Książki o śmierci - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o śmierci

Książki o śmierci

4 listopada 2018 / Patrycja

Po co czytać książki o śmierci?

 

Niektórzy kojarzą książki tylko z miłymi chwilami zaczytania. Z leżakowaniem na plaży z ciekawą powieścią w ręku, lub z deszczowym popołudniem z ulubioną lekturą. Nie są one jednak tylko zarezerwowane na te dobre dni. Potrafią być idealnym sposobem na zmaganie się z tymi najgorszymi momentami w naszym życiu. Śmiercią i stratą kogoś nam bardzo bliskiego.
Są pewnego rodzaju terapia dla duszy, tak zwana biblioterapia. Która wykorzystywana jest również w medycynie i psychiatrii jako jedna z form pomocy terapeutycznej

Czy książki mogą nam naprawdę pomóc odnaleźć radość z życia na nowo? I dlatego coraz częściej po nie sięgamy.

Na rynku wydawniczym w ostatnich latach pojawia się dużo więcej książek z wątkiem śmierci. Poradniki, reportaże i powieści, które przedstawiają historie przeplecione smutkiem i tęsknotą, za kimś nam bardzo bliskim. A my w pewien sposób widzimy w nich samych siebie i utożsamiamy się z bohaterami.

Dzięki nim znajdujemy własny sposób, by poradzić sobie z uczuciem pustki. Mają one pewną moc w sobie, uspokajają i ułatwiają odnaleźć się w zupełnie nowej dla nas sytuacji. Właśnie w tych najtrudniejszych dla nas momentach.

Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu kim my jesteśmy i kim możemy się stać…

 

 

Książki z motywem śmierci

 

BLIZNY Krzysztofa P. Łabendy  są właśnie takim poruszającym zbiorem doświadczeń głównego bohatera. Opowiada on nam piękną historię wspaniałej miłości, ale i przekazuje ból po stracie ukochanej.

Mówią, że w realnym życiu się to nie zdarza. Że nie można się zakochać od pierwszego wejrzenia, tak po prostu na całe życie. Spotkać swoją bratnią duszę na dobre i na złe.. aż śmierć

.. nie rozłączy.

A jednak można i tak właśnie się stało w życiu głównego bohatera powieści. Głębokie uczucie łączące Natalie i Krzysztofa nie było jednak w stanie pokonać i wygrać ze śmiercią.

 

Tytułowe blizny naszego bohatera, to nie tylko ślady, które pozostały po operacji serca w dzieciństwie, ale mowa tutaj o bliznach w jego duszy. Tych dużo głębszych i boleśniejszych.
Pierwsza blizna pojawiła się po nieudanym związku z uroczą dziewczyną, która wywarła na nim ogromne wrażenie. Miały być zaręczyny, ślub i długie szczęśliwe życie razem. Jednak poznając całą prawdę o dziewczynie wszystko się zmienia. Pozostaje tylko rozczarowanie i złamane serce. Krzysztof postanawia wtedy,że żadnej kobiety już nie będzie w jego życiu.

Po  latach spotyka jednak swoją bratnią dusze, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jest starszy od dziewczyny o kilkanaście lat, ale nie było to przeszkodą, by zostali szczęśliwym małżeństwem przez lata.

 

Natalia robi karierę naukową i zostaje profesorem medycyny. By to uczcić wybierają się do Paryża na weekend. Krzysztof jednak ma jakieś dziwne przeczucie, że coś się przydarzy Natalii. I niestety jego obawy się sprawdzają. Po powrocie z romantycznej wycieczki jego ukochana żona umiera na wylew. A jej organy trafiają do przeszczepów. A on traci zupełnie chęć do życia i wpada w depresję. Pod wpływem impulsu jedzie do domku za miastem, gdzie zawsze razem spędzali lato. Nieoczekiwanie trafia pod jego dach Anka, dziewczyna która już od pierwszej chwili swoim zachowanie bardzo przypomina mu zmarłą żonę. Jak okazuje się później serce żony po przeszczepie trafiło właśnie do niej. Krzysztof tłumaczy sobie, że los zwraca mu Natalię, jego ukochaną, ale czy tak jest rzeczywiście?

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/blizny/

czytaj dalej

 

Wywiad ze śmiercią Michała Wancerza to zupełnie coś innego. To zaskakująca książka w której autor sam przeprowadza wywiad rzekę.

To nie jest zwykła rozmowa, bo rozmówcą jest tutaj osoba, która przeżyła własną śmierć. To opowieść człowieka, który był po drugiej stronie i powrócił ze wspomnieniami 1400-stu lat swojego istnienia.

Człowieka, który pamięta jak rodzi się i umiera ponad 30 razy. Który zna prawdę i odpowiedzi na niemal wszystkie pytania dotyczące naszej duchowości i cielesności. Pokazuje nam odmienny sposób w jaki możemy postrzegać życie i śmierć. Ten wyjątkowy wywiad autora jest mieszanką kosmologii, idei religijnych, psychologii, fizyki kwantowej, i jeszcze paru innych dziedzin nauki. Które warto poznać, mimo wielu kontrowersji.

 

 

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/wywiad-ze-smiercia/

 

13-go w piątek to kolejna książka, w której poruszono motyw śmierci – motyw śmierci klinicznej.

Jest to opowieść oparta na faktach. Wszystko w tej książce wydarzyło się to naprawdę. Nie ma w niej ani jednego kłamstwa. Młoda dziewczyna opowiada swoją historię. Na początku książki, tłumaczy tytuł. Dlaczego akurat: ,,13-go w Piątek”? Zastanawia się czemu właśnie ją to wszystko spotkało? Dlaczego to ona ma opowiadać o życiu po życiu ? O tym nadzwyczajnym, tym tajemniczym.

Ana, główna bohaterka przedstawia swoją rodzinę i to jak uczestniczyła w życiu kościoła. Opowiada ten dzień, jak wychodzi z domu, jak dochodzi do tragicznego wypadku. Pisze co się z nią dzieje w momencie zderzenia się aut. Przedstawia rozmowę z mężczyzną, który nie chce wpuścić jej do bram nieba.

Kiedy wraca z powrotem do swego ciała, po wybudzeniu się ze śpiączki, gdy odzyskuje świadomość, nie pamięta niczego, nie wiedząc dlaczego? Tłumaczy w książce swoje zachowanie. Mówi o niemocy w poruszaniu się w chodzeniu i w mowie. Gdy zostaje przewieziona do domu, czeka ją długa rehabilitacja. Tylko z pomocą rodziny i przyjaciół udaje jej się osiągnąć sukces. Wtedy odzyskuje świadomość tego co wydarzyło się w  dzień wypadku. Gdy przypomina sobie jak do tego doszło, kiedy to widziała swoje ciało lewitujące nad łóżkiem szpitalnym, lub sytuację w której odwiedził ją „diabeł”, gdy wracała już do sprawności. Udaje jej się wszystko to podsumować, lecz nikomu nie mogła nic powiedzieć, by nie zawieźli jej z powrotem do szpitala, uznając za wariatkę. Trzymała to w tajemnicy, doszukując się wytłumaczenia. Po nieudanej miłości, stawia sobie cele życiowe, które chce osiągnąć. Do tego czasu, kilkakrotnie unika śmierci. Zostaje ciągle wystawiana na próbę wiary. Ciągle stara się udowodnić, że jej wiara w dobro jest silna. Pokazuje, że poradzi sobie, z pomocą Boga. Z wiarą w niego sprosta wszystkiemu. Gdy znajduje już swoje miejsce na ziemi, dociera wtedy do niej, dlaczego: ,,Jej życie zostało darowane”. Teraz chce, by wszyscy się o tym dowiedzieli.

Jej zdaniem książka jest przekazem, że istnieje Niebo, że to od nas zależy dokąd nasza Dusza po opuszczeniu ciała trafi. Każdy ma prawo do własnego wyboru.

Zajrzyj na stronę – www.facebook.com/13gowpiatek/

Przewodnik po zaświatach – co powinieneś wiedzieć, zanim odejdziesz (audiobook)

Przewodnik po zaświatach Marka Szwedowskiego to dzieło niesamowite. Autor – będący medium – uprzedza nas, co zobaczymy, kiedy przejdziemy na drugą stronę, ale też uczy, co powinniśmy tutaj, na Ziemi zrobić, aby po śmierci było nam tam lepiej. W relacjach rodzinnych na ogół nie poruszamy tematu śmierci dopóki ktoś z bliskich nie umrze. Chociaż jest ona nieodłącznym elementem naszej egzystencji, jednak na co dzień wypieramy jej nieuchronność ze świadomości.

W oparciu o swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zakresie kontaktów ze zmarłymi Marek Szwedowski uchyla rąbka tajemnicy… Omawia każdy poziom naszego przejścia na drugą stronę. Dowiadujemy się, co jest na początku, kiedy umrzemy, a co dzieje się z nami na dalszych etapach naszego rozwoju w innej już rzeczywistości.

Przewodnik po zaświatach – co powinieneś wiedzieć, zanim odejdziesz Audiobook