Książki o ludzkiej psychice - podróż w głąb siebie - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o ludzkiej psychice – podróż w głąb siebie

Książki o ludzkiej psychice – podróż w głąb siebie

28 sierpnia 2018 / Agnieszka
Ludzka psychika decyduje o wszystkim. To w naszym umyśle ukryty jest „klucz” do szczęścia. Książki o ludzkiej psychice pomogą nam go odnaleźć. Czas zrozumieć i spróbować okiełznać odczucia i emocje targające duszą.

Top 5 książki psychologiczne, które warto przeczytać ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/top-5-ksiazki-psychologiczne-ktore-warto-przeczytac/

 

Od dawna wiadomo, że psychika to niepowtarzalny, indywidualny zbiór cech psychofizycznych tworzących ludzką osobowość. Bez względu na środowisko, czy kulturę, w jakiej wzrastamy, jesteśmy odrębnymi jednostkami. Gromadzone doświadczenia, myśli i emocje  pozwalają kształtować ten niematerialny „twór”, dzięki któremu określamy siebie i nasz stosunek do wszystkiego.

Psychika zwana psyche lub duszą to bardzo skomplikowana konstrukcja, która decyduje o naszym życiu. Nie sposób określić jej ram  ani wskazać powszechnych, określających ją jednoznacznie  modeli. Według psychologii analitycznej psychikę tworzy świadomość i nieświadomość. Tradycja psychologii akademickiej wnosi, by uznawać, że psyche obejmuje emocje, procesy motywacyjne, poznawcze, osobowość, które są przeciwstawne procesom fizjologicznym. Psychoanaliza natomiast wskazuje biologiczne id, społeczne superego oraz ego. Temat można analizować na wiele sposobów. Pomimo różnic w definiowaniu wszyscy są jednak zgodni co do jednego. To ludzka psychika kryje w sobie „klucz” do szczęśliwego życia. To ona zadecyduje również czy wykorzystamy pełnie swych możliwości.

Na nasz stan psychiczny wpływa wielu elementów. Emocje, sposób, w jaki oceniamy siebie i innych, czy przeszłe i aktualne doświadczenia. Jak wiemy we własnych myślach, nadmiarze obowiązków i niespodziewanych problemach łatwo się zagubić. Każde działanie podszyte jest uczuciami, potrzebami i namiętnościami.  Psychika to „delikatna” konstrukcja, o którą trzeba dbać. Książki na półce – Psychologia – co czytać? ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-na-polce-psychologia-co-czytac/

 

Książki o ludzkiej psychice pozwolą nam odbyć podróż w głąb siebie. Dzięki nim zrozumiemy i uporządkujemy odczucia i emocje. To najważniejszy krok na drodze do ukierunkowywania własnych myśli i rozwoju osobistego.

Codzienność bywa trudna i nie zawsze wszystko układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Okazuje się jednak, że wiele możemy zmienić na lepsze. Każdy powinien poznać psychoterapię kwantową i „siłę przyciągania”, by nauczyć się kontrolować swoje myśli. Efekty na pewno pozytywnie nas zaskoczą.

Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają” to książka dla każdego, kto chce zaprogramować się na szczęście, zdrowie i sukces

Przekonamy się, że kwanty, czyli najmniejsze porcje umiejące zmienić określoną wielkość fizyczną, są elementem naszego życia. Warto poznać ich właściwości i nauczyć się je wykorzystywać. Tematyka pozornie może zdawać się skomplikowana. Rozplanowanie treści zgromadzonych w książce sprawia jednak, że zrozumienie poszczególnych zagadnień jest banalnie proste. Część pierwsza książki tłumaczy, na czym polega komunikacja kwantowa ciała i umysłu. Po przebrnięciu przez teorie dotrzemy do części drugiej. Zgromadzono w niej wskazówki praktyczne, dzięki którym wykorzystamy zdobyte wiadomości w codziennym życiu. Za sprawą psychoterapii kwantowej rozwiążemy wiele problematów. Dla wielu osób znaczący i ciekawy będzie także fakt, że kwanty z powodzeniem można wykorzystać w ginekologii, by niwelować napięcie i ból u rodzących kobiet.

Czytaj dalej

Książka, która zmieni twoje życie to „Zdrowe myśli, zdrowe życie

Zapoznamy się z zagadnieniem „siły przyciągania”. Nie będzie to jednak wykład z zakresu fizyki, lecz praktyczna lekcja na temat znaczenia i mocy przekonań. Nim uczynimy cokolwiek, zastanawiamy się nad tym. Większe i mniejsze decyzje potrafimy wielokrotnie analizować. Odczuwamy negatywne, lub pozytywne emocje myśląc o własnych działaniach. Tym sposobem nim jakakolwiek sytuacja zaistnieje, przewidujemy jej przebieg. Nasze myśli potrafią wpłynąć na nasz nastrój i zachowanie. Tym samym, często nieświadomie, „programujemy się” na porażkę i zawód. Pozytywne sytuacje najczęściej postrzegamy natomiast jako szczęśliwy, niezależny od nas traf. W rzeczywistości możemy ukierunkować swoje myśli na szczęście, sukces, czy realizację określonych celów. Porady i konkretne przykłady zebrane w książce wskażą nam jak to zrobić.

Czytaj dalej

Ludzki umysł i dusza kryje tajemnice, które warto poznać. Ułatwią nam to książki z ważnym przesłaniem. Są to lektury wyjątkowe pod każdym względem.

Ponadwymiarowy zasięg umysłu” to książka skierowana do czytelników gotowych na głębokie doznania

Forma „listu otwartego do społeczeństwa” sprawia, że czytanie jest prawdziwą, ekscytującą przygodę. Zyskamy okazję, aby poznać doświadczenia i zdolności człowieka, który wyrwał się z ram codzienności. Zaczął zgłębiać siłę ludzkiego umysłu, i częściowo odkrył jego zadziwiające właściwości. Czytelnicy, którzy sięgną po tę książkę, zostaną zaproszeni do niezwykłej podróży. Inna płaszczyzna istnienia najpewniej nas zaskoczy. To w niej ukryte są tajemnice mające fundamentalne znaczenie dla każdego człowieka. Wystarczy chcieć się do nich zbliżyć. W efekcie zrozumiemy tajniki duszy, jej koegzystencję z ciałem i zjawisko śmiertelności, które można oddalić.

Czytaj dalej

Książka z przesłaniem to „Teologia w przyszłości

Wiara i duchowość to ważne przestrzenie dla większości z nas. Świat się jednak zmienia i czasem trudno pogodzić potrzeby duszy z tymi całkiem przyziemnymi. Dzięki tej książce dojrzale spojrzymy na chrześcijaństwo. Nauka nie była i nie będzie w stanie wyprzeć znaczenia religii z naszego życia. Na szczęście te dwie, tak bardzo odmienne przestrzenie mogą istnieć obok siebie, a nawet się uzupełniać. Niniejsza pozycja została zawarta w postaci dialogu.  Rozmowy, do której z przyjemnością się przyłączymy. Rozważymy fundamentalne kwestie. Ponownie przeanalizujemy egzystencjalne problemy. A wszystko to przez pryzmat duchowy. Protesty i zarzuty wobec niezmienności przedstawicieli chrześcijaństwa bywają coraz bardziej zauważalne. Krytyka okaże się jednak bezzasadna, gdy poznamy wizję teologii przyszłości tak potrzebnej człowiekowi XXI wieku.

Czytaj dalej

Nasz stan psychiczny może ulec pogorszeniu z wielu powodów. Choroba, czy złe doświadczenia mogą negatywnie się na nas odbić. Przeżycia osób, które zdołały dźwignąć się z kryzysu psychicznego, pomogą każdemu. Mentalne wsparcie i przykłady z życia okazują się bezcenne.

Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta to „Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego

Poszukiwanie upragnionej miłości nie zawsze kończy się powodzeniem. Niestety bardzo wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę. Zranione, odrzucone, czy upokorzone przez niewłaściwych partnerów tracą wiarę w siebie. Często kolejne próby kończą się fiaskiem, a one upatrują winę w sobie. Ta autobiograficzna książka dowodzi, że każda przedstawicielka płci pięknej ma szansę na szczęście. Dźwignąć się spod piętna toksycznych relacji nie jest łatwo, ale warto próbować. Nie każda z pań chce korzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty, dlatego powinna poznać doświadczenia i porady zawarte w tej książce.

Czytaj dalej

Problemy emocjonalne i zaburzenia osobowości mogą dotknąć każdego. Zawsze negatywnie wpływają one na życie, ale można je okiełznać. Polecany przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne cykl „Młody Bóg z pętlą na szyi” szczerze, z pozycji pacjenta i terapeuty odnosi się do tematu. Autorka, Anka Mrówczyńska została doceniona za swą szczerość.

Dla wielu osób temat problemów psychicznych jest co najmniej krępujący. Nawet jeśli czujemy, że nie radzimy sobie ze światem odczuć wewnętrznych, wolimy udawać przed sobą i światem.  „Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to autobiograficzna pozycja. Autorka zdecydowała się szczerze opowiedzieć swoją dramatyczną historię. Pomimo obaw oświadczyła, że już  w wieku 27 lat wiedziała, czym jest depresja, lęki i załamanie nerwowe. Po jednej z prób samobójczych przeraziła się, że kolejnego razu może nie być. Dlatego zdecydowała się na terapię i pobyt w szpitalu, gdzie zaczęła pisać.

Czytaj dalej

Pograniczne zaburzenie osobowości borderline potrafi zmienić życie w nieprzewidywalny koszmar, ale autorka nigdy się nie poddała.Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” to druga część cyklu. Dopełnia i uzupełnia ona część  pierwszą. Wewnątrz znajdziemy opis  27 spotkań z terapeutą. W pewnym sensie będziemy więc „uczestniczyć” w zajęciach. Zrozumiemy, jak wygląda terapia z punktu widzenia pacjenta oraz terapeuty.

Czytaj dalej

Młody bóg z pętlą na szyi. Część III – Samobójstwo na raty” to książka o emocjach, złości, smutku, niskim poczuciu wartości, autoagresji. Będziemy mogli  „odczuć” stany umysłu osoby z borderline. Pogłębimy swoją wiedzę na temat przeszłości autorki. Cofniemy się do minionych chwil, by lepiej zrozumieć ich wpływ na teraźniejszość.  Zauważymy wiele specyficznych zachowań  osób z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Przykra codzienność to impulsywność podejmowanych decyzji, stany depresyjne, autodestrukcyjne i autoagresywne. Ta książka,  szczerze i bez zahamowania porusza ten trudny temat.

Czytaj dalej

Każdy z nas ma tylko jedno życie, o które powinien zadbać. Drugiej szansy nie będzie, więc trzeba zrobić wszystko, by wykorzystać obecne.

Nie można pominąć książki, która porusza jakże istotny problem, a mianowicie DEPRESJA – jak żyć i radzić sobie z tą chorobą. Myśli samobójcze, wyalienowanie i depresja. Choroba afektywna dwubiegunowa. Kilka nieudanych terapii. To tylko kilka spraw, które w książce Życie pozapsychotropowe porusza Karol Neubauer. Książka dla osób, które chcą zagłębić się w świat osoby chorej na depresję oraz poznać mechanizmy jej działania. Dowiedzieć się jak działają szpitale psychiatryczne w Polsce i jak zdrowe jednostki postrzegają osoby z chorobą afektywną dwubiegunową. Książka wzbudzająca wiele emocji i nakłaniająca do przemyśleń.

Czytaj dalej

Czytając książki o ludzkiej psychice, możemy odbyć podróż w głąb siebie. Warto to zrobić, bo w naszym umyśle ukryty jest „klucz” do szczęścia. Czas go odnaleźć.

Zobacz inne książki psychologiczne ⬇⬇⬇