Książki cyfrowe i audiobooki (książki tradycyjne) - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki cyfrowe i audiobooki (książki tradycyjne)

Książki cyfrowe i audiobooki (książki tradycyjne)

17 lutego 2022 / Agnieszka
Czytasz? Czytanie poszerza horyzonty myślowe, dostarcza wiedzy oraz spowalnia proces starzenia się umysłu. W obecnych czasach kontakt z literaturą możliwy jest zawsze i wszędzie. Książki cyfrowe i audiobooki albo książki tradycyjne, dadzą Ci wszystko, czego potrzebujesz. Czytelnictwo rozbudza wyobraźnię, pozwalając dostrzegać wyraźniej i czuć więcej.

Od setek lat wiadomo, że kontakt z literaturą wzbogaca umysł. Rozwój społeczny następuje wraz ze stopniem wykształcenia obywateli. Czytelnictwo wzbogaca kultury. Książka w każdej formie skłania do refleksji i twórczego myślenia. Czytanie książek rozwija inteligencję emocjonalną. Książki cyfrowe, audiobooki oraz książki tradycyjne to odmienne formy obcowania z lekturami. Książki elektroniczne to po prostu dostęp bez ograniczeń. Każdy, kto zaczyna przygodę z czytelnictwem elektronicznym, powinien wiedzieć, co to jest e-book oraz czym różni się on od papierowych publikacji. Pamiętaj, że nie musisz rezygnować z książek papierowych. Pokochaj czytanie w każdej formie. Bez względu na formę wydania, lektura nie zmniejsza lub zwiększa swojej wartości.

„Czytając na telefonie lub czytniku e-booków, nikt nie wie, co czytasz, więc nie musisz się tego wstydzić… cechą wyróżniającą e-booki jest również ich interaktywność”. – Virtualo.pl

Książki cyfrowe i audiobooki lub książki tradycyjne) gwarantują niezapomniane literackie doznania. Czytając, staniesz się bardziej kreatywny. Ponadto, obcując z lekturami w każdej formie, zaczniesz być bardziej interesujący dla płci przeciwnej. Poziom czytelnictwa w Polsce pozwala wywnioskować, że czytamy za mało. Sięganie po lektury cyfrowe, pozytywnie wpływa na popularność literatury. Był czas, kiedy wielu czytelników oraz bibliotekarzy obawiało się, że pachnące drukarnią książki odejdą w zapomnienie. Na szczęście szybko okazało się, że wartościowej literaturze nic nie zagraża.

„Z jednej strony przekonuje nas zapach książki drukowanej, szelest papieru i pięknie wyglądające okładki. Z kolei z drugiej strony, przekonuje nas trzymanie całej biblioteki pod ręką, możliwość łatwego przeszukiwania tekstu, jego dostosowanie do własnych potrzeb i możliwość bieżącego korzystania ze słowników”. – Virtualo.pl

Często sięgając po wydania cyfrowe, rozbudzimy swój uśpiony potencjał. Jak swego czasu stwierdziła polska noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Czytajmy więc, aby przeżywać niezapomniane przygody. Lekarze i naukowcy dowiedli również, że kontakt z książkami obniża poziom stresu i zapobiega depresyjnym myślom. Na nudę, chandrę, poczucie samotności oraz zły nastrój poleca się czytanie interesującej lektury, choć kilka minut dziennie. Jakie jeszcze właściwości obcowania z literaturą, potrzebujesz poznać, żeby zacząć czytać? Książka remedium na stres – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-remedium-na-stres/

Ebooki, które warto przeczytać

Możesz pięknie żyć. Adrianna Katarzyna Kacińska wyznała na łamach swojej autobiograficznej książki intymne szczegóły ze swojego życia. „Jestem, żyję, istnieję -autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję. Ten tytuł zwrócił uwagę dziesiątek osób. Na łamach tej pozycji literacka fikcja została zastąpiona opisami najważniejszych zajść z życia autorki. Adrianna w pewnym momencie życia znalazła się na krawędzi. Kłamliwe diagnozy, złe porady lekarzy, walka z umysłem i próba znalezienia dla siebie pełnowartościowej drogi. Na szczęście niepełnosprawność nie musi być barierą.

Czytaj dalej

Dobry e-book może pokonać problemy dnia codziennego. Trzeba zwracać uwagę na historie, które z łatwością można odnieść do rzeczywistości. Agata Orzechowska napisała „Tuż obok”. Jest to zbiór opowiadań, zawierający pięć nietypowych, poruszających opowieści. Przecież, jak zaznaczyła autorka, ta książka mówi o tym, co mogło, może lub dzieje się tuż obok. Co ciekawe ta książka jest prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi, wesprze chorującą na SM pisarkę w zbieraniu środków na leczenie, rehabilitację i środki medyczne. Nikt nie będzie zawiedziony. Nie brakuje wymownych dygresji, ironii, dobrego humoru, tragizmu oraz pytań do krytycznego namysłu.

Czytaj dalej

Książki elektroniczne, audiobooki budzą liczne kontrowersje. Odbiorcy zadają pytanie: książka czy audiobook? Lepiej poznawać lekturę w formie papierowej, czy słuchać nagrania?. Okazuje się, że każda z tych form niesie ze sobą wymierne korzyści dla umysłu. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przeprowadzili liczne testy oraz badanie skanowania kory mózgowej. Wniosek był jeden.

„Nie mam wątpliwości, że audiobooki powinny być traktowane na równi z książkami”.- spidersweb.pl

Audiobook po który warto sięgnąć

Audiobook poruszający myśli, mówi o tym, co najważniejsze. Marek Szwedowski prezentuje niewiarygodne doniesienia. „Przewodnik po zaświatach – co powinieneś wiedzieć, zanim odejdziesz”. To jedyna publikacja w całości przygotowana przez medium. Poczucia duchowe są w pełni naturalne. W końcu jesteśmy cząstką Wszechświata. Twoja dusza jest wieczna. Po opuszczeniu cielesnej powłoki przedostaniemy się na poziom wyższej jaźni. Wszystkie czyny wpłyną na nasze położenie w zaświatach. Szwedowski poprzez ten audiobook wycisza lęki śmiertelników. Autor w praktyce zawodowej wielokrotnie podejmował się kontaktów ze zmarłymi. Przymknij oczy i wsłuchaj się w słowa opowieści.

Czytaj dalej

Makuszyński powiedział: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”.

W każdej formie należy więc obcować z cudzymi myślami. Książki cyfrowe i audiobooki lub książki tradycyjne powinien znać każdy odbiorca literatury. Co ciekawe e-booki zostały zebrane w odrębnym dziale.

https://coczytamy.pl/kategorie/ebooki