Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój

Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój

10 grudnia 2018 / Patrycja

Święta to niezwykły, pełen emocji i wzruszeń czas. Powinna towarzyszyć mu podniosła atmosfera i potrzeba przeżycia niezapomnianych chwil. Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój, wzbogacą ten wyjątkowy moment.

Zbliżające się święta zawsze zapowiadają nerwowość i nadmiar problemów. Aby móc delektować się tą podniosłą chwilą, najpierw trzeba poczynić wiele przygotowań, które jak wiemy, potrafią frustrować. Wiele osób narzeka, że nie potrafi poczuć magii świąt. Nadmiar komplikacji związanych z organizacją tej uroczystości często sprawia, że spięci i zmęczeni, nie potrafimy się odprężyć. Pomóc mogą nam książki, które pozwolą odczuć wyjątkową atmosferę.
Oczywiście lektura nie sprawi, że nagle znikną wszelkie kłopoty i zadania, które trzeba wykonać. Właściwie zrelaksowani, łatwiej jednak im sprostamy.

Tego rodzaju uroczystości zawsze kojarzą nam się z rodziną, najbliższymi przyjaciółmi i znajomymi. Oczywiście nie może zabraknąć bliskości, szacunku i oddania innym. W święta królować musi miłość. Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój, powinny więc zawierać ten motyw.

Zamiast bezustannie zastanawiać się, co jeszcze należy wykonać, zwolnijmy. Znajdźmy porę, by wygodnie rozsiąść się w ulubionym miejscu i sięgnijmy po lekturę. Po przeczytaniu kilku pierwszych kartek najpewniej wciągniemy się na tyle, że troski odejdą na dalszy plan

Poznaj Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój, by móc cieszyć się tą wyjątkową chwilą.

O tym, jak wielką siłę mogą mieć uczucia i poczucie obowiązku wobec najbliższych mówi powieść ”Finezja uczuć”. Ta emocjonująca lektura pozwoli nam poznać los Alicji i Adama. Od pierwszej chwili uznamy, że jest to przeciętne, typowe małżeństwo z wieloletnim stażem. Alicja zajmuje się domem, a Adam ciężko pracuje, przez co, często całymi dniami nie ma go w domu. Jak wiemy, takie scenariusze wielokrotnie pisze życie. Niestety, samotność może wiele skomplikować. Alicja, która od dawna czuje się osamotniona, zapragnie męskiej uwagi przez co, całe jej życie się zmieni. Gdy zacznie malować obrazy z nowym mężczyzną, który pojawi się w jej życiu, będzie chciała wierzyć, że to niewinna odskocznia od rutyny. Z czasem ich relacja coraz bardziej się jednak zacieśni. Alicja pokocha ze wzajemnością księdza. A my będziemy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo istnieć?

czytaj dalej

Miłość zdolną pokonać każdą przeciwność, znajdziemy w książce „Cisza”. Jest to psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału, który wskazuje najważniejsze wartości w naszym życiu. Główni bohaterowie to przedstawiciele młodego pokolenia. Piękna, inteligentna Maja, która boryka się z pracoholizmem i perfekcjonizmem oraz męski i czuły Adam, który postara się jej pomóc. To uczucie będzie musiało pokonać wiele przeszkód. Jedną z gorszych okaże się Albert Lenkiewicz. Jest to szef Mai, który steruje korporacyjną machiną. Za jego pokrętnymi działaniami zawsze stoją nieobliczalni pracownicy. Nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Niezwykle ważny okazuje się również jej przekaz. Powieść wskazuje na istnienie społecznego problemu, jakim jest konieczność dokonania wyboru pomiędzy zawodową karierą a rodziną. To złożony temat, ale konieczny do rozważenia.

czytaj dalej

O poszukiwaniu miłości opowiada powieść. „Pierścionek z cyrkonią”. Przyjdzie nam poznać siłę dojrzałego uczucia. Cała historia rozpoczyna się w Gdańsku w roku 1967. W ówczesnym czasie pomiędzy parą licealistów rozkwita subtelne uczucie. Pierwsza miłość, która zdaje się najważniejsza na świecie. Niestety, koleje losu rozdzielą tych młodych, zakochanych w sobie do szaleństwa ludzi. Każde z nich rozpocznie inne życie i z czasem wspomnienie o dawnym uczuciu straci swą siłę. Przewrotne życie sprawi jednak, że znów staną naprzeciw siebie.. W Paryżu 2008 roku po wielu latach rozłąki, doświadczeni życiowo, dawni zakochani znów się spotkają. Czy ich miłość ma szansę się odrodzić, w nowej, dojrzałej formie? O tym przekonamy się w trakcie tej wzruszającej lektury.

czytaj dalej

„Sięgając marzeń” to piękna powieść, która przekonuje, że warto realizować marzenia. Czasem pęd życia sprawia, że umykają nam pragnienia. Zagłusza się potrzeba ich spełniania przez co, wiele może nas ominąć. Trzy, niezwykłe bohaterki tej książki, Iza, Tolka i Ewka, doskonale o tym wiedzą. Łączy je przyjaźń jeszcze z lat szkolnych, ale już dawno każda z nich podążyła inną drogą, próbując ułożyć sobie życie. Teraz wszystko jednak się zmieni. Iza postanowi odnaleźć swoją biologiczną matkę, a koleżanki postanowią jej w tym pomóc. Przed nimi pełna zaskoczeń podróż. Każda bohaterka tej książki wierzy, że należy próbować spełniać marzenia, ale żadna z nich nie wie, co ją czeka. Błyskotliwe dialogi sprawiają, że powieść czyta się łatwo i przyjemnie. Z pewnością nie zabraknie zaskoczeń, wzruszeń i salw śmiechu.

czytaj dalej

W czasie świąt nie może oczywiście zabraknąć nutki nostalgii. Warto przecież przypominać sobie dawne chwile, by bardziej docenić te bieżące. Książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój, powinny przywołać wspomnienia o ludziach, których już między nami nie ma.

„Blizny” przekonają nas o tym, że trzeba wspominać i kochać osoby, które odeszły, bo wtedy będzie żyć pamięć o nich. Ta wzruszająca historia przedstawia historię Krzysztofa. Mężczyzna na skutek miłosnego rozczarowania przez wiele lat wzbraniał się przed uczuciami. Dopiero poznanie o kilkanaście lat młodszej od niego kobiety zmieniło wszystko. Krzysztofa i Natalię połączyła głęboką miłość. Ich kilkunastoletnie małżeństwo zakończyło się jednak przedwczesną śmiercią Natalii. Ten niespodziewany dramat zepchnął Krzysztofa w szpony depresji. Narządy Natalii trafią do przeszczepu, dlatego jej serce otrzyma Anka. Kobieta po operacji zaczyna obserwować u siebie dziwne objawy i nietypowe zachowania. Gdy Krzysztof pozna Ankę, uzna, że w ten sposób los próbuje mu zwrócić zmarłą żonę. Będzie musiał jednak zrozumieć, że to złudzenie.

czytaj dalej

Magnetyzująca, nietypowa i intrygująca książka to „Uśpiona”. Jest to bardzo mroczny thriller psychologiczny, którego długo nie zapomnimy. Dziać będzie się bardzo wiele, dlatego warto śledzić poszczególne, szokujące wątki. Przykładowo, poruszy nas scena, w której syn na oczach młodszego rodzeństwa morduje swego ojca. Co więcej, gdy zbrodnie dostrzeże jego matka, każe jej zadzwonić na policje i zgłosić, że jej mąż właśnie popełnił samobójstwo. Tutaj nic nie jest jednoznaczne i łatwe do oceny. Czy fakt, że zamordowany był katem dla swego syna, cokolwiek zmienia? Na to i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć w trakcie czytania. Zaciekawi nas historia brutalnego pedofila, który nie bez powodu krzywdzi dzieci i prokurator PRL, który ściga pewną dziewczynę. Z pewnością do końca nie będziemy jednak pewni, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

czytaj dalej

Niezapomniane wrażenia zapewni nam thriller „Bez wyjścia”. Jest to naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji i intrygującym wątkami lektura. Powieść ta jest kontynuacją pozycji „Nić Ariadny”. Dzięki niej wyłoniła się postać Agaty, która na skutek tajemniczego wypadku straciła pamięć i długo musiała walczyć, by ją odzyskać. Teraz przekonamy się, że życie Agaty nie wróciło na dawne tory. Uraz głowy nadal daje o sobie znać, sprawiając, że kobieta czasem na moment traci wzrok. Choć ukrywa to przed otoczeniem, bliski jej sercu Konrad jest bardzo czujny. Agata weźmie udział w ważnej misji. Będzie walczyć z terrorystami i własnymi słabościami. Spróbuje zrozumieć, dlaczego jakiś mężczyzna wydzwania do niej po nocach, podając się za brata jej zmarłego ojca, a ostatecznie zostanie porwana. Ta książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Zaskoczy nas wszystko w tym dziwna Organizacja X Przezroczyści.

Zaprezentowane pozycje to książki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój.

Dzięki nim w ten wyjątkowy czas nie zabraknie wzruszeń i pamiętnych uniesień. Warto wybrać choć jedną i osobiście się przekonać.