Książka w zasięgu ręki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka w zasięgu ręki

Książka w zasięgu ręki

24 września 2021 / Agnieszka
Odczuwasz czasem ból duszy? Potrzebujesz zaufanego przyjaciela? Miewasz problemy ze snem? Nie umiesz skupić myśli? Na cielesne i psychiczne bolączki warto mieć książkę w zasięgu ręki. Naukowcy i lekarze wykazali przecież lecznicze właściwości czytania książek.

Wszyscy dorośli ludzie wiedzą, że warto mieć w pobliżu osobistą apteczkę. Przybornik ten powinien zawierać pomocowe gadżety. W razie skaleczenia potrzebny będzie nam bandaż i plaster, na gorączkę najlepsza jest tabletka, na oparzenia chłodny okład, ale na niektóre przypadłości nie opracowano żadnych farmaceutyków. Lekarstwo dostępne bez recepty to dobra książka. Czytanie książek dobroczynnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Ta prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego została wielokrotnie przeanalizowana przez lekarzy i naukowców. Poznaj wyjątkowe książki, które leczą i cało, i duchahttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowe-ksiazki-ktore-lecza-ducha-i-cialo/

Badania opublikowane w Neurology Huffington Post podają, że lektura wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu. Działanie to można porównać do wpływu biegania na układ sercowo-naczyniowy: regularne czytanie poprawia kondycję komórek mózgowych, pozwala lepiej zapamiętywać. Z wiekiem mózg starzeje się, a czytanie może opóźnić ten proces nawet o 32%. – newsweek.pl

Książka w zasięgu ręki przyda się każdemu. Czytanie książek wykazuje bowiem wiele prozdrowotnych właściwości. Kontakt z literaturą zapewniany od najmłodszych lat, poszerza słownictwo, uczy swobodnego wypowiadania się oraz pomaga w sztuce pięknej konwersacji. Ponadto trening umiejętności językowych pozytywnie wpływa na stopień inteligencji.

Umysł na siłowni. Co nam daje czytanie książek? ⬇⬇⬇  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/umysl-silowni-nam-daje-czytanie-ksiazek/

 

Badacz.e z Sussex University stwierdzili, że czytanie książek może działać jak środek relaksacyjny. Po serii badań naukowcy odkryli, że w trakcie czytania następuje obniżenie napięcia nerwowego. Czytanie to przyjemność, obniżająca poziom stresu, aż o 69 %. Można więc stwierdzić, że zagłębianie się w czytaną nową historię działa, jak naturalny środek uspakajający. Podobnych właściwości nie wykazuje żaden inny, popularny sposób na spędzanie czasu wolnego.

 

Książka w zasięgu ręki, zawsze pozwala uciec od codziennych trosk i problemów

By skorzystać z terapeutycznych właściwości czytania książek, należy wybrać lekturę, która bardzo nas zaciekawi. Poznawaną, literacką opowieść trzeba głęboko przeżyć. To, po jaką książkę sięgniemy, nie ma większego znaczenia, ważne byśmy dali się jej całkowicie pochłonąć. Zagłębianie się w opowieści zawarte w dobrej książce zawsze pozwala na moment zapomnieć o codziennych troskach autora – pisze na łamach The Telegraph Dawid Lewis.

 

Czytanie książek czyni nas bardziej wrażliwymi i uczy życia w społeczeństwie

Warto uważnie zagłębiać się w losy bohaterów powieści. Czytelnik ma możliwość wyobrażenia sobie, co w danym momencie czuje, poznawana postać i lepiej ją zrozumieć – piszą naukowcy z Science. Zdaniem badaczy fikcja literacka czyni nas dużo bardziej wrażliwymi. Naukowcy Dawid Comer Kidd i Emanuele Castano twierdzą, że zrozumienie stanu ducha innych osób jest podstawą, która umożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

Książka w zasięgu ręki pozwoli nam stymulować mózg do pracy

Czytanie książek to stymulator mózgu, który jest treningiem angażującym umysł do wzmożonej pracy. Należy podkreślić, że angażowanie mózgu do czytania, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na Alzheimera. Nasz mózg lubi być aktywny, pozwólmy więc mu czytać. Czy wiesz, że czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu ➡➡➡ KONICZNIE TO SPRAWDŹ

Czytanie fikcji literackiej pozwala lepiej poznać własne wnętrze.

Kiedy wczytujemy się w wielowątkową historię, zaczynamy zastanawiać się, co zrobilibyśmy w podobnej sytuacji. Ponadto często utożsamiamy się z bohaterami literackimi. W efekcie lepiej poznajemy swoje predyspozycje i charakterologiczne upodobania. Już sam wybór konkretnego gatunku literackiego to wskazówka, jakie doznania są nam potrzebne do odczucia satysfakcji.

 

Czytanie książek lekarstwem na bezsenność

Czytanie to wyśmienita forma aktywności, która bawi, uczy, poprawia nastrój, zwalcza chandrę, nudę i stymuluje organizm do odprężenia. Co ciekawe czytanie warto dołączyć do listy czynności, które należy wykonać przed snem, przekonuje Mayo Clinic. Skoro byliśmy w stanie nauczyć się, by wieczorową porą umyć zęby, to z łatwością wprowadzimy do wieczornego rytuału nawyk czytania. Miarowy oddech i wygodna pozycja w naturalny sposób sprawi, że zmęczone oczy zamkną się do snu, który tym razem będzie sprzyjał snuciu sennych fantazji.

Książka działa jak lekarstwo… Już 6 minut poświęconych na lekturę pozwala obniżyć ciśnienie tętnicze, obniża poziom hormonu stresu, wzmacnia pamięć oraz żywotność mózgu. Naukowcy twierdzą nawet, że czytanie książek może wydłużyć nam życie o około 2 lata. – stronazdrowia.pl

Powyżej wspomniane argumenty nie pozostawiają wątpliwości, książka w zasięgu ręki to środek na wiele psychofizycznych dolegliwości. Czytajmy więc na zdrowie, ciesząc się z dokonanej, wewnętrznej zmiany. Przyjemny efekt czytania odczuć będzie mógł każdy, oczywiście pod warunkiem, że sięgnie po odpowiednią lekturę. Pora więc poznać książki, które warto mieć zawsze pod ręką. Co warto przeczytać? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/

 

W każde miejsce zabierajmy ze sobą przyjemną, a jednocześnie wartościową lekturę. Książka, którą warto mieć w zasięgu ręki to „Eksperymenty uczuciowe Ziemian”. Autor, Maciej Trawnicki zaprasza wszystkich dorosłych odbiorców do przyjrzenia się własnej egzystencji. Warto czasem zerknąć na własną codzienność poprzez nieco dokładniejszy pryzmat. Autor podjął się tego wyzwania. Cenna analiza ludzkich zachowań została zaprezentowana w treści zebranych w tym zbiorze opowiadań. Na pewno będziemy poruszeni, dostrzegając rumor, pęd, różnorakie interakcje, popędy, metamorfozy, ewaluacje oraz działania.

„Maciej Trawnicki w sposób niezwykle ciekawy zabiera czytelnika w głąb machiny zwanej światem”. – zdanie z recenzji

Ta książka zachęca, do przeanalizowania własnego wnętrza. Najczęściej wolimy unikać zbyt głębokiego wnikania w swój umysł, ponieważ boimy się utracić złudzenia. Pora poruszyć swoją świadomość. Trawnicki zachęca do przeanalizowania plusów i minusów własnego życia, ponieważ to sposób na zmiany na lepsze.

Życie może być szczęśliwe, ale czasem jest problematyczne i po prostu trudne. Wówczas warto wybrać się w wyobrażoną przestrzeń. Marta Kruczek przestrzega przed nierozważnym i krokami. To jedynie „Kwestia czasu„, kiedy dopadną nas konsekwencje. Przekonuje się o tym główna bohaterka, Iza. Jest to inteligentna młoda kobietka obdarzona nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Ona potrafi zatrzymywać czas. Za sprawą tej umiejętności Iza poprawia sobie humor, zmienia bieg wydarzeń oraz doprowadza do międzyludzkich kłótni. To musiało źle się skończyć.

Czas jest wszystkim, co masz. Czasu, który upłynął nie da się już odzyskać. Wszystkie upływające momenty to twoje życie. – rosnijwsile.pl

Sklepowe kradzieże i psocenie innym ludziom w końcu przestanie ją bawić. Kiedy Iza utraci miłość swojego życia, przekona się, że niektórych zdarzeń nie da się cofnąć. Bohaterką zaczną targać silne, negatywne uczucia. Kryzys nastąpi, gdy Iza dowie się, że jej matka żyje i do tego założyła całkiem nową rodzinę. Czy dojdzie do porwania? Tego dowiemy się w odpowiednim momencie akcji. Iza naprawdę jest trochę skołowana, skoro ma zamiar pozbyć się swojej przyrodniej siostry.

Powyżej zaprezentowane pozycje naprawdę warto poznać, ponieważ wykazują one właściwości zdrowotne. Książka w zasięgu ręki zagwarantuje nam niezapomniane wrażenia, pełną relaksację oraz psychofizyczne odpoczynek. Pamiętajmy, że najbardziej emocjonujące będą dla nas powieści obyczajowe.

 

Zapraszamy na stronę naszej księgarni internetowe ➡➡➡ http://tylkorelaks.pl/ gdzie można zakupić prezentowane publikacje.