
Książki, które trzeba znać!
10 lipca 2018 / Justyna
Niektóre książki zasługują na szczególną uwagę. Trzeba je przeczytać, bo poruszają, intrygują i poszerzają horyzonty myślowe. Tematyka i sposób jej prezentacji na pewno miło nas zaskoczy.
Mawia się, że książki to skarbnice wiedzy. Obecnie niektórzy podważają podobne twierdzenia i przekonują, że istnieją już atrakcyjniejsze i dokładniejsze źródła. Najpewniej na podobne tematy można debatować bez końca. Miłośnicy książek wymienialiby powody, dla których warto czytać, a lubiący pozyskiwać dane w inny sposób mnożyliby własne argumenty. Fakty są jednak jednoznaczne. Wszystko zaczęło się od książek, które odegrały kluczową rolę w historii ludzkości.
Oczywiście nim pojawiły się księgi w formie, którą znamy obecnie, ludzie długo musieli wypracowywać metody tworzenia zapisek. Początkowo wiedzę i zdobyte doświadczenia przekazywano jedynie ustnie, co jak wiadomo, miało swoje ograniczenia. Wypracowanie i zastosowanie pisma okazało się przełomowym odkryciem. Nareszcie można było gromadzić i przekazywać następnym pokoleniom istotne informacje. Tym sposobem stopniowy rozwój stał się jedynie kwestią czasu.
Od wykorzystania pisma obrazkowego, czy klinowego do wytwarzania drukowanych ksiąg minęło mnóstwo czasu. Dziś możemy jednak bez przeszkód korzystać z książek. Warto wykorzystać i docenić ten skarb. Zaspokoimy swą ciekawość, poszerzymy wiedzę i umiejętności. Dowiedziono, że czytanie to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Przy okazji zadbamy więc o kondycję naszego umysłu. Z tej opcji należy skorzystać, bo zyskamy naprawdę wiele.
Ilość książek z najróżniejszych gatunków literackich to gwarancja, że każdy zdoła znaleźć lekturę, która zaspokoi jego potrzeby. Na niektóre pozycje powinniśmy zwracać jednak szczególną uwagę. Dzięki nim z pewnością na nowo odkryjemy wartość czytania.
Książki, które trzeba znać, poruszają, intrygują i poszerzają horyzonty myślowe. Tematyka i sposób jej prezentacji na pewno miło nas zaskoczy. Poznajcie więc tytuły i autorów, których warto zapamiętać.


Trzeba znać książki Karoliny Kozioł. Autorka jest między innymi aktywistką stowarzyszenia na rzecz praw człowieka i aktywną członkinią UNICEF. Aktywność zawodowa to domena pisarki, która w Ohio otworzyła Dream Cathedra Film Studio i nawiązała kontakt z brytyjską telewizją. Jako reżyserka i producentka Karolina Kozioł realizuje swe pasje. Kręcenie filmów dokumentalnych to jedno. Na szczególną uwagę zasługują bowiem książki powstające na bazie prawdziwych doświadczeń. W najniebezpieczniejszych miejscach na świecie.


Warto przeczytać książki Eweliny Rubinstein. Autorka jest dziennikarką, prawniczką i członkinią Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii. Realizując literacką pasję, pisarka nie boi się wyzwań. Nie omija trudnych, czy kontrowersyjnych tematów zwracając uwagę czytelników na ważne problemy społeczne, czy niezwykłość świata.


Ciekawe fakty oferują czytelnikom Piotr i Karol Ryttel. Zgłębiając archiwalne materiały źródłowe, docierają do spraw zatartych przez czas.


Premiera książki: „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. Cz. II” – 8.09.2018r.
Literacka fikcja może dopełniać fakty lub zgrabnie je zastępować. Wciągająca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i barwne opisy to atuty kolejnych książek, które trzeba znać.
Trzeba przeczytać książki Wiktora Pielewina. Ten współczesny, rosyjski prozaik jest uznawany za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji. Pisarz nie boi się aluzji, kontrowersyjnych i trudnych tematów. Duży nacisk kładzie także na przekaz fabuły.

S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Powieść zdobyła w 2012 roku nagrodę „Электронная буква” w nominacji „Проза года”.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Powieść zdobyła w 2012 roku nagrodę „Электронная буква” w nominacji „Проза года”.
S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin
Premiera 01.10.2018 roku
W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html
Warto czytać książki Jolanty Marii Kalety. Doceniona przez czytelników autorka cyklicznie odkrywa tajemnice Dolnego Śląska. Na koncie pisarki znajduje się wiele poczytnych i pozytywnie ocenianych powieści. Każda z nich zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Wszystkie trudno wymienić, ale spójrzmy na szczególnie polecane.


By docenić zalety czytania, warto sięgnąć po zaproponowane pozycje. Książki, które trzeba znać, pozostawią po sobie masę niezapomnianych wrażeń i zachęcą, by sięgać po kolejne.