Książki o medytacji dla początkujących - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o medytacji dla początkujących

Książki o medytacji dla początkujących

11 lutego 2022 / Agnieszka
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z medytacją, chcesz pogłębić swoją praktykę, czy po prostu jesteś ciekawy świadomego życia, znajdziesz tu kilka książka dla siebie.

Podczas gdy medytacji można się nauczyć poprzez warsztaty, ścieżki medytacji z przewodnikiem i filmy instruktażowe. Jeśli chcesz zacząć medytować w domu, a nie masz doświadczenia, istnieje wiele zasobów, które mogą ci pomóc. Jednak aby rozpocząć i rozwinąć swoją praktykę medytowania, sięgnij po wiedzę, którą skrywają książki o medytowaniu – z nich możesz dowiedzieć się więcej o praktyce, korzyściach i historii medytacji. Te książki o medytacji dla początkujących są idealnym wprowadzeniem do medytacji.

Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowe-ksiazki-ktore-lecza-ducha-i-cialo/ poznaj je wszystkie

Dostępnych jest wiele książek napisanych przez naukowców, lekarzy i nauczycieli medytacji, obejmujących tematy od tego, jak medytować, do tego, czym jest uważność, oraz korzyści zdrowotnych płynących z medytacji. Czytając te książki dla początkujących, możesz nauczyć się technik medytacyjnych, różnych ćwiczeń do wykorzystania we własnej praktyce medytacyjnej oraz wiedzy naukowej kryjącej się za korzyściami, których doświadczysz podczas codziennej medytacji.

Książki, które zmieniają światopogląd https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-zmieniaja-swiatopoglad/ dzięki nim zbliżymy się do prawdy, by pozytywnie kształtować swoje życie

Poniżej znajduje się wyselekcjonowana lista najlepszych książek na temat technik medytacyjnych, od klasycznych po niekonwencjonalne, od praktycznych po filozoficzne, od prostych do zrozumienia po bardziej szczegółowe i złożone. Odkryj książki, które są świetne dla tych, którzy dopiero zaczynają medytację. Pomogą ci nauczyć się technik, prawidłowej postawy i różnych rodzajów medytacji.

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji – sprawdź produkt

Na przestrzeni wieków, na każdym kontynencie na ziemi istniały osoby, które poszukiwały prawdy i były wstanie poświęcić niemal całe życie na odnalezienie prawdy sensu życia poza otaczającym nas systemem. Osoby te zdawały sobie sprawę, że istnieje coś więcej niż to, co można dostrzec gołym okiem. Ta umiejętność wewnętrznej obserwacji umożliwiła im na przebudzenie się z iluzji otaczającego ich świata.

Książka ta ma na celu zapoznanie czytelnika z pozytywnym wpływem medytacji na poprawę jakości życia i zdrowia umysłowego. Przedstawia czym tak naprawdę jest medytacja na podstawie lat doświadczeń mistrzów medytacji, którzy poświęcili znaczną cześć swego życia na wewnętrzną obserwację procesów zachodzących w umyśle. Jest to poradnik jak również źródło inspiracji do stosowania medytacji w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie – sprawdź produkt

Wojciech Filaber przybliżając nam starożytne nauki, przekonuje Czytelnika, że każdy człowiek jest kreatorem swojego bytu i jest odpowiedzialny za swoje życiowe doświadczenia. Co więcej, każda osoba jest indywidualnym twórcą wszelkich stanów, które wewnątrz wytwarza i sama jest odpowiedzialna za kondycję swojego umysłu. Każdy może zatem dokonać wyboru: albo pozostać w nieprawdziwym stanie umysłu, albo stać się w pełni odpowiedzialnym za własne doświadczenia i pokierować procesami zachodzącymi w jego wnętrzu.

Przewodnik po systemach wewnętrznego umacniania oraz zachowania harmonii ciała, umysłu i ducha. Autor próbuje wytłumaczyć współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej, czym są Huna i Ho’oponopono.

Czytaj dalej

Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele – sprawdź produkt

Starożytni mieszkańcy Wysp Hawajskich już dawno zrozumieli, jak istotna jest w naszym życiu energia. Na wiedzy
o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu został zbudowany cały system wierzeń zwany Huną. Na przestrzeni wieków, w wyniku rozwoju cywilizacyjnego, ludziom przybywało mądrości, także wiedza na temat Huny była ciągle poszerzana i ulepszana, a w 1970 roku za sprawą Morrnah Simeony powstała technika samodoskonalenia, oparta na owych wierzeniach i dostosowana do wymogów współczesności.

Metoda ta przez lata zyskiwała na popularności, rozprzestrzeniając się po całym świecie. To, w jaki sposób skorzystasz ze wskazówek, których dostarcza ta książka, zależy wyłącznie od Ciebie. Jednego jestem pewien: jeśli regularnie będziesz stosować metodę wyłożoną w niniejszej publikacji, zdołasz poprawić relacje z samym sobą i staniesz się szczęśliwszym człowiekiem.

Czytaj dalej

Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji. Huna i Ho’oponopono – sprawdź produkt

Zgodnie z doktorem Hew Lenem medytacja wewnętrznego dziecka jest istotna w procesie tworzenia własnych doświadczeń, ponieważ pozwala ona ustalić prawidłową relację pomiędzy świadomym a nieświadomym umysłem. Umysł świadomy w Hunie nazywany jest matką, a umysł nieświadomy i podświadomy – dzieckiem. Wszelkie doznania, których doświadcza wewnętrzne dziecko, wpływają na stan samopoczucia danej jednostki, jej emocje i sposób myślenia.

Wewnętrzna medytacja wykonywana jest w celu uzyskania równowagi pomiędzy umysłem świadomym i nieświadomym, pomiędzy matką, a dzieckiem i treściami, które to dziecko przechowuje. Matka (umysł świadomy) ma możliwość dbania o dziecko (umysł nieświadomy i podświadomy) bądź też zignorowania treści, które dziecko nagromadziło od początku swojego istnienia i na podstawie których ukształtowało swój sposób funkcjonowania.
Wszelkie negatywne myśli, wspomnienia i uczucia są rezultatem wrażeń, które dziecko wytwarza, a przechowywane w psychice powodują, że jego odczucia mogą być frustrujące. Nie jest to wina dziecka, ale wynika to z zawartości, które umysł nieświadomie przetrzymuje w podświadomości. W związku z tym Ho’oponopono przyczynia się do nawiązania ponownego kontaktu.

Czytaj dalej

Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają – sprawdź produkt

Pozycja porusza temat wykorzystywania kwantów w rozwiązywaniu własnych problemów. Jak sam tytuł wskazuje, jest to psychoteria, która wykorzystuje moc kwantów. Autor książki to znany już lekarz, który interesuje się hipnozą i tematami pochodnymi do tego. Jest dość innowacyjny, ponieważ stara się wykorzystywać informacje z dziedziny hipnozy oraz ginekologii, aby kobietom było na przykład łatwiej rodzić.

„Psychoterapia kwantowa” porusza także temat medytacji oraz działania Twojego umysłu na różne strefy życia. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale fizyka ma duży wpływ na to, jak wyciszy się nasz organizm. W tej książce jest wszystko wytłumaczone, przez co pojawiają się porady na temat życia „duchowego” z użyciem kwantów.

Autor książki to znany już lekarz, który interesuje się hipnozą i tematami pochodnymi do tego. Jest dość innowacyjny, ponieważ stara się wykorzystywać informacje z dziedziny hipnozy oraz ginekologii, aby kobietom było na przykład łatwiej rodzić.