Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU

Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU

8 sierpnia 2018 / Agata Jankowiak
Optymistyczne nastawienie i dobry humor sprawia, że łatwiej pokonujemy wszelkie przeszkody i problemy. Książki na poprawę nastroju zapewnią nam częste wybuchy śmiechu. Dzięki nim na świetną zabawę może liczyć każdy. Po książki sięgamy z wielu powodów

Pragniemy pogłębiać wiedzę, poszerzać horyzonty, czy miło spędzać wolny czas. Dla wielu osób obcowanie z dobrą lekturą to najlepszy sposób na nudę. Nie można także pominąć najistotniejszego faktu. Dowiedziono, że czytanie powoduje korzystne zmiany w mózgu. Usprawniana tą drogą, praca umysłu to najlepsze i chyba najprzyjemniejsze ćwiczenie.

W trakcie i po zakończeniu czytania nasz mózg pracuje sprawniej. Odczuwane podczas lektury emocje również na długo pozostają z nami. Oznacza to, że poruszeni fabułą, nie potrafimy zapomnieć o niej, po zamknięciu książki. Nawet wiele dni potrafimy powracać do poznanej treści myślami. Jeżeli przeżycia były naprawdę silne, dzieło najpewniej na lata pozostanie w naszej pamięci. Tym samym wspominając je, automatycznie przywołamy nastrojowe skojarzenia.

Wiedzę tę możemy mądrze wykorzystać. Za sprawą książek możemy poprawić swój nastrój. Zwalczymy chandrę, pokonamy nudę, zapewnimy sobie aktywny relaks. Z dobrą lekturą na pewno się odprężymy i na moment zapomnimy o pełnej kłopotów codzienności.

Książki na poprawę humoru gwarantują częste wybuchy śmiechu

Nie jest możliwe, aby ktokolwiek oparł się ich urokowi. Lekka, zabawna fabuła sprawia, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Poznajmy więc książki, które sprawią, że uśmiech zagości na naszej twarzy. Naprawdę warto, bo możemy jedynie zyskać.

Książki na poprawę humoru

Polecana książka na poprawę humoru to „Mój mąż drwal”

Najpewniej rzadko kto, zastanawiał się, jak wygląda życie rodziny drwala. Warto jednak podjąć ten temat, bo to bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Ludzie ci żyją w bardzo specyficzny sposób. Zdają się omijać aktualne trendy i zawsze pozostawać wierni swej niezwykłości. Na pewno są „inni”, ale nie gorsi. Wręcz przeciwnie. Zdają się szczęśliwi i dzięki swej odmienności świetnie się mają. Zrozumiemy to, dowiadując się, jak kreatywna musi być żona drwala. Zaskoczy nas, jak piękne dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”. W tym świecie wszystko zdaje się pozytywne. Przekonuje o ty ta lekka, humorystyczna książka.

Książki, które gwarantują wybuchy śmiechu, pisze Michał Krupa

Autor znany jest z charakterystycznego poczucia humoru, umiejętności zaskakiwania w najmniej oczekiwanym momencie, czy łączenia przeciwieństw, Czarny humor, przerysowana brutalność oraz poruszanie tematów tabu to ceniona cecha twórczości pisarza.

Dawka humoru w powieściach Michała Krupy

„Na głowie stanęło” to świetna komedia obyczajowo- sensacyjna

Przekonamy się, że niektóre wyzwania warto podjąć. Efekt może pozytywnie nas zaskoczyć. Ryszard, główny bohater to zwykły człowiek. Pracuje jako wklepywacz danych do komputera. Mieszka na jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce. I właśnie tutaj prowadzi nudnawy żywot. Przewidywalność i rutynę nadszarpie wandal, malujący samochody mieszkańców jego osiedla. Wszystkim zacznie zależeć, by zakończyć jego działalność. Pora zacząć działać. Jeszcze nie wiedzą, ale ta decyzja zmieni ich życie.

„Janek herbu pół krowy” gwarantuje świetną zabawę

Fabuła przeniesie nas do czasów Władysława Łokietka. Na naszej drodze pojawią się wyjątkowe postacie. Napotkamy dzielnych rycerzy, leśne babki, urodne księżniczki i smoki. Będzie nam dane wyruszyć na wyprawę po tajemnicze jajo. Towarzyszyć będzie nam fałszywy rycerz Janek, giermek księcia Bolesława Zawistnego, Lucek i czarodziej z niewielkim defektem- Huby. Będzie to przygoda dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Morale, ambicji i działania bohaterów ukazywane w krzywym zwierciadle, sprawią, że nie sposób się nie śmiać.

Świetna komedia absurdu to „Łosoś norwesko-chiński”

Fabuła pozytywnie zaskoczy nas dosłownie wszystkim. Dziać będzie się wiele, a charakterystyczni bohaterowie zadbają, by nie zrobiło się nudno. Maciej smuci się, bo trudno mu napisać książkę o własnym życiu. Los zamierza go jednak zaskoczyć. Za moment zacząć dziać się i plątać ze sobą, nieprzewidywalne sytuacje. Niejaka Agata chce uciec z dokumentami o wadze międzynarodowej, Norwegowie i Chińczycy będą chcieli je odzyskać. Swoją rolę odegra też grupa do zadań specjalnych, Rodriguez, Major Karol i Kapitan Lisiecki. Tutaj każdy dąży do jakiegoś celu, a w efekcie wychodzi różnie.

Komedia gwarantująca szalone zwroty akcji to „Łosoś a la Africa”

  Jest to kontynuacja powieści “Łosoś norwesko-chiński”, czyli kolejna dawka świetnej zabawy. Znów spotkamy Agatę, Macieja, kapitana Zbigniewa Lisieckiego, majora Karola Nowaka i jego grupę do wojskowych operacji specjalnych. Pojawią się też nowi bohaterowie i oczywiście nowe wydarzenia. Nie ominą nas wątki militarne, sensacyjne zdarzenia i zaskakujące zwroty akcji. Absurd, sensowne operowanie wulgaryzmami i humorystyczna narracja to główne atuty książki.

Książki, które zapewnią każdemu dobry humor, pisze Aneta Skarżyński

Jest to autorka o wielu talentach. Wybranka trzech muz, która nazywa siebie: „śpiewaczką z powikłaniami malarskimi i literackimi skutkami ubocznym”.

Warto wyruszyć w podróż na: „Wyspy Naftalinowe”, „Wyspy Paprykarzowe”, i „Wyspy Pieprzowe”. Te trzy książki tworzą pełen humoru cykl. Każda pozycje można czytać osobno, choć najtrafniej będzie przeczytać je po kolei.

Każda z trzech książek oferuje masę niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy. Warto wiedzieć, że są to pozycje, w których spotkamy samą autorkę, która wspomina barwne dzieciństwo, okres dorastania i dorosłość. Pozycje przypadną do gustu dorosłym, młodzieży, a w przypadku „Wysp Naftalinowych” także dzieciom.

„Wyspy Naftalinowe” to książka dla czytelników w każdym wieku

Poznamy ośmioletnią Anetkę, z którą po prostu nie da się nudzić. Inteligentna, utalentowana dziewczynka nie potrafi zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Jest gadatliwym, wulkanem energii. Dziać będzie się w wiele, bo w życiu Anetki nie zabraknie ważnych wyzwań. Nauka gry na fortepianie, czy występy publiczne mogą stresować, ale świętowanie urodzin na cmentarzu, raczej będzie sympatyczne.

„Wyspy Paprykarzowe” rozbawia młodszych i starszych czytelników

Jest to kontynuacja przygód Anety. Dziewczynka dorasta i stopniowo się zmienia. Oczywiście dorastanie to szczególny czas. Najpewniej dlatego barwna osobowość Anety wyrwie się spod kontroli.

„Wyspy Pieprzowe” przeniosą nas do rzeczywistości popieriesrojkowej

To ostatnia, trzecia część przygód Anety. Tym razem dedykowana jedynie dorosłym czytelnikom. Aneta zacznie studia. Nareszcie będzie mogła zasmakować dorosłego życia. Wolność potrafi zawrócić w głowie, ale nie wolno zapominać o tym, co w życiu najważniejsze. Dzięki tej książce przypomnimy sobie, czym jest prawdziwa radość.

Warto wybrać się w „Podróż na Operiona”

W tej niezwykłej przestrzeni atrakcji nie zabraknie. Jest to powieść przesączona dobrym humorem, zagadkami i sensacjami. Przed nami afery, zakulisowe tajemnice – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, Otworzy się przed nami świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki. Nagle okaże się, że geniusz to tez zwykły człowiek. Ta książka polecana jest wszystkim, ale szczególnie antyentuzjastom opery.

Pełne niedorzecznego humoru połączenie parodii kryminału, romansu i powieści historycznej 

Wielopoziomowa narracja, retrospekcje w retrospekcjach, pomieszanie świata fikcji, którą wymyśla główny bohater (Morderstwo na Majorce), z fikcją, którą wymyśla autor (Marek Zgaiński), to wszystko nie pozostawia czytelnika obojętnym. Czyta się jednym tchem robiąc pauzy na niepohamowane wybuchy śmiechu. W powieści splatają się wątek tajemniczego morderstwa, w które uwikłany jest Fryderyk Chopin i George Sand z klimatem romansu historycznego i elementami praktycznego przewodnika po Majorce.

 

Humorystyczne, optymistyczne książki to sposób na dobry nastrój i świetną zabawę. Dzięki nim odkryjemy, jak przyjemne są niespodziewane wybuchy śmiechu.