Książki dla przyszłych mam - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dla przyszłych mam

Książki dla przyszłych mam

29 sierpnia 2018 / Agata Jankowiak
Bycie mamą to najpiękniejsza, a zarazem jedna z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról. Nie można się dziwić, że każda kobieta chce się do niej odpowiednio przygotować. Oczekiwanie na dziecko budzi nadzieje i obawy. Książki dla przyszłych mam rozwieją wiele wątpliwości.

Jest wiele zadań, które przyjdzie nam wypełniać w dorosłym życiu.  Praca zawodowa, układanie satysfakcjonujących relacji z innymi, poszukiwanie życiowego celu, czy zmaganie z codziennymi problemami, to ważna misja. Najważniejszą, najpiękniejszą, a jednocześnie jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról okazuje się rodzicielstwo.

W życiu kobiety oczekiwanie na narodziny dziecka to szczególny czas. Pragnienie urodzenia i  otaczania opieką potomka to naturalna potrzeba. Biologiczne cechy sprawiają, że panie są po prostu „stworzone” do rodzenia dzieci. Budowa ciała i cechy psychiczne „zdecydowały”, ze właśni kobiety mają wypełniać tę wyjątkową misję. Stawanie się mamą to przełomowy moment, który zmienia w żuciu wszystko.

Brzemienna ma prawo odczuwać lęk. Ciąża i poród obciąża organizm kobiety, narażając na powikłania. Choć jest to w pełni naturalny etap, wiąże się on z wieloma znaczącymi przemianami fizycznymi i psychicznymi. Nie można więc dziwić się, że ciężarna potrzebuje i poszukuje wsparcia.

Ciąża i urodzenie dziecka to prawdziwe wyzwanie. Gdy na świat przyjdzie malec, dochodzą obawy związane z właściwą opieką i wychowaniem. Bycie mamą to trudna i nieoceniona funkcja. Rodzicielki potrafią wyzbyć się własnych potrzeb na rzecz swych pociech. Odznaczają się niesłychaną wrażliwością, empatią i opiekuńczością, co nie oznacza, że przychodzi im to łatwo. Książki dla przyszłych mam rozwieją wiele wątpliwości,  okażą się cennym wsparciem.

Książki dla przyszłych mam to „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”

Jest to pozycja napisana przez ginekologa i położnika z ponad 40 doświadczeniem zawodowym. Panie sięgające po tę lekturę mogą więc być pewne, że zyskają rzetelną wiedzę. Zyskują okazję, by dowiedzieć się, jak przygotować się do rozwiązania. Okazuje się, że nie musi być to krańcowo bolesny moment. Poród odbywający się w transie hipnotycznym eliminuje strach i napięcie mięśni. Jest to naprawdę sprawdzona, efektywna i prosta metoda. Nie wymaga ona nakładów finansowych, czasowych oraz stosowania jakichkolwiek medykamentów. Najważniejsze jednak, że poród w hipnozie zmniejsza ból porodowy i jest w pełni bezpieczny dla matki i dziecka. Dzięki tej książce kobiety dowiedzą się, czym jest i jak stosuje się symulator porodowy. Zrozumieją, jak naturalnie niweluje się ból na poziomie centralnego i obwodowego układu nerwowego. Trans hipnotyczny to sposób na niekonwencjonalny, łagodny poród. Panie zyskają okazję, by przygotowywać się do niego na wiele miesięcy przed rozwiązaniem. Poznają poszczególne fazy porody i wypracują istotne odruchy warunkowe i bezwarunkowe. Nauczą się także właściwie oddychać, spontanicznie przeć, rozluźniać mięśnie krocza, czy masować brodawki. Książka uczy również medytacji. Wewnątrz znajdziemy opis ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Ciąża i oczekiwanie na poród może stać się spokojnym czasem. Ból porodowy także nie musi nas dotyczyć.

„Ciąża, a szczególnie poród, jest ogromnym obciążeniem psychicznym wymagającym odpowiedniego postępowania zmniejszającego stres (…)
Medytacja i hipnoza są dobrymi metodami regulowania stanów emocjonalnych, prostymi w opanowaniu i stosowaniu oraz bezpiecznymi, zarówno dla matki, jak i dziecka”. – dr Jerzy Lech Piechnik, „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”.

Ciąża jak wiemy, trwa dziewięć miesięcy. Zakańcza ją wyczekiwany poród, który nie oznacza jednak ustania wszelkich wątpliwości. Gdy na świat przyjdzie malec, budzi się niepokój związany z właściwą opieką i wychowaniem. W tym wypadku książki dla przyszłych mam także rozwieją wiele wątpliwości. Warto skorzystać z niektórych porad, wskazówek, czy obserwacji. Nagle okaże się, że niektóre obawy miewają wszyscy rodzice.

Polecana książka to „Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica.”

Szczególną uwagę powinni zwrócić na nią młodzi, może nawet nieco zagubieni rodzice. Tacy, których wiadomość o ciąży nieco zaskoczyła, ale chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem. Przejść przez nie łagodnie i bez strachu. Poradnik nie zawiera gotowych rozwiązań, bo takie w przypadku rodzicielstwa nie istnieją. W zamian tego otrzymujemy wskazania, jak połączyć własne oczekiwania z potrzebami dziecka. Szczęśliwy rodzić to bowiem najlepszy opiekun. Fakt, że treść tej pozycji, zawarta została w formie zabawnej opowieści, sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Historia Luśki i Krzysztofa, którym nieoczekiwanie na drodze do kariery w stanie wolnym staje dziecko, jest bardzo życiowa. W książce znajdziemy ciekawe rozmowy z ekspertami znanymi osobami. Pośród nich m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Reni Jusis, Beatą Tadlą, czy Sylwią Chutnik. Poruszonych zostało wiele ciekawych tematów dotyczących przygotowania się do roli rodzica. Dziki temu zyskamy cenne informacje oraz poznamy refleksje innych osób.

 „Nie licz, że Luśka pomoże Ci co zrobić, żebyś: była lepszą matką, żoną i kochanką/był wysportowanym, świetnie gotującym supertatą. To jest niePoradnik dla wszystkich tych, których przeraża „zimny chów” z czasów PRL, ale nie wyobrażają sobie karmienia dziecka do 5-tego roku życia.” To książka przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą samodzielnie bez narzucania stereotypów, odnaleźć się w roli rodzica. Dla tych którzy szukają nowych rozwiązań i lubiących nowe wyzwania oraz nowe pomysły na rodzicielstwo.Paulina Holtz, Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica.

Jako rodzice powinniśmy również spojrzeć na świat oczami dziecka. Dzięki temu łatwiej zrozumiemy jego potrzeby i pragnienia.

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzić to „Oczami dziecka”

Znajdziemy w niej historie z codziennego życia. Wszystkie widziane z perspektywy dziecka. Od niemowlęcia, poprzez dorastającego nastolatka, aż do osoby dorosłej. Przekonamy się, że wszystko, co oferujemy dziecku od pierwszych chwil życia, z czasem zaprocentuje. Książka uzmysławia, że dziecko to nie tylko dziecko, ale aż dziecko. Mały człowiek, który zasługuje na szacunek i należytą uwagę. Jako rodzice jesteśmy zobowiązani, by zapewnić mu prawidłowy rozwój. Wszystkie przekazywane przez nas wartości wpłyną na kształtującą się osobowość dziecka.

„Spróbuję przekazać Ci, jak ogromny wpływ na całe dzieciństwo i dorosłe życie człowieka ma każda chwila, każde słowo, każde wydarzenie.” – Klaudia Tokarz-Laska, Oczami dziecka.

Po zaproponowane książki powinny sięgnąć kobiety przygotowujące się do roli mamy, ale również rodzice. Dzięki nim zrozumiemy, jak ważne, by być mądrym, kochającym opiekunek i jak wielka miłość zaoferuje nam w zamian dziecko.