Książki na wakacje 2018 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na wakacje 2018

Książki na wakacje 2018

25 lipca 2018 / Agata Jankowiak
Ciepłe, letnie dni to najlepszy moment, by nadrobić czytelnicze braki. Czytanie to przecież przyjemna i prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Książki na wakacje uatrakcyjnią nasz wypoczynek. Każdego roku większość z nas z utęsknieniem wyczekuje, aż nadejdzie lato. Długie, słoneczne, ciepłe dni zachęcają, by aktywnie spędzać czas. Urlopowe, wakacyjne plany, potrafimy opracowywać z dużym wyprzedzeniem, dlatego tak bardzo nie możemy doczekać się ich realizacji.

Na wakacjach większość z nas czyta książki. Okazuje się, że nadarza się ku temu wiele okazji. Wiedząc, że jest praktycznie niemożliwym, aby każdą chwilę przeznaczyć na opalanie, sporty wodne, zwiedzanie nowych miejsc, czy piesze wędrówki, zabieramy ze sobą lektury w papierowej lub elektronicznej formie.

Chętnie czytamy w podróży

Dłuższe eskapady, które odbywamy jako pasażerowie samochodu, pociągu, czy samolotu lubimy spędzać z książką. To ona uatrakcyjnia czas, nie pozwalając się nudzić. Ponadto to właśnie lektura okazuje się ratunkiem, gdy kapryśna pogoda nie pozwala korzystać z atrakcji. Warto także wiedzieć, że wiele osób, to właśnie książki inspirują do podróży. Opisy nieznanych miejsc i perypetii, które przeżyli w nich poznani bohaterowie, sprawiają, że zaczynamy chcieć osobiście pojawić się na danym terenie i może przeżyć równie niezapomniane chwile.

Rekreacja to aktywność umysłowa lub fizyczna stosowana w celu wypoczynku i rozrywki. Czytanie jako prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego i relaksacji jest więc atrakcyjną i łatwo dostępną opcją dla każdego.

Ilość gatunków literackich to gwarancja, że każdy może znaleźć najlepszą książkę dla siebie. Dzięki temu nuda, stagnacja i zły nastrój na pewno nam nie grozi.

Co czytać w wakacje – idealne książki na lato

Książki na wakacje to polecane, docenione przez czytelników tytuły. Z całą pewnością uatrakcyjnią one wypoczynek, bez względu na to, gdzie przyjdzie nam go spędzać.

Książka na wakacje to „Pierścionek z cyrkonią”

Czas letniego wypoczynku sprzyja przecież zakochanym. Jest to piękna, poruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości. Uczucia, które pokona każdą przeszkodę. Cała historia rozpocznie się w roku 1967 w Gdańsku. Dwoje licealistów połączy płonna miłostka. Marzenia i nadzieje muszą jednak zderzyć się z brutalną rzeczywistością. To dlatego każde z nich ostatecznie podąży inną drogą. Parze przyjdzie się spotkać dopiero po wielu latach w Paryżu. Los wiele zweryfikował i zostawił po sobie bagaż doświadczeń. Dojrzali ludzie po przejściach mają jednak szanse znów stać się sobie bliscy. Dojrzała miłość wymaga nieco więcej, ale warto spróbować.

Polecana książka na wakacje to „Moje szerokie tory”

W wolnych chwilach lubimy przecież wspominać minione momenty i zestawiać je z obecnymi. Nigdy nie da się przecież przewidzieć, która chwila, emocja, czy doświadczenie okaże się najważniejsze. Główna bohaterka znalazła się w przełomowym momencie swojego życia. Pora na refleksie i retrospekcje. Wspomnienia przywołają zajścia z okresu jej studiów w ZSRR. Na pierwszy plan wysuną się dawne obowiązki i rozrywki, ciekawe miejsca i znajomi z różnych państw i kontynentów. Nie uniknie również wspomnień związanych z osobą, która kiedyś była jej bardzo bliska. Poruszona postanowi odświeżyć kontakt. Wirtualne spotkanie uświadomi jej i nam, jak w ciągu ćwierćwiecza zmienił się świat i ludzie.

Niezapomniane wakacje zapewni nam „Fatalny turnus”

Jest to mocna, pełna zaskakujących zwrotów akcji książka. Hasło turnus automatycznie kojarzy się z wypoczynkiem. Ten nie będzie jednak typowy pod żadnym względem. Sensacyjna wręcz fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Małżonkowie, Włodzimierz i Katarzyna chcą relaksować się w Stegnie. Para jest skłócona, dlatego jednego z ciepłych wieczorów Katarzyna będzie samotnie spacerować po plaży. To wtedy zostanie napadnięta i nieprzytomna trafi do szpitala. Oprawcy na razie pozostają bezkarni. Nie wiedzieć czemu wczasowiczka Dorota razem z przyjacielem Krzysztofem będzie nagabywać Monikę w sprawie zdarzeń na plaży. Sprawa raczej się nie wyjaśni, skoro Krzysztof straci życie w wypadku drogowym, a Dorota w domku. Tajemnica czeka na wyjaśnienie, ale przestępcy wciąż są na wolności.

Lekka i przyjemna książka na wakacje to „Opowieści lokomocyjne”

Pozycja jest zbiorem pasjonujących opowiadań. Każde z nich, jako odrębna historia zapewni nam niecodzienne wrażenia. W niniejszym zbiorze z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wątki obyczajowe przeplatają się bowiem z historycznymi i fantastycznymi. Zaskoczy nas opis losów znanego badacza. Zaintryguje postać dyktatorki mody, czy kolekcjonera starych motocykli. Charakterystycznych osobistości napotkamy bardzo wiele. Niektóre z nich traktują podróżowanie w czasie i przestrzeni jako pasję, inne jako obowiązek.

Świetna książka na wakacje to „Czarny kot w walizce”

Wewnątrz czekają na nas trzydzieści cztery krótkie opowiadania. Każde z nich to odrębna historia, choć łączy je pech. Niespodziewane zdarzenia wprowadzają zamieszanie. Będzie wesoło i zaskakująco. Ilość atrakcji, które na nas czekają, jest imponującą. Nie można się dziwić, skoro akcja toczy się w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. Mnóstwo miejsc i niezapomnianych wrażeń. Lekki i dowcipny język sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

„Bierz plecak i lecimy” to świetna książka na wakacje

Już sam tytuł brzmi, jak zapowiedź niezapomnianych przygód. Jest to pasjonująca, obyczajowa opowieść. Przyjdzie nam poznać grupkę młodych ludzi, którzy właśnie skończyli szkoły średnie. Zdany egzamin dojrzałości to ważny moment. Pojawia się jednak pytanie, co dalej? Samodzielność i możliwość poodejmowania decyzji rozbudza wyobraźnię. Marzenia o dalszych i bliskich podróżach kuszą. Cały świat stoi przecież otworem. Akcja pozwoli nam wyruszyć, na teren malowniczego Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Właśnie tam poznamy Jolkę i Malwinę oraz Karola, Wiktora i Przemka. W trakcie lektury spotkamy także ludzi z innego kontynentu.

Książki na wakacje powinny dostarczać niezapomnianych atrakcji, a nawet zachęcać do podróży. Właśnie dlatego warto poznać kilka wakacyjnych tytułów. Warto wybrać się w „Podróż na Operiona”.

W tym niezwykłym miejscu z pewnością jeszcze nie byliśmy. Czekają nas sensacyjne zdarzenia i intrygujące afery. Będziemy odkrywać także zakulisowe afery nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu. Otworzy się przed nami świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki. Zrozumiemy, że nawet geniusz jest normalnym człowiekiem. Galaktyka Operiona to naprawdę wyjątkowe miejsce. Lekki, humorystyczny język to atut, który sprawia, że lekturę docenią nawet anty-entuzjaści opery. Urzeknie nas także malarstwo z gatunku realizmu baśniowego, które dopełnia fabułę. Warto przy tym uważać, bo wrota Operiona otwierają mroczne dzieje madrygalisty – sadysty, Carla Gesualdo da Venosa.

„Wakacje z Au Pair” będą wyjątkowe.

To pełna zaskakujących zwrotów akcji przygodowa powieść. Ania, główna bohaterka ma wspaniałe plany. Właśnie zdała maturę, więc zamierza wziąć udział w programie Au Pair. Dzięki niemu będzie mogła wyjechać do Londynu, by zarabiać, zwiedzać i szlifować znajomość angielskiego. Okazja zdaje się jedyna w swoim rodzaju. Ania będzie bowiem dotrzymywać towarzystwa bogatej, sympatycznej hrabinie. Dość szybko pozna także Simona z Wenezueli i obdarzy go odwzajemnionym uczuciem. Nie obędzie się jednak bez komplikacji. Dramatyczne zajścia sprawią, że Ania trafi do więzienia w Caracas pod zarzutem przemytu narkotyków. O tym, czy uda jej się wyplatać z tej historii przekonamy się w trakcie lektury.

Książki na wakacje uatrakcyjnią każdą podróż i wolną chwilę. Warto po nie sięgnąć, bo przecież czytanie to przyjemna, a także zdrowa forma rekreacji.