Polecane książki o miłości, które pokochacie.
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o miłości, które pokochacie

Książki o miłości, które pokochacie

5 lutego 2018 / Agata Jankowiak

Niektóre historie poruszają tak bardzo, że trudno o nich zapomnieć. Pośród nich są książki o miłości, które pokochacie. Polecamy nasze książki o miłości.

Miłość to niezwykłe uczucie. Niebywale silna emocja, bez której nie sposób wyobrazić sobie życia. O jej sile i wyjątkowości świadczą choćby dzieła literackie i malarskie inspirowane miłością.

Polecane książki erotyki, po które warto sięgnąć

Od setek, tysięcy lat wychwalano to uczucie. Na temat miłości powstały niezliczone ilości wierszy, poematów, powieści, piosenek, malunków, czy rzeźb. Tematyka miłości zdaje się jednak ponadczasowa i niewyczerpana. To dlatego odnajduje swe miejsce w religii, filozofii, czy psychologii.

Więź łącząca dwoje zakochanych ludzi potrafi nadać sens istnieniu. Musimy jednak pamiętać, że miłość miewa wiele odcieni. Bywa płomienna i romantyczna. Potrafi dodawać sił, ale i stawać się źródłem cierpień. Ponadto nie możemy zapominać, że uczuciem tym obdarzamy wiele osób. Kochamy życiowych partnerów, rodziców, dzieci, czy przyjaciół. Czy któraś z tych relacji jest ważniejsza? Z pewnością nie, jest po prostu inna.

Bukiet książek dla zakochanych

Niektóre historie poruszają tak bardzo, że trudno o nich zapomnieć. Sięgnijcie więc po książki o miłości, które pokochacie.

Miłość to niewyczerpany, ponadczasowy temat. Każda historia miłosna jest bowiem niezwykła. „Origami dwojga istnień i psa” opowiada o uczuciu dojrzałych bohaterów. Nim połączy ich namiętność, będą musieli pokonać traumy, koszmary oraz zmierzyć się ze zbrodnią. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska oraz były bankowiec Maciej Rawicz. Ona z pomocą przyjaciółki stara się zapomnieć o dwukrotnie przeżytej próbie gwałtu oraz zabiciu człowieka na służbie. On w samotności próbuje zapomnieć o swojej niebezpiecznej, zawodowej przeszłości. Odchodząc z pracy, dla bezpieczeństwa musiał przecież zabrać ze sobą kopie ważnych dokumentów. Los modelujący ludzkie życie niczym artysta origami splecie ich ścieżki. Nie od razu połączy ich delikatne i romantyczne uczucie. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Ta chwila dla obojga zyska kluczowe znaczenie. W dalszym etapie ich emocje zaczną przybierać na sile. Ostatecznie w narodzinach miłości spełnionej weźmie udział przyjaciółka Bożeny oraz maleńka suczka Mufa. Tej wzruszającej historii długo nie da się zapomnieć.

„W swoich powieściach, w tej także, opowiadam o złożoności uczuć ludzkich, skomplikowanych relacjach między kobietą, a mężczyzną. Mówię – nie bójmy się tego słowa – o miłości”. – Krzysztof Piotr Łabenda

Czytaj dalej


Im bardziej emocjonująca historia, tym łatwiej ją pokochać. Losy poznawanych bohaterów stają nam się przecież bliskie. Książka o miłości, która na długo zapada w pamięci to „Przetrwać próbę czasu”. Namiętne uczucie napotka wiele przeszkód. Sytuacji tej doświadczy piękna pani architekt Antonina. Jest to niezwykle silna kobieta, której los nigdy nie oszczędzał. Jej dramat rozpoczął się, gdy jako 19-latka została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Omamiona męskim urokiem, bohaterka została jego żoną pomimo sprzeciwu rodziny. Niestety, ich obawy szybko okazały się prawdziwe. Mąż stopniowo ograniczał jej wolność. Ponadto bywał przykry i obcesowy. Antonina zdecydowała się na rozwód, dopiero gdy małżonek nakazał jej usunąć ciążę. Była to jedna z najtrudniejszych decyzji w jej życiu. Na całe szczęście przyjaciółki pomogły jej odzyskać wewnętrzną równowagę. Dzięki temu kobieta postanowiła odnaleźć prawdziwą miłość. O jej wdzięki starać będzie się wielu adoratorów. Po licznych rozczarowaniach na jej drodze pojawi się zabójczo przystojny Borys. Czy to ten jedyny? O tym przekonamy się w trakcie tej pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji lektury, do której zachęca sama autorka.

„Serdecznie polecam i zachęcam do lektury. Podążając za bohaterami, czytelnik będzie uczestnikiem podróży do ciekawych miejsc, które zaskakują, zachwycają, a czasami rozbawiają. Historia pełna różnorodnych wątków: radość, smutek, rodzące się uczucie, żywiołowa namiętność poddana próbie czasu. Kiedy czytelnik zostanie wciągnięty w wir wydarzeń, nie będzie w stanie oderwać się od lektury.” – Halina Strzelecka

Czytaj dalej

Nie każda historia rozpoczyna się romantycznymi uniesieniami. Rozwijająca się akcja może jednak bardzo nas zaskoczyć. Książka o miłości rodzącej się na tle tragedii to „Gdyby ocean milczał”. Ta piękna powieść dostarcza skrajnych emocji i silnych wzruszeń. Mowa będzie o bólu odczuwalnym po stracie bliskiej osoby, o spełnionych i niezrealizowanych marzeniach, a także o tolerancji i jej braku. Rozważania odnośnie do tych tematów zapoczątkuje straszne zajście. Nad paryską Sekwaną dojdzie do ataku terrorystycznego. Islamski terrorysta odbierze życie wielu niewinnym osobom. Nie sposób wyrazić, co czuje matka tracąca córkę, córka, która zostaje sierotą oraz, jakie uczucia budzą się w siostrze, która nieoczekiwanie zostaje jedynaczką. Bez względu na okoliczności rzeczywistość toczy się jednak dalej. Zrozumiemy, że czas zasklepia nawet najgłębsze rany. Zmagania z żałobą, smutkiem i nieukojonym żalem, ostatecznie przynoszą ze sobą ukojenie. Wówczas serca żałobników stają się gotowe na nowe, pozytywne doznania. Ta powieść dowodzi, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Miłość zdolna ukoić zbolałą duszę, zawsze znajdzie dla siebie drogę. Kto wie, może będzie to moment rozwijania skrzydeł, nawet tych anielskich?

„Póki szumi ocean – pisze autorka – póki wieje wiatr, póki świecie słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień… wszystko może się zdarzyć” – Anna Wysocka-Kalkowska

 

Czytaj dalej

Książka o miłości, której nie zapomnijcie to płomienny romans „Nigdy nie mówię nigdy”. Ta historia rozpala zmysły do czerwoności. Przyjdzie nam poznawać historię bizneswoman Samanty. Jest to piękna 30-kilkuletnia, niezwykle zaradna kobieta sukcesu. Na co dzień prowadzi ona dobrze prosperującą firmę zajmującą się wystrojem wnętrz. Jej życie nie ma jednak głębszego celu. Sukcesy zawodowe oraz liczne, niezobowiązujące znajomości zapewniają jej złudne poczucie szczęścia. Samanta zdaje się nie być gotowa na budowanie własnej rodziny. Nie zachęca ją do tego udane życie kuzynki, czy przykłady koleżanek. Co gorsza, na zmianę postawy nie wpłynie nawet śmierć jej matki. Los zamierza jednak bardzo ją zaskoczyć. Z rąk zaborczego kochanka będzie musiał uratować ją nieznajomy. Okaże się, że jest to przystojny Henryk. Jego aparycja oraz odwaga zaimponuje kobiecie. Samanta stopniowo zakocha się w Henryku, ale ich uczucie może doprowadzić do tragedii. Płomienny romans, który ich połączy, zapoczątkuje bowiem serię niefortunnych zdarzeń.

Czytaj dalej

Wszyscy pragniemy ciepła drugiego człowieka. Szukamy partnera, z którym dzielić będziemy smutki i radości. Warto jednak zadać sobie pytanie. Kiedy zaczyna, a kiedy kończy się miłość? W książce „Całkiem przypadkiem” znajdziemy odpowiedź. Wiemy przecież, że wielokrotnie trudno ocenić siłę uczuć. Nie sposób także wiedzieć, czy wybranek serca odczuwa to, co my. Zauroczenie z czasem może przerodzić się w prawdziwą miłość, ale przecież wcale nie musi. Fabuła książki uświadomi nam, jak skomplikowane i zawodne potrafią być nasze odczucia. Główny bohater obdarzy uczuciem „niewłaściwą kobietę”. Wymieniane podczas przypadkowych spotkań spojrzenia i sms–y, pozwolą mu uwierzyć, że będą mogli zostać parą. Pobudzona wyobraźnia zaważy na wszystkim. Nadejdzie bowiem dzień, gdy mężczyzna zacznie pisać nie do, lecz o wybrance… W ten sposób powstanie nietypowa powieść. Niestety z czasem zatrze się granica pomiędzy fikcją, a prawdą. Warto podkreślić, że fabuła książki zapisana została w formie SMS-ów.

Czytaj dalej

geneza kosmos wszechświatSpełnione uczucie może nas uszczęśliwić. Dzięki niemu o wiele łatwiej sprostamy każdemu zadaniu. Co jednak gdy zabraknie osoby najbliższej naszemu sercu? Książka „Geneza” dowodzi, że miłość potrafi wlać w serce nadzieję. Dodać otuchy i wiary, gdy wszystko wyda się stracone. Główny bohater, pilot Adam Bauer nie potrafi otrząsnąć się po śmierci żony. Los sprawi jednak, że będzie musiał skoncentrować się na zadaniu mogącym ocalić ludzkość. Po wybuchu Supernowej do Ziemi zbliżają się niszczycielskie odłamki. Przedstawiciele najbogatszych państw zrobią wszystko, by powstała stacja kosmiczna. Niestety jej pokład pomieści jedynie cztery tysiące osób. Jeden z naukowców pragnie uratować więcej istnień. Podróże międzygalaktyczne za pośrednictwem niezbadanej jak dotąd Anomalii zadają się obiecujące. Kto jednak zechce podjąć się tej ryzykownej misji? Bauer zaryzykuje wszystko, by spróbować ocalić ludzkość. Siły doda mu miłość. Pojawi się także szansa, że jego żona powróci do świata żywych.

Czytaj dalej

Uczucie mogące dodawać nam sił to bezcenny skarb. Zdarza się jednak, że miłość wymaga poświęceń. Pozycja „Zagubieni w miłości” dowodzi, że w uczuciach naprawdę można się pogubić. Przekonamy się o tym, czytając każde z dwóch znajdujących się w pozycji opowiadań. „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć” wzbudza silne emocje. Miłość jest osią łączącą oba utwory. Bliskość, której tak bardzo potrzebujemy, dominuje w życiu bohaterów. Poznając ich losy, zrozumiemy, że uczucie wymaga uwagi. Należy o nie dbać, by nie traciło swej siły. Zapominając, że miłość potrzebuje stałego wsparcia, narażamy się na cierpienie i rozczarowanie. Pamiętając o tym, możemy spróbować zaradzić sytuacji.

Czytaj dalej

Z całą pewnością nie możemy pominąć książki „Kocham Cię mamo”. Poznamy wzruszającą historię dziewczyny, Karoliny Masłowieckiej. Bohaterkę początkowo dostrzeżemy jako nastolatkę mieszkającą z rodzicami w Oplu. Purytańskie wychowanie odciska na niej ślad. Problemem okazuje się również ojciec niestroniący od alkoholu i stająca po jego stronie żona. W tym domu trudno dojrzewać i kształtować swą przeszłość. Pomimo wszystko Karolina dorośnie i będzie wieść burzliwe życie. Nadejdzie jednak dzień, który zmieni wszystko. Przed Karoliną milicyjne przesłuchania, zeznania przed sądem i rozstanie z ukochanym. W tle pojawi się także żądny zemsty przestępca. Zakończenie powieści na pewno nas zaskoczy. Wydarzy się bardzo wiele, choć najważniejsze zdaje się, że Karolina umrze.

Czytaj dalej

Oczywiście nie możemy zapomnieć o fanach poezji. To właśnie wiersze skłaniają przecież wielu do głębszych refleksji. Co oczy widzą i co serce czuje” to tomik dla każdego. Wewnątrz znajdziemy utwory odnoszące się do znanej nam codzienności. Zetkniemy się z pięknem przyrody. Odczujemy radość życia. Natkniemy się też na tematy trudne i bolesne. Bardzo cenne okazują się jednak wiersze uwznioślające znaczenie miłości.

Czytaj dalej

Na uwagę zasługuje także tomik „A może tego nie było…”. Kolejne utwory mówią o uczuciach. Przed nami wspomnienie pierwszej miłości, wiernej przyjaźni, czy niepohamowanej niczym radości. Zetkniemy się również z cichą, nostalgiczną tęsknotą oraz nadzieją pokładaną w modlitwie. Innymi słowy, ze wszystkim, co znane nam z codzienności. Możliwe, że tomik rozbudzi w nas na nowo także miłość i szacunek do tradycji.

Czytaj dalej

Zakupy książek polecamy na stronie księgarni internetowej http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki