Książki, które sprawdzą się na prezent - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które sprawdzą się na prezent

Książki, które sprawdzą się na prezent

24 stycznia 2019 / Agnieszka

Jak wiadomo dobra książka to uniwersalny podarunek dla każdego. By móc nim sprawić komukolwiek przyjemność, musimy jednak poznać, książki, które sprawdzą się na prezent. To polecane pozycje wychodzące naprzeciw zróżnicowanym potrzebom.

 

SZUKASZ PREZENTU? ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-na-prezent-pomysl-na-prezent/   KSIĄŻKA TO SPRAWDZONY POMYSŁ

KSIĄŻKA DOSKONAŁY POMYSŁ NA PREZENT ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepszy-prezent-dla-kobiety-najlepszy-prezent-dla-mezczyzny/

 

Książki, które sprawdzą się na prezent na każdą okazję, warto poznać. Dzięki nim zawsze będziemy w stanie sprawić komuś przyjemność. Oczywiście wiek i gust obdarowywanego ma znaczenie, dlatego wytypowana została zróżnicowana gama lektur.

Fantastyczne propozycje dla fanów fantastyki

Wkrocz do świata pełnego magii i dziwnych stworzeń – tam, gdzie w grę wchodzi władza i bogactwo, zawsze znajdzie się ktoś, kto po to wyciągnie rękę i tak też stało się w tym świecie.

Na tle wydarzeń dotykających królestwa i imperia, walkę z własnym losem prowadzą antropologiczne istoty, w świecie, w którym wszystko może stać się bóstwem. Nie umiera bowiem ten, o kim pamięć pozostaje żywa. Co poświęcilibyście, by wasze wspomnienia i osoby, które kochacie, nigdy nie popadły w zapomnienie? Niepamięć to lektura, w której znajdziemy pot, krew, walkę, ale również nie brakuje tu pozytywnych wydarzeń i emocji takich jak przyjaźń, miłość, oddanie. W tym przedziwnym świecie wszystko się może zdarzyć i zdarza się niejednokrotnie więcej, niż czytelnik przewiduje. Akcja jest wartka, powieść toczy się wielowątkowo, wymagając od czytelnika skupienia.

Czytaj dalej

S.N.U.F.FFantastyka cieszy się niemalejącą popularnością, dlatego należało wyróżnić topowego, wizjonerskiego pisarza tego gatunku, Wiktora Pielewina i jego oszałamiającą, bestselerową, postapokaliptyczną powieść science-fiction „Snuff”. Książka poprzez spekulacyjny filtr fikcji odnosi się do zjawiska wojny i mediów. Fabuła pozwala analizować zależności w konfliktach trwających od trzech stuleci między cywilizowanym Bizancjum/Big Biz i nieokrzesaną Ork-krainą (Urkainią). Bizancjum gotowe jest zrobić wszystko, by usprawiedliwiać swe działania i móc stworzyć obraz obcego. To dlatego nie cofa się przed wykorzystaniem snuff-ów, czyli brutalnych filmików bez cenzury.

Czytaj dalej

Dla miłośników romansów

Opowieść, która rzeczywiście rozgrzeje i pobudzi zmysły wielu kobiet to „Piękny„. To wciągająca, mafijna polsko-hiszpańsko-włoska odmiana historii o dziewczynie znikąd i wymarzonym ideale mężczyzny w jakim zakochują się kobiety. Niezapomnianych wrażeń nie zabraknie. Bajkowe wyobrażenia o spotkaniu delikatnej księżniczki z walecznym królewiczem zostały nieco wywrócone do góry nogami. Tym razem to dama będzie musiała ratować życie zabójczo przystojnemu mężczyźnie. W tej powieści akcję napędza wątek gangsterski, przemoc, pieniądze, zazdrość, miłość i seks. Przepaść społeczna i ekonomiczna nie będzie w stanie przeszkodzić narodzinom uczucia.

Czytaj dalej

Miłosne historie i romantyczne uniesienia nie oznaczają braku wrażeń. Stąd na uwagę zasługuje „Finezja uczuć” a wraz z nią miłość mężatki do księdza. Będziemy musieli rozważyć, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma rację bytu? Przeanalizujemy też przyczyny rozpadu wieloletniego, bardzo zwyczajnego małżeństwa. Samotność okaże się największym wrogiem miłości. Zadumamy się również nad znaczeniem i siłą poczucia obowiązku wobec najbliższych.

Czytaj dalej

Dla lubiących sprawy kryminalne i kryminały

Jeśli ktoś lubi zagadki, historie kryminalne z wątkiem miłosnym i wciągającą fabułę, to „Marzenia kontrolowane” Grażyny Wieczorek z pewnością przypadną mu do gustu.
To opowieść o młodej dziewczynie, która po śmierci matki pogubiła się i wpadła w złe towarzystwo, w wyniku czego wylądowała w więzieniu. Trochę ją to otrzeźwiło i po opuszczeniu więziennych murów postanowiła zmienić swoje życie, ale to niełatwe, kiedy nie ma się dokąd pójść i na kogo liczyć. Zupełny przypadek sprawił, że w jej ręce wpadł testament babki, z którego dowiedziała się, że ona i niejaka Anna są właścicielkami domu w Przebłyskach. Postanowiła więc wyruszyć na poszukiwanie swojego miejsca na ziemi i przy okazji rozwikłać kilka zagadek, które nie dawały jej spokoju. Okazało się, że tych pytań, zagadek i różnych zawiłości jest jednak znacznie więcej, a za rogiem czyha niebezpieczeństwo. Blanka jednak nie chce odpuścić i postanawia walczyć do końca, choć w pewnym momencie cały świat sprzysięga się przeciw niej. Jednak gdy znów upada na dno i pogrąża się w alkoholu, z pomocą przychodzą nowi przyjaciele, którzy nie chcą z niej zrezygnować… Dzięki wsparciu udaje jej się odbić od dna po raz kolejny i rozwikłać wszystkie tajemnice – choć takiego obrotu spraw nie spodziewała się na początku.
Czy Blance udało się spełnić marzenia?

Czytaj dalej

Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” to mocna literatura faktu, która dostarcza silnych wrażeń. Każda sprawa opisana w książce wydarzyła się bowiem naprawdę. Pozycja została dopełniona ilustracjami, które nadają całości niepowtarzalny charakter. Przyjdzie nam zapoznać się z występkami o niskiej szkodliwości społecznej, aferami korupcyjnymi, czy zdarzeniami wręcz komicznymi. Najbardziej poruszy nas jednak historia rodziny, która umarła z głodu w wyniku okrutnej ludzkiej obojętności, czy obrzydliwe czyny dokonywane przez osoby o wysokim statusie społecznym.

Czytaj dalej

Dla ceniących biografie niezwykłych ludzi

Tych, którzy szukają prawdziwych, życiowych historii zainteresuje „Towarzyszka panienka”. Jest to autobiografia córki generała Wojciecha Jaruzelskiego. Autorka, Monika Jaruzelska szczerze opowiedziała o tym, jak wyglądało jej życie w cieniu znanego, kontrowersyjnego ojca. Dowiemy się więc, jakim tatą był generał. Przekonamy się także, że życie u boku znanego polityka nie jest łatwo żyć i funkcjonować. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest się dzieckiem, nieśmiałą nastolatką, czy dojrzałą kobietą. Opis scen z życia rodziny Jaruzelskich od początku wydania tej pozycji cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W formie tradycyjnej książka kilkakrotnie zdobyła status bestsellera. Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! 

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

Opowieść Ewy Domańskiej może stanowić swego rodzaju pokrzepienie dla tych, którym wydaje się, że tkwią w miejscu, nie potrafią iść na przód i cieszyć się życiem. Historia ta, łącząca opis poszczególnych etapów pracy autorki nad sobą, może zainspirować czytelnika do rozpoczęcia obserwacji własnych emocji, stanów i reakcji lub też obserwację tę wzbogacić o nowe spostrzeżenia. Na pierwszym planie uwidacznia się wątek autobiograficzny. Poznajemy bowiem historię niewidomej od urodzenia autorki, ukazującą, dlaczego istotniejsza od osiągniętego celu bywa droga do niego. Historię która świadczy, iż „kłody rzucane człowiekowi pod nogi” przez los, czy społeczeństwo, nie wyklucza urzeczywistnienia marzeń, oraz dowodzi, że można żyć w spokoju, w harmonii ze światem nawet, jeśli nadal poszukuje się w nim swojego miejsca. Kolory życia to debiutancki projekt niewidomej artystki.

Czytaj dalej

Eleganckie serie prezentowe

Pakiet zawierający kilka pozycji zawsze robi wrażenie. Cykl autorstwa Marka Pietrachowicza opowiadający historie losów klanu wiedźmy Rajany to najlepsze książki fantasy. „Drzewo, Kurhan i Stara Wieża” wieńczy trylogie. Po pełnych niesamowitych zdarzeń perypetiach młodziutkiej wiedźmy nadszedł czas, by obserwować zmagania jej syna. Caltir jest rosłym młodzieńcem, który właśnie powrócił ze szkoły zakonnej. Wiedza nie ułatwi mu jednak przejęcia tronu, bo stare wierzenia nadal dominują w jego krainie. Ponadto jego siostra nie zamierza zrzec się władzy, a szpiedzy wciąż czyhają na jego życie.

W pakiecie taniej – http://tylkorelaks.pl/777-madrosc-wiedzmy-gwiezdna-twierdza-drzewo-kurhan-i-stara-wieza.html

Książki kulinarne dla spragnionych pyszności

Zgodnie z meksykańskim powiedzeniem: „Todo que corre, nada, se arrastra o vuela, va a la cazuela”, co oznacza, że „wszystko co biega, pływa, pełza lub lata, trafia do garnka”, kuchnia Meksyku jest niezwykle urozmaicona, zaskakująca i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Kuchnia meksykańska jest uważana za oryginalną, różnorodną i kreatywną. Po prawie dwóch latach pobytu w Meksyku dla autorki książki „Apetyt na Meksyk„, kuchnia meksykańska coraz bardziej zachwyca i inspiruje. W tej książce Magdalena Keller-Bigda przedstawia tradycyjne meksykańskie dania, a jedyne odstępstwa od klasycznych przepisów wynikają z potrzeby ich dostosowania do produktów, jakie można kupić w Polsce. Książka jak najbardziej nadaje się na prezent – kolorowe zdjęcia meksykańskich dań, poznamy też ciekawostki kulinarne, anegdoty, potrawy podawane z okazji świąt i innych okazji oraz informacje o kilku wybranych meksykańskich warzywach i owocach popularnych w Meksyku, a nieznanych w Polsce. Zapraszamy również do odwiedzania bloga autorki , gdzie znajdują się przepisy na dania z różnych stron świata: apetycznie-klasycznie.pl. Mamy nadzieję, że zakochacie się w meksykańskiej kuchni i będziecie cieszyć się jej niezwykłymi smakami.

 

KSIĄŻKA W OFERCIE SPRZEDAŻY – https://tylkorelaks.pl/963-apetyt-na-meksyk.html 

Czytaj dalej

Nadmiar słodkości szkodzi, ale na rozpieszczające zmysły frykasy czasem po prostu trzeba sobie pozwolić. „Serniki słodkie i wytrawne” pozwolą nam samodzielnie przygotowywać smakołyki. Bez tego ciasta nie może odbyć się żadna ważna uroczystość, ale na co dzień również możemy sobie na nie pozwolić. Nie przejemy się na pewno, bo za każdym razem możemy serwować je w innym wydaniu. W książce znajdziemy przepisy na serniki klasyczne, wytrawne, te na zimno, ciepło, nadziewane owocami, czy nawet warzywami. Ponadto zyskamy podpowiedzi, jak piec, by ciasto zawsze się udało.

Czytaj dalej

Książki dla nastolatków

Piękna, delikatna opowieść o miłości to bez wątpienia powieść Lidii Tasarz – „Cząstka pomarańczy„. Ogólnie przyjęto, że dobrana para jest jak dwie połówki owocu. I jest w tym wiele prawdy, jeśli razem tworzą zgraną całość. Ta książka jest niczym emocjonalna podróż. Towarzyszymy Mai, która właśnie wkracza w dorosłe życie. Bohaterka gromadzi pierwsze, ważne doświadczenia. Przed nią wiele decyzji i mierzenie się z niespodziewanymi sytuacjami. Co okaże się ważniejsze: matura, czy praca nad filmem opartym na podstawie światowego bestsellera? A jak będzie z resztą spraw? Jak w prawdziwym życiu nie ominą jej zdarzenia trudne i dramatyczne. To książka po którą warto sięgnąć!

Czytaj dalej

Wiara Nadzieja Miłość” to poruszająca, mądra książka o trudach dorastania. Główna bohaterka Diana przeżyje wiele kryzysowych sytuacji, nim odnajdzie klucze do swego sumienia. Dojrzewanie nie jest dla niej łatwe. Ostatnia klasa gimnazjum to moment, gdy warto byłoby sprecyzować plany na przyszłość. Choć człowiek czuje się coraz bardziej dorosły, wewnątrz siebie nadal skrywa jednak dziecko. Przed Dianą rozczarowanie ze znajomości z nowo poznanym chłopakiem. To on wyśmieje ją w internecie, podważając jej wiarę w siebie. Walka z kilogramami wpędzi ją w szpony anoreksji. Wyrwać nie będzie się prosto, tym bardziej że Diana ma problem z wyrażaniem emocji i obdarowaniem zaufaniem innych. Śmierć jej przyjaciółki to kolejny, choć nie ostatni wstrząs, który ją czeka.

Czytaj dalej

Dla najmłodszych jak zawsze najpiękniejsza bajka

Piękna, mądra książka, która zabierze najmłodszych czytelników do uroczej, małej wioski. Panująca susza przemienia to miejsce nie do poznania, a jedynym ocalałym elementem przyrody okazuje się leciwy, dorodny dąb. Drzewo jest piękne, ale zdaje się władać złą mocą. Mieszkańcy wioski są coraz bardziej przerażeni. Dziwi ich także stojąca pośrodku mieściny studnia, która nie wysycha pomimo strasznej suszy. „Baśń o dębowym sercu” to pozycja, dla tych, którzy poszukują na literackim rynku książek z przesłaniem, książek niosących dobro i nadzieję. Lektura uczy najmłodszych i przypomina tym starszym o szacunku do przyrody.

Czytaj dalej

Kolejna wyjątkowa, mądra propozycja dla młodszych czytelników to Smocze skarby. Płynące z niej przesłanie powinien poznać każdy. Warto więc, by książkę wraz z dziećmi poznali również rodzice. Bajka pozwala wyruszyć do niezwykłej krainy, która zwie się Elfidii. To piękne miejsce, które niestety na chwilę obecną nie jest już tak bezpieczne, jak dawniej. Kiedyś każdy mógł czuć się w Elfidii bezpieczny, ale teraz rządy przejął straszny władca Mrocznych, dlatego zło i terror niszczy wszystko. Autor doskonale i stopniowo dodaje poszczególne epizody – co wzmaga zainteresowanie i rozbudza wyobraźnię małego czytelnika. Smocze skarby odkrywamy sami sukcesywnie w trakcie czytania, sugerując się krótkim wstępem, w którym autor zaznacza, że:

„Skarby nie zawsze dają się zważyć, zmierzyć. Są i takie, których nie da się wziąć do ręki czy zamknąć w skrzyni.“

Czytaj dalej

Wymienione pozycje to książki, które sprawdzą się na prezent na każdą okazję ➡➡➡  https://tylkorelaks.pl/42-na-specjalna-okazje. Jest przecież wiadome, że dobra lektura to uniwersalny i ponadczasowy podarek, który nigdy nie rozczarowuje obdarowywanego.