Książki na jesienne wieczory – TOP 10 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na jesienne wieczory – TOP 10

Książki na jesienne wieczory – TOP 10

16 października 2018 / Agata Jankowiak
Jesień to pora roku sprzyjająca czytaniu książek. Coraz krótsze, często niepogodne dni zachęcają, by zaszyć się w domu ze świetną lekturą. Idealne książki na jesienne wieczory zapewnią nam świetny nastrój bez względu na aurę.

Deszczowe, ponure i oziębłe wieczory to doskonała pora na dobrą książkę. Poznaj i czytaj najlepsze książki na jesień!

 

Wszyscy doskonale wiemy, że jesień w końcu nadejdzie. Wówczas, długie, ciepłe i słoneczne dni odejdą w zapomnienie. Nagle zacznie robić się chłodniej. Zimny wiatr i częste deszcze zaczną odwodzić nas od wypoczynku na świeżym powietrzu. A brak słonecznego światła zacznie wpływać na nasze samopoczucie.

Jesienna chandra w tym roku nie musi nam grozić. Choć pogoda jak zawsze będzie wpływać na nasze samopoczucie, możemy zadbać, by dobry nastrój nas nie opuścił. Warto w porę o tym pomyśleć. Jesień z książką to motto, które warto przyjąć. Idealne książki na jesienne wieczory zapewnią nam świetny nastrój bez względu na aurę. Z właściwą lekturą każdy moment będzie wyjątkowy.

Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką

Nie pozwólmy, by dopadły nas depresyjne myśli. Przeciwdziałajmy chandrze, apatii, monotonii. Nim rozleniwieni zaczniemy marnować swój czas, sprawmy, by mądrze wykorzystać jego nadmiar. Dowiedziono, że czytanie to jedna z najlepszych form relaksu i  spędzania czasu wolnego. Dzięki książkom poprawimy sobie humor, przeżyjemy zaskakujące wydarzenia i niezapomniane emocje. Wystarczy wybrać jedną lub kilka z wielu proponowanych pozycji i zacząć czytelniczą przygodę.

 

Polecamy książki na jesień ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/

 

Na jesienne wieczory polecane są powieści romantyczne oraz erotyki. Silne podniecenie rozgrzewa przecież ciało i umysł.

Erotyk na jesień to „Taniec z Elvisem

Peggy Brown przełamała tabu, opisując historię romansu pomiędzy rozwódką a księdzem. Główna bohaterka to matka dwójki dzieci, doświadczona przez życie Julita. Jest to odważna kobieta, która wie, czego pragnie i potrafi to zdobyć. Kiedy na jej drodze staje młody, utalentowany wikary Błażej nie mija chwila, a pochłania ich żądza i pragnienie. Ostre sceny, obrazowe opisy oraz momentami dosadny, wulgarny język, podkreślają wyrazistość tego erotyku. Pozwól obezwładnić się seksualnym fantazjom, przekonaj się, że zakazany owoc smakuje najlepiej.

Czytaj dalej

Jesienne wieczory szczególnie panom umili „Lila„.

Agnieszka Kraśkiewicz chce zabrać wszystkich do gorących Włoch. Główna bohaterka to delikatna, piękna i subtelna kobieta, która odbierze telefon od przyjaciółki i zdecyduje się na odważny wyjazd. Wakacyjny romans rozbudzi zmysły Lili. Kiedy szarmancki Marco ponownie stanie na jej drodze. Gorące uczucie odrodzi się na nowo. Erotyzm, niespodziewane zwroty akcji oraz opisy wielkiego świata mody i fizycznego piękna to główne atuty tej książki. W tej powieści erotycznej można się zakochać.

Gdy jest chłodno, robimy się bardziej głodni i szybciej marzniemy. Grubego koca nie może nam zabraknąć, podobnie, jak smacznego, pożywnego jedzenia. Warto dowiedzieć się, jak je przygotować.

Czytaj dalej

Magdalena Keller-Bigda rozbudza „Apetyt na Meksyk”.

Autorka ujawnia przed odbiorcami prawdziwe meksykańskie posiłki. To sprawdzone przepisy wprost z tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Będzie ostro. Autorka, która przez 2 lata mieszkała w Meksyku, przygotowywała je wielokrotnie i na tej podstawie udziela sprawdzonych informacji poprzez tę książkę oraz prowadząc bloga apetycznie-klasycznie.pl. W trakcie czytania odbędziemy niezapomnianą, kulinarną podróż. Bo dążymy do kolorowych, meksykańskich barów, eleganckich restauracji, odwiedzimy meksykańskie domostwa i przydrożne stoiska. Ten jedyny w swoim rodzaju apetyczny poradnik kulinarny zawiera aż 55 przepisów na meksykańskie pyszności.

Czytaj dalej

Lubimy czytać powieści obyczajowe, ponieważ najczęściej inspirowane są rzeczywistością. Szczególnie jesienną porą warto więc zagłębić się w perypetie innych ludzi.

 

Polecana książka na jesienny wieczór to „Lakier do paznokci„.

Peggy Brown napisała ten zbiór opowiadań dla kobiet o kobietach. Bohaterki opisane w tych historiach, walczą o swój los. Nie jest im łatwo, bo czas i miejsce im nie sprzyja. Poznamy wiele przedstawicielek płci pięknej i zrozumiemy, że patriarchat jest złem. Już w pierwszym opowiadaniu przedstawiona jest historia trzech kochających się sióstr. Cela poświęca swoje marzenia dla matki, Adela jest bita przez męża, a niepełnosprawna Hela nawet nie wie, że czeka ją śmierć.

Czytaj dalej

Najlepsze historie obyczajowe piszę ludzki los. Jesienny klimat, dopełnią „Kolory życia”.

Jest to poruszający projekt literacko muzyczny niewidomej autorki Ewy Domańskiej. Ta wykształcona kobieta, artystka, kompozytorka, pianistka, piosenkarka oraz autorka, dowodzi, że można pokonać wszystkie bariery. Publikacja została podzielona na część literacką oraz muzyczną. W opowiadaniach Ewa Domańska opowiedziała o swoich doświadczeniach. Artystka podpowiada również, jak porażki zmienić w sukces, a z bolesnych doświadczeń, czerpać naukę. Należy podkreślić, że ta polecana na jesień książka dostępna jest z płytą CD lub jako audiobook.

Przedłużająca się niepogoda oznacza nudę i zły nastrój. Na poprawę nastroju przyda się więc nam książkowa niespodzianka. Lektura, która obudzi w nas wspomnienia i skłoni do refleksji.

Czytaj dalej

Wielki Comeback” o realiach polskiego przemysłu rozrywkowego

Informacja, która miło nas zaskoczy to fakt, że sławny Krzysztof Kasowski, K.A.S.A. powraca. Autor na łamach powieści „Wielki Comeback” opowiada o realiach polskiego przemysłu rozrywkowego. Doświadczony, często nagradzany i wciąż aktywny zawodowo Kasowski mówi o wszystkim poprzez barwną opowieść. Trzeba podkreślić, że jest to przejmująca historia o życiu muzyków, mechanizmach rządzących show-biznesem i zmianach, które wydarzyły się na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystko zostało utrzymane w formie satyry na współczesny show-biznes przeplatane barwnymi retrospekcjami z lat 90. Wspomnień czar. Główny bohater to Patryk, czyli lider najpopularniejszego polskiego boysbandu końca lat dziewięćdziesiątych. Niektórzy twierdzą, że w tej powieści odnaleźć można wspomnienia i wątki autobiograficzne Krzysztofa Kasowskiego. To już ocenić muszą sami odbiorcy.

Czytaj dalej

Chłodny wiatr, szaruga i mrok skłaniają do głębszych rozważań. Jesienią mamy odczucie niepokoju i chętniej przyglądamy się dramatom, do których dochodzi w niepozornych miejscach.

Polecana książka na jesienny wieczór to thriller psychologiczny „Miasteczko Pomroka„.

Doceniony autor Krzysztof Piotr Łabenda, poznał mroki ludzkiej duszy. Akcja powieści toczy się w miejscowości wykreowanej przez pisarza. Pomrokę zamieszkują ksenofobiczni i wierzący w zabobony i pokrętne nauki kościoła ludzie. Szkodliwy patriarchat został uwidoczniony. Lincz, pedofilia, przemoc fizyczna i psychiczna oraz akty dewiacyjne mają tu miejsce każdego dnia. Można było się więc spodziewać, że dojdzie do tragedii. Zamordowany zostaje 18-latek, więc na czas śledztwa wezwani zostają Kira Mazur i i Fabian Krakowiak. Ci wojskowi, wykryją porwania licealistek, a nie wszystkie z nich przeżyją. Na zbrodniczym tle wyraźnie zarysuje się uczucie między kobietą po przejściach i mężczyzną z przeszłością.

Czytaj dalej

W jesienne wieczory niektórzy pragną doświadczyć przerażenia i grozy. Chcący się bać, powinni przeczytać horror ”Zemsta”.

Tę historię napisała lubiąca mroczne klimaty Małgorzata Bloch-Łuczak. Motyw walki dobra ze złem jest inspiracją tej pokrętnej opowieści. Winni zostaną ukarani. Główna bohaterka to wykształcona Joanna, która miała poukładane plany na przyszłość. Wszystko uległo przemianie, kiedy jej narzeczony Krystian zginął w wypadku. Proces żałobny okazał się bardzo niebezpieczny. Od dnia pogrzebu Joanna zaczyna widzieć dziwną zjawę. Pomimo niebezpieczeństwa kobieta spróbuję dowiedzieć się, czym lub kim jest ta mistyczna istota? Wspierać będzie ją w tym dawny przyjaciel zmarłego. Ona nie powinna jednak ufać nikomu. Zdarzy się wiele nieszczęść, śmierć poniesie wielu niewinnych, a Zjawa będzie się mścić. Ten horror trzeba przeczytać, aby poznać wstrząsające fakty.

Czytaj dalej

Jak wiadomo, podczas jesiennej szarugi bardziej odczuwamy wszystkie fizyczne i psychiczne dolegliwości. Warto więc skorzystać z leczniczych właściwości książek. W końcu czytanie już samo w sobie jest prozdrowotne.

Książka na przyjemne, jesienne wieczory to bestsellerowy poradnik „Koniec zapaleń stawów„.

Tą potwierdzoną badaniami medyczną pozycję, napisał doktor Jarosław Niebrzydowski. Ten specjalista chorób reumatycznych od ponad 30 lat zdobywa wiedzę i doświadczenie w Polsce i krajach UE. Wciąż poszerzane wiadomości i cyklicznie prowadzone badania umożliwiły Niebrzydowskiemu odkrycie wielu tajemnic dotyczących chorób układu kostno-stawowego, w tym RZS. Lekarz poruszony cierpieniem pacjentów, którzy bez właściwego leczenia są skazani na niepełnosprawność, ból oraz rezygnację z normalnego życia, przygotował ten poradnik zawierający szereg pomocowych wskazówek. Niebrzydowski mówi „koniec zapalenia stawów”. Opisane nowe metody leczenia oraz przełomowe wskazówki są w stanie powstrzymać dalszy rozwój chorób atakujących chrząstkę stawową. Każdy zyskujesz szansę na zdrowie.

Dawniej wszystkich mądrości dzieci uczyły starsi ludzie. To oni opowiadali piękne, pobudzające wyobraźnię historie, które przede wszystkim miały im wskazywać, jak odróżnić dobro od zła. Tej mądrości warto poszukać w bajkach i baśniach. Zapraszamy na jesień z książką dla dzieci ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jesien-z-ksiazka-dla-dzieci/

Książka polecana dzieciom, młodzieży i dorosłym to „Baśń o dębowym sercu” napisana przez Artura Jasińskiego.

Ta piękna historia bawi i uczy. Autor pozostał wierny klasycznej, baśniowej konwencji, więc magia miesza się z tym co rzeczywiste. Akcja toczy się w krainie opanowanej przez złe siły. Od kiedy czarnoksiężnik opętał jedyne drzewo w wiosce, wszystko zaczęło usychać. Ludzie zamierzali uciekać, aby znaleźć nowe miejsce do życia. Tę bitwę ze złem mogło wygrać jedynie szlachetne serce. Główny bohater, mały Antek odważy się na spotkanie ze złym Agenorem. W jesienny wieczór warto sprawdzić, jak kończy się ta opowieść.

Czytaj dalej

Bez względu na to, jaką pozycję wybierzemy, pamiętajmy. Jesień to pora roku sprzyjająca czytaniu książek. Tylko dzięki książkom pochmurny, jesienny nastrój nam nie zagrozi. Warto jednak pamiętać, ze każda pora roku jest odpowiednia by czytać książki!

Cztery pory roku z książką ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/cztery-pory-roku-z-ksiazka/