Książki dodające pozytywnej energii na wiosnę - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dodające pozytywnej energii na wiosnę

Książki dodające pozytywnej energii na wiosnę

1 kwietnia 2019 / Patrycja

Właśnie u progu stoi najpiękniejsza pora roku – wiosna. Już wkrótce zieleń w rozmaitych odcieniach pokryje nasze place, parki i przydomowe ogródki. Dni staną się dłuższe, a słońce znowu będzie ogrzewać nasze twarze. Pora obudzić się więc z zimowego snu, co na przełomie marca i kwietnia wcale nie jest proste – bowiem często po zimnych miesiącach czujemy się słabi, wyczerpani, pozbawieni energii. Na domiar złego, musimy walczyć ze spadkiem odporności, które często kończy się kilkudniowym zwolnieniem lekarskim. Jednak nic tak nie stymuluje układu immunologicznego do walki z wirusami i osłabieniem organizmu jak zastrzyk pozytywnej energii, który zawarty jest w dobrych lekturach. Przygotowaliśmy pięć najlepszych – naszym zdaniem –tytułów, które idealnie sprawdzą się podczas wizyty w parku i sprawią, że szybko zapomnimy o wiosennym przesileniu.

 „Czwarty pokój” Monika B. Janowska
Na kartach książki Moniki Janowskiej poznajemy Dobrawę – kobietę, która na przekór temu co zsyła los, stara się być szczęśliwa i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wraz z rodziną postanawia przeprowadzić się do nowego mieszkania, w którym liczy, że rozpocznie się dla niej nowy, szczęśliwszy rozdział życia.

Podczas urządzania nowego lokum kobieta ku swojemu zdumieniu, a może bardziej – przerażeniu odkrywa, że ich nowy dom stał się miejscem pobytu przybysza zza światów. Początkowo Dobrawa, która jest przekonana, że postradała zmysły stara się ignorować to co widzi jako jedyna z domowników, jednak duch przypomina o swojej obecności. Kobieta, która nie chce popaść w odmęty szaleństwa koncentruje się na szukaniu pracy i pisaniu listów do swojego zmarłego w dzieciństwie przyjaciela Bartka i próbuje uporać się z trudnymi relacjami rodzinnymi. Jednak w końcu decyduje się na konfrontację ze zjawą. Okazuje się że duch to Antoni Szymański – zamordowany przez funkcjonariuszy SB który nie może pożegnać się ze światem, dopóki nie dowie się co po jego śmierci stało się z jego żoną Ireną. Dobrawa postanawia pomóc Antoniemu w rozwiązaniu zagadki.
Jaki będzie finał tej opowieści? Czy przyjaciel z dzieciństwa kobiety naprawdę nie żyje oraz w jaki sposób zginęli jej rodzice? Sięgnij po tę wielowątkową książkę, by poznać odpowiedź na te pytania, a na pewno się nie zawiedziesz.

czytaj dalej

„Cząstka pomarańczy” Lidia Tasarz
Lidia Tasarz należy do tych autorek, które po mistrzowsku potrafią wgłębić się w meandry kobiecej psychiki i przenieść na papier to wszystko co dla nas tak istotne, a dla męskiej części może okazać się błahe lub wręcz niedostrzegalne.

„Cząstka pomarańczy” opisuje historię Mai – licealistki, która doświadczyła w swoim życiu tego, że marzenia mogą się spełnić. Dziewczyna bowiem, dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu dostaje angaż i ma szansę wystąpić w hollywoodzkiej produkcji. Jej opowieść poznajemy stopniowo – nikt bowiem nie wie dlaczego zniknęła ze szkoły na kilka miesięcy i to właściwie przed samą maturą. Jej przeszłość pozostaje tajemnicą, którą bardzo subtelnie odkrywa przed nami i otoczeniem. Co tak naprawdę niesie wielka kariera o której marzy tak wiele dziewczyn w jej wieku? Czy młoda kobieta poradzi sobie z blaskami i cieniami sławy? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania oraz towarzyszyć Mai w tak ważnych momentach jak bal maturalny i przywołać własne wspomnienia z okresu nastoletniego, to koniecznie przeczytaj „Cząstkę pomarańczy”.

czytaj dalej

 „Pod innym niebem”, Ewa Lenarczyk
Często powtarzamy sobie, że los musi się w końcu do nas uśmiechnąć. Ale czy tak naprawdę wierzymy w to co wypowiadamy?

Jak byśmy postąpili, gdyby najdalej jutro, nasze życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, a problemy, z którymi borykamy się od lat, samoistnie się rozwiązały? Lektura książki „Pod innym niebem” skłania czytelnika do snucia właśnie takich refleksji.

Dorota, bo tak ma na imię główna bohaterka, jest zahartowana do ciągłej walki o siebie i swoją rodzinę. Najpierw kobieta dowiaduje się, że zaszła w niepalowaną ciążę, po czym biologiczny ojciec dziecka nie poradził sobie z ciężarem odpowiedzialności i zostawił bohaterkę z maleńką córką. Dorota musi radzić sobie z problemami finansowymi i walczyć o to, by zapewnić swojemu dziecku godny byt. Do tego dochodzi nerwowa atmosfera w pracy i apodyktyczna szefowa, której zachowanie nosi znamiona mobbingu. To wszystko sprawia, że bohaterka jest już u kresu wytrzymałości.

Jednak pewnego dnia karta się odwraca. Kobieta niespodziewanie dowiaduje się, że jako jedyna krewna z roku dostała w spadku po zmarłej ciotce ogromny majątek. Spuścizna obejmuje m.in. luksusową posiadłość w gorącej Afryce, udziały w szacownych firmach, a nawet hotel w Paryżu. Jednak jak to w życiu bywa – odeszły stare problemy, a pojawiły się zupełnie nowe.

Jak Dorota, która do tej pory wiodła całkiem przeciętne życie, robiła zakupy i opłacała rachunki, poradzi sobie w wyższych sferach? Czy różnice kulturowe okażą się dla niej przeszkodą nie do pokonania, czy może bardzo szybko odnajdzie się w nowym miejscu, pod zupełnie innym niebem?
Książka napisana jest bardzo żywym i prostym językiem, który sprawia, że czytelnik z łatwością może wyobrazić sobie akcję, która rozgrywa się na poszczególnych stronach. Lektura w sam raz na niedzielne popołudnie.

czytaj dalej

 „Mój mąż drwal”, Anna Radziejewska
Jako ludzie uwielbiamy podpatrywać życie innych, obserwować ich zwyczaje, poznawać upodobania i przyglądać się ich codzienności.

„Mój mąż drwal” to zwykła, nie-zwykła książka w której zawarte są perypetie rodziny, której głową jest drwal. A przecież to zawód przez niektórych uważany za przestarzały i niespotykany, zwłaszcza w czasach, gdy każdy chce zarządzać czymś lub kimś, albo też piastować ważne stanowiska. Jak właściwie więc w XXI wieku wygląda życie drwala? Czy praca jest dla niego koniecznością, czy może stanowi ona radość bez której codzienność nie miałaby takiego kolorytu?

Książka Anny Radziejewskiej to swoisty konglomerat łączący zarówno blogową formę, tradycyjny pamiętnik, jak i luźne zapiski, które często nanosimy na wolne skrawki papieru. Dzięki temu możemy bliżej przyjrzeć się rodzinie dla której ważnym elementem są na pewno wspólne posiłki, a małemu Leosiowi nad wyraz często zmieniają się upodobania kulinarne.

„Mój mąż drwal” to humorystyczna opowieść o tym co ważne dla każdego z nas. Każdy przecież pragnie miłości, szczęścia, oparcia w drugim człowieku, a także dąży do samoakceptacji. Jest to optymistyczna lektura, która niesie ponadczasowe przesłanie o tym, że „rodzina to jest siła”.

czytaj dalej

„Bierz plecak i lecimy”, Beata Goździk
U kresu szkoły średniej w głowie młodego człowieka aż huczy od nurtujących pytań. „Co dalej?” Dylematy, liczne scenariusze, plany awaryjne często nie pozwalają na spokojny sen. Może pamiętasz ten czas drogi czytelniku, kiedy to Ty stałeś przed ważnymi decyzjami, a każdy błąd wydawał Ci się nie do naprawienia. A może właśnie jesteś tegorocznym abiturientem i nie wiesz jak dalej potoczą się Twoje losy? Niezależnie od tego, na jakim jesteś etapie w swoim życiu, powinieneś sięgnąć po książkę „Bierz plecak i lecimy”, autorstwa Beaty Goździk.

Przedstawia ona perypetie piątki przyjaciół, która właśnie zakończyła maturalny maraton i może cieszyć się najdłuższymi wakacjami w swoim życiu. Wolny czas przeznaczają na aktywny wypoczynek, korzystają z uroków przyrody, jednak ich myśli zaprząta troska o przyszłość. Zmaganie z dorosłością i pierwsze poważne decyzje nie są wcale łatwe dla ludzi, których do niedawna jedynym zmartwieniem była niezaliczona klasówka. Jak ułożą się ich dalsze losy, czy będą w stanie mieć odwagę, by realizować własne ambicje i marzenia?

Książka „Bierz plecak i lecimy”, jest przeznaczona nie tylko dla młodych odbiorców. Przecież każdy z nas zmaga się z dylematami i trudnymi decyzjami, a więc z pewnością będziesz mógł utożsamić się z którymś z bohaterów powieści. A więc weź wyrusz na spotkanie ze światem sympatycznych nastolatków i przeżyj z nimi niesamowite przygody.

Nic tak nie poprawia nastroju jak ciepły wiosenny dzień i dobra lektura na świeżym powietrzu. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się co czytać, to mamy nadzieję, że lektura tego artykułu pomogła Ci zdecydować po jaką lekturę sięgnąć. A więc książka w dłoń i głowa do góry, bo jak pisał niemiecki poeta Friedrich Rückert

„Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie.”

 

Artykuł: Julita Semrau