Książki o kulturystyce i innych sportach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o kulturystyce i innych sportach

Książki o kulturystyce i innych sportach

15 listopada 2019 / Agnieszka

Zdrowe ludzkie ciało jest zdolne do nieprawdopodobnych wyczynów. Przekonują o tym książki o kulturystyce i innych sportach. Bez właściwej motywacji i wytrwałości jakiekolwiek efekty nie będą jednak osiągalne.

 

Ból jest nieunikniony. Cierpienie jest wyborem. – Haruki Murakami, biegacz

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna pozwala dłużej zachować sprawność i zdrowie. W dzisiejszych czasach jest wręcz modne być fit oraz inwestować w sprawność ciała. Niestety większości z nas brakuje samozaparcia. Regularne ćwiczenia fizyczne, czy uprawianie dowolnego sportu to zadanie, któremu nie każdy potrafi sprostać. Brak motywacji i wytrwałości uniemożliwia osiąganie jakichkolwiek efektów. Prawdziwy sportowiec nie zważając na trudności, musi dać z siebie maksimum i nigdy się nie poddawać.

Niech trening stanie się częścią twojego życia, a ono stanie się lepsze. – Arkadiusz Szuba

Sport to zdrowie a zdrowie to odpowiednio zbilansowana dieta. Czego jeszcze nie wiemy o zdrowym odżywianiu? Po jaką fachową literaturę warto sięgnąć?

Książki o kulturystyce i innych sportach dowodzą, że aktywność fizyczna wzmacnia ciało i ducha. Przekonamy się, jak niezwykłe cechy wypracowują w sobie sportowcy, i co dzięki nim potrafią osiągać. Dowiemy się również, jakie sposoby stosują, aby usprawniać swój organizm i trenować wytrzymałość. Możliwe, że zapoznając się z historiami osób, które poświęciły dla sportu prawie wszystko, znajdziemy także wskazówki dla siebie.

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska – Marszałek Józef Piłsudski

Spójrzmy więc na książki kulturystyce i innych sportach. To pozycje dotyczące wielu różnych dziedzin. Opisują one niezwykłe historie sportowców. Zdradzają także, jak wielkim wysiłkiem okupiony jest wyczynowy sport.

Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień. – Robert Collier, pisarz amerykański

Książka o kulturystyce napisana przez sportowca, który zna tę dziedzinę sportową od podszewki to „Sztuka umierania”. W trakcie lektury przekonamy się, że wypracowywanie monstrualnych mięśni to żmudna i bardzo ciężka praca. Bez regularnych treningów, morderczych ćwiczeń fizycznych i specjalnie przygotowanej diety, kształtowanie wyglądu pozwalającego stanąć na podium jest niemożliwe. Aby przetrwać i móc spróbować spełnić marzenia o karierze kulturysty, trzeba odznaczać się siłą psychiczną i odpornością na stres. To książka o kulisach kulturystyki. Poznamy fakty i mity na temat tej sportowej dziedziny. Pozycji nie należy jednak traktować jako poradnika, choć znajdziemy w niej sporo przydatnych informacji. Przede wszystkim jest to napisana dosadnym językiem, poruszająca opowieść skierowaną do wszystkich zainteresowanych tematem oraz potencjalnych kulturystów. Autor szczerze opisał swoje wzloty i upadki. Wie bowiem, że to umyśle i właściwej motywacji ukryty jest klucz do sukcesu.

Czytaj dalej

Książka o nurkowaniu swobodnym to natomiast „Pilanie podwodnego świata”. Napisał ją instruktor nurek w Ośrodku  Ratownictwa Morskiej Marynarki Wojennej, który wyszkolił większość Pilskich płetwonurków, Arno Giese. W pozycji zgromadzono najważniejsze informacje na temat rozwoju tej wymagającej niebywałej wytrzymałości fizycznej i psychicznej dyscypliny sportowej. Wspomniano również o momencie utworzenia sekcji płetwonurków, jako drugiej w Lidze Obrony Kraju w województwie poznańskim. Książka celowo została podzielona na trzy części. Pierwsza omawia historię nurkowania, które od zawsze było marzeniem ludzi. Przekonamy się o tym, podążając od V wieku p.n.e do czasów współczesnych. Kolejna część poświęcona jest historii nurkowania swobodnego w Pile. A część ostatnia to autobiograficzne, związane z nurkowaniem wspomnienia autora. W zakończeniu książki zgromadzone zostały biogramy pierwszych polskich nurków. To postacie, które warto poznać i zapamiętać.

Czytaj dalej

Książki o sporcie i sportowcach to często literatura faktu oraz biografie. Pośród nich znajdziemy poruszające historie osób, które poświęcili dla sportu całe swoje życie.

Umysł to wszystko. Mięsień to kawałek gumy. To kim jestem osiągnąłem tylko dzięki mojemu umysłowi. – Paavo Nurmi, fiński biegacz długodystansowy, na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 zdobył 5 złotych medali

Balans” to przejmująca biografia świetnie zapowiadającego się żużlowca Sönke Petersena. Na skutek nieszczęśliwego wypadku Petersen z motocykla musiał przesiąść się na wózek inwalidzki. Historia sportowca dowodzi, że samozaparcie i miłość do sportu potrafi czynić cuda. Do dramatycznego zdarzenia doszło w trakcie półfinału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Abensburgu. Miał to być kolejny udany występ młodych żużlowców. Niestety dla Petersena okazał się ostatnim występem. Niedługo po starcie Sönke uderzył w drewnianą bandę. Po serii badań usłyszał druzgocącą diagnozę: Uszkodzony rdzeń kręgowy i minimalne szanse, by odzyskać, choć częściowe czucie w nogach. Petersen, jak na prawdziwego sportowca przystało, nie poddał się, lecz odnalazł balans na granicy mocy i niemocy. Wierząc, że jeszcze kiedyś będzie sprawnie chodził, a nawet jeździł na motocyklu, poddał się żmudnej i bolesnej rehabilitacji i już po kilku miesiącach zaczął stawiać pierwsze kroki. Jego upór został doceniony wyznaczeniem stanowiska opiekuna narodowej kadry żużlowców Niemiec.

Książki o kulturystyce i innych sportach to zbiór, w którym nie można było nie poświęcić nieco więcej uwagi coraz bardziej popularnej dziedzinie sportowej. Mowa o książkach o bieganiu.

Czytaj dalej

Wiele ludzi biega po to, aby zobaczyć, kto jest najszybszy. Ja ścigam się po to, aby zobaczyć, kto ma najwięcej odwagi. – Steve Prefontaine, wybitny amerykański biegacz dlugodystansowy

Książka o bieganiu,  a dokładniej książka o bieganiu na orientację to „Biegnij z głową”. Jest to poradnik skierowany do początkujących i doświadczonych w tym obszarze biegaczy. Oprócz świetnej kondycji fizycznej dyscyplina ta wymaga zdolności orientowania się w terenie i pokonywania napotykanych przeszkód. Zawodnicy muszą również wykazać się zdolnością szybkiego logicznego myślenia. Na trasie znajduje się bowiem wiele intelektualnych wyzwań ułatwiających obranie i osiągnięcie celu, jakim jest meta. Nim pojawi się ona na horyzoncie najpierw, w jak najszybszym tempie należy jednak zlokalizować wyznaczone punkty kontrolne. Co ciekawe, uczestnicy samodzielnie wybierają wariant trasy, która ich zdaniem pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Z poradnikiem tym będzie to zadanie łatwe. Do publikacji dołączono bowiem dokładne mapy, charakterystykę terenu, wskazówki dotyczące metod nawigacji oraz porady treningowe.

Czytaj dalej

Książka napisana przez biegacza, który po ciężkim wypadku zdołał wrócić do sportu, zatytułowana jest „Zwycięstwo to sposób myślenia”. Autor dowodzi, że nawet w najbardziej krytycznych momentach nie wolno tracić nadziei i determinacji. To, w jaki sposób, oraz o czym myślimy, wpływa na nasze samopoczucie i chęci do działania. Podobne hasła powtarza wielu, tyle że autor tej pozycji uległ poważnemu wypadkowi i chodź lekarze nie dawali mu szans, na powrót do sprawności, z pomocą pozytywnego myślenia zdołał osiągnąć niemożliwe. Dziś cieszy się zdrowiem i ponownie biega. W książce tej zgromadził cytaty, które inspirowały go w najtrudniejszych momentach. Z ich siły może skorzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia.

Czytaj dalej

Książka o sporcie, którą warto przeczytać to poradnik „Jak zostać sportowcem?”. Pozycja skierowana jest do wszystkich chcących zdrowo żyć i podnieść wydolność swojego ciała. Dzięki temu możliwym stanie się uprawianie wybranego sportu. W  książce zgromadzone zostały informacje dotyczące budowania prawidłowej tężyzny fizycznej u mężczyzn oraz kobiet. Szczególną uwagę zwrócono na komponowanie właściwej, pełnowartościowej diety. Poznamy produkty, które warto włączyć do codziennego jadłospisu oraz te, z których należy zrezygnować. Nie pominięto oczywiście planów treningowych, które stopniowo, pozytywnie będą wpływać na kondycję.

Czytaj dalej

Musisz wierzyć w siebie wtedy, gdy nikt inny w Ciebie nie wierzy – to czyni Cię wygranym już na początku. – Venus Williams, wybitna amerykańska tenisistka

Zaprezentowane książki o kulturystyce i innych sportach dowodzą, że sport to zdrowie fizyczne i psychiczne. Wybór konkretnej dyscypliny nie ma większego znaczenia. Ważny jest sposób, w jaki sportowcy motywują się do działania i wzmożonego wysiłku. Tego warto się od nich uczyć.

Czy wiesz, że:

Czytanie to atrakcyjna forma relaksu – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-to-atrakcyjna-forma-relaksu/