Książki, które trzeba znać! - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które trzeba znać!

Książki, które trzeba znać!

10 lipca 2018 / Justyna
Niektóre książki zasługują na szczególną uwagę. Trzeba je przeczytać, bo poruszają, intrygują i poszerzają horyzonty myślowe. Tematyka i sposób jej prezentacji na pewno miło nas zaskoczy.
Mawia się, że książki to skarbnice wiedzy. Obecnie niektórzy podważają podobne twierdzenia i przekonują, że istnieją już atrakcyjniejsze i dokładniejsze źródła. Najpewniej na podobne tematy można debatować bez końca. Miłośnicy książek wymienialiby powody, dla których warto czytać, a lubiący pozyskiwać dane w inny sposób mnożyliby własne argumenty. Fakty są jednak jednoznaczne. Wszystko zaczęło się od książek, które odegrały kluczową rolę w historii ludzkości.
Oczywiście nim pojawiły się księgi w formie, którą znamy obecnie, ludzie długo musieli wypracowywać metody tworzenia zapisek. Początkowo wiedzę i zdobyte doświadczenia przekazywano jedynie ustnie, co jak wiadomo, miało swoje ograniczenia. Wypracowanie i zastosowanie pisma okazało się przełomowym odkryciem. Nareszcie można było gromadzić i przekazywać następnym pokoleniom istotne informacje. Tym sposobem stopniowy rozwój stał się jedynie kwestią czasu.
Od wykorzystania pisma obrazkowego, czy klinowego do wytwarzania drukowanych ksiąg minęło mnóstwo czasu. Dziś możemy jednak bez przeszkód korzystać z książek. Warto wykorzystać i docenić ten skarb. Zaspokoimy swą ciekawość, poszerzymy wiedzę i umiejętności. Dowiedziono, że czytanie to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Przy okazji zadbamy więc o kondycję naszego umysłu. Z tej opcji należy skorzystać, bo zyskamy naprawdę wiele.
Ilość książek z najróżniejszych gatunków literackich to gwarancja, że każdy zdoła znaleźć lekturę, która zaspokoi jego potrzeby. Na niektóre pozycje powinniśmy zwracać jednak szczególną uwagę. Dzięki nim z pewnością na nowo odkryjemy wartość czytania.
Książki, które trzeba znać, poruszają, intrygują i poszerzają horyzonty myślowe. Tematyka i sposób jej prezentacji na pewno miło nas zaskoczy. Poznajcie więc tytuły i autorów, których warto zapamiętać.
Pisanie pozwala ludziom przekazywać ważne informacje. Poznawać trzeba literaturę faktu oraz autentyczne historie. Książka, którą trzeba poznać to „Po supełku do kłębka”, Mici Mieszkowski. Ta niezwykła kobieta przeżyła mnóstwo cierpienia. Molestowanie seksualne, groźny ojciec oraz gwałt. Pogrążone w swoich emocjach autorka podlegała diagnostyce, stwierdzającej ADHD, borderline oraz inne zaburzenia. Hart ducha i odwaga, pozwoliła tej kobiecie wygrać nowe życie. Obecnie Micia Mieszkowski odnajduje się w roli terapeuty transformacji.
Niektóre lektury mogą zmienić nasze życie. Cytaty oraz złote myśli doświadczonych autorów, to cenna nauka. Książka, którą trzeba przeczytać to „Ludzkie puzzle” Maksymiliana Bron. Jest to bardzo ciekawa pozycja, ponieważ w środku znajdują się historię ludzi szukających szczęścia i miłości. Ludzkie emocje naprawdę potrafią przedziwnie się łączyć i splatać. Wszystko zależy od miejsca i czasu, w którym znaleźli się bohaterowie. Pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji fabuła, prowadzi odbiorców od czasów drugiej wojny światowej, aż do rzeczywistości współczesnej. Niezniszczalna, duchowa energia obecna jest wokół nas. Każdy jest niepowtarzalny. Ludzkie puzzle to więc my wszyscy.
Trzeba znać książki Karoliny Kozioł. Autorka jest między innymi aktywistką stowarzyszenia na rzecz praw człowieka i aktywną członkinią UNICEF. Aktywność zawodowa to domena pisarki, która w Ohio otworzyła Dream Cathedra Film Studio i nawiązała kontakt z brytyjską telewizją. Jako reżyserka i producentka Karolina Kozioł realizuje swe pasje. Kręcenie filmów dokumentalnych to jedno. Na szczególną uwagę zasługują bowiem książki powstające na bazie prawdziwych doświadczeń. W najniebezpieczniejszych miejscach na świecie.
„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” to reportaż z brazylijskich slumsów z motywującym przesłaniem.Poznając realia życia w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, docenimy wartość i siłę życia. Brazylia, która kojarzy się wielu przede wszystkim z kolorowym karnawałem, ma też drugie oblicze. W cieniu wielkich miast żyją ludzie nieposiadający niczego. Rząd nie potrafi zaradzić sytuacji, dlatego ludzie muszą radzić sobie sami. Domostwa budowane ze śmieciowych materiałów, brak dostępu do czystej wody, toalet i opieki medycznej. W tych warunkach nikt nie może liczyć na zdrowe i długie życie. Niedożywienie i choroby sprawiają, że śmiertelność jest bardzo wysoka. Zagrożeniem jest także wysoki wskaźnik przestępczości. Gangi narkotykowe toczą ze sobą bezustanne boje. Na wyprawę do faweli wyruszyło pięć osób, ale do końca wytrwały jedynie dwie. Dzięki temu powstała niniejsza książka. Poznamy mieszkańców brazylijskich dzielnic nędzy i przekonamy się, że tak jak my mają marzenia.
Książka „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu” mówi prawdę na temat życia Iranek. Islamska Republika Iranu jest państwem, w którym obowiązuje system patriarchalny. Tym samym dominują mężczyźni, którzy posiadają więcej swobód niż kobiety. To oni przewodzą w życiu rodzinnym i określają wytyczne kobiet. Mężczyzna ma prawo wziąć kilka żon, rozwieść się w dowolnym momencie, odmówić płacenia alimentów. Dziewczynka może stać się żoną już w wieku trzynastu lat, ale nie może bez pozwolenia opuszczać domu, czy bezproblemowo zakończyć związku. Przedstawicielki płci pięknej traktowane są jak obywatele drugiej kategorii. Przemoc fizyczna, psychiczna, czy gwałty nikim nie wstrząsają, bo według islamu wina zawsze leży po stronie kobiety. Ten reportaż może wstrząsnąć Europejczykami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z prawdy i realiów obowiązujących w tamtejszej rzeczywistości. Zajrzymy do domostw rodzin na Bliskim Wschodzie. Poznamy niezwykle dzielne kobiety, które odważyły się mówić o swym dramacie.
Warto przeczytać książki Eweliny Rubinstein. Autorka jest dziennikarką, prawniczką i członkinią Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii. Realizując literacką pasję, pisarka nie boi się wyzwań. Nie omija trudnych, czy kontrowersyjnych tematów zwracając uwagę czytelników na ważne problemy społeczne, czy niezwykłość świata.
Poruszająca książka to „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”.Reportaż podkreśla znaczenie jednego z najtrudniejszych problemów społecznych. Nie posiadanie własnego miejsca i możliwości, by odmienić tę sytuację to krańcowe i destrukcyjne doświadczenie. Jest to książka prawdziwa w każdym calu. Autorka przemierzyła wielkie aglomeracje i małe miasteczka, aby poznać realia życia bezdomnych. Ludzi, którzy zechcieli opowiedzieć o swym ciężkim losie. Wiele osób woli nie dostrzegać kłopotów, z jakimi borykają się bezdomni. Odwrócenie wzroku to notorycznie spotykana reakcja. Niesłusznie przyjęło się bowiem przekonanie, że nieposiadający niczego zasłużyli na swój los. W trakcie lektury zrozumiemy, że bezdomność może dotknąć każdego. Wystarczy jeden niewłaściwy krok czy zła decyzja, by stracić wszystko. Po upadku na dno trudno się dźwignąć. Tęsknoty za utraconą normalnością nie da się zagłuszyć. Rozmowy, które zostały przeprowadzone z bezdomnymi na potrzeby tej książki, uświadomią nam, że ci ludzie, tak jak my mają marzenia. To poruszające, przepełnione bólem i rozpaczą wyznania.
„Jerozolima. Miasto Boga” to książka pod każdym względem wyjątkowa. Jest to nietypowy przewodnik zawierający w sobie elementy dokumentu, reportażu i wywiadu. Ciekawe zdjęcia i lekki język sprawia, że „wizyta” w Izraelu staje się przyjemnością. Jerozolima to miejsce, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Różnice dostrzegane są na każdym kroku, ale to one nadają niepowtarzalny klimat. Architektoniczne piękno i kulturowa nietypowość to niepodważalne atuty. Dowiemy się, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy. Odkryjemy, że religijne Żydówki golą głowę i nauczymy sprawdzać, który Żyd jest żonaty. Ciekawostek i praktycznych porad nie zabraknie. Gdybyśmy zdecydowali się osobiście odwiedzić stolice Izraela, na pewno je wykorzystamy. Nie brakuje także kontrowersyjnych tematów i próby obalania stereotypów. Naznaczona różnicami Jerozolima to miejsce, które zaskoczy nas pod każdym względem. Życie w Izraelu potrafi być naprawdę nieprzewidywalne.
Ciekawe fakty oferują czytelnikom Piotr i Karol Ryttel. Zgłębiając archiwalne materiały źródłowe, docierają do spraw zatartych przez czas.
„Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” to fascynujące oblicze przerażającej prawdy. Ludzie zdolni do popełniania niecnych czynów zawsze żyli i żyją wśród nas. Zbrodnie bywają do siebie podobne, podobnież jak przypisane im paragrafy, ale motywy zawsze są odmienne. Mając okazję poznać zapiski z kronik sądowych, przekonamy się, że wiek XIX obfitował w zbrodnie. Pospolite rzezimieszki, krętacze, czy obłudnicy dopuszczali się przeróżnych występków. Obok sąsiedzkich waśni, korupcyjnych afer, czy oszustw zdarzały się jednak przerażające, obrzydliwe mordy. Ta książka wprowadzi nas w przestępczy półświatek. Będziemy mogli poznać motywy i zgłębić portrety psychologiczne sprawców. Reporterska narracja sprawia, że trudno oderwać się od lektury.
Kolejną porcję mocnych wrażeń znajdziemy w książce „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. Cz. II”. Ponownie zdarzenia dramatyczne będą przeplatać się z tymi błahymi. Poruszy nas wzmianka o śmierci głodowej rodziny, która spotkała się z ludzką obojętnością. Będziemy niemiło zaskoczeni, dowiadując się, że szanowani obywatele byli w stanie doprowadzić do tragedii młodą dziewczynę. Zafrapują nas oszustwa. Zszokuje występek, którego dopuścił się obywatel uznawany za godny naśladowania wzór. Rozbawi natomiast relacja z procesu sądowego pewnego Hrabiego. Sygnalne informacje nie są w stanie zobrazować zawartości tej pozycji. Pewnym jest natomiast, że czytelnikom nie zabraknie emocji.
Premiera książki:Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. Cz. II” – 8.09.2018r.
Literacka fikcja może dopełniać fakty lub zgrabnie je zastępować. Wciągająca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i barwne opisy to atuty kolejnych książek, które trzeba znać.
Trzeba przeczytać książki Wiktora Pielewina. Ten współczesny, rosyjski prozaik jest uznawany za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji. Pisarz nie boi się aluzji, kontrowersyjnych i trudnych tematów. Duży nacisk kładzie także na przekaz fabuły.
„Miłość do trzech zuckerbrinów” to ważny tytuł. Uwagę powinien zwracać fakt, że zawiera on dane założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Tożsamość trzeciej osoby poznamy w trakcie czytania. Pozycja na pewno pozytywnie nas zaskoczy i rozbudzi ciekawość. To postmodernistyczne, groteskowe, fantasy. Naszpikowane jest aluzjami. Zuckerbriny są niczym śmiertelny, potrójny wirus. Niestety, by go zwalczyć, należy zgładzić zarażoną osobę. Czy jest więc ratunek? Temat społeczeństwa internetu, konsumeryzmu, czy niewolnictwa informacyjnego na pewno wywoła szereg emocji. Terminy takie jak pornozombie, terrowirus, seks, czy terroryzm w kontekście fabuły warto jednak przeanalizować. Odkryjemy, kto tak naprawdę rządzi naszym światem? Zastanowimy się także, czy aby na pewno nie jesteśmy już zniewoleni?
S.N.U.F.FWażna książka to „S.N.U.F.F”.
S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Powieść zdobyła w 2012 roku nagrodę „Электронная буква” w nominacji „Проза года”.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01.10.2018 roku

W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

 

Warto czytać książki Jolanty Marii Kalety. Doceniona przez czytelników autorka cyklicznie odkrywa tajemnice Dolnego Śląska. Na koncie pisarki znajduje się wiele poczytnych i pozytywnie ocenianych powieści. Każda z nich zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Wszystkie trudno wymienić, ale spójrzmy na szczególnie polecane.
„Pułapka” to pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść. Wraz z bohaterami będziemy mogli wyruszyć na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. Jest to legendarny poniemiecki schowek, w którym naziści podobno ukryli niewyobrażalne skarby. Złoto, brylanty i dzieła sztuki będą w zasięgu naszej ręki. Najpierw jednak należy się do nich dostać. Zadanie będzie niezwykle trudne. Członkowie wyprawy, muszą liczyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nietypowymi mieszkańcami Gór Izerskich. Jeszcze niewiedzą o ich istnieniu, dlatego będą bardzo zaskoczeni.
Ciekawa książka to „Riese. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy”. Będziemy mogli zgłębiać tajemnice tytułowego kompleksu budowlanego. Nikt do końca nie wie, do czego miał służyć Niemcom. Najpewniej nadal skrywa tajemnice, skoro tak wiele osób nim się interesuje. Czego oni szukają wszyscy? Stopniowo poznamy prawdę, kiedy sprawą zajmie się sędzia Laura Szeliga. Głuszyca, miejscowość, w której będzie toczyć się akcja, ma niejeden sekret i nieciekawą przeszłość.
By docenić zalety czytania, warto sięgnąć po zaproponowane pozycje. Książki, które trzeba znać, pozostawią po sobie masę niezapomnianych wrażeń i zachęcą, by sięgać po kolejne.