Książki, e-booki, audiobooki – czytanie to przyjemność - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, e-booki, audiobooki – czytanie to przyjemność

Książki, e-booki, audiobooki – czytanie to przyjemność

30 marca 2021 / Agnieszka

Wszyscy zabiegani, zapracowani oraz przytłoczeni codziennymi problemami i obowiązkami powinni zadbać o relaksację, nim stałe napięcie nerwowe odbije się na ich zdrowiu. Remedium na stres okazuje się kontakt z literaturą, bo przecież czytanie to przyjemność. Co ważne nie ma znaczenia, czy spokój ducha uzyskamy poprzez książki, ebooki, czy audiobooki.

 

CO CZYTAĆ? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/ Co warto przeczytać? Poznaj nasze propozycje, opinie i tytuły ciekawych pozycji oraz autorów książek. 

 

Świat bezustannie się zmienia. Wielu twierdzi, że na gorsze, bo trudności, zamiast ubywać, wciąż przybywa. Dorośli nie bez przyczyny przecież narzekają na problemy mieszkaniowe, wychowawcze, emocjonalne, czy finansowe. Najprawdopodobniej w tych obszarach pełnia zadowolenia nigdy nie zostanie osiągnięta. Nadmierne napięcie nerwowe zawsze więc będzie niezmienną bolączką ludzkości. Trzeba pogodzić się z rzeczywistością i znaleźć w niej  chwilę przyjemnego relaksu. Spokój ducha i remedium na stres oferuje kontakt z literaturą. W końcu czytanie książek to zdrowa przyjemnośćhttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-na-recepte/ Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to aktywność dostępna dla każdego.

„Warto zainspirować większą liczbę ludzi do czytania więcej niż jedną książkę w roku. Ponieważ wierzymy, że wszystko się zmienia, kiedy czytamy książki, dlatego warto po nie sięgać – ale co przez to rozumiemy? Istnieją mocne dowody łączące czytanie dla przyjemności z wynikami edukacyjnymi. Wiemy, że osiągnięcia naukowe mają kluczowe znaczenie, ale korzyści płynące z czytania dla przyjemności wykraczają poza to i rozciągają się na całe życie”. –  coczytamy.pl

Książki, ebooki, audiobooki to formy zapisu piśmienniczych treści. Każda z nich jest dobra i dowodzi, że czytanie to przyjemność. Prawdziwa emocjonalna oraz intelektualna  rozkosz, której nie sposób przecenić. Naukowcy, psycholodzy oraz lekarze bezustannie przypominają bowiem, że czytanie przyczynia się do powstania wielu korzystnych zmian w mózgu, chroni przed chorobami zmniejszającymi wydolność umysłu, obniża poziom stresu, a do tego rozwija i wzbogaca osobowość. Dla wielu bardzo ważną zaletą czytelnictwa pozostaje natomiast fakt, że czytać można praktycznie zawsze i wszędzie. Wystarczy wybrać właściwą formę lektury.

Cyklicznie wskazuje się na zalety płynące z sięgania po książki. Powinniśmy jednak wiedzieć, że czytanie powoduje zmiany w mózgu – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/

 

Skoro czytanie to przyjemność, warto poznać ciekawe książki, polecane ebooki i audiobooki. Z nimi nikt nie będzie zbyt długo martwił się, czy nudził. Pojawią się jedynie głębokie przemyślenia i pełne pouczających refleksji myśli.

Spory na temat zalet książek w formie tradycyjnej, a elektronicznej, nakazują zastanowić się, czy tak naprawdę lepszy jest ebook, czy książka papierowa – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-vs-e-book/  – koniecznie to sprawdź

Książki w tradycyjnej, papierowej formie z przyzwyczajenia wybiera wiele osób. Może dlatego, że przyjemność sprawia im zapach szeleszczącego w dłoniach papieru. A może dlatego, że cieszy ich kompletowanie domowej biblioteczki.

Niezwykłe, pełne przygód losy Gniewomira 

Czytanie literackiej fikcji okaże się przyjemne, gdy dopełnią ją fakty historyczne. Minione dzieje stały się inspiracją dla książki „Misja Gniewomira„. To już czwarta część serii, która ukazuje niezwykłe, pełne przygód losy Gniewomira, czyli jarla Egilssona. Nieoczekiwanych zwrotów akcji jak zawsze nie będzie brakować, ponieważ Gniewomirowi przyjdzie uczestniczyć w wikińsko-polsko-skandynawsko-angielskiej awanturze, w której udział weźmie Bolesław Chrobry. Bohatera kusi wschód, ale w czasach wczesnego średniowiecza niełatwo będzie mu osiągnąć ten cel. Co ważne, w tej części Gniewomir natknie się na przedziwny symbol oraz pozna opowieść o magicznym sierpie. Oczywiście zgodnie z wikińską naturą zostanie podjęta próba podboju Wysp Brytyjskich i najazdu na Londyn. Ekscytująca będzie podróż z ziem polskiego Pomorza Zachodniego przez Danię, Szwecję i Finlandię. Zdaje się jednak, że akcję w niezwykły sposób napędza tło, w którym nie brak politycznych mordów, romansów oraz wzmianek z sag skandynawskich i polskich oraz angielskich legend.

Czytaj dalej

Jak wygląda życie z pogranicznym zaburzeniem osobowości 

Książka, której czytanie będzie wartościową przyjemnością to ”Borderline. Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii”. Autorka, Anna Mrówczyńska przełamuje temat tabu i zdradza, jak wygląda życie z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Okazuje się, że nawet o trudnych tematach można rozmawiać w lekki, zrozumiały dla wszystkich sposób. Jest to autobiograficzna pozycja złożona ze szczerych zwierzeń, dlatego porusza do głębi. Mrówczyńska nie unika bowiem takich kwestii jak: depresja, lęk, samookaleczenie, czy problemy w relacjach partnerskich. Obszerny monolog został podzielony na trzy części. Dzięki temu swoje zdanie przedstawiać będzie: Pani psycholog jako zdrowa część osobowości Anki, Autorka, czyli pacjentka, która musi zrozumieć potrzebę terapii i leczenia oraz Mrówczyńska, która wyrazi swoją złość i niezadowolenie poprzez ironiczne komentarze. Dzięki tej polecanej przez portale psychologiczne i psychiatryczne książce każdy będzie mógł wziąć udział w sesji autoterapii. To bezcenna szansa  na samorozwój. Więcej książek o BORDERLINE ➡➡➡https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/borderline/

Czytaj dalej

Książki elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób twierdzi, że to przyszłość czytelnictwa. 10 zalet czytania ebooków https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/10-zalet-czytania-ebookow/  pozwoli nam docenić korzyści płynące z tej formy prezentacji i utrwalania publikacji.

Ebooki pozytywnie wpłynęły na stan czytelnictwa w Polsce. Okazało się bowiem, że mnóstwo ludzi lubi czytać książki elektroniczne. Ich zaletą pozostaje bowiem łatwość przechowywania, zerowa waga, czy prostota zabierania czytnika w dowolne miejsce.

Każde niepełnosprawne dziecko ma szansę znaleźć opiekunów 

Ebook, który porusza wszystkich to „Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie„. Jest to prawdziwa historia, która ułatwia przygotowanie się do objęcia roli rodziny zastępczej, czy adopcyjnej. Ta godna podziwu misja tylko z założenia wydaje się prosta. Magdalena Madeja doskonale o tym wie, ponieważ nim niepełnosprawny Alanek został członkiem jej rodziny, musiała pokonać wiele osobistych i urzędowych trudności. Miłość do doświadczonego przez los dziecka jest jednak w stanie pokonać wszystkie kłopoty, to dlatego Alan, doświadczając rodzicielskiego ciepła, wspaniale się rozwija. Autorka mając nadzieję, że każde niepełnosprawne dziecko ma szansę znaleźć opiekunów, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zdaję sobie bowiem sprawę, że obawy i lęki wywołane koniecznością zapewnienia choremu malcowi należytego wsparcia, wielu potrafi zniechęcić do podjęcia tej decyzji. Niepotrzebnie, bo może być to najcenniejszy krok w życiu.

Czytaj dalej

Pomoc dla osób zmagających się z depresją 

Ebook może stać się dyskretnym wsparciem dla osób zmagających się z depresją. Dowodzi tego „Życie pozapsychotropowe„. Jest to książka skierowana do chorych, ich rodzin, a także wszystkich, którzy są zainteresowani zgłębieniem specyfiki zaburzeń depresyjnych. To temat warty zgłębienia, skoro setki osób zmaga się z tą przypadłością. Na rzecz tej publikacji swój los opowiedział odważny 30-letni mężczyzna. W wyniku depresji Karol doświadczył wielu problemów psychicznych. Teraz chce opowiedzieć wszystkim, jak w porę pokonać depresję. Lęk, ponury nastrój i fatalne samopoczucie to wielokrotnie pierwsze objawy. Karol odczuwał je tak silnie, że poszukując lekarstwa na psychiczny ból, sięgnął nawet po narkotyki. Sporo osób, chciało udzielić mu wsparcia, ale nie wyszło to mu na dobre. Przykładem może być jego dziewczyna, która swoim działaniem przyniosła więcej szkody niż pożytku, okazuje się bowiem, że aby móc pomóc osobie chorej na depresję, trzeba wiedzieć co i jak to zrobić. Niektóre słowa, gesty, czyny, mogą być negatywnie odbierane przez chorego. Ten ebook to przede wszystkim zapis prawdziwych wydarzeń. Znajdują się w nim również, oceny polskich szpitali psychiatrycznych. Więcej książek poruszających temat DEPRESJI ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/depresja/

Czytaj dalej

Audiobooki okazały się doskonałą opcją dla osób, które nie mogą, nie mają czasu lub po prostu nie lubią czytać. Możliwość odsłuchiwania opisanych treści to bowiem przełomowe rozwiązanie, pozwalające zasłuchiwać się w książce.

Wycinki z życia rodziny Jaruzelskich 

Audiobook, który zainteresował tysiące czytelników to „Towarzyszka Panienka„. Jest to bowiem autobiograficzna pozycja przygotowana przez córkę generała Jaruzelskiego. Monika Jaruzelska zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało jej życie pod opieką kontrowersyjnego działacza służb PRL. Osoby poboczne wyrażały odmienne komentarze, ale plotki to mało wiarygodne źródło, dlatego lepiej sięgnąć po tą jedyną w swoim rodzaju pozycję. Omówione wycinki z życia rodziny Jaruzelskich sprawiły, że w formie książki papierowej ta pozycja kilkakrotnie zyskała status bestsellera. Tym razem na pewno nie będzie inaczej. Prywatne oblicze Wojciecha Jaruzelskiego jako męża i ojca,  przedstawia ta pozycja. Zdradza ona również, dlaczego dorastanie w cieniu kontrowersyjnego polityka, choć bywa ciekawe, nigdy nie jest proste dla dziecka, nastolatki, czy dorosłej kobiety. O tym wszystkim z dystansem i ze sporą dawką autoironii opowiedziała Monika Jaruzelska. Warto posłuchać jej wypowiedzi, które niejednemu na nowo pozwolą ocenić byłego, znanego generała.

 

Poznaj sekrety lasów Sussex i tajemnice zamku Bazina 

Interesujący audiobook to również „Adler. Tajemnica zamku Bazina„. Jest to fascynująca powieść przygodowa dopełniona elementami mrocznej baśni. W roli głównego bohatera znalazł się młody myśliwy, członek elitarnego klubu zoologów, a do tego łowca bestii, Adler. Jego skuteczność jest dość znana, dlatego o pomoc poprosi go dżentelmen z Anglii. Podobno w jednej z miejscowości od jakiegoś czasu dochodzi do krwawych incydentów. Giną zwierzęta domowe i gospodarcze, a ludzie coraz bardziej się boją. Bohater zechce im pomóc, ale nie spodziewa się, z jakim zagrożeniem przyjdzie mu stanąć oko w oko. Ten audiobook pozwala poznać sekrety lasów Sussex i tajemnice zamku Bazina. Właśnie z tym miejscem mają związek brutalne ataki nieznanej bestii. Możliwe, że nie jest ona stworzona przez naturę. Czyżby, ktoś ingerował w genetykę? Na to i wiele innych intrygujących pytań odpowiada ta powieść.

czytaj dalej

Powyżej zaprezentowane książki, ebooki i audiobooki dowodzą, że czytanie to przyjemność. W dogodnym momencie można zaczytać się lub zasłuchać w wartościowej treści. Naprawdę warto, bo z tej formy relaksu płyną same korzyści.

 

CO CZYTAĆ ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac/

Fani literatury twierdzą, że dobrej powieści nie jest w stanie zastąpić żadna ekranizacja. Miłośnicy kina zastanawiają się jednak, skąd to przekonanie? Dlaczego książka jest lepsza niż film? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-ksiazka-jest-lepsza-niz-film/To pytanie, które wciąż wywołuje żywe dyskusje.