Książki dla Mamy – 15 propozycji na Dzień Matki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dla Mamy – 15 propozycji na Dzień Matki

Książki dla Mamy – 15 propozycji na Dzień Matki

14 kwietnia 2021 / Agnieszka

Dzień matki to święto obchodzone w Polsce 26 maja. Ma ono wyrażać szacunek dla wszystkich rodzicielek. W tym wyjątkowym dniu wszyscy powinni więc pamiętać o uroczym upominku. Warto wiedzieć, że wszystkie kobiety lubią czytać, dlatego książki dla mamy to świetny pomysł na prezent.

Żyjemy w niezwykłych czasach. Kontakty interpersonalne można utrzymywać nie tylko poprzez osobiste spotkania. Coraz popularniejsze, a nawet bardziej praktyczne stają się nowoczesne komunikatory. Internetowa ścieżka pozwala nam nawiązać relacje z nie ograniczoną ilością osób. Tylko że bliżsi i dalsi znajomi nigdy nie będą w stanie zaspokoić naturalnej potrzeby bliskości. Najbliższa każdemu człowiekowi osoba to jego matka. Tylko ona w imię miłości do dziecka jest gotowa na największe poświęcenia. Przy niej nawet już dorosłe dziecko czuję się kochane, bezpieczne i zaopiekowane. Od nieznajomych trudno wymagać podobnych zachowań. To dlatego status matki ma tak ogromne znaczenie dla wszystkich komórek rodzinnych.

„Matka jest tą osobą w środowisku rodzinnym, która tworzy ognisko domowe, zaspokaja potrzeby biologiczne, opiekuńcze, psychiczne i społeczne członków wspólnoty rodzinnej, a szczególnie dzieci. Wypełnia także wielostronne funkcje macierzyńskie wobec dzieci, kształtując ich cechy osobowe, normy społeczne, zachowania. Już od urodzenia się dziecka, przede wszystkim matka jest tą osobą w rodzinie, która wyraża dziecku miłość, akceptację, opiekę, dbałość o rozwój biologiczny i psychiczny”. – H. Cudak, Rola matki w zaspokajaniu potrzeb emocjonalnych dzieci, Pedagogika rodziny.

 

POZYTYWNA KSIĄŻKA DLA MAMY NA PREZENT ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/pozytywna-ksiazka-dla-prezent/ ZOBACZ JAKA KSIĄŻKA JEST DOBRA NA PREZENT

 

Książki dla mamy – 15 propozycji na Dzień Matki to podpowiedź, którą powinno wykorzystać każde kochające swoją mamę dziecko? Wiek pociechy nie ma znaczenia, ponieważ z rozczuleniem przyjmie ona laurkę od malucha, kwiatek od kilkulatka i mądrą, ciekawą lekturę od nastolatka i dorosłego dziecka. Właściwie dobrana lektura na pewno wywoła uśmiech na twarzy rodzicielki i umili jej wiele chwil. Książka to prezent uniwersalny, który zaspokaja wiele potrzeb. Obdarowana mama będzie więc mogła korzystać z prozdrowotnych właściwości czytania i doświadczać dzięki temu inspirującego relaksu. Zdaje się, że lepszy upominek trudno byłoby znaleźć. Ładne kwiaty, czekoladki, czy perfumy to bowiem niewiele znaczące bibeloty.

 

KSIĄŻKA ZAMIAST KWIATÓW – NAJLEPSZY PREZENT DLA MAMY ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prezent-dzien-matki/

 

Poznajmy więc książki dla mamy. Jest to 15 propozycji na Dzień Matki. Pośród nich każdy znajdzie tytuł, którym w tym wyjątkowym, świątecznym dniu zapragnie sprawić przyjemność swojej rodzicielce. Oczywiście wskazane są również dodatkowe gesty czułości i pełne ciepła słowa.

Mama to przede wszystkim pełna empatii kobieta. To dlatego rodzicielki bardzo cenią sobie powieści obyczajowe, podkreślające najcenniejsze wartości. Takie pozycje będą więc doskonałą propozycją na Dzień Matki. Dlaczego kobiety lubią czytać powieści obyczajowe? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-kobiety-czytaja-powiesci-romantyczne/

Doskonała książka z okazji Dnia Mamy, fabuła książki „Ludzkie puzzle” uwidacznia wzruszające ludzkie losy od czasów II wojny światowej do współczesności. Niezwykle zachwycające i porywające historie, które widać nie raz były powielane w dziejach ludzkości. Opowieść o miłości, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia. Historia alienacji w życiu i związku, oraz braku wyrozumiałości. Ludzkie puzzle, które codziennie staramy się dopasować, albowiem nikt nie chce żyć w pojedynkę. Najtrudniejsze jest to, że nawet jeśli jeden element pozornie pasuje, to gdy dołożymy kolejne, często okazuje się, że jednak to nie było dla niego właściwe miejsce…

„By życie z samym sobą, spojrzenie w lustro było do zniesienia”.

Czytaj dalej

Prezent na Dzień Matki może stanowić „Cząstka pomarańczy„. To książka napisana dla wszystkich kobiet. Autorka, Lidia Tasarz bardzo obrazowo opisała miłość prawdziwą i czystą oraz drogę, jaką należy pokonać w procesie dorastania, do wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności. Odpowiedzialne uczucie oraz zdolność do podejmowania mądrych decyzji to więc tematy przewodnie tej pozycji. W roli głównej bohaterki pojawia się, prawie dorosła, choć nie w pełni dojrzała dziewczyna o imieniu Maja. Przez długi czas prowadziła ona spokojne, przewidywalne i może przez to czasem nudne życie. Jedna decyzja może zmienić wszystko. O tym prawdziwym stwierdzeniu Maja będzie musiała pamiętać, wybierając, czy ważniejsze są dla niej przygotowania do matury, czy praca w filmie powstającym na podstawie światowego bestsellera. Jak łatwo się domyślić dziewczyna spróbuje podjąć nowe wyzwanie i odnaleźć się w rozrywkowej przestrzeni. Na całe szczęście, chociaż czeka ją wiele przykrych, a nawet dramatycznych zdarzeń, nie będzie sama. Ochronna siła czystej miłości okaże się niezawodna. To w niej Maja odnajdzie spokój i bezpieczeństwo. Nie można nie wspomnieć, że powieść ta jest inspirowana „Sagą Zmierzch”.

Czytaj dalej

Literatura która powinna zaskakiwać i dostarczać silnych wrażeń. Z okazji Dnia Mamy ta książka zaskoczy, skłoni odbiorców, do odkrycia, kim jest „Mężczyzna bez twarzy”. Rozbudzi wyobraźnię i niezaspokojoną ciekawość naszych mam. Sam tytuł to już zagadka. Przedstawiona przygoda mogła przydarzyć się każdej kobiecie, lecz los dokonał wyboru – to Agata. Ta stateczna, inteligentna kobieta w średnim wieku wiodła dotąd spokojne życie. Jeden telefon zmienia wszystko. Mocne wrażeń od początku do końca w tej wciągającej książce nie zabraknie.

Czytaj dalej

Dobra książka dla mamy to „Origami dwojga istnień i psa„. Dojrzała miłość narodzi się pomimo lęków, traum i zbrodni. Nie każdemu dane jest poznać drugą połówkę, na szczęście bohaterom tej powieści obyczajowej uda się to w niezwykłym stylu. Chodzi o emerytowaną policjantkę, Bożenę Polańską oraz byłego bankowca Macieja Rawicza. Ona próbuję uporać się z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, a on stara wyzwolić spod obserwacji skorumpowanego zarządu banku. Lęki i obawy wciąż wiszą nad tymi postaciami. Przewrotny los plącze przecież ich życiorysy niczym artysta origami. Życie Macieja będzie musiała ratować Bożena. To dramatyczne zajście bardzo zbliża ich do siebie. Oczywiście nie od razu będzie to płomienne uczucie, ponieważ na początek ta dwójka, od nowa musi nauczyć się ufać drugiej osobie. Piękna miłość pojawi się dopiero gdy wesprze ją przyjaciółka Bożeny oraz maleńki piesek. To piękna propozycja na Dzień Matki, ponieważ w końcówce powieści pojawi się temat rodzicielstwa.

Czytaj dalej

Polecana wszystkim mamom powieść obyczajowa mówi, że „Nic już nie chcę„. To słowa często wypowiadane przez członków rodzin dysfunkcyjnych i właśnie na ten problem w przejmujący sposób zwraca uwagę ta lektura. W trakcie czytania po niejednej matczynej buzi spłynie więc łza. Oczywiście pojawi się też delikatny, pełen nadziei uśmieszek. Ta pozycja w bardzo obrazowy sposób prezentuje codzienność, w której nie brakuje skrajnych zdarzeń. Do dramatów zawsze dochodzi w rodzinach alkoholowych. Wówczas jeden człowiek staje się oprawcą wszystkich członków rodziny. Trzeba wiele czasu, by zdołali oni uwolnić się spod toksycznego wpływu. Traumy dzieciństwa potrafią zniszczyć całe życie. DDA wciąż muszą walczyć o swoją przyszłość. Norbert, główny bohater tej powieści doskonale o tym wie. Dysfunkcyjna komórka rodzina, zamiast wsparcia zaoferowała mu cierpienie. Chłopak nigdy jednak się nie poddał, dzięki czemu zdobył wykształcenie umożliwiające mu podjęcie próby samodzielnej egzystencji. Postawa czułej matki w obliczu takiej sytuacji, na pewno okazałaby się cudownym wsparciem dla małego, a także dorosłego dziecka.

Czytaj dalej

Micia Mieszkowski jest trenerką transformacji i da się to odczuć, gdyż książka „Po supełku do kłębka”, którą również polecamy jako prezent na Dzień Mamy emanuje mnóstwem przemyśleń i wiedzy o kwestiach dotyczących przemiany. Być może niniejsza pozycja nie należy do łatwych, i to nie tylko ze względu na szeroką gamę treści psychologiczno-motywacyjno-filozoficznych, ale również przez wgląd w trudne sprawy, z którymi autorka musiała się zmierzyć. Jednak możemy wynieść z niej lekcję, znajdziemy tam szczere wyznania, mocne historie, nadzieję na to, że człowiek naprawdę potrafi podnieść się po wielu traumach, masę analiz, przemyśleń, kilka ciekawych ćwiczeń.

Czytaj dalej

Czasem każdej mamie brakuje odrobiny płomiennych uniesień miłosnych. Wskazane jest, by w ich tle rozgrywały się emocjonujące sytuacje. Polecana książka na Dzień Matki to więc taka, która do czerwoności rozpala zmysły i jednocześnie dostarcza pamiętnych, czasem niebezpiecznych wrażeń. ZOBACZ KSIĄŻKI, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ NA PREZENT  ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-sprawdza-sie-na-prezent/

Proponowana książka na Dzień Matki to „Piękny„. W końcu jest to urokliwie zatytułowana mafijno –polsko – hiszpańsko – włoska historia o namiętności, która splata losy dziewczyny znikąd z bogatym mężczyzną. Absolutnie tej pozycji nie można nazwać zwykłym, grzecznym i przesłodzonym romansem. W końcu akcje napędzają wątki gangsterskie, a pełną wulgaryzmów treść czyta się naprawdę szybko. Nie brakuje także kwestii wielkich pieniędzy, a kiedy pojawia się temat majątku, zawsze znajdą się osoby chcące go zdobyć. Na pierwszym planie znalazły się jednak o wiele bardziej ekscytujące zajścia. Drobna kobieta z klasy średniej ratuje przed śmiercią bogatego, zabójczo przystojnego mężczyznę. Od tego momentu w jej życiu wszystko się zmieni. Otworzą się przed nią nowe perspektywy i możliwości, ale nie będzie również brakowało nowych kłopotów. W końcu nim „Piękny” pojawił się na jej drodze, oboje wiedli zupełnie odmienny żywot. Teraz trudno będzie im się dograć, ale zakończenie bardzo pozytywnie zaskoczy wszystkie mamy.

Czytaj dalej

Mamy to nie tylko czułe opiekunki, ale przede wszystkim chcące przeżywać niezapomniane chwile przedstawicielki płci pięknej. Skoro nadmiar obowiązków i problemów związanych ze sprawowaniem pieczy wychowawczej nie pozwala im poszukiwać niezapomnianych atrakcji, odprężenie i relaks nawet w domowym zaciszu zapewni im dobra książka.

W Dzień Matki urokliwym prezentem może być thriller „Bez wyjścia„. Ta świetnie oceniona pozycja jest kontynuacją opowieści o sile kobiecego charakteru (Nić Ariadny). Główna bohaterka, Agata zdołała odzyskać pamięć. Teraz próbuje powrócić do dawnego życia, ale to zadanie może ją przerosnąć. Przebyta amnezja pozostawiła po sobie ślad, o którym bohaterka nie mówi nikomu, ponieważ liczy, że krótkie momenty, kiedy traci wzrok, nie będą uniemożliwiać jej wypełnianie zawodowych obowiązków. Najpewniej zawsze uda jej się osiągnąć cel, skoro dyskretnie wspiera ją Konrad. Terroryści, tajemnicze telefony, tajna Organizacja X Przezroczyści to główne zagrożenia. Agata zostanie również porwana. Kto i dlaczego dopuści się tak bestialskiego czynu, wyjaśni się z czasem. Ujawniona zostanie również tożsamość człowieka, który po nocach wydzwaniał do bohaterki, podając się za brata jej nieżyjącego ojca.

Czytaj dalej

Na Dzień Matki doskonały thriller erotyczny to „On„. Namiętny kochanek okazuje się psychopatą. Człowiekiem tak bardzo nieobliczalnym i niebezpiecznym, że wszyscy powinni go unikać. Główna bohaterka, Józefina nie mogła o tym wiedzieć, dlatego uległa jego urokowi. Najpewniej nigdy nie wdała by się w romans, gdyby nie znudzenie przewidywalnym, małżeńskim życiem. Aby na moment oderwać się od rzeczywistości, postanowiła wraz z przyjaciółką wybrać się bo baru. Właśnie tam poznaje uroczego Andrzeja i nie potrafi oprzeć się jego urokowi. Co prawda, żeby o nim zapomnieć wyjedzie na chwilę do matki, tylko na niewiele się to zda. Józefina wda się w romans z psychopatycznym Andrzejem, który zabiję jej męża, porwie jej przyjaciółka, a ją samą zwabi w pułapkę. Całe szczęście, że policja ruszy do akcji i od ratuje niewinne damy. To niezwykłe, ale pośród mundurowych znajdzie się facet godny zaufania i serca bohaterki. Taki dżentelmen powinien znaleźć się w pobliżu każdej mamy.

Czytaj dalej

Książki dla mamy muszą poruszać i na długo zapadać w pamięci. Propozycje prezentów na Dzień Matki nie mogły więc pomijać wzruszających, rozbudzających refleksje lektur. Każda mama doceni przecież książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, dlatego takie należy zaprezentować. KSIĄŻKA NA PREZENT ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-na-prezent-pomysl-na-prezent/ ➡➡➡ POMYSŁ NA PREZENT

Najlepsza, polecana książka na dzień matki to „Kolory życia„. Do tej autobiograficznej pozycji przygotowanej przez niewidomą autorkę dołączona jest płyta CD z poruszającymi, niekonwencjonalnymi utworami muzycznymi. Pełnego miłych wrażeń relaksu dostarczać mamie będzie słowo pisane oraz muzyczne elementy. W końcu jest to projekt podzielony na dwie części. Jedna z nich składa się ze szczerych, autobiograficznych opowieści, które przybliżają niezwykłość autorki, która swoim życiem dowiodła, że niepełnosprawność nie musi stanowić bariery. Na drugą część składają się utwory muzyczne. W końcu Domańska jest artystką, kompozytorką, dziennikarką, a teraz dodatkowo autorką świetnej publikacji. Porażki można zmienić w sukces, a trudne sytuacje potraktować jako pouczające lekcje. Jak to zrobić, wskazuje ta lektura. Bohaterka nie ukrywa, że bywa ciężko, ale jednocześnie tłumaczy, że życie jest pełne najróżniejszych emocji, które komponują niezwykłe „Kolory życia”. Ten jedyny w swoim rodzaju projekt dostępny jest także jako audiobook. Tym razem każda mama będzie mogła korzystać z prozdrowotnych właściwości czytania książek oraz słuchania autorskich melodii.

Czytaj dalej

Ponieważ mamy lubią się wzruszać, powinny sprawdzić „Co widziały cztery ściany„. Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść ukazująca przerażające oblicze rodziny dysfunkcyjnej. Ten poważny problem społeczny dotyczy wielu komórek rodzinnych, choć wielokrotnie pozostaje ukryty przez osoby doświadczające przemocy. Pokrzywdzonym jest bowiem trudno zwierzać się z własnych problemów. Dlaczego tak się dzieje tłumaczy historia głównej bohaterki. Jest nią 25-letnia Anka, która zbyt wcześnie wychodząc za mąż, nie spodziewała się, że czeka ją bolesne rozczarowanie. Zamiast czułości i wsparcia otrzymała od męża bul. Doświadczana przemoc fizyczna, psychiczna i ekonomiczna została ukazana z punktu widzenia ofiary, oraz świadka. Właśnie dla tego ta powieść jest niezwykle wzruszająca. Anna przez wiele lat, nawet najbliższym nie wspominała o zdarzeniach, które miały miejsce w jej domu. Anna po ataku małżonka, w wyniku którego straciła ciąże, zdecydowała się zawalczyć o bezpieczeństwo własne i synka. Od tego momentu kobieta stopniowo odzyskiwała pewność siebie, a z czasem zaczęła oferować wsparcie kobietom znajdującym się w podobnej sytuacji.

Czytaj dalej

Książka na dzień matki to przejrzysty poradnik noszący tytuł „Oczami dziecka – książka dla mam”. To oferująca czytelne wsparcie pozycja skierowana przede wszystkim do rodziców. Autorka Klaudia Tokarz – Laska w niecodzienny sposób ukazała funkcje poznawcze dziecka. Proces dorastania przebiega bardzo dynamicznie. Na każdym etapie  rozwoju pojawiają się odmienne potrzeby oraz problemy. Dzięki tej pozycji każdy opiekun zrozumie jak zaspokoić potrzeby rozwijającego się organizmu. Poradnik wyjaśnia, jak postrzega świat dziecko, nastolatek oraz młody dorosły. Poprzez to zaczynają być zrozumiałe wszelkie komplikacje, którym z łatwością można zaradzić. Ta pozycja wyjaśnia, jak to zrobić, omówione zostały także najczęściej popełniane błędy wychowawcze, które wpływają negatywnie na osobowość dorastającego człowieka. Warto ich uniknąć.

Czytaj dalej

Wszystkie mamy lubią przeżywać przygody.  Oczywiście takie, które zapewniają przyjemne doznania, uczą i bawią. Warto więc zaprezentować im utwory, które są w stanie to zaoferować. Lubimy czytać powieści przygodowe – https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/przygodowe/

Po przygody mamy mogą wyruszyć wraz z Gniewomirem. „Misja Gniewomira” to ku temu wspaniała okazja. Jest to, już czwarta część serii napisanej przez historyka, który zwykł dopełniać literacką fikcję faktami historycznymi, tym razem nie będzie inaczej, ponieważ Jarl Egilsson będzie musiał uczestniczyć w wikińsko -polsko – skandynawsko – angielskiej awanturze, w której udział weźmie Bolesław Chrobry. Bohatera kusi wschód, ale w czasach wczesnego średniowiecza niełatwo będzie mu osiągnąć ten cel. W tej części Gniewomir natknie się na przedziwny symbol oraz pozna opowieść o magicznym sierpie. Oczywiście zgodnie z wikińską naturą zostanie podjęta próba podboju Wysp Brytyjskich i najazdu na Londyn. Ekscytująca będzie podróż z ziem polskiego Pomorza Zachodniego przez Danię, Szwecję i Finlandię. Zdaje się jednak, że akcję w niezwykły sposób napędza tło, w którym nie brak politycznych mordów, romansów oraz wzmianek z sag skandynawskich i polskich oraz angielskich legend.

Czytaj dalej

Prezent na Dzień Mamy mogą stanowić powieści fantasy. Rozbudzona wyobraźnia pozwala przecież doświadczać niebywałych wrażeń. Niech tym razem, tego komfortu zaznają także mamy.

Do świata magii i przedziwnych stworzeń mamy zaprasza powieść „Niepamięć”. W tej niezwykłej opowieści motywem przewodnim pozostaje bezcenna pamięć.
Oczywiście, nawet w nierzeczywistym świecie znaczenie ma władza i bogactwo. Niestety majątek zawsze kusi i wielu zachęca do niecnych czynów. W królestwach i imperiach ukazanych na łamach tej powieści, niezwykłe istoty toczą walkę z własnym losem. Fabuła zaskakuje licznymi zwrotami akcji. Zadziwia motyw pamięci, która zostaje przedstawiona jako bezcenna wartość. Choć bowiem w zaprezentowanym świecie bóstwem może stać się każdy i wszystko, śmierć następuje wówczas gdy zostanie on zapomniany. Czytelniczki w trakcie lektury będą mogły zastanowić się, jak wiele byłyby w stanie poświęcić, by ocalić wspomnienia o najbliższej im osobie.

Czytaj dalej

Fantastyczna książka dla mamy przekona ją, że szczęście kryje się „Gdzieś na końcu świata”. Właśnie o tym przekonuje ten oryginalny melodramat z wątkiem fantastycznym. Główna bohaterka tej powieści to atrakcyjna Monika, którą nieco rozczarował los. W końcu zbyt wcześnie wyszła ona za mąż. Jak każda kobieta marzyła ona, że małżeństwo pozwoli jej doznać szczęścia. Niestety, partner szybko okazał się prawdziwym tyranem. To dlatego bohaterka przez długi czas marzyła, by uciec przed przemocą domową. W końcu jej się udało. Monika wyruszy do miejsca, w którym tajemnicza La Concha, kobieta muszla odmieni jej życie. Z pewnością sytuacja ta pozytywnie wpłynie na jej los. W końcu przecież spotka mężczyznę, który z wzajemnością obdarzy ją uczuciem. To bardzo zaskakująca opowieść, skoro para spotyka się na nowojorskim lotnisku, w chwili, gdy ona wraca z Kadyksu, a on do niego wyrusza. Jeden moment pozwoli, by narodziła się miłość zdolna pokonać granice końca świata i czasu. Każdej mamie ta historia na pewno się spodoba.

Czytaj dalej

Ponieważ każda mama marzy o tym, by jej dzieci dorastały w poczuciu bezpieczeństwa oraz szczęścia, świetny pomysł na prezent na Dzień Matki to książki, które poruszają tematy związane z potrzebami wychowawczymi maluchów. Nie można tutaj zapomnieć o lekturach, które mamy będą mogły przeczytać razem z dziećmi ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytamy-razem-z-dzieckiem-sposob-na-spedzanie-czasu-razem/

Prezent na dzień matki to opowiadania psychoedukacyjne dla dzieci od lat sześciu zgromadzone w pozycji pod tytułem „Teatr Marionetek”. Ta pozycja bawi, uczy oraz wspiera rozwój emocjonalny, społeczny i duchowy młodego człowieka. Tym samym każda opowieść będzie wspierać działania wychowawcze, podejmowane przez rodzicielkę. Mama może czytać te teksty wraz z dzieckiem. Dzięki temu zwróci jego uwagę na najważniejsze kwestie. A mowa będzie między innymi, o dążeniu do niezależności, samoakceptacji, oraz empatii. Warto wspomnieć, że treść przygotowana jest zgodnie z wymaganiami pracujących z dziećmi pedagogów i psychologów. Bohaterowie zaprezentowani w tekstach to ludzie oraz zwierzęta. Mają oni różne problemy, ale zawsze je pokonują dzięki samozaparciu, lub pomocy innych.

Czytaj dalej

W trakcie Dnia Matki mamy powinny otrzymać „Smocze skarby”. To baśniowa opowieść, którą dzieci mogą poznawać z opiekunką. Wspólne zaczytywanie się w treści lektury zawsze przecież zacieśnia emocjonalną więź. Pamiętał o tym autor, Krzysztof Piotr Łabenda, który jako dziadek doskonale o tym wie. Jest to opowiastka z przesłaniem, ponieważ dowodzi, że najcenniejsze wartości są niedostrzegalne i nienamacalne. Akcja rozgrywa się w niezwykłej krainie, Elfidii. Od czasu kiedy rządy objął Władca Mrocznych zapanowało tam zło. Na pomoc Elfidom wyruszy smok Agapit. Oczywiście będzie miał wsparcie, bo przyłączy się do niego dzielny Marek Dżdżownica, oraz przybysz z innej czasoprzestrzeni. W towarzystwie mam, dzieci szybko zrozumieją, że skarby to przyjaźń, oraz gotowość do walki ze złem.

Czytaj dalej

Dzień matki umili również „Baśń o dębowym sercu”. Warto, aby tę książkę mamy poznawały wraz z dziećmi. Opiekunka w ten sposób wraz ze swoją pociechą będzie mogła przeżywać wspaniałe, niezapomniane chwile, dziać będzie się wiele, ponieważ fabuła pozwala przenieść się do małej wioski, w której doszło do bardzo złych rzeczy. Od momentu, gdy w tym miejscu nastała susza, przyroda powoli umierała. To dlatego mieszkańcy zaczęli zastanawiać się, czy nie powinni opuścić rodzimej wioski. Mały Antek odważy się porozmawiać z opętanym przez złe moce starym dębem. To zadanie, któremu nie potrafili sprostać nawet dorośli. Czy ta historia ma szanse skończyć się dobrze? O tym mamy powinny przekonać się w towarzystwie swoich pociech. Warto zaznaczyć, że powieść ta inspirowana jest ponadczasowym motywem walki dobra ze złem.

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowano polecane książki dla mamy. to świetne propozycje na Dzień Matki oraz każdą inną okazję. Czytanie to prozdrowotna aktywność, dlatego więcej pozycji należy poszukać w kategorii książki dla kobiet ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazka-dla-kobiet/

Wymienione pozycje to książki, które sprawdzą się na prezent na każdą okazję ➡➡➡ https://tylkorelaks.pl/42-na-specjalna-okazje. Jest przecież wiadome, że dobra lektura to uniwersalny i ponadczasowy podarek, który nigdy nie rozczarowuje obdarowywanego.