Książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych

Książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych

17 czerwca 2020 / Agnieszka

W życiu codziennym cenimy poczucie bezpieczeństwa i spokój. Czasem chcemy jednak posmakować niebezpieczeństw i grozy. Książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych, pozwolą nam zaspokoić tę potrzebę. Posmakujemy lęku, obrzydzenia i przerażenia.

 

Natura wyposażyła nas w szereg przydatnych emocji. Jedną z nich jest strach. Poczucie zagrożenia wzmaga czujność oraz stymuluje produkcję hormonów. Wówczas nasz mózg pracuje szybciej, co w połączeniu z przyśpieszonym oddechem, pozwala dostarczyć więcej tlenu do mięśni. Dzięki temu momentalnie stajemy się szybsi i silniejsi, czyli gotowi do walki lub ucieczki. Ten ewolucyjny system obronny pozwala nie tylko rozpoznawać zagrożenia. Naukowcy przekonują, że warto się bać. Strach może stanowić element rozrywki i trening pokonywania lęków. Nasz mózg potrafi bowiem rozpoznać, kiedy boimy się naprawdę, a kiedy tylko dla zabawy.

„Pod wpływem stresu, w tym także strachu, organizm wydziela kortyzol i adrenalinę, które są powiązane z nieprzyjemnymi odczuciami, ale także dopaminę i serotoninę, czyli „hormony przyjemności i zadowolenia”. Gdy pokonamy stres, do głosu dochodzą pozytywne odczucia„. – Leon Ciechanowski, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych, pozwolą nam posmakować korzystnej dla umysłu grozy. W trakcie czytania wielokrotnie przeżyjemy obrzydzenie, przerażenie i lęk. Naszpikowana okropieństwami fabuła do ostatniej strony będzie maksymalizować emocjonalne napięcie. Ostatecznie odczujemy jednak przyjemne odprężenie. Dzięki temu zrozumiemy, dlaczego niektórzy lubią się bać. Nie jest przecież tajemnicą, że horrory, kryminały, thrillery, czy brutalna sensacja to gatunki, które mają wielu wiernych zwolenników. Pora dołączyć do tej grupy i docenić wartość makabrycznych przygód.

Poznajemy więc książki o przestępcach. Sięgnijmy po książki o zbrodniach. Zwróćmy uwagę na książki o mafii i skazanych. Przygotujmy się na ekstremalne wrażenia i wybierzmy którąkolwiek z zaproponowanych lektur. Czekają nas niezapomniane ekscytacje.

Los Janne i jego ofiary zostało pisany w powieści„Flamenco”.

Przestępcy nie zawsze groźnie wyglądają, a ich zbrodnicze działania czasem są nieplanowane. Tylko, czy to cokolwiek usprawiedliwia? Janne jest winny, ponieważ potrącił człowieka i zbiegł z miejsca wypadku. Los Janne i jego ofiary zostało pisany w powieści„Flamenco”. Poznamy perypetie czwórki młodych osób.Ich drogi splotły się ze sobą w pięknej Hiszpanii. Nierozważny pobyt na plaży doprowadził do tragedii. Justyna wypoczywająca wraz ze znanym w Szwecji kompozytorem muzyki popularnej Janne i jego kolegą, zasnęła na słońcu, doznając przegrzania. To dlatego mężczyźni w szaleńczym tempie pokonywali drogę.Potrącony został Hiszpan Manuel.W wyniku tego zdarzenia stracił szansę na karierę tancerza flamenco. Szwedzi zbiegli natomiast do ojczyzny. Akcja nabierze tempa, gdy ofiara odnajdzie oprawce. Pogodzony ze swoim losem Manuel oczekuję jedynie odszkodowania. Nie spodziewa się jednak, co go czeka. Zginą dwie niewinne osoby. Kto dopuścił się tej zbrodni?Tę Sprawę nie tak łatwo będzie wyjaśnić. Nieoczekiwane zwroty akcji do samego końca podtrzymują napięcie.

Czytaj dalej

Książka o przestępcach, która ujawnia tajemnice więziennej rzeczywistości to „Handlarz obrazów

Ten świat rządzi się brutalnymi prawami. Przekonamy się o tym, śledząc losy Zbyszka. W jego przypadku odsiadka jest wynikiem niesłusznego oskarżenia, a następnie skazania za morderstwo przyjaciółki. Czyste sumienie nie ułatwi mu niczego. By przeżyć będzie musiał dostosować się do obowiązujących tam zasad. Po części ułatwi mu to sztuka. Zbyszek jako pasjonat malarstwa wykorzysta swoje umiejętności, by prowadzić zajęcia resocjalizacyjne. Dzięki temu zyska szacunek współosadzonych, pozna więzienny slang i obowiązujące za kratami zasady. Dla niego będzie to forma terapii, ale niektórzy skazani zamierzają uczestniczyć w tych zajęciach tylko po to, by na moment wyrwać się z celi. Czy wiara w możliwość odzyskania wolności, uchroni jego psychikę przed demoralizacją? Na to pytanie z czasem poznamy odpowiedź. Obrazowe opisy brutalnych starć oraz intymnych scen spod celi sprawiają, że tej historii długo nie da się zapomnieć. Tabu zostało przełamane.

Czytaj dalej

Polecana, przerażająca książka o zbrodniach to „Seryjni mordercy. Suma wszystkich leków

Zastanowimy się, czy potrafilibyśmy zabić? Najłatwiej odpowiedzieć przecząco. Okazuje się jednak, że splot okoliczności, czy odczuwane w danym momencie emocje, mogłyby zdeterminować nasze działania. Czy jednak zdołalibyśmy odebrać komuś życie? Ta książka jest próbą odnalezienia odpowiedzi na tego rodzaju fundamentalne pytania. Wnikliwie przeanalizowane zostały czynniki oraz okoliczności skłaniające ludzi do popełniania morderstw. Przyjrzano się również konstrukcji psychicznej zabójców i seryjnych morderców. Nie pominięto także czynników medycznych oraz społecznych mogących wpływać na mordercze popędy. Dowiemy się, czy istnieje „gen zabijania” i dlaczego człowiek seryjnie morduje. Ta książka porusza, nakazując zastanowić się nad wieloma kwestiami. Najbardziej zszokują nas jednak opisy prawdziwych, makabrycznych zdarzeń.

„Kemper wziął z kuchni młotek z pazurem i wszedł do jej sypialni. Ze znaczną siłą walnął młotkiem w jej prawą skroń, a następnie scyzorykiem poderżnął gardło. Wciąż jeszcze tryskała krew, gdy zdecydował się odciąć głowę. Krtań, usuniętą kolejnym cięciem, wyrzucił do młynka do mielenia odpadów w kuchennym zlewie. Kiedy okazało się, że młynek nie jest w stanie strawić krtani i wyrzuca ją z powrotem, Kemper uznał to za akt sprawiedliwości. Nadal nieusatysfakcjonowany zgwałcił bezgłowe ciało swojej matki, głowę zaś ustawił na kominku i użył jako tarczy do gry w rzutki”. – Urszula Szczęch, „Seryjni mordercy. Suma wszystkich leków”.

Czytaj dalej

Książka o zbrodniach to również brutalny thriller psychologiczny „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości

Tutaj nikt nie jest bez winy. Poznamy wielu bohaterów, którym od początku powinniśmy uważnie się przyglądać. Ich los tylko pozornie jest ze sobą niezwiązany. Przekonamy się o tym w odpowiednim momencie. Nim to nastąpi, fabuła wielokrotnie nas zszokuje. To książka, którą docenią lubiący ekstremalne doznania. Będzie mrocznie. Przerazi i obrzydzi nas osoba bezwzględnego pedofila Bromskiego, który nie bez przyczyny stał się tym, kim jest. Obrzydzi nas prokurator PRL ścigający pewną ukrywająca się dziewczynę. Wstrząśnie nami bezwzględna postawa młodego Andrzeja, który z zimną krwią zamorduję ojca. Przedwcześnie nie powinniśmy jednak wydawać wyroków. Tutaj każdy ma swoje mroczne tajemnice. Będziemy musieli zastanowić się, która z przedstawionych nam wersji jest prawdziwa.

„Został w pokoju sam na sam ze swoim wieloletnim katem. Patrzył na niego z pogardą, celując prosto w twarz. – Phhhh…. – zamruczał cicho pod nosem, udając wystrzał. Wyobrażał sobie, jak jego głowa eksploduje, tworząc na ścianach krwawe rozbryzgi. Nie, to nie byłby dobry pomysł. Postanowił zadziałać metodycznie. Dowlókł starego pod ścianę i posadził, opierając o nią. Przyłożył lufę do jego lewej skroni – ojciec był mańkutem. Bez mrugnięcia okiem pociągnął za spust. Pokój wypełnił się hukiem, któremu niemal jednocześnie zaczął wtórować płacz młodszego rodzeństwa. Kat osunął się na ziemię. Andrzej z satysfakcją patrzył, jak strużka krwi spływa po jego twarzy i tworzy na podłodze ciemniejącą kałużę. Broń miał wciąż wycelowaną w niego, jakby się bał, że może jeszcze ożyć”. – Anka Mrówczyńska, „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości”

Czytaj dalej

Książka o zbrodni, pokrętnych ludzkich zachowaniach oraz piętnie przeszłości to „Na krawędzi światów

Oskarżenie o morderstwo zmieni życie młodej dziewczyny. Wrażliwa Anastazja zostanie posądzona o zabicie dyrektora swojej szkoły. Przed nią konieczność zmierzenia się z wymiarem sprawiedliwości. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie. Na sali rozpraw pojawiają się bowiem jej biologiczni rodzice. Na całe szczęście wspiera ją niegodząca się z niemoralnym zachowaniem ludzi Matylda. Jak na prawdziwą przyjaciółkę przystało, nawet przez moment nie zwątpi ona w niewinność Anastazji. Niestety sąd może być przeciwnego zdania. W kluczowym momencie Anastazję i Matyldę wesprą nadprzyrodzone siły. To szansa na pozytywne zakończenie całej sprawy. Dobre energie zawsze nad nimi czuwały.

„Kiedy była z Anastazją zdarzały się wokół nich różne dziwne rzeczy, których Matylda nie umiała w żaden realny i prosty sposób wyjaśnić. Myślała nad tym wiele razy, ale nigdy nic konkretnego nie mogła ustalić. Wiedziała, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe, że tylko ona to widzi i czuje, ale jak można wyjaśnić takie nadprzyrodzone siły?” –„Na krawędzi światów”, Kinga Trześniowska

Czytaj dalej

Książka o mafii wyznaczającej okrutne i bezlitosne prawa to „My savior. Tom I.

Zbrodnie zostały wplecione w sensacyjną akcję podsycaną wątkami erotycznymi. Policjantka Ewa podejmie się, rozpracowania klubu Go Go. Nie spodziewa się jednak z czym przyjdzie je walczyć. Gra będzie toczyć się o najwyższą stawkę. Grozi jej niebezpieczeństwo, a w tle pojawiają się demony przeszłości. Tym razem zdeterminowana Ewa nie poradzi sobie sama. Na szczęście na jej drodze stanie nieziemsko przystojny, saper Nigel. Połączy ich nie tylko praca. Romans wpłynie na jej życie, bo mężczyzna będzie starał się przejąć nad nią kontrolę. Ewa będzie musiała podejmować ryzykowne decyzje i przejść ciężką próbę wytrwałości. Z każdą chwilą niebezpieczeństwo będzie wzrastać. Czy wyjdzie z tego bez szwanku? O czym przekonamy się w trakcie lektury.

„Jeśli czytelnicy lubią sięgnąć po literaturę erotyczną powiązaną z sensacją, wątkami kryminalnymi czy dramatem to serdecznie zachęcam. Ta książka jest właśnie dla Was”. – Ewelina Lach

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje pozwolą nam doświadczyć niecodziennych, momentami wręcz ekstremalnych wrażeń. Są to bowiem książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych. Na całe szczęście przestrzeń literacka gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo.