Książki motywacyjne - rozwój osobisty - co czytać? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki motywacyjne – rozwój osobisty – co czytać?

Książki motywacyjne – rozwój osobisty – co czytać?

1 kwietnia 2022 / Agnieszka
Sukces często wydaje się nieuchwytny lub przekracza nasze możliwości. Jeśli walczysz o osiągnięcie swoich celów i marzeń, bardzo pomocne może być to, że inni już wcześniej szli tą ścieżką, znaleźli sposób na sukces — a potem hojnie dzielili się tym, czego się nauczyli, aby inni mogli z tego skorzystać.

I pamiętaj: Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać! Stephen Covey

Wielu z nich udokumentowało swoje dokonania w pomocnych książkach, które mogą dać ci wsparcie, byś mógł iść naprzód. Zapoznaj się z tymi inspirującymi i motywującymi książkami, które pomogą Ci odnieść sukces w każdym wybranym przez Ciebie przedsięwzięciu i każdej dziedzinie.

Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem. – Nick Vujicic

Bez względu na okoliczności, stan umysłu, w jakim się znajdujesz lub ludzi, którymi się otaczasz, życie nigdy nie jest takie samo. Nawet w najtrudniejszych chwilach i po nich większość z nas potrzebuje impulsu, który sprawia, że chcemy przejść obok tych nieistotnych rzeczy i podążać za marzeniami z największą pasją, energią i zapałem. Kiedy znajdziesz pozytywną informację, która rezonuje w tobie, może to pomóc zobaczyć i otworzyć nowe drzwi w twoim życiu, które mogły być wcześniej zamknięte. Czasami, aby stworzyć cud w swoim życiu, wystarczy zmiana perspektywy.

Rozwiń swój sposób myślenia i stań się lepszą wersją siebie, czytając jedną (lub wszystkie!) z tych książek motywacyjnych. Aby zdać sobie sprawę z wagi czasu i priorytetu, jaki musimy nadać naszym ambicjom, przedstawiamy kilka książek, które zasilą Cię we wszystkie potrzebne motywacje i inspiracje!

Znajdź swoją motywację dzięki tym inspirującym lekturom

Powróć do siebie, zauważ w jakim kierunku twoje ciało zmierza, czy tam gdzie chciałoby być kochane i zauważone, czy tam gdzie stara się coś udowodnić. Czy twoje ciało szuka w jakiś sposób schronienia? A może to TY właśnie go szukasz, ponieważ nie do końca czujesz się fizycznie tu i teraz? Żadne z odpowiedzi nie przyjdą same. By poznać siebie i swoje potrzeby, musimy zainwestować swoją energię i czas. Z pomocą przychodzi nam trenerka transformacji, Micia Mieszkowski. Książka motywacyjna, która powoduje Twój rozwój osobisty to „Po supełku do kłębka” – doskonała lektura a jednocześnie odważna opowieść o traumatycznych epizodach z życia autorki skierowana głownie do kobiet po przejściach.

Na co się godzisz? Na jakie życie sobie pozwolisz? Na co godziłaś się do tej pory? W zgodzie na siebie odchodzimy od korzystania z niezdrowych nawyków, i niektórych z mechanizmów obronnych. Wydostajemy się z pewnych przekonań i przestawiamy myślenie z winy na zrozumienie. Ta książka jest miejscem na poszerzenie świadomości, skonfrontowaniu siebie i podaniu sobie reki gdy ucieczki przed sobą nie dawały żadnego efektu.

Czytaj dalej

Co w życiu jest najistotniejsze? Może to najzwyczajniejsze zmęczenie materiału, może trudy codziennego bytowania, może niespodzianki losu, ale co by nie było, to przecież wszyscy wiemy – być razem – to prawdziwe wyzwanie. Nie każdy może mu sprostać. Nie każdy też chce. Cóż, samo życie.

Ale jak się już pokona to, co błahe, i to, co trudne, gdy lat wspólnych wciąż więcej i więcej, a uczucia cokolwiek ostygły – i te dobre, i te niekoniecznie – a nadal z różnościami drugiej połowy nie bardzo możemy się pogodzić, bo złości to i owo, i wiemy już, że nic w tej mierze zmienić nie zdołamy, co nam pozostaje? Co uczynić, aby żyć się dało w miarę przyjaźnie, odrobinę bardziej sympatycznie, a może nawet całkiem przyjemnie? Jest na to sposób, tyle że to sposób pod warunkiem. Ten warunek to obustronna umiejętność żartowania, poczucie humoru, które nie każdy jednak posiada. Ale jeśli je ma, jest to bezcenne w niemal każdej życiowej sprawie.

Opowiadania Grażyny Krynickiej „Pisanie po ścianie” powstały na skutek obserwacji życia, tego co ono niesie. Dają do myślenia, nierzadko chwytają za serce, a częstokroć rozbawią. Autorka wyznaje, że pisanie jest dla niej opowiadaniem zdumienia nad wszystkim, co ją otacza. Dystans do siebie, do świata i wszelkich niedogodności życia, śmiech nawet z tego, co nieuchronne, właśnie to czyni nasze bytowanie specyficznie urokliwym. Ta prawdziwa gra, pełne życzliwej finezji wyczulenie na niedoskonałości, kruchość czasu i wszelkie potknięcia.

„Nic tu nie jest tak oczywiste, jak się pozornie zdaje. I wszystko jest godne uwagi, nawet to, co najbardziej błahe”. 

Czytaj dalej

Jaki jestem naprawdę, jaki jestem pod maską, którą każdy z nas zasłania swoje prawdziwe ja, ponieważ boi się je pokazać? Czym jest życie? Dlaczego istnieje? Kim jesteśmy? Jaki to wszystko ma sens? Jeżeli kiedykolwiek zadałeś sobie takie, lub podobne pytania, to ta książka jest właśnie dla ciebie!

Pod maską” to podróż przez umysł człowieka zaintrygowanego ideą życia, który nieustannie stara się odnaleźć sens w istnieniu tego wszystkiego, co nas otacza, w istnieniu życia. Autor wytłumaczył, czym jest dla niego sens istnienia, jak dąży do swoich życiowych celów, w jaki sposób próbuje przeżyć swoje życie. Jeżeli sam widzisz w życiu coś więcej, coś głębokiego, to masz niepowtarzalną okazję, by przeczytać o tym, jaką drogę obrał człowiek o takich przemyśleniach. Opowiada o wartościach, które według niego są w życiu najistotniejsze. Analizuje wartości, którymi kierują się ludzie w dzisiejszych czasach i wyraża swoją opinię w tej kwestii. Autor opowiada również kilka ważnych dla niego historii. Są to historie, które miały na niego ogromny wpływ. Ukształtowały go one oraz skłoniły do przemyśleń, którymi również dzieli się w tej książce.

Zastanawialiście się kiedyś nad historiami ludzi, których mijacie na co dzień? Dlaczego osoba bezdomna trafiła na ulicę lub jak milioner dorobił się tak dużych pieniędzy? Może i jeden i drugi ma dla Was jakieś rady? Chcielibyście móc ich wysłuchać? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie książkę pt. „Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów.” Autorka postanowiła poszukać odpowiedzi na dręczące pytania o definicję sukcesu, jego ewentualną cenę, sposób na bycie szczęśliwą, hierarchę wartości, czy cele w życiu. Natalia Lewczuk wyszła z założenia, że każdy napotkany przez nią  człowiek jest tak samo wartościowy i od każdego mogę się wiele nauczyć. Postanowiła więc porozmawiać o sukcesie z najróżniejszymi ludźmi – od bezdomnych po milionerów. Jednym z podstawowych pytań Lewczuk było: „Czym jest sukces?”. Dzięki temu, to oni go definiowali, a nie autorka. W ten sposób zebrała kilkadziesiąt rozmów niby na ten sam temat, a jednak każda z nich jest trochę o czym innym. Jedna opowiada o sposobie podróżowania dookoła świata bez konieczności posiadania dużych pieniędzy, kolejna o sposobie na założenie firmy i inwestycjach generujących spore zyski, a jeszcze inna opowiada o sposobie na znalezienie w życiu pasji i realizowaniu się w niej. Z drugiej strony w książce znajdziemy również rady dotyczące rzeczy, których nie powinniśmy robić. Jeśli nie chcemy kiedyś zostać np. osobami bezdomnymi, to może warto wysłuchać tego przed czym oni sami chcieliby nas przestrzec? W końcu lepiej uczyć się na błędach cudzych niż własnych… 

Czytaj dalej

REFLEKSJA NAD ŻYCIEM ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/refleksja-nad-zyciem/ ➡➡➡ CO CZYTAĆ?