Książki dwujęzyczne dla dzieci - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dwujęzyczne dla dzieci

Książki dwujęzyczne dla dzieci

14 grudnia 2018 / Agnieszka
W przedszkolach i szkołach obowiązuje nauka przynajmniej jednego języka obcego. To ważny, ale nie zawsze łatwy dla najmłodszych element edukacji. Książki dwujęzyczne dla dzieci to atrakcyjne i ułatwiające naukę wsparcie. Zaznajamianie z nowym językiem warto rozpocząć w domu.

Program edukacyjny realizowany w przedszkolach i szkołach ma za zadanie wyposażyć dzieci w umiejętności i wiadomości, które okażą się pomocne w dorosłym życiu. Świat dynamicznie się zmienia, a wraz z nim zakres wiedzy oferowanej przez ogólnodostępną oświatę. Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest obowiązkiem. Ma ona umożliwić sprawne komunikowanie się z obcokrajowcami. Jak wiemy, na chwilę obecną granice zostały „otwarte” stąd wybywanie w dowolne miejsce na świecie jest czymś zupełnie normalnym.

„Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym powinno być włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i powinno odbywać się przede wszystkim w formie zabawy. Należy stworzyć warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego”. Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, Załączniki do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. (poz. 356)

Książki dwujęzyczne dla dzieci to atrakcyjne i ułatwiające naukę wsparcie. Zaznajamianie z nowym językiem warto rozpocząć w domu. Kontakt z odmiennie brzmiącymi słowami okaże się o wiele łatwiejszy, gdy będzie odbywać się w domowym zaciszu. Każda chwila, którą wykorzystamy na wspólne obcowanie z nowym językiem, zaprocentuje, sprawiając, że nabywanie tej nowej umiejętności stanie się dla młodego człowieka łatwiejsze.

Pamiętajmy, że nauka języka obcego jest obowiązkiem, który nie zawsze okazuje się łatwy i przyjemny. Należy wspierać i motywować pociechę w trakcie obcojęzycznych ćwiczeń. Książki dwujęzyczne dla dzieci uatrakcyjnią i ułatwią naukę. Warto skorzystać z tej formy, która jest niezastąpioną edukacyjną pomocą.

Książki dwujęzyczne dla dzieci do nauki języka niemieckiego to „Mitek” . Są to wspaniała bajeczka o sile przyjaźni. Dla młodych osób koleżeństwo to bardzo ważny obszar. Nauka właściwego komunikowania się i współżycia z innymi to podstawa. Ta wyjątkowa książeczka bawi, jednocześnie ucząc niemieckiego, bo treść została zawarta w obu językach.

„Mitek” opowiada niezwykłą historię przyjaźni pomiędzy chłopcem Kacperkiem a ślimakiem Mitkiem. W rzeczywistości tak niebywała relacja nie mogłaby zaistnieć, ale w bajkach wszystko jest możliwe. Od momentu, gdy ci bohaterowie się poznają, wszystko w ich życiu stanie się niezwykłe. Obdarzony bujną wyobraźnią Kacperek każdą wolą chwilę będzie spędzał ze ślimaczkiem, który doceni ten czas. Pewnego dnia wybiorą się jednak nad jezioro i wszystko się zmieni. Zachwycony przyrodą Mitek zechce tam pozostać. Po wielu perypetiach sprawdzimy, czy przyjaźń przetrwa dzielącą bohaterów odległość.

Czytaj dalej

Jak wiadomo, język angielski wprowadzany jest w każdym przedszkolu i szkole. Okazuje się bowiem, że w życiu dorosłym większość z nas przyznaje, że właśnie ten język jest najbardziej przydatny. Książki dwujęzyczne dla dzieci do nauki języka angielskiego uczynią nabywanie nowych umiejętności przyjemną zabawą.

„Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część I” dedykowane są najmłodszym dzieciom. Ta książeczka umożliwia naukę poprzez zabawę dzieciom, które dopiero zaczynają przygodę z nowym językiem oraz malcom dwujęzycznym. Wewnątrz znajduje się zbiór prostych, pięknie ilustrowanych opowieści. Barwne obrazki ułatwiają zrozumienie treści, która została zaprezentowana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dla dzieci zapoznających się z treścią nauka z pewnością będzie frajdą. Pojedyncze słowa, proste zwroty zostały dobrane tak, by nie nastręczać trudności. Atutem pozycji okazuje się również jej tematyka. Opowiastki przenoszą bowiem w świat milusińskich zwierząt, które jak wiemy, lubią wszystkie dzieci.

Czytaj dalej

„Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka” to kolejna propozycja dla najmłodszych. Naukę uatrakcyjnia możliwość ozdabiania książeczki. Wszystkie dzieci lubią malować i kolorować. Tym razem czynność ta stanie się jednak wyjątkowa. Dziecko zdecyduje bowiem, jak wyglądać będzie jego bajka. Poznawanie i zapamiętywanie nowych zwrotów okaże się naturalnym elementem zabawy. Zgromadzone w środku historyjki przenoszą w świat zwierząt, które okazuje się, mogą przyjaźnić się bez względu na różnice. Rekin może przecież lubić małe rybki, a kot mysz. W świcie bajek wszystko jest możliwe.

Czytaj dalej

Ciekawe książki dwujęzyczne dla dzieci do nauki języka angielskiego to seria „Książka o mnie. Book about me”. Dzięki nim mały czytelnik staje się „współautorem” książeczek. Co więcej, pozycje te nie tylko doskonalą koncentrację i zdolności artystyczne. Dzięki nim dziecko będzie poznawać język angielski, doskonalić zdolności językowe i rozwijać wyobraźnię. „Książka o mnie. Book about me. Część 1” to pozycja doskonała, by rozpocząć przygodę z językiem angielskim. Wewnątrz znajdziemy aż siedemnaście rozdziałów podzielonych na trzy części. Słowa, zwroty, a z czasem zdania stopniowo staną się zrozumiałe. W książeczce przygotowany został również  zestaw ćwiczeń, które mały uczeń może wykonywać pod kontrolą opiekunów, a z czasem już samodzielnie zróżnicowanie tematyczne sprawia, że każde dziecko będzie zainteresowane.

Czytaj dalej

Książka o mnie. Book about me. Część 2” to kolejna pozycja dla dzieci. Tym razem nauka odbywa się pod hasłem  „Moje sukcesy”. Zarówno w języku polskim, jak i angielskim, dziecko będzie mogło opisywać siebie. Oczywiście w prosty i często ozdobiony rysunkami sposób. Tym sposobem nabywanie zdolności językowych łączy się ze wzmacnianiem poczucia własnej wartości. Malec przekona się, że wiele potrafi i powinien z tego korzystać. To przekonanie będzie wspierać go na każdym etapie nauki. Warto zaznaczyć, że wraz z kolejną książeczką wzrósł poziom trudności. Prócz kolorowania i rysowania ćwiczenia będą polegać na dokańczaniu zdań.

Czytaj dalej

Książka o mnie. Book about me. Część 3” to następna pozycja z tej serii. Tym razem wszystkie ćwiczenia wiążą się, z hasałem: „Jestem spostrzegawczy i dużo wiem”. Nawet najmniejsze, zdobyte wcześniej umiejętności okażą się przydatne. Malec zrozumie, że wcześniejsza nauka okazała się przydatna, bo dzięki niej poradzi sobie z wyznaczonymi zadaniami. Znów nie zabraknie możliwości kolorowania, czy dokańczania prostych zdań. Nowością będzie natomiast możliwość podpisywania rysunków prostymi zwrotami. Czy próby samodzielnego tworzenia zdań.

Czytaj dalej

Książki dwujęzyczne dla dzieci mogą uatrakcyjnić i ułatwić naukę nowego języka. To umiejętność, którą musi posiać każdy malec, więc warto zacząć ćwiczenia w domu. Wówczas będzie to przyjemność, a nie przykry obowiązek.