Książki dające nadzieję - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki dające nadzieję

Książki dające nadzieję

14 lutego 2022 / Agnieszka
Czy czasem brak Ci sił? Jak często myślisz o najgorszym? Problemy dnia codziennego utrudniają Ci wszystko? Na stres, depresyjne myśli oraz niepokój opanowujący umysł zaleca się książki dające nadzieję. Czytanie potrafi ukoić umysł i zmotywować do działania.

Ludzie od zawsze są pełni obaw. Do przetrwania potrzebna jest siła charakteru, a gdy zdarzy się porażka, konieczna jest nadzieja. Według Jeana Paula-Sartrea: „Nadzieja jest najlepszą towarzyszką człowieka”. Wiele osób zwraca jednak uwagę na fakt, że zgodnie z definicją nadzieja to po prostu subiektywna ocena prawdopodobieństwa, że niektóre sprawy przyjmą dobry obrót. Niestety pochopne zawierzanie wyobrażonym myślom naraża na zawód. Nadzieja pozwala doświadczyć małych cudów, dlatego warto ją w sobie wzbudzać i pielęgnować. Konstruktywne wewnętrzne poczucia, zawsze wpływają na rozwój osobowości. Książki dające nadzieję wzruszą nas, pozytywnie nastroją do ewentualnych niepowodzeń.

Autorka, której książki niosą nadzieję – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/autorka-ktorej-ksiazki-niosa-nadzieje/ koniecznie je poznaj

Jak twierdził wybitny psychiatra Antoni Kępiński,

„zwykle u największych nawet pesymistów istnieje choćby cień nadziei. Nadzieja bowiem jest warunkiem życia: musi istnieć wiara w przyszłość, gdy z życie jest ustawicznym dążeniem do przyszłości”. – zwierciadło.pl

Książki dające nadzieję to pozytywnie nastrajające lektury. Te książki pomagają wyjść z emocjonalnego doła. Według filozofii nadzieja jest jedną z cnót moralnych i teologicznych wyrażającą oczekiwanie i spodziewanie się dobra. Niestety dobro nie zawsze zostaje osiągnięte. Istnieją różne rodzaje nadziei. Nadzieja dnia powszedniego dotyczy wszystkich małych i dużych codziennych oczekiwań. Nadzieja dobra i nadzieja zła, bo przecież czasem chcemy, żeby nam lub komuś wydarzyło się zajście szczęśliwe, lub w akcie złości, czy nienawiści złorzeczymy innym.

Książki dodające pozytywnej energii na wiosnę  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dodajace-pozytywnej-energii-na-wiosne/

Nadzieja wiary to moment, kiedy zabierzemy Bogu i mamy nadzieję, że spełni nasze oczekiwania. Występują odmienne formy oczekiwanie, których w ciągu życia doświadcza każdy. Nadzieja po prostu jest integralną częścią naszej egzystencji.

Adam Szewczyk doszedł do refleksyjnego wniosku:

„Bez nadziei nie da się żyć. Nawet w tak beznadziejnych chwilach, jak teraz. Ta nadzieja wbrew beznadziei, wbrew cierpieniu i śmierci to znamię, które w sercu człowieka wyrył Bóg. Nadzieja umiera ostatnia.”– niniwa.pl

Polecane książki dające nadzieję, które wielu ludziom pomogły odzyskać wiarę i radość życia, przedstawiono poniżej. Większość z tych pozycji to prawdziwe historie. Każdy osobiste nadzieje może wesprzeć wiarą i psychofizyczną pracą, żeby spełnić swoje marzenia i zrealizować ważne cele i plany.

Radość – naucz się wyzwalać pozytywne emocje  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/radosc-naucz-sie-wyzwalac-pozytywne-emocje/ zacznij odczuwać radość

Powieści obyczajowe oraz prawdziwe historie poruszają najbardziej

Polecana książka, która wzrusza nawet do łez to Moja Droga”. Jest to autobiografia, dlatego możemy mieć pewność, że opisana przez Mariusza „EVTISA” Chojnackiego historia wydarzyła się naprawdę. Fabuła intryguje już od pierwszej strony. Na pierwszym planie stanął chłopiec, który w wieku trzech lat uległ wypadkowi, który doprowadził go do całkowitego kalectwa. Sparaliżowany chłopczyk szukał pocieszenia u wychowawców jednego z ratajskich osiedli w Poznaniu. Niestety nim dorastający chłopczyk, stał się mężczyzną, musiał odnaleźć w sobie pewność siebie, żeby dostosować się do zasad narzucanych przez kibiców i narodowców. Ta dająca nadzieję książka udowadnia, że niepełnosprawność nie musi być barierą.

Czytaj dalej

Prawdziwe historie zwracają naszą uwagę

Szukając swojego miejsca w społeczeństwie, sprawdzamy, jaki los spotyka innych. Książka dająca nadzieję przekonuje, że bez względu na wszystko nie wolno się poddawać, Adrianna Katarzyna Kacińska wyraźnie podkreśla Jestem, żyję, istnieję- autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję. Autorka po raz pierwszy zdecydowała się szczerze opowiedzieć o swoim życiu. Literacka fikcja ustąpiła miejsca opisom najważniejszych wydarzeń. Autorka jako niepełnosprawna kobieta nigdy się nie poddaje. Życie potrafi niemiło zaskakiwać. Adrianna w pewnym momencie stanęła na krawędzi, musiała pogodzić się z kłamliwymi diagnozami lekarzy, a nawet przeżyła aborcję. W tej rozbudzającej nadzieję książce autorka mówi o wdzięczności, zmaganiach z niepełnosprawnością oraz tłumaczy, że można pokonać każdą trudność.

Czytaj dalej

Książki dające nadzieję mogą okazać się pomocne w trakcie niespodziewanego wypadku

Każdego roku w wypadkach komunikacyjnych urazów doznają tysiące osób. Ananirwana to autorka, która 13- w piątek” przeżyła traumatyczny wypadek. Urazy fizyczne i psychiczne nie mogą odbierać radości życia. Wiara potrafi czynić cuda. Ananirwana doświadczyła śmierci klinicznej, na skutek czego ponoć miała kontakt ze sferą duchową. Nie musimy bać się śmierci, ale za życia powinniśmy dbać o innych. Dobre uczynki mają znaczenie po drugiej stronie. Podobno po zakończeniu żywota cielesnego trafiamy do Niebios, a tam święci wyznaczą nam zadania. Autorka za sprawą wizji uratowała inną duszę. Ta historia naprawdę kończy się szczęśliwie, pozwalając uwierzyć, że każdy ma szansę odnaleźć szczęście.

Czytaj dalej

Książki zmieniają życie na lepsze. Czytanie poszerza horyzonty myślowe, uczy i uwrażliwia. Jak powiedziała Kornelia Funke: „Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…”. Autorzy zawsze piszą książki, nasączając je emocjami, które mają wspierać, bawić i pozytywnie nastrajać odbiorców.

Autobiografie, biografie i zwierzenia to książki, pozwalające pochylić się nad losem innych

Niektórzy pisarze ważne przesłania ukrywają w swojej prozie. Ponadto wiele książek ma swój cel. Agata Orzechowska napisała zbiór opowiadań zatytułowany „Tuż obok”. Ta książka jest formą prośby o pomoc. Środki zebrane podczas sprzedaży publikacji umożliwią pisarce chorującej na SM w zbieraniu środków na rehabilitację, leczenie i środki medyczne. Za zainteresowanie publikacją autorka z góry dziękuje. W podziękowaniu do rąk zainteresowanych trafi emocjonująca lektura opisująca historie, które mogły, mogą, lub dzieją się tuż obok. Z pewnością każdy spróbuje odpowiedzieć na jedno z pytań do krytycznego namysłu? Sprawdź, jak te historie wpłyną na Twój umysł.

Czytaj dalej

Jesteś zainteresowana drogą do siebie i tym, co spotka cię na tej drodze? Z pomocą przychodzi Micia Mieszkowski, trenerka transformacji, pomaga innym w odkryciu i celebracji siebie, korzystając również ze świata quantum.

Po supełku do kłębka” to odważna opowieść autorki o traumatycznych epizodach z jej życia skierowana głownie do kobiet po przejściach.

Jest to przestrzeń potrzebna na to, by przypomnieć sobie, kim się jest pod warstwami tego, co nie nasze i wykreować siebie zgodnie z tym, co mówi twoja autentyczność. Tu możesz wypuścić na wolność wiele emocji, które nie miały do dziś miejsca dla siebie. Tu nie chodzi o dążenie do sukcesu, ale o wyprawę do wnętrza i pozwolenie sobie na szczęście.

Czas uwierzyć, że jedno z najważniejszych narzędzi masz już w sobie. Stworzyłam to miejsce szczególnie dla tych kobiet, które chcą uwierzyć w swoje istnienie po traumie i tych, które mają dosyć chowania się pod ciemny płaszcz, by uniknąć życia. Proszę nie traktować tego miejsca jako terapii, ponieważ ta książka nie zastąpi ci jej. Ufam, że jesteś już w trakcie zmian i jesteś gotowa otworzyć się na różne przemyślenia i emocje. Najważniejsze, byś mogła cieszyć się sobą gdziekolwiek będziesz.
Życzę ci, by udało ci się otworzyć okno na swój wewnętrzny świat i oddychać głęboko.

Czytaj dalej

Joanne K. Rowling podpowiedziała: „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. Powyżej zaprezentowane książki dodające nadziei rozwiewają wszelkie obawy. Dominujące okazały się prawdziwe historie oraz intymne zwierzenia, na temat zmagań z codziennością. Czytanie w tym przypadku oferuje motywację do podejmowania kolejnych prób. Mamy tylko jedno życie i trzeba mądrze je wykorzystać, podpowiedzi jak to zrobić oferują poradniki psychologiczne i zdrowotne.

Książki, które zmieniają spojrzenie na świat https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-zmieniaja-spojrzenie-na-swiat/