Książki pisane przez kobiety o kobietach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki pisane przez kobiety o kobietach

Książki pisane przez kobiety o kobietach

11 marca 2019 / Patrycja

Książki o kobietach pisane przez kobiety zawsze opowiadają poruszające historie. Dowodzą, że delikatne panie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować silą charakteru.

Choć mawia się, że kobiety to słaba płeć w stwierdzeniu tym nie ma zbyt wiele prawdy.

 

Delikatna fizjonomia sprawia jednak, że przedstawicielki płci pięknej postrzegane są jako niezdolne do nadmiernego wysiłku. Kobieca delikatność i wrażliwość nie jest jednak objawem słabości. Panie potrafią bowiem dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować swym niezłomnym charakterem. Ich determinacja w wielu sytuacjach potrafi zadziwiać i budzić uznanie.

Warto pamiętać, że budowa kobiecego mózgu sprawia, że panie są bardzo uczuciowe i spostrzegawcze. Potrafią wczuwać się w losy innych, posługiwać intuicją, a do tego zostały wyposażone w zdolność opisywania przeżywanych zdarzeń i stanów. Książki o kobietach pisane przez kobiety pełne są dzięki temu emocji, które nas poruszą. To lektury, które dostarczą nam silnych wrażeń i długo nie dadzą o sobie zapomnieć.

Książkę o kobietach i dla kobiet napisała Peggy Brown. Dla pisarki ważnym symbolem kobiecości jest czerwone „Lakier do paznokci„.

To barwa wyrażająca siłę oraz wolność. Peggy Brown nie zgadza się z patriarchalnymi systemami, krzywdzącymi naukami kościoła oraz przemocą wobec przedstawicielek płci pięknej. Wyczytamy to z treści zgromadzonych w tym zbiorze opowiadań. Już w pierwszym spotkamy trzy niezwykłe, bardzo kochające się siostry. Cela porzuca swoje talenty i marzenia na rzecz matki, piękna Adela jest bita przez męża, a niepełnosprawna Hela wciąż czuję się gorsza. Oczywiście w tej pozycji zaprezentowane zostało wiele kobiecych obliczy. Napotkamy delikatne, krzywdzone, słabe oraz nadwrażliwe przedstawicielki płci pięknej, ale również panie ambitne, dążące za wszelką cenę do przodu oraz te przebojowe. Poleca się, aby odbiorcy uważnie przyjrzeli się Maryli, bo to ją nie bez przyczyny fascynuje czerwone „Lakier do paznokci”. 

Czytaj dalej

Historia Lili rozgrywa się niemal wyłącznie we włoskich plenerach, podczas krótkich wakacji. 

Dobra powieść romantyczna, powinna koncentrować się na tematyce namiętnych relacji partnerskich. Miłość i wszystkie jej oblicza, opisana w niezwykle ponętnym świetle. Taka właśnie jest „Lila„. Jest to pełna namiętności powieść romantyczna, w której nie brakuje scen erotycznych. Akcja toczy się przede wszystkim na terenie Włoch, a jak wiadomo jest to miejsce kuszące niezwykle romantycznym klimatem. Kiedy trzy młode i atrakcyjne Warszawianki wkroczą do tego zakątka, otworzy się przed nimi świat markowych ubrań, utalentowanych projektantów mody oraz stylistów. Podkreślona odpowiednim makijażem uroda pań, szybko zostanie zauważona przez tamtejszych panów. To dlatego ma szansę nawiązać się kilka miłostek.

W centrum uwagi stanęły losy Lili Lader i Marco Costello. Tych dwoje spotkało się wcześniej, ale po telefonie przyjaciółki Lila odważy się na krótkie, Włoskie wakacje, by znów spotkać Marco. Będzie naprawdę gorąco, ale momentami ryzykownie.

Dla miłości warto rzucić wszystko.

Czytaj dalej

Nigdy nie mówię nigdy to powieść pełna namiętności i romantyzmu napisana przez Martę W. Staniszewską, która zawsze doskonale opisuje emocje targające ludzką duszą.

Fabuła pozwoli nam poznać Samanthe, która choć zdaje się samowystarczalna, w końcu otworzy się na miłość. Do tej pory zawsze wystarczały jej odnoszone sukcesy zawodowe i romanse. Nie planowała zakładania rodziny i zmiany trybu życia. Do głębszych przemyśleń nie była w stanie nakłonić jej przyjaciółka, a nawet śmierć jej matki. Nadejdzie jednak dzień, który zmieni wszystko. Gdy z rąk zaborczego kochanka uwolni Samanthę Henry, nie będzie ona chciała dopuścić do siebie myśli, że ma to wyjątkowe znaczenie. Jak dotąd nie postrzegała przecież uczuć jako czegoś szczególnego. Ostatecznie jednak miłość połączy tych dwoje, ale zapoczątkuje to serię zdarzeń, które mogą doprowadzić do tragedii.

czytaj dalej

Puzzle to poruszająca powieść napisana przez autorkę uwrażliwioną na problemy społeczne i duchowe, Tori Ritner. Historia głównej bohaterki uwidacznia wartość życia i siłę płynącą z pokonywania kolejnych przeszkód.

Ludzki los bywa niebywale skomplikowany. Można porównać go do układanki, która składa się z niezliczonej ilości elementów. Warto każdy z nich dopasować do kolejnego tak, by powstała harmonijna całość. Bohaterka Tori zdaje sobie z tego sprawę. Wie również, że w jej przypadku cały proces nie będzie łatwy. Większość najistotniejszych elementów tkwi bowiem w podświadomości i wypartych dawno wspomnieniach. Tori pomimo obaw postanowi zmierzyć się ze swą traumatyczną przeszłością. Podjęta terapia zacznie jej pomagać, ale niebawem okaże się, że traci wzrok. Czy upora się z kolejnym dramatem?

czytaj dalej

Błękitne wstążki dróg to obyczajowa opowieść wpleciona w fantastyczną przestrzeń. Historię Doroty, która będzie walczyć o własny los i życie swojej córki, opisała Katarzyna Wenta-Mielcarek.

Wyruszymy w niedaleką przyszłość, by przyglądać się odmienionej Europie. Pozornie zdaje się, że nareszcie nastał upragniony spokój. W zasadzie nie ma się czego obawiać, bo każdego przed przemocą i atakami chroni „parasol ochronny”. Dba się również o środowisko i wyznaczenie nowych, zdrowych norm żywieniowych. To jednak sztuczny spokój. Zagrożenie stanowi możliwość przeprogramowania ludzkich mózgów. Odnotowuje się rosnocą liczbę porwań dzieci, więc Dorota zaczyna się bać. Niebezpieczeństwo jest bowiem bardzo realne.

czytaj dalej

 

Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem to książka, która opisuje aż dwie połączone ze sobą historie. Tę pełną niezwykłości opowieść o dwóch kobietach, które mogą uratować czyjeś istnienie, napisała Weronika Ceynowa.

Na początku poznamy Simonę. Jest ona nauczycielką historii, która pasjonuje się starożytnymi, greckimi mitami i antycznym światem. Swe pasje będzie mogła dzielić z Alfeuszem. Nietypowym mężczyzna, który stanął na jej drodze nie bez przyczyny. Rozwijająca się dynamicznie akcja wielokrotnie nas zaskoczy. Simona i jej córka posiada niezwykła moc. Niestety ich działania będą okupione olbrzymim ryzykiem. Poznamy mit, według którego na dnie jeziora Kopais znajduje się kamienna skrzynia skrywająca niezwykłą legendę. Pojawi się też szansa, by uratować pozaziemską cywilizację. Zrozumiemy, że przeszłość ma wpływ na teraźniejszość i przerazimy, poznając grożące wszystkim ryzyko.

czytaj dalej

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu ukazuje życie kobiet z islamskiej Republiki Iranu. W to miejsce udała się aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka i członkini UNICEF, Karolina Kozioł.

Dzięki temu przekonała się, jak trudno jest przedstawicielką płci pięknej zniewolonym w patriarchalnym systemie. Kobiety postrzegane są jako obywatele drugiej kategorii. Doświadczają przemocy psychicznej i fizycznej, są gwałcone i poniżane. Zgodnie z Islamem wina zawsze leży po stronie kobiety. Nie mogą więc liczyć, że ktokolwiek im pomoże. Ta książka porusza, a momentami wstrząsa, ale warto ją poznać.

 

 

 

Zaprezentowane pozycje to jedne z wielu książek o kobietach pisanych przez kobiety. Wszystkie one bezspornie dowodzą, że delikatne panie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować silą charakteru.

 

Zapraszamy na stronę księgarni internetowej – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – książki polecane dla kobiet.