Książki na plażę dla faceta - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na plażę dla faceta

Książki na plażę dla faceta

27 czerwca 2019 / Agnieszka

Wakacje to doskonały czas na relaks z intrygującą lekturą. Po aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu wytchnienie przyniesie czytanie. Książki na plażę dla faceta, każdemu mężczyźnie zagwarantują odprężenie i masę niezapomnianych wrażeń.

 

Nie sposób zaprzeczyć, że badania stan czytelnictwa w Polsce jednoznacznie dowodzą, że panowie czytają mniej niż panie. Nie oznacza to jednak, że wszyscy mężczyźni nie lubią obcować z książkami. Wręcz przeciwnie. Jest spora grupa przedstawicieli męskiego grona, która lubi czytać. W wolnym czasie mężczyźni z przyjemnością sięgają po ciekawe książki. Trzeba jednak stwierdzić, że niestety, wielu panów narzeka, że czasu na czytelniczy relaks zawsze jest za mało.

 

Poznajmy polecane książki na plażę dla faceta. Są to wybrane lektury, które na pewno nie rozczarują żadnego mężczyzny. Z nimi letni wypoczynek z pewnością będzie udany.

Książki na plażę dla faceta to na pewno literatura faktu. Wielu panów ceni sobie dobrze opisaną prawdę. Dla tej grupy odbiorców wytypowano kilka wyjątkowych książek.

Flamenco” jest to sensacyjna opowieść z motywem zbrodni, winy i kary.

Główny bohater Janne to znany, ceniony w Szwecji kompozytor muzyki popularnej. Jego karierę może jednak zrujnować wiadomość z przeszłości. Kilka lat wcześniej Janne spowodował wypadek samochodowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Tego czynu nie może usprawiedliwić fakt, że feralnego dnia wraz z kolegą wiózł do szpitala koleżankę. Potrącony, a następnie porzucony na ulicy Manuel, odnajdzie sprawców. Co prawda pogodził się już z faktem, że nigdy nie zdoła zatańczyć ukochanego flamenco, ale pragnie poznać wszystkie szczegóły zajścia. Jego niespodziewana wizyta będzie niemiłym zaskoczeniem dla Janne. Cała sprawa przybierze przerażający obrót.Zginą bowiem dwie osoby. Zbrodnia, czy kolejny wypadek? Tego dowiemy się jedynie w trakcie tej pasjonującej lektury.

Czytaj dalej

„Niewolnicy III Rzeszy z literą „P”. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945” to książka, która porusza bardzo trudne tematy

Ponownie zetkniemy się z dramatem II wojny światowej i poznamy wiele faktów, które wcześniej nie zostały ujawnione. Oprócz omówienia tragedii, jakie rozegrały się w obozach koncentracyjnych i przymusowych obozach pracy, podjęto także temat zadośćuczynienia ofiarom. Wielu poszkodowanych nigdy nie otrzymało należnej rekompensaty, a niektórzy nie mogli liczyć na żadną pomoc. Pamięć należy się także niszczejącym w zapomnieniu mogiłą. Rozliczanie się z przeszłością nigdy nie jest łatwe, ale pamiętając o ofiarach, należy je przeprowadzić. Książka porusza i skłania do refleksji. Zaprezentowane w niej informacje pochodzą z ogólnodostępnych źródeł oraz wspomnień świadków.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne wiek XIX” to kolejna książka opisująca zdarzenia z przeszłości

Przekonamy się, że do zbrodni wszelkiego rodzaju dochodziło od zawsze. Analiza kronik sądowych, zeznań sprawców i wspomnień naocznych świadków, pozwoliła opisać sprawy, które swego czasu wstrząsnęły opinią publiczną. Zapoznamy się z pospolitymi przestępstwami, aferami kryminalnymi, procesami o korupcję oraz brutalnymi morderstwami. Jedna z opisanych spraw, która na pewno nami wstrząśnie, to zabójstwo kilkumiesięcznej dziewczynki, jakiego dopuścił się jej brat. Książka porusza i na długo pozostaje w pamięci. Wszystko, o czym przeczytamy, wydarzyło się bowiem naprawdę.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne i obyczajowe wiek XIX. Część II” dopełniają część pierwszą

Zainteresowanie czytelników sprawiło, że opisane zostały kolejne sprawy. Ponownie zetkniemy się z pospolitymi przestępstwami, błahymi, a nawet zabawnymi wykroczeniami, ale również wydarzeniami wstrząsającymi. Przerazi nas, że ludzka obojętność skazała na śmierć głodową biedną rodzinę. Zaskoczy natomiast, że szanowani obywatele doprowadzili do tragedii pewnej dziewczyny. Tę książkę czyta się z zapartym tchem, tym bardziej że treść dopełniają obrazowe ilustracje.

Czytaj dalej

Nieprawdopodobne fakty opisano także w książce „Giganci i anioły upadłe”

Wydanie drugie poprawione zawiera najważniejsze informacje odnoszące się do celowo pomijanej tematyki. Od dawna w różnych zakątkach świata odnajduje się gigantyczne szkielety. Z pewnością należały one do olbrzymich istot. Oficjalne wyjaśnienie tłumaczy, że dawniej skład atmosfery sprzyjał występowaniu gigantyzmu. Okazuje się jednak, że z tego samego okresu pochodzą także szkielety ludzi o normalnym wzroście. Czy jest możliwe, że giganci to upadłe anioły, które żyły pośród ludzi? Okazuje się, że wiele danych potwierdza tę teorię. Dzięki tej książce zbliżymy się do prawdy i poznane fakty, które zmieniają sposób postrzegania świata.

Czytaj dalej

Książki na plażę dla faceta to również literatura wspomnieniowa. Czas relaksu sprzyja bowiem refleksją i rozpamiętywaniu minionych chwil.

„Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia” to przyjemna pozycja, która umożliwi nam cofnięcie się do minionych lat

Autor zabierze nas na wędrówkę po powojennej Pile. Urok i klimat tego miasta na pewno nas zauroczy. Zyskamy okazję, by poznawać miejsca, które dziś już nie istnieją. Obrazowy opis tych terenów będziemy mogli zestawić z obecnym zagospodarowaniem miejscowości. Biografia splata się w jedną całość ze wspomnieniem miasta, które zmienia się wraz z mieszkańcami. Życiorys Arno Giese jest niezwykle bogaty. Pełno w nim miejsc i nietypowych zdarzeń, które warto poznać. Lektura książki będzie okazją, żeby wspomnieć, jak wyglądało życie za dawnych lat, które tak bardzo różnią się od teraźniejszości.

Czytaj dalej

Książka dla faceta to także „Gra, w której żyjemy”

Jest to jedyna pozycja, która w nienaukowy sposób omawia teorię symulacji, według której nasze życie to jedynie wygenerowana gra. Odróżnienie fikcji od prawdy może sprawiać trudność, bo zwykliśmy kurczowo trzymać się tego, co namacalne. Istnieją jednak dowody mające potwierdzać, że nasza rzeczywistość to tylko symulacja. Swego rodzaju miraż, w którym odgrywamy określone role. Opracowano nawet matematyczny wzór pozwalający obliczyć prawdopodobieństwo tego, że życie, to jedynie symulacja komputerowa. Dzięki lekturze poznamy niektóre teorie spiskowe oraz dowody wskazujące, że symulacja uznawana przez nas za życie, wykazuje błędy. Zyskując nowe wiadomości i zostaniemy skłonieni do refleksji.

Czytaj dalej

Ponieważ plaża zawsze kojarzy się z wodą, warto polecić panom jeszcze jedną książkę. „Pilanie podwodnego świata” opowiada historię nurkowania swobodnego w Pile. Jest to sport jedynie dla sprawnych i odważnych pływaków, którzy nie boją się bez sprzętu zanurzyć w wodną toń. Książka została podzielona na 3 części, a każda z nich przybliży nam tę dyscyplinę oraz uprawiających ją śmiałków. Opisana została historia nurkowania swobodnego na świecie, od V wieku przed naszą erą, aż do czasów współczesnych. Omówiono oczywiście, w jaki sposób dyscyplina rozwinęła się w Pile. Na szczególną uwagę zasługuje jednak część trzecia zatytułowana „Od autora”. Arno Giese prezentuje w niej swoją sylwetkę. Warto wiedzieć, że autor jest instruktorem nurkiem, który dawniej pełnił obowiązki w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej i wyszkolił większość pierwszych pilskich płetwonurków.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to doskonałe książki na plażę, które zaciekawią każdego mężczyznę. Z nimi letni wypoczynek będzie przyjemnym i jednocześnie kształcącym relaksem.