Książki, które lubię - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które lubię

Książki, które lubię

17 listopada 2021 / Agnieszka
Wzrost zainteresowania literaturą jest coraz bardziej widoczny. Literaturoznawcy, bibliotekarze, wydawcy oraz badacze rynku księgarskiego stwierdzili, że dobre książki są coraz bardziej popularne. Niektórzy uważają, że wpłynęła na to pandemia, i zalecają spędzanie czasu wolnego w domu z lekturą w dłoni. Miłośnicy walorów czytelnictwa zachęcają natomiast, by uprawiać eskapizm. Inni, a także ja, po prostu wskazuje książki, które lubię.

Wszyscy ludzie potrzebują właściwych bodźców stymulujących rozwój psychofizyczny. Dziesiątki lat badań psychologów i pedagogów pozwoliły zmienić program wychowawczo-edukacyjny. To dlatego duży nacisk kładzie się na przygotowywanie przyszłego pokolenia do rozumienia pisemnych treści oraz tworzenia zrozumiałych wypowiedzi. Zasadnicza wartość umiejętności czytania to poszerzanie wiedzy o świecie oraz pogłębianie własnej osobowości. Nauka odczytywania i analizowania symboli graficznych, czyli liter, na chwilę obecną rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. Na kolejnych etapach nauki jesteśmy przygotowywani do samodzielnego wyboru treści piśmienniczych. Mamy zapamiętać słowa Ursuli Le Guin „Czytamy książki, aby dowiedzieć się, kim jesteśmy i kim możemy się stać”. Jako dorośli ludzie wiemy już, jak wiele oferuje nam obcowanie z literaturą. Z czasem natomiast czytamy dla przyjemności i wskazujemy, które książki lubimy i dlaczego.

„Polacy lubią czytać. Zdecydowana większość Polaków (62 proc.) deklaruje, że lubi czytać książki – wynika z nowego sondażu CBOS. Czytaniem znacznie bardziej zainteresowane są kobiety: 72 proc. Z nich przyznaje, że lubi czytać, podobne deklaracje składa 50 proc. Mężczyzn” . – niezalezna.pl

Książki, które lubię to informacja wskazująca odbiorcom literatury, co czytać. Wiele osób przed wyborem lektury sprawdza, jakie książki polecają inni. Warto w tym miejscu pokrótce wskazać wyniki badań.

Jak powiedziała Polska noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Odkrywajmy więc zalety czytelniczego relaksu. Pozwólmy, aby rozbudzała się nasza wyobraźnia, a następnie wskazujmy polubione książki.

Nigdy nie tracą na znaczeniu opowieści zwyczajowe, bo najłatwiej odnieść je do rzeczywistości. Lubimy czytać powieści obyczajowe i dlatego szybko została doceniona „Maralunga”. Autorka Flou Taker inspirowała się przeżyciami wprost z tego włoskiego campingu. Fabuła wciąga bez reszty, porusza oraz rozbudza wyobraźnię. Najpewniej każdy odbiorca zapragnie przeżyć podobną przygodę. Główna bohaterka, Mati jest uzdolnioną artystycznie kobietą utrwalającą na zdjęciach bezcenne obrazy. Kiedy na jej drodze stanie dawny przyjaciel Alex, zrozumie, jak jej fotografie wpłynęły na jego życie. Oboje zaczną wspominać dawne czasy, oraz analizować łączącą ich relację. Będą pisać do siebie listy i w ten sposób powstanie przepełniona emocjami korespondencja. W tej powieści najważniejsze są uczucia. Jak kocha mężczyzna, a w jaki sposób zakochuje się kobieta? Odpowiedź na te pytania padnie w książce, którą wspólnie napiszą bohaterowie.

Czytaj dalej

„Historia dwóch równoległych światów, w których miłość jest na pierwszym planie. Opowieść bez specjalnych dramatów, chyba nawet momentami inspirująca do popatrzenia na własne związki, ale dzieje się. Akcja emocjonalnie podkręcona. Dobra na chwilowe wyjście z obłędu otaczającej nas rzeczywistości”. – Flou Taker

Popularnością cieszą się wywołujące skrajne emocje historie. Lubiana i polecana książka to kontrowersyjny ,,Taniec z Elvisem”. Ten erotyk opisuje romans rozwódki z księdzem. Autorka, wyzwolona Peggy Brown w jednym z wywiadów stwierdziła, że podobne romanse zdarzają się bardzo często. Główna bohaterka tej powieści to wykształcona, otwarcie krytykująca zakłamanie władz kościelnych Julita. Na co dzień aktywnie pracuje w Londynie. Pewnego dnia na praktyki przyjeżdża przystojny wikary Błażej. Julita, obserwując go zauważa, że jest podporządkowany proboszczowi podejrzewanemu o gejowskie kontakty z młodymi księżmi. Spragniona męskiego ciepła kobieta wyzwoli umysł i cielesne pragnienia wikarego. Zacznie się gorąca gra zmysłów, poleje się alkohol, a wyrzuty sumienia zagłuszy dzika żądza. Dramatyczne zakończenie tego erotyku warto poznać.

Czytaj dalej

,,Taniec z Elvisem” pełen jest gorących pikantnych opisów uciech cielesnych. To kontrowersyjna powieść jedynie dla dorosłych odbiorców (…) Zdaję sobie sprawę z faktu, że jakiś procent czytelników będzie zgorszona. Bo te obrazowe opisy spotkań intymnych mogą bulwersować jednego czytelnika, ale jednocześnie silnie podniecać drugiego. Szanuj e każdą opinię”. – Peggy Brown

Wielki Comeback” Krzysztofa Kasowskiego zainteresował wielu odbiorców. Kontrowersyjny K.A.S.A. odważył się napisać książkę zdradzającą tajniki polskiego przemysłu rozrywkowego. Oczywiście nadal aktywny zawodowo Kasowski ujawnia wszystko, co sensacyjne, poprzez przejmującą powieść. Ta lektura zdradza perypetie losów wielkich muzyków. Wskazane zostały mechanizmy show-biznesu oraz zmiany, jakie nastąpiły w tej przestrzeni. „Wielki Comeback” zaprezentowany jest w formie satyry przeplatanej retrospekcjami z lat 90. Główny bohater to Patryk, czyli lider najpopularniejszego polskiego boysbandu końca lat dziewięćdziesiątych. Podobno w tej książce zawarte są wątki autobiograficzne Krzysztofa Kasowskiego. Analizy każdy musi dokonać samodzielnie.

Czytaj dalej

„Zresztą był też rozczarowany tym, w jakim kierunku poszedł show-biznes. Dziś w ogóle nie chodziło o muzykę, umiejętności, przebojowość piosenek tylko o skandale i robienie wokół siebie szumu”. – Wielki Comeback, Krzysztof Kasowski

Poradniki oraz podpowiedzi innych to często bezcenne lektury. Przemysław Rajski poleca książkę „Trading po mojemu. Moje 10-letnie doświadczenie ze scalpingu na Forex”. Wszyscy dowiedzą się, jak polepszyć swoje życie finansowe. Zaprezentowana metodologia tradingu uwzględnia metody scalpingu. Ta czytelna, sformułowana zrozumiałym językiem pozycja może służyć jako materiał przygotowawczy dla tradera – osoby, która jest wyspecjalizowana w zawieraniu krótkoterminowych transakcji instrumentami finansowymi. Przygotowanie do działań na wszystkich rynkach walutowych i giełdowych to przepis na sukces.

„Podejście przedstawione w ebooku to prosta metodologia zarabiania na rynkach finansowych, a także cała ergonomia i psychologia tradera, co jest niezwykle ważne, a może nawet najważniejsze, dla tych, którzy chcą zarabiać pieniądze”. Przemysław Rajski

Czytaj dalej

Lubimy i polecamy „Apetyt na Meksyk”. Ten niecodzienny poradnik kulinarny pełen przepisów na meksykańskie posiłki przygotowała Magdalena Keller-Bigda. Autorka przekonała się, że te smakołyki mogą zmienić codzienne, kulinarne upodobania Polaków. Dania z tradycyjnej kuchni meksykańskiej to prawdziwe, pobudzające podniebienie frykasy. Autorka mieszkała w Meksyku 2 lata, uczyła się gotować, a teraz chce zachęcić do tego innych. Warto spróbować, bo dzięki tej książce jest to ciekawe i łatwe. Spróbowało i potwierdziło to wielu zadowolonych czytelników, którzy dodatkowo zaglądali na blog autorki apetycznie-klasycznie.pl. Ta jedyna w swoim rodzaju książka kulinarna zapewnia czytelniczą podróż przez kolorowe, tętniące życiem meksykańskie restauracje, targowiska, czy tamtejsze rodzinne domostwa. 55 przepisów na meksykańskie pyszności, polecanych przez Magdalenę Keller-Bigde.

Czytaj dalej

„Po prawie dwóch latach pobytu w Meksyku kuchnia meksykańska coraz bardziej mnie zachwyca i inspiruje. W tej książce przedstawiam tradycyjne meksykańskie dania, a jedyne odstępstwa od klasycznych przepisów wynikają z potrzeby ich dostosowania do produktów, jakie można kupić w Polsce. Zapraszam również do odwiedzania mojego bloga, gdzie znajdują się przepisy na dania z różnych stron świata: apetycznie-klasycznie.pl”. – Magdalena Keller-Bigda

Powyżej pokrótce zaprezentowano pozycje zasługujące na uwagę. Są to książki, które lubię ja i setki innych osób. Polecane tytuły szybko znajdują odbiorców. Warto na bieżąco zerkać na książkowe nowości oraz bestsellery.