Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym

Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym

12 lutego 2019 / Agnieszka

Czytanie może uczyć, pogłębiać wiedzę, dostarczać nowych wiadomości z każdej dziedziny i poszerzać horyzonty. Książki edukacyjne łączą przyjemne z pożytecznym. Relaks z dobrą lekturą może więc być kształcący. 

 

Najpewniej dla nikogo nie jest już tajemnicą, że czytanie niesie ze sobą same korzyści. Dowody na to, że obcowanie z literaturą to przyjemna forma relaksu i mądra opcja zagospodarowywania czasu wolnego, prezentuje się cyklicznie. Fakt, że czytanie usprawnia pracę mózgu, wpływając na powstawanie nowych połączeń nerwowych, zadziwił jednak wiele osób. O tym, że książki mogą uczyć, bo dostarczają nowych wiadomości, wiedzieli  wszyscy, ale prawie nikt nie spodziewał się, że ludzki umysł naprawdę „lubi” czytanie, które jest dla  niego swego rodzaju gimnastyką.

Czy wiesz, że czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu?

 

Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym to więc bardzo prawdziwe hasło. Wiele lektur powstaje, by przyciągać uwagę atrakcyjną treścią i jednocześnie dostarczać nowych wiadomości. Dzięki temu nauka odbywa się praktycznie bezwiednie.  W dowolnym momencie i miejscu wielokrotnie możemy zagłębiać się w fabułę. Cały proces czytania z pewnością będzie przyjemny, bo treści prezentowane są w łatwy do zrozumienia, atrakcyjny sposób.

 

Książki edukacyjne do nauki języków obcych cieszą się ogromną popularnością.

Przystępna gramatyka angielska” pozwoli na zapoznanie się z najważniejszymi podstawami gramatyki angielskiej osobom dopiero rozpoczynającym naukę oraz tym, którzy chcą doskonalić już posiadane umiejętności. Posługiwanie się odmiennym od rodzimego językiem nie dla wszystkich jest proste. Niektórzy potrzebują nieco więcej wskazówek i podpowiedzi niż inni. Ta pozycja zawiera wszystkie najważniejsze informacje i zestaw ćwiczeń. Szczególną uwagę zwrócono na nieosobowe formy czasowników, ponieważ to one nadają tworzonym wypowiedziom zwięzłą formę.  Znajomość poprawnego stosowania imiesłowów, czy bezokoliczników w wielu przypadkach warunkuje prawidłowe tworzenie strony biernej, czasów gramatycznych, czy rozmaitych konstrukcji zdaniowych. Szybko nabędziemy tę umiejętność.

Czytaj dalej

Również nauka języka niemieckiego nie musi przysparzać trudności. „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” to zbiór ćwiczeń pozwalających przyswoić najważniejsze zagadnienia. Omówiono zasady stosowania rodzajników, przyimków, zaimków oraz czasów. Dzięki temu tworzenie wypowiedzi nie będzie dla nas trudnością. W pozycji znajdziemy także słowniczek i rozwiązania poszczególnych zadań, dzięki czemu sprawdzimy i ocenimy swoje postępy. Zaletą pozycji pozostaje różnorodność przygotowanych ćwiczeń, z ich pomocą swą wiedzę będą mogły poszerzać i ugruntowywać osoby znajdujące się na różnym poziomie znajomości języka niemieckiego.

Czytaj dalej

Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym, okażą się wyjątkowo atrakcyjne przede wszystkim dla dzieci. Najmłodszym z niezwykłą łatwością przychodzi przecież nauka połączona z zabawą.

Zielone róże” to piękna opowieść rozbudzająca wyobraźnię i pozwalająca dzieciom uczyć się baletowych figur, tańczyć i wcielić w rolę choreografa. „The green roses” to anglojęzyczna wersja tej bajki, która umożliwi dzieciom również naukę języka angielskiego. Fabuła pozwoli wszystkim wyruszyć do pięknej krainy. Żyje tam oczarowana pięknem róż młoda mama, Anna. To dobra, szlachetna kobieta, która niestety nie jest akceptowana przez rodaków i należycie szanowana przez męża. Na szczęście jej pełen smutku los będzie miał szanse się odmienić. By tak się stało, Anna będzie musiała rozwiązać zagadkę przygotowaną przez samą królową. Zakończenie z pewnością nas poruszy, bo zwycięży jej miłość do córki i róż. Bajka staje się tłem do baletu. Ilustracje figur zachęcają do tańca i przygotowania przedstawienia.

Czytaj dalej

Książki dwujęzyczne dla dzieci

 

Książki edukacyjne dla dzieci do nauki języka angielskiego obejmuje także trzyczęściowa seria „Książka o mnie. Book about me”. Dzieci staną się współautorami i ilustratorami książeczek. Szansa, by ozdabiać lekturę, zdarza się nieczęsto, dlatego okazuje się wyjątkową atrakcją. Książka o mnie. Book about me. Część 1” , której przewodni temat to „Portrety” nadaje się, dla dzieci rozpoczynających naukę języka angielskiego. Jak wiemy, umiejętność ta wprowadzana jest już na etapie przedszkola, więc warto wspomóc dziecko. Wewnątrz pozycji znajduje się siedemnaście rozdziałów. Nauka rozpocznie się od prostych słówek i zwrotów, by stopniowo objąć tworzenie krótkich zdań. Przygotowany zestaw ćwiczeń pozwoli dziecku utrwalić nabyte umiejętności.

Czytaj dalej

Książka o mnie. Book about me. Część 2” wzbogaci już posiadane przez dziecko umiejętności poprzez wykonywanie ćwiczeń związanych z tematem „Moje sukcesy”. Szansa, by opowiedzieć o własnych dokonaniach, talentach i pasjach, wzmocni pewność siebie dziecka nie tylko na polu językowym. Ponownie młodzi czytelnicy będą mogli również ozdabiać książeczkę rysunkami i ulubionymi kolorami. Nowe słówka i zwroty posłużą do tworzenia prostych zdań i wykonywania ćwiczeń sprawdzających.

Czytaj dalej

Książka o mnie. Book about me. Część 3” to ostatnia część  tej serii, której przewodzi hasło „Jestem spostrzegawczy i dużo wiem”. Tym razem dziecko będzie mogło wykorzystać posiadane umiejętności i przekonać się, jak wiele już potrafi. Poprawne wykonanie najprostszych poleceń będzie zachęcać do wykonywania tych nieco bardziej skomplikowanych. W książeczce znajdują się oczywiście obrazki do kolorowania i podpisywania oraz ćwiczenia.

Czytaj dalej

 

Książki edukacyjne – przyjemne z pożytecznym pozwolą także rozwijać umiejętności maluchów. Nawet kilkuletnie dzieci, z pomocą opiekunów mogą się z nich wiele nauczyć. 

 

Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część I” to książeczka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Barwne ilustracje i prosty tekst zapisany w języku polskim i angielskim uatrakcyjnia pozycje. Warto zaznaczyć, że przeznaczona jest ona dla dwujęzycznych malców oraz tych, którzy dopiero zaczynają poznawać język angielski. Zabawne opowiastki pozwalają poznawać sympatyczne zwierzęta, które zachęcą do wspólnej zabawy i nauki.

Czytaj dalej

Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka” wzbogaci naukę języka możliwością ozdabiania książeczki. Dzieci będą mogły upiększyć ją dowolnymi, ulubionymi kolorami, co uatrakcyjni poznawanie nowych słów i zwrotów. Do wspólnej zabawy znów zapraszać będą sympatyczne zwierzęta, które zadziwią swoimi umiejętnościami. Książka spodoba się dwujęzycznym dzieciom oraz tym, które pierwszy raz będą miały kontakt z językiem angielskim.

Czytaj dalej

 

Zaprezentowane pozycje jasno dowiodły, że nauka może być miła i komfortowa. Książki edukacyjne łączą przyjemne z pożytecznym, więc relaks staje się kształcący.