Książki na walentynki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na walentynki

Książki na walentynki

23 stycznia 2017 / Łukasz
Luty, miesiąc walentynek, a razem z nimi miesiąc miłości. Co wybrać? Możliwości jest dużo, bo choć dla jednych miłość jest już tematem tak wyeksploatowanym, że omijają szerokim łukiem wszelkie romanse, pisarze nadal uwielbiają ten motyw, a nawet wydawać się może, że książki stają się bardziej interesujące dopiero wtedy, gdy przynajmniej gdzieś na dalekim planie iskrzy między dwojgiem bohaterów. Na pewno większość czytelników woli, gdy miłość pojawia się, nawet jeżeli jest mało widoczna.

Poznaj zaskakujące książki dla kobiet w sam raz na walentynki

https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazka-dla-kobiet/

 

Marta W. Staniszewska oddaje w ręce czytelniczek opowieść, która rozpali zmysły, uraduje serce i da oddech od codzienności. Prosty język i niewymuszona lekkość połączona z wirtuozyjnym wykorzystywaniem emocji spodoba się każdej miłośniczce romansów. Pokochacie bohaterów, docenicie fabułę i spędzicie miło czas.

Mężczyźni to zdobywcy. Myśliwi bez skrupułów – przerwałam jej. – Nie w głowie im miłość, kwiatki i serduszka, kiedy daje im to, czego potrzebują.

Opowieść o kobiecie, która na pewnym etapie życia zaczyna tęsknić za uśpionymi instynktami a pomaga jej w tym całkiem nieoczekiwane pojawienie się obcego mężczyzny. Opowieść pełna pragnień, niestety często zakazanych ale jakże ponętnych. To historia, przedstawiająca walkę pomiędzy namiętnością i zdrowym rozsądkiem.

Mimo sugestywnej, erotycznej okładki, to nie jest powieść o takim charakterze. Erotyka jest tu raczej ujęta w sposób symboliczny, jako podtekst tego, co przyciąga bohaterkę do tajemniczego mężczyzny. Nie ma tu opisów scen seksualnych uniesień, ale za to są emocje, odsłaniane stopniowo pragnienia i charakter mężczyzny, który wyłania się z pisanych tekstów. Chemia jest tu eteryczna, pokazana w sposób subtelny i odbiegający od znanych schematów.

Inną książką, która byłaby doskonałym prezentem walentynkowym jest „Moje życie bez Ciebie” pani Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Pozycja wywołuje silne wzruszenia, ponieważ porusza tematykę żałoby. Agata, główna bohaterka książki stara się nauczyć żyć bez ukochanego męża, ale okazuje się, że godzenie się ze stratą to długi, bolesny proces, który odbija swe piętno na życiu emocjonalnym i towarzyskim. Możliwe, że wiele osób uzna, że żałoba to temat, który warto omijać w walentynki, ale czy to właśnie nie lęk przed utratą bliskiej osoby potrafi podkreślić znaczenie miłości?

Musimy jednak pamiętać, że gusta panów różnią się od upodobań kobiecych. Męskie zmysły z całą pewnością rozbudzi sensacja, groza i wartka akcja, dlatego pośród tych gatunków literackich najłatwiej będzie znaleźć odpowiedni książkowy podarek.

„Projekt Wolność” to powieść, która zaliczona została do gatunku fantasy i science fiction, ale wraz z nim pojawia się w wątek sensacyjny i romans z dosyć obszernymi wątkami psychologiczno-etycznymi. Jest w niej, bowiem dużo rozmyślań bohaterów, zwłaszcza Alex, która spotyka się z różnymi sytuacjami wymagającymi od niej podejmowania decyzji, których słuszność musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu. Nie raz musi wybierać między dwoma różnymi opcjami, które powodują u niej wewnętrzne dylematy i niepewność.

 

Poznaj zaskakujące książki dla mężczyzn doskonałe na walentynkowy prezent

https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazka-dla-mezczyzn/

 

Kolejnym tytułem, jest „Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Głównym zadaniem poradnika pozostaje uświadomienie czytelnikom, że życie jest prostsze, niż pozornie się wydaje. Wiliam Gruff rozkłada na czynniki pierwsze konkretne sytuacje jednocześnie udzielając praktycznych porad oraz proponując ćwiczenia, które pozwalają na łatwiejsze przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Zaletą pozycji jest prosta budowa rozdziałów, która gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do własnego życia. Na atrakcyjność pozycji wpływają obrazki przygotowane przez autora oraz podręczny rozmiar. Ten poradnik zmieści się w każdej kieszeni, dzięki czemu łatwo będzie go zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Ostatnią pozycją na liście jest „Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachinguArtura Tołłoczko. Coaching to coraz bardziej popularny termin, choć niestety nadal wiele osób nie wie co oznacza. Pozycja ta w zrozumiały sposób zapozna nas z tematyką, dzięki czemu już nigdy nie poczujemy się zakłopotani, gdy napotkamy hasło coaching. Co więcej zyskujemy okazje, by wziąć udział w sesjach coachingowych. We wprowadzeniu do książki uzyskamy odpowiedz na pytanie: dlaczego w tytule wzięło się imię bohatera książki Karola Maya? Okazuje się, że Winnetou wspomniał kiedyś, iż przyszłość można potraktować jak księgę, której jeszcze nie zdołaliśmy przeczytać. Jeżeli w podobny sposób podejdziemy do coachingu okaże się, że czeka nas niezapomniana przygoda, która pozwoli budować świetlaną przyszłość. Księgę pod tytułem „moje życie” możemy napisać sami, a sesje coachingowe nam to ułatwią. Andrzej Tołłoczko celowo zawarł swój poradnik w formie zapisu spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Poczujemy się uczestnikami sesji, przyjrzymy trudnością, które napotyka klient, przekonamy się, co może zaproponować specjalista coachingu i ostatecznie zrozumiemy, że coaching jest jak najbardziej dla nas.

Polecana książka na Walentynki dowodzi, że prawdziwą miłość można znaleźć „Gdzieś na końcu świata”. Naprawdę warto odszukać tę emocję. Fabuła tej lektury wciąga bez reszty, bo przecież jest to oryginalny melodramat z elementami fantastyki. Główna bohaterka to całkiem zwyczajna dziewczyna, która jak setki kobiet marzyła o szczęśliwym, małżeńskim życiu. W planach na przyszłość miała ona podróż marzeń z wybrankiem serca. Niestety, zaczął on stosować wobec niej najróżniejsze formy przemocy. Monika odważyła się uciec i w ten sposób trafia do wybranego przez siebie miejsca, w którym tajemnicza La Concha, kobieta muszla. Wówczas w jej losie wiele się odmieni. Któż mógłby przewidzieć, że przypadkowe spotkanie na nowojorskim lotnisku, może stać się zaczątkiem miłości. Okazuje się jednak, że jest to w pełni możliwe.

Walentynki powinny spełniać sercowe pragnienia. W trakcie trwania święta miłości przede wszystkim kobiety mogą sięgnąć po „(Nie) Spełnione marzenia”. Ta książka wskazuje jak wielką, a zarazem nieprzewidywalną siłę mają spełniane namiętności. Przekonała się o tym 40-letnia mieszkanka Szczecina, Angelika. Mnóstwo czasu zajęły jej przygotowania wyjazdu do Los Angeles. Chciała tam pojechać z ukochanym mężczyzną, ale niestety jej partner zawiódł. W efekcie pozostało jej poszukać przewodnika. Na szczęście doświadczony w podobnych podróżach mężczyzna o imieniu Jack szybko się znalazł. Bohaterka ucieszyła się, że nareszcie będzie mogła poznać wymarzone miejsce. Jak wiadomo, wspólne odkrywanie nowych, ciekawych terenów, szybko zbliża. To dlatego bohaterka poddała się urokowi swojego przewodnika, który zapewniał ją, że dla prawdziwych uczuć odległość nie ma znaczenia. Angelika w końcu musiała jednak wrócić do kraju. Wakacyjny romans okaże się bardzo owocny. Angelika będzie w ciąży. To jedna z najpiękniejszych historii miłosnych. Zakończenie lektury głęboko porusza i skłania do refleksji.

Książka na walentynki dla Niej to „Piękny”. Główny bohater jest przystojny niczym książę z bajki, a do tego bogaty. Autorka, Agnieszka Kraśkiewicz wykreowała mężczyznę prawie idealnego. Takiego, który potrafi bezgranicznie kochać i poświęcać swoje życie dla wyższych ideałów. Oczywiście prawdziwe ideały nie istnieją i może dlatego nie jest to zwykłe romansidło, ale, mafijno – polsko–włosko–hiszpańska historia o dziewczynie znikąd oraz facecie z wyższych sfer. Zawrotne tempo akcji napędzają wątki gangsterskie, przestępcze porachunki i kwestia wielkich pieniędzy. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się niezwykła historia tej pary. To bowiem delikatna kobietka, Natalia ratuje życie „Pięknego” a nie on ją. Na całe szczęście okaże się, że to dramatyczne zdarzenie pozytywnie wpłynie na ich los. Prawdziwa miłość potrafi znieść wszystko. Należy tylko odrobinę ją dopomóc. Nim ta para doczeka pełni szczęścia, będzie musiała ułożyć na nowo kilka spraw. Tę historię naprawdę warto poznać, ponieważ jej zakończenie na długo zapada w pamięci.

Książka na Walentynki dla Niego to „Lili”. Tym razem Agnieszka Kraśkiewicz napisała niezwykle delikatny romans. Oczywiście nie zabraknie silnie emocjonujących, chwilami niebezpiecznych momentów, ponieważ jest to spin off powieści „Piękny”. Wizerunek groźnego, mafijnego półświatka ustąpił miejsca pięknemu obrazowi świata mody, w którym nie brak doświadczonych makijażystów i stylistów. Oczywiście najważniejsze będą płomienne emocje. W końcu „Lila” to romans, który opowiada o losach „Lili” Lader oraz Marco Costello. W trakcie poznawania perypetii „Lili” napotkamy bohaterów występujących w Pięknym. Pełna niesamowitych zwrotów akcji historia rozwinie się w momencie, kiedy główna bohaterka otrzyma telefon od dawnej przyjaciółki Natalii i za jej namową uda się na wakacje do Włoch. Czy wakacyjny romans to już prawdziwa miłość? O tym przekonamy się, czytając tą przesiąkniętą uczuciami książkę. Warto zastanowić się, czy „Lili „, stanie się happy endem całej historii?

Dla miłości można rzucić wszystko. Nie ma nic ważniejszego…

Książka na walentynki, którą powinni przeczytać Ci, którzy choć raz byli zakochani to „Skrzyżowane Drogi. Ukradzione Szczęście”. Jest to ambitna powieść jednego z najwybitniejszych ukraińskich pisarzy, Iwana Franko, która po raz pierwszy ukazuje się w języku polskim. Ponad 5000 wydanych książek dowodzi, że autor, który był nominowany do Nagrody Nobla, kreuje naprawdę wyjątkowe powieści. W tym wypadku nie jest inaczej, ponieważ Franco zdecydował się na odważną historię miłości, która zostaje zmuszona, by walczyć o przetrwanie. Główni bohaterowie to młodzi ludzie próbujący ułożyć swoją przyszłość. Ukrainiec, student prawa we Lwowie, Jewhenij zakochuje się w mieszkającej na stancji u ciotki, polskie dziewczynie o imieniu Regina. Niestety, młodzieńcza miłość od pierwszych chwil napotyka trudności. Ta pierwsza i może największa komplikacja to fakt, że ciotka Reginy wymusi, by dziewczyna wyszła za mąż za starszego mężczyznę. Serce Reginy po wielu perturbacjach odnajdzie jednak drogę do Jewhenija.