Książki, które zmieniają światopogląd - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które zmieniają światopogląd

Książki, które zmieniają światopogląd

26 stycznia 2018 / Agata Jankowiak

Lektura niektórych książek, może zmienić nasze poglądy na wiele tematów. Dzięki nim zbliżymy się do prawdy, by pozytywnie kształtować swoje życie.

Nasz światopogląd sprawia, że w określony sposób postrzegamy świat. U jego podstaw leży przecież względnie stały zespół przekonań i opinii. To dzięki nim potrafimy dokonywać wartościujących sądów. Ponadto określmy swoje „istnienie” na tle świata i stosunek do własnej egzystencji. Innymi słowy, można rzec, że światopogląd wyraża zapatrywania na konkretne tematy. Dzięki niemu każdy potrafi odnieść się do istotnych dla siebie kwestii.

Oczywiście nasze przekonania kształtują się przez całe życie. Doświadczenia życiowe, zdobywana wiedza, kontakt z różnymi dziedzinami kultury, wartościami religijnymi, czy etycznymi to cenna podwalina. Dzięki niej ostatecznie wyrabiamy swój własny zespół poglądów. Każdy z nas jest przecież indywidualną jednostką.

Należy przy tym podkreślić, że światopogląd zawsze powstaje na bazie uwarunkowań kulturowych. Tym samym, wzrastając, chłoniemy podawane nam treści. Z czasem stają się one istotną częścią naszego sposobu postrzegania. Bez zastanowienia uznajemy je za własne i właściwie, więc bez powodu nie podważamy ich. Takowa sytuacja pozwala nam dobrze czuć się w danej społeczności. Przyjęte normy, wierzenia, czy przekonania tworzą naszą codzienność. W efekcie zapewniają nam przewidywalność i poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy niektórych przekonań nie powinniśmy zmienić?

Są książki, które mogą przewartościować nasze poglądy na wiele tematów. Dzięki nim zbliżymy się do prawdy, by pozytywnie kształtować swoje życie.

Jak działa ludzka psychika? Osobowość borderline a zaburzenia osobowości

Osobowość borderline to impulsywne, nieprzewidywalne zachowania. Charakteryzujące się przede wszystkim zmiennością emocjonalną na pograniczu schizofreni i nerwicy. Nie wiadomo dokładnie co może być powodem zaburzeń osobowości, a w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy takie osoby, nawet w swoim najbliższym otoczeniu. Czym więc dokładnie jest choroba borderline i jak wygląda takie życie? Tego możemy dowiedzieć się z książki ,,Borderline. Autobiografia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” Anki Mrówczyńskiej. Autorka i zarazem główna bohaterka podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role pomiędzy trzy osoby, które uczestniczą w sesjach autoterapeutycznych. To pewnego rodzaju rozszczepienie osobowości przez co widzimy świat z perspektywy osoby cierpiącej na tego typu zaburzenie. Dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć, jak ta osoba się czuje, jak odbiera świat wokół i jakie mechanizmy kierują jej zachowaniem. Wyjątkowa książka, która przedstawia nam problem z zupełnie innej perspektywy z innym spojrzeniem na zagadki ludzkiej psychiki.

 

czytaj dalej

Czy istnieją dowody na życie po śmierci?

Pozycje, po które warto sięgnąć, można wymieniać długo. Skoncentrujmy się jednak na tych wyjątkowych. Książką, której nie sposób pominąć, z pewnością jest „Wywiad ze śmiercią”. Dzięki niej poznamy dowody na życie po śmierci. To wiedza od dawna zgłębiana przez wielu. Teraz możemy ją posiąść także my. Może dzięki temu, zamiast bać się ostateczności, uwierzymy, że fizyczny koniec to początek nowej drogi? Poznając kilka faktów, przekonamy się, że śmierć nie powinna budzić w nas lęku. Dowodzą tego doświadczenia osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Autor niniejszej pozycji rozmawiał z człowiekiem, który „przeszedł na drugą stronę”. Co więcej. Przebywał tam na tyle długo, że poznał niezwykłość pozagrobowego bytu. Lektura tej pozycji na pewno nas nie zawiedzie. Poznamy mechanizmy rozwoju ludzkości, ujrzymy jej znaczenie w kontekście kosmosu. Jest to wiedza, która ociera się o wiele dziedzin. W sensowną całość łączą się elementy, religii, filozofii, psychologii, czy fizyki kwantowej. Wszyscy gotowi, by dowiedzieć się więcej, powinni sięgnąć po książkę. Po tej lekturze nasze życie już nigdy nie będzie takie samo.

Wywiad ze śmiercią

czytaj dalej

Jak nadać głębszy sens swemu życiu?

Wielu z nas nie chce myśleć o ostateczności. Codzienność bywa na tyle skomplikowana, że na niej wolimy się koncentrować. Skoro „Życie i zdrowie masz tylko jedno” trzeba o nie zadbać. Drugiej szansy nie będzie, więc warto wiedzieć, jak to zrobić. Książka opatrzona tym trafnym tytułem uświadomi nam, jak wiele możemy osiągnąć. Szczęście jest dostępne dla każdego, pora w to uwierzyć. Jest to jedyny poradnik, który obejmuje najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia. Ujęta w nim została interdyscyplinarna wiedza z zakresu psychologii, medycyny, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Na łamach ponad czterystu stron, rozdzielonych na trzydzieści cztery rozdziały, znajdziemy wszystko, co najważniejsze. Człowiek został zaprezentowany jako istota cielesna, psychiczno-emocjonalna, społeczna oraz duchowa. W obszernej treści znajdziemy między innymi recepty na życie. Dzięki nim odnajdziemy upragniony spokój i wewnętrzną radość. Nie musimy przecież zatracać się w biegu życia. Wewnętrzna harmonia to sposób na większość problemów. Poradnik zawiera wiedzę dotyczącą najważniejszych obszarów pozwalających zapewnić dobre życie. Są to bezcenne wskazówki, po które powinien sięgnąć każdy. Dowiemy się, jak budować bliskie relacje i udane związku, jak odkrywać misję życiową, jak pokonywać choroby psychiczne i fizyczne. Ponadto przekonamy się, jak nadać głębszy sens swemu życiu, jak dbać o ciało, czy jak zdrowo się odżywiać.

Życie i zdrowie masz tylko jedno

czytaj dalej

Czym jest prawo przyciągania i jak działa?

Nie można zaprzeczyć, że musimy dbać o własne zdrowie i ogólną kondycję. Nie sposób również nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kluczową rolę odgrywa nasz umysł. Poradnik „Zdrowe myśli, zdrowe życie” zapozna nas z prawem przyciągania. Poznamy również techniki, które z łatwością zastosujemy w życiu. Okazuje się, że wielokrotnie sami programujemy się na porażki. Swoimi myślami i często bezwiednym zachowaniem sprowadzamy na siebie nieszczęścia. Nauka pozytywnego myślenia pozwoli nam zmienić ten stan rzeczy. Dzięki temu bardzo szybko zaczniemy realizować marzenia i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Ćwicząc swą świadomość, odrzucimy negatywne przekonania i zastąpimy je nowymi. Tym sposobem, pewni siebie zaczniemy wyznaczać i osiągać nowe cele. Każdy z nas marzy, by w końcu odnaleźć spokój i szczęście. Właśnie dlatego nie można pominąć tej pozycji. Wewnątrz znajdziemy przecież bezcenne wskazówki i metody pozwalające uzdrowić ciało i dusze.

Zdrowe myśli, zdrowe życie

czytaj dalej

Co daje nam medytacja?

Wiadomości na temat siły naszego umysłu cenione są na całym świecie. Możemy więc korzystać z praktyk znanych od setek, tysięcy lat. Tytuł książki „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji” mówi sam za siebie. Posiądziemy wiadomości od znawców tematyki. Dzięki temu, wszyscy zainteresowani medytacją, będą mogli wykorzystać jej siłę. Przekonamy się, jak odnaleźć sens własnej egzystencji? Dojrzymy to, czego nie sposób wychwycić za pomocą zmysłu wzroku. Nauczymy się rozpoznawać otaczającą nas iluzję. A w efekcie, będziemy gotowi, by poczuć więcej. Pozycja jest przeznaczona dla wszystkich chcących poznać tajniki medytacji, które można wykorzystać w codziennym życiu. Nasza prawdziwa natura czeka na odkrycie.

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji