Książki na półce - Psychologia - co czytać? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na półce – Psychologia – co czytać?

Książki na półce – Psychologia – co czytać?

22 października 2020 / Agnieszka

Lubisz rozważać otaczający świat i poprzestając na tym, co pobieżne, a bardziej pragniesz zglebić skąd coś się wywodzi, jak powstaje? Wiesz, że każda postawa i zachowanie człowieka swoje korzenie bierze z tego, co przeżył, bądź w jakim środowisku dorastał? Zajrzyj na półę książek psychologicznych i sprawdź co watro czytać.

 

Jeśli uwielbiasz analizować, to z pewnością nie masz innego wyjścia jak sięgnąć po książki psychologiczne, które rozszerzą Twój punkt widzenia świata i spowodują, że znacznie lepiej zaczniesz postrzegać nie tylko drugiego człowieka, ale i położenie, okoliczności, w jakich się znalazł. Książki o psychologii dla początkujących to nie tylko suche fakty, ale również wewnętrzne, indywidualne przeżycia, doświadczenia, ujęte z punktu widzenia pacjenta, które pozwolą lepiej zobrazować jego indywidualne doznania i uzewnętrznić emocje, jakie były obecne przy procesie zdrowienia i terapii.

Autobiograficzne książki o borderline – zobacz

Do tych właśnie książek wypada zaliczyć bestsellerowy cykl powieści autorstwa Anki Mrówczyńskiej, który doskonale odnosi się do zmagań z jednostką chorobową, jaką jest osobowość z pogranicza, czyli borderline. Na uznanie zasługuje również książka „Życie pozapsychotorpowe” Karola Neubauera, którego tematyka ujmuje chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD), której fundamentalnym objawem są nawracające cyklicznie wahania nastroju. Do tych książek, które zasługują na szczególną uwagę, zaliczyć możemy książkę Aleksandry Lewkowicz – „ZOK. Moja historia”. To lektura przede wszystkim dla osób, które, tak jak autorka, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw).

Podobnych książek w naszej ofercie jest znacznie więcej i opisują różne zaburzenia i choroby psychiczne (schizofrenia, depresja). Nie brakuje również książek poruszających temat uzależnienia. Do nich zaliczyć można książkę Danuty Sadownik, poruszającą tematykę zawiłości ludzkiej duszy, jej pięknych, ale i ciemnych stron. W książce „Muszki owocówki” zgłębisz wiedzę na temat najczęstszych problemów i uzależnienia współczesnego świata: obżarstwo, alkoholizm, narkomanię, seksoholizm, wycieńczającą wysiłek fizyczny, agresję oraz niebezpieczeństwo płynące z cyberprzestrzeni i wiele innych niebezpiecznych uzależnień.

Lubimy czytać książki psychologiczne – zobacz

Dobra książka psychologiczna to lektura, którą można polecić nie tylko zaciekawionym zagadnieniem stricte psychologicznym, ale również ekspertom, którzy na co dzień zajmują się chorymi, a także osobom z bliskiego otoczenia chorych, pragnącym lepiej poznać i zaakceptować odczucia wewnętrzne swoich bliskich. Zdałoby się, ażeby literatura psychologiczna znalazła się w domowym księgozbiorze.

Książki psychologiczne warte przeczytania – sprawdź

Tutaj kardynalnym motywem treści będą doznania bohatera, jego przeżycia, uczucia i więzi z innymi. Gdybyś zapragnął poznać, jakie uczucia towarzyszą bohaterowi w różnych okolicznościach, to bez wątpienia jest to gatunek dla ciebie.

Zgłębiaj sekrety ludzkiej psychiki! Lektura psychologiczna – w tym również thriller – otwiera perspektywę na temat wiedzy o ludzkich pragnieniach, zachowaniach, usposobieniach i osobowościach.