miejscu dowie się o konszachtach właściciela zamku, w którym utknęła. Trudne wyzwania zmuszą bohaterkę do zaprzyjaźniania się z niezwykłymi postaciami. Ewa Oleksiuk zadbała, żeby seria „Kto mieszka w …” nie dobiegła końca.

Czytaj dalej

Kto mieszka w szufladzie starego biurka

W każdym domu są schowki, do których warto zajrzeć. Znana i ceniona pisarka Ewa Oleksiuk poleca dzieciom i ich rodzicom przekonać się „Kto mieszka w szufladzie starego biurka”. Czy można sobie wyobrazić bardziej intrygujące wyzwanie? Literatura bawi i uczy. Główna bohaterka po śmierci swojej babci musiała zajrzeć do szuflady biurka. Bohaterka odnajdzie skarb, którym jest pamiętnik jej babci, spotka również zagadkową postać. Nie minie moment, a dziewczynka zacznie zastanawiać się nad najważniejszymi kwestiami. Ewa Oleksiuk ponownie dowiodła, że dzieciom trzeba czytać.

Czytaj dalej

Kto mieszka w starym zegarze

Wychowywanie dorastającego młodego człowieka zawsze wiąże się z trudnościami. Problemy wychowawcze może łagodzić książka o tajemniczym tytule – „Kto mieszka w starym zegarze”. Główna bohaterka to dwunastoletnia Lusi. Wielokrotnie zdarzało jej się naganne zachowanie. Wiele negatywnych poczynań miało zrozumiałą przyczynę. Lusi miała problem z kontaktami interpersonalnymi. W razie kryzysu dziewczynka szła na strych, gdzie ukrywała się w starym zegarze. Schowek zamieszkują istoty, które zmagają się z problemami znanymi nam z rzeczywistości. Jak zawsze dobro musi walczyć ze złem. Smutne chwile na szczęście zawsze zastępuje radość. Poprzez tę bajkę Oleksiuk dowiodła, że słowa i czyny potrafią czynić cuda.

Czytaj dalej

Czytanie dzieciom: zaszczep dziecku miłość do książek

To zalecenie padło na jednej ze stron promującej czytanie maluchom. Powyżej zaprezentowano książki o tajemniczych tytułach polecane rodzicom. Potrzeby emocjonalne przedstawicieli obu pokoleń na pewno zostaną zaspokojone. W razie problemów z potomstwem rodzice mogą oczywiście sięgać po książki psychoedukacyjne oraz psychoterapeutyczne.

Dlaczego warto czytać dzieciom?