Książki dla kobiet pisane przez kobiety - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dla kobiet pisane przez kobiety

Książki dla kobiet pisane przez kobiety

31 lipca 2019 / Patrycja

Solidarność kobieca jest już chyba legendarną domeną kobiet, którzy wiedzą, że jeśli coś złego stanie się jednej z nas to zaraz na odsiecz ruszy tabun naszych przyjaciółek.

No właśnie. Kobieta i mężczyzna. Te pozornie dwa światy, niczym Wenus I Mars odległe od siebie od miliardy lat świetlnych próbują się nieustannie przeciąć i zrozumieć. Często efektem tego są burze, konflikty, ciche dni. Ona nie może zrozumieć dlaczego musi setki razy powtarzać najprostszą rzecz zanim on ją wypełni.

 

Poznaj książki rekomendowane dla kobiet – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – literatura kobieca.

 

Słynne: jeśli mężczyzna mówi, że coś naprawi, to nie trzeba przypominać mu o tym co pół roku – przeszło już do chyba każdego domowego klasyka. On nie może zrozumieć dlaczego ona tak domaga się reakcji na swoją nową fryzurę po wizycie w salonie . Ona nie może pojąć dlaczego tak fascynuje go czas w którym jedenastu spoconych mężczyzn goni za jedną szmacianą piłką, a on nie może się nadziwić ile można rozmawiać przez telefon z tą samą osobą. Jesteśmy różni, różnimy się nie tylko pod względem fizycznym, ale przede wszystkim pod względem fizycznym i emocjonalnym. Nasze mózgi działają w odmienny sposób. Przykład? Mężczyźni potrafią nazwać co najwyżej klika podstawowych kolorów, a my kobiety mamy kilkadziesiąt wysublimowanych określeń na różnorodne barwy.

Sarah Addison Allen napisała, że my, kobiety, jesteśmy jak pajęcza sieć. Jeśli choćby jedna nić wibruje, jeśli któraś z nas wpada w tarapaty, wiemy o tym wszystkie. W większości wypadków jesteśmy zbyt przerażone, samolubne lub niepewne siebie, by ruszyć z pomocą. Ale kto nas wesprze, jeśli nie my same. Kobieca siła nie zna granic. Dzięki niej można przetrwać każdą burzę.

Jeśli chcesz poznać świat wewnętrzny innych kobiet i poczuć , że nie Ty jedna przeżywasz aktualnie rozterki, sięgnij po literaturę, która wyszła spod kobiecej ręki.

Na łamach książek pisanych przez kobiety dla kobiet spotkasz się z bohaterkami, które pod wieloma względami są podobne do Ciebie. Kilka godzin lektury takiej pozycji to nieocenione źródło siły, wsparcia i akceptacji, którego czasem potrzebuje każda z nas.

Polecamy Ci najlepsze naszym zdaniem kobiece pozycje, które sprawią, że jeszcze bardziej poczujesz się dumna z tego, że jesteś kobietą.

Micia Mieszkowski „Po supełku do kłębka

Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że kobiety to słaba płeć. Przedstawicielki płci pięknej naprawdę są silne. Udowadniają to książki o kobietach pisane przez kobiety. Micia Mieszkowski napisała wstrząsającą opowieść, która może pomóc wielu paniom. Po supełku do kłębka” to wstrząsająca, inspirowana prawdziwymi zajściami powieść. Autorka zdecydowała się opowiedzieć, o swojej traumie. Władczy ojciec pedofil, gwałty, molestowania seksualne, o tym właśnie mówi pisarka. Ta odważna kobieta porusza społeczne tajemnice. „Po supełku do kłębka” to terapeutyczna, polecana ofiarom przemocy seksualnej pozycja.

„Zdobędziesz odwagę, by realizować swoje pragnienia. Czy to możliwe, że obawiamy się własnej siły?”.

Czytaj dalej

Milena Kamińska „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie

Patriarchalny świat nie sprzyja damskiej płci. Przedstawicielki płci pięknej doznają najokropniejszych krzywd. Książka dla kobiet, napisana przez kobietę to pełna wstrząsających faktów opowieść. Milena Kamińska zwierza się: „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie”. Autorka bardzo długo musiała korzystać z pomocy psychoterapeuty. W dzieciństwie doznawane okropności zburzyły jej poczucie własnej wartości. Odcięcie się od złych osób, pozwoliło jej powoli zmierzać do przodu. Na chwilę obecną kobieta czynnie działa w społeczeństwie. Poprzez tę książkę Kamińska próbuje wspierać ofiary podobnych krzywd.

„Mam taką małą nadzieję, że książka ta pomoże komuś, chociaż w zobaczeniu „światełka w tunelu”.

Czytaj dalej

Monika B. Janowska „Czwarty pokój”
Jeśli jeszcze nie słyszałaś o książce pod tytułem „Czwarty pokój” autorstwa Moniki Janowskiej to najwyższa pora nadrobić zaległości. Autorka skonstruowała niezwykle lekką i ciepłą powieść o kobiecie, której główną cechą jest odwaga i determinacja. Dobrawa, bo tak ma na imię główna bohaterka, to kobieta dla której los nie był zbytnio łaskawy. Wcześnie straciła rodziców, a na domiar złego, musiała poradzić sobie z utratą najlepszego przyjaciela. Poznajemy ją w kluczowym dla jej życia momencie – wraz z rodziną postanawia przeprowadzić się do nowego domu. „Lepsze mieszkanie to lepsze życie” – taka nadzieja pojawia się zapewne w głowie kobiety, która pakuje rzeczy do kartonowych pudeł. Jednak krótko po przekroczeniu progu nowego lokum okazuje się, że wcale nie zapowiada się na to, by miało być spokojnie. Podczas kolejnego dnia w którym Dobrawa stara się urządzić cztery kąty, z przerażeniem orientuje się, że nie jest sama. I wcale nie chodzi tutaj o jej męża i dzieci. Czuje trudną do zdefiniowania obecność. To specyficzne uczucie początkowo bagatelizuje i spycha na karb zmęczenia, jednak wraz z upływem dni nie może pozbyć się przekonania, że ktoś ją obserwuje. Zdesperowana udaje się do psychiatry, a gdy to nie pomaga to nawet puka do drzwi egzorcysty. W końcu zrozpaczona decyduje się na konfrontacje z jegomościem. Okazuje się, że jest to przybysz z zaświatów – Antoni Szymański, który został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa w okresie komunizmu. Duch nie może cieszyć się wiecznym odpoczynkiem dopóki dopóty nie dowie się co się stało i jak zginęła jego żona Irena. Dobrawa postanawia mu pomóc rozwikłać zagadkę i rozpoczyna prywatne śledztwo w trakcie którego będzie musiała skonfrontować się z prawdą o sobie samej. Jak naprawdę zginęli jej rodzice? Czy jej przyjaciel z dzieciństwa na pewno nie żyje, a co z jej małżeństwem, które właśnie zaczęło przechodzić kryzys?

Sięgnij po tę porywającą a zarazem ciepłą powieść i poznaj odpowiedź na wszystkie pytania.

czytaj dalej

Queen Cara, „Porwana przez Jokera”
Filmy i seriale o tematyce gangsterskiej cieszą się z roku na rok niesłabnącą popularnością. Któż z nas nie lubi bowiem napięcia i ekscytacji, które rośnie niemal z minuty na minutę. Jedyną rzeczą, która jest lepsza od filmów gangsterskich są… książki o tej tematyce. Tutaj my jesteśmy kreatorami obrazów w głowie i mamy możliwość przy przeżyć na własnej skórze emocje, które towarzyszą bohaterom. Jeśli jesteś fanką tego typu literatury, albo dopiero masz zamiar sięgnąć po taką pozycję, to koniecznie musisz przeczytać powieść Queen Cary pod tytułem „Porwana przez Jokera”, która trzyma w napięciu niemal od pierwszego zdania aż do ostatniej kropki. Główną bohaterką jest osiemnastoletnia dziewczyna Caroline Williams, która do pewnego momentu wiedzie spokojne życie typowe dla nastolatek w jej wieku. Jednak któregoś dnia wszystko zmienia się niczym w kalejdoskopie – młoda kobieta zostaje porwana przez szefa mafii. Joker, to bezwzględny gangster, który już dawno zapomniał czym są wyrzuty sumienia, a jedyne co ma dla niego znaczenie to pieniądze i władza. Joker więzi dziewczynę w swojej luksusowej willi i po jakimś czasie rodzi się między nimi specyficzna więź – Caroline czuje, że odczuwa coś na kształt syndromu sztokholmskiego, bo Joker, który przecież jest jej oprawcą coraz bardziej się jej podoba. Dziewczyna domyśla się, że i jemu nie jest obojętna, bo przecież dała mu już setki powodów, ku temu, by ją zabić, a w końcu nadal żyje.

Czy uda jej się poznać tajemnicę serca Jokera? Czy mężczyzna naprawdę jest tak bezwzględnym psychopatą za jakiego go wszyscy uważają, czy też dla swojej rodziny jest ciepłym człowiekiem? Co skłoniło go do takiego sposobu życia, no i w końcu co z Caroline, czy uda jej się wyjść cało z tej granicznej sytuacji? W tej książce nie ma przewidywalnego zakończenia, dlatego koniecznie musisz ją przeczytać.

czytaj dalej

Katarzyna Wenta-Mielcarek, „Błękitne wstążki dróg”
Powieść „Błękitne wstążki dróg”, autorstwa Katarzyny Wenta-Mielcarek, to niezwykle ciekawa futurystyczna powieść, której akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XXI wieku. Główną bohaterką książki jest Joanna, która próbuje odnaleźć się w realiach nowoczesnego Strassburga. A rzeczywistość nie jest dla kobiety łaskawa. Bohaterka jest gnębiona za swoje pochodzenie, a na domiar złego musi drżeć o bezpieczeństwo swojej rodziny, bowiem sytuacja społeczno – polityczna bardzo zmieniała się po minionych atakach terrorystycznych. Teraz już nikt nie może czuć się bezpiecznie. W ostatnim czasie opinią społeczną wstrząsnęła seria porwań małych dziewczynek, takich jak kilkuletnia córka Joanny. Dlatego kobieta postanawia zapisać się na kurs przetrwania, by przygotować się najgorsze.

Joanna to złożona postać – swoisty konglomerat osobowościowy, raz jest silna jak lwica, a innym razem delikatna i słaba. Trudno jest ją ocenić jednoznacznie lecz na pewno nie można się z nią nudzić. Warto też poznać futurystyczną wizję Europy, która została stworzona przez autorkę i zadać sobie pytanie, jak my byśmy odnalazły się w takich realiach. Sięgnij po „Błękitne wstążki”, i zastanów się nad tym do czego zmierza rozwój technologiczny i jaka jest kondycja ludzkości.

czytaj dalej

Ewa Lenarczyk,” Pod innym niebem”
Każdy z nas niezależnie od tego jak bardzo jest zadowolony ze swojego życia, marzy o tym aby mieć więcej. Życie na lepszym poziomie to często nas cel i wyznacznik statusu, a co za tym idzie, upragnionego prestiżu i uznania, który jest jednym z ludzkich potrzeb. Często życzenia pieniędzy i szczęścia winszujemy naszym bliskim z okazji różnych świat i uroczystości. To wszystko otrzymała bohaterka powieści „Pod innym niebem”, autorstwa Ewy Lenarczyk. Dorota, bo tak ma na imię główna bohaterka to kobieta, która do tej pory była zaprawiona w bojach o każdy milimetr szczęścia. Nieplanowana ciąża w młodym wieku, trudy samotnego macierzyństwa. Poważne problemy finansowe i życie „od pierwszego do pierwszego” to szara rzeczywistość kobiety. Na domiar złego w pracy musi stawić czoła szefowej, która ją jawnie szykanuje i niszczy. Jednak pewnego dnia los się do niej uśmiecha – okazuje się, że otrzymała w spadku od dalekiej krewnej ogromny majątek. Od tego dnia jej poprzednie zmartwienia przestały mieć znaczenie, w końcu może pozwolić sobie na życie w obfitości. Jednak czy to znaczy, że od tej chwili jej życie przypomina bajkę? Ależ skąd. Na miejscu starych problemów wyrosły nowe. Bo odtąd ta prosta kobieta będzie musiała nauczyć się reguł jakie panują w kręgu wyższych sfer, będzie musiała poznać sztukę zarządzania tak, by nie roztrwonić majątku, który jest rozsiany po świecie. Czeka ją także przeprowadzka.

Jak poradzi sobie w nowym środowisku i zupełnie obcej kulturze? Przeczytaj książkę „Pod innym niebem” i przekonaj się o tym czy pieniądze faktycznie dają szczęście i czy to dobrze żeby wszystkie marzenia się spełniły.

Każda z nas potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku od codzienności. A nic tak nie odpręża jak dobra książka, dzięki której będziemy mogły spojrzeć do swojego wnętrza. Bądź dla siebie dobra i znajdź czas na książkę!

Pozycje, które tutaj zaprezentowaliśmy przedstawiają kobiety takie jak Ty: silne, wytrwałe, waleczne piękne i niezależne

Jesteśmy przekonani, że po lekturze choć jednej z przedstawionych lektur odkryjesz w sobie nowe pokłady tych cech a poznane bohaterki przypomną Ci o tym, że dla nas kobiet nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te na które potrzebujemy więcej czasu. Przyjemnej lektury!

Zastanawiasz się
gdzie i jak wydać książkę?

kompleksowa usługa wydawnicza i dystrybucyjna