Książka na Dzień Kobiet - książka jako prezent
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka prezentem na Dzień Kobiet

Książka prezentem na Dzień Kobiet

23 lutego 2017 / Agata Jankowiak
8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet, pomyśl że książka jako prezent z tej okazji może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. . Coroczne święto nakazuje panom obdarowywać kwiatami lub drobnymi upominkami znajome kobiety. Wybór podarku może nastręczać trudności, dlatego warto pamiętać, że doskonałym prezentem na Dzień Kobiet będzie książka.

Ponieważ w Polsce Międzynarodowy Dzień Kobiet cieszył się ogromną popularnością w okresie PRL, niektórzy nadal uważają, że święto miało na celu podkreślanie przywiązania do idei socjalizmu, stąd uległo „dezaktualizacji”. W rzeczywistości Dzień Kobiet to doskonała okazja, by panowie mogli okazać znajomym paniom szacunek, wdzięczność, czy sympatię.

 

ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI – poznaj propozycje książek dla kobiet

 

Prezent na Dzień Kobiet – książka

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzące się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie, zostały zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Na przestrzeni kolejnych lat, święto obchodzono na wiele sposobów w różnych miejscach na całym świecie.  Obecnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem, o którym powinni pamiętać mężczyźni w każdym wieku.

Książka na Dzień Kobiet stanowi doskonały pomysł jako prezent w tym dniu.


Książka prezentem na Dzień Kobiet to stwierdzenie wskazujące, że przedstawicielki płci pięknej będą zadowolone, otrzymując w podarku wartościową lekturę. Poznajmy więc jedną z nich. „Po szczeblach drabiny” to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Jest to bowiem opowieść o niezwykle silnej bohaterce. Skromna Stefa z głębokiej prowincji będzie starała się dotrzeć na sam szczyt. Wszystko dlatego, że w jej rodzinnym domu dojdzie do tragedii. Przerażona, za namową przyjaciółki zdecyduje się na wyjazd do Warszawy. Wielkomiejska rzeczywistość postawi przed nią wiele wyzwań, ale Stefa nigdy się nie podda. Czeka ją wiele zawodowych perturbacji, przedziwnych zdarzeń, miłosnych zawirowań, smutków, ale również radości. Przyjdzie czas, gdy bohaterka dotrze do Krakowa i Gdańska. Los sprawi także, że na jej drodze stanie dostojny mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna, dobroduszna Stefa przemieni się w pewną siebie Stefanię. Dzięki temu będzie gotowa, by stać się właścicielką pałacu.

Czytaj dalej

O tym, jak silne i zdeterminowane potrafią być kobiety, opowiada także powieść „Przetrwać próbę czasu”. Fabuła pozwala poznać życiowe zmagania pięknej pani architekt, Antoniny. Los od zawsze rzucał jej kłody pod nogi. W wieku 19 lat bohaterka została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Jego urok wywarł na niej tak silne wrażenie, że pomimo ostrzeżeń rodziny, została jego żoną. Małżeńska sielanka nie trwała jednak długo. Mąż szybko zaczął ograniczać jej wolność. Antonina zdecydowała się od niego odejść, dopiero gdy nakazał jej usunąć ciążę. Po całym tym zajściu przyjaciółki pomogły jej odzyskać psychiczną równowagę. Wówczas bohaterka obiecała samej sobie, że pewnego dnia znajdzie godnego zaufania partnera. Czy przystojny Borys, który stanie na drodze Antoniny, okaże się tym jedynym? Z pewnością tych dwoje połączy namiętność, ale przed nimi wiele prób.

Czytaj dalej


Emocje, jakich potrzebuje kobiece serce, poznamy dzięki powieści erotycznej „Nigdy nie mówię nigdy”. Główna bohaterka tej książki to niebywale zaradna Samantha. Jest ona współczesną, 30- kilkuletnią bizneswoman. Całe jej życie koncentruje się na pracy zawodowej. Prowadzi bowiem świetnie prosperującą firmę, zajmującą się aranżacją wnętrz. Sukcesy na tym polu zdają się zaspokajać wszelkie jej potrzeby. Nie w głowie jej przecież zmiana stylu życia, stały partner i zakładanie rodziny. Nie zmienią tego sugestie koleżanek, przykład kuzynki, a nawet śmierć jej własnej matki. Dopiero kiedy przystojny Henry wyzwoli Samanthe z rąk zaborczego kochanka, jej serce mocniej zabije. Niestety, ich związek zapoczątkuje zdarzenia, które mogą tragicznie się zakończyć.

Czytaj dalej

Żadna kobieta nie oprze się wzruszającej opowieści o miłości, która rodzi się na tle traum, koszmarów i zbrodni. Ta historia dotyczy bohaterów powieści „Origami dwojga istnień i psa”. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska i były bankowiec Maciej Rawicz. Ona doświadczyła dwukrotnej próby gwałtu i była zmuszona zabić człowieka na służbie. On musiał wyrwać się spod presji władzy i dla bezpieczeństwa, odchodząc z pracy, zabrać ze sobą kopie ważnych dokumentów. Niestety, jego zabiegi na nic się zdały. Posłuszny partii zarząd banku postanowi odzyskać papiery. Bożena musiała ratować życie Macieja. Ten moment stał się dla nich bardzo ważny. Stopniowo zaczęła kiełkować pomiędzy nimi bliska relacja. By pojawiła się miłość, potrzebne było jednak wsparcie przyjaciółki Bożeny oraz maleńkiego pieska.

Czytaj dalej

Kobietom spodoba się refleksyjna, rozbudzająca emocje książka pod tytułem „Drugie życie rzeczy”. Przekonuje ona, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Układane misternie plany, pełne nadziei zapatrywania na przyszłość oraz marzenia, na nic się zdadzą, ponieważ los zadecyduje za nas. Wówczas nieoczekiwane zdarzenia mogą bardzo nas zaskoczyć. Bez względu na wszystko, nie warto jednak tracić nadziei. Przekonać będzie musiała się o tym Maria. Wracając z delegacji, zastanie ona swojego męża obcującego w jej własnej sypialni z kochanką. Zszokowana tą sytuacją wybiegnie z domu i zwymiotuje. Obrzydzona, załamana i skołowana przez moment nie będzie wiedziała, co robić. W końcu zostanie jednak zmuszona, do odnalezienia się w nowej sytuacji. Tym bardziej że kochanka jej męża podobnie jak ona jest w ciąży. To powieść o zdarzeniach, które sprawiają, że nawet czyniący zło stają się lepsi, a także o rzeczach, które mówią. Wielowątkowa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja sprawia, że od tej pozycji trudno się oderwać.

Zastanawiasz się jaką książkę kupić na Dzień Kobiet?

Poznaj nasze propozycje książek na Dzień Kobiet.

TRYLOGIA CISZY, opowiadająca historię Mai oraz zabójczo przystojnego mężczyzny, który zawładnie jej światem. Książka nie tylko opowiada o rosnącym, magicznym uczuciu. O czym jeszcze,  przeczytacie w książce!

8 marca nikt nie oczekuje, by panowie wspominali i analizowali początki Międzynarodowego Dnia Kobiet, ciężar socjalizmu, czy dramatyczne zdarzenia z przeszłości. Paniom z pewnością wystarczą życzenia i drobny upominek, który stanie się symboliczną „nagrodą” za trud codzienności.

Fabularyzowana opowieść. Dzięki niej poznamy niezwykłą Anielę Bińkowska i wielu innych autentycznych bohaterów. Warto zaznaczyć, że w tle tej opowieści zarysowuje się dawna Warszawa. Podążymy od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Szczególnie uwzględniono jej peryferyjną wówczas dzielnicę – Saską Kępę.

Każdy mężczyzna znajdzie obok siebie dziesiątki kobiet, które zasługują na szacunek i pamięć. Mamy, babcie, czy ciocie poczują się docenione otrzymując podarek, podobnież jak siostry, kuzynki, czy przyjaciółki, choć w tym wyjątkowym dniu życzenia doceni każda kobieta, dlatego nie zapominajmy o uśmiech i krótkim „wszystkiego najlepszego”.

Subtelna, naznaczona skrajnymi emocjami i erotyzmem powieść. Zetkniemy się w niej z prozą życia. Przyjrzymy się skomplikowanym, małżeńskim relacjom. Zrozumiemy, jak wiele mogą zniszczyć konwenanse. Sprawdzimy, co może zmienić zapomniane przed laty uczucie. Na drodze głównej bohaterki stanie bowiem dawny ukochany. Czy dla niego zdecyduje się porzucić męża?

Oczywiście nie sposób wręczyć kwiatów i drobnych upominków wszystkim kobietom, dlatego każdy mężczyzna musi zadecydować, która ze znajomych mu pań zasługuje na szczególny prezent. Gusta pań bywają niezwykle zróżnicowane, dlatego wybór właściwego drobiazgu może nastręczać trudności. Pamiętajmy jednak, że emocje i uczucia to „drugie imię” każdej kobiety, dlatego doskonałym prezentem na Dzień Kobiet będzie książka. Odpowiednio dobrana lektura pozwoli bowiem przeżyć wiele poruszających chwil.

Lektura, dzięki której przekonamy się, jak wiele mogą zmienić skrywane przez nas sekrety. Większe i mniejsze tajemnice mamy przecież wszyscy. Któregoś dnia mogą jednak wyjść na jaw. Okaże się, że rodzinna tajemnica odmieni życie głównej bohaterki. Wpłynie również na los wielu innych, przypadkowych osób.

Jeżeli chcemy obdarować fankę płomiennych romansów  i erotyków doskonałe okażą się książki Marty W. Staniszewskiej.  Wyjątkową propozycją jest także emocjonująca Seria ciszy  Alicji Masłowskiej – Burnos. Oczywiście może okazać się, że najtrafniejszym wyborem stanie się książka o niezwykłej kobiece – „Pani Nela z Saskiej Kępy” lub całkiem niespodziewanie trzymający w napięciu thriller, sensacja lub poradnik.

Możliwości jest wiele, dlatego warto poznać kilka wyjątkowych propozycji:

Książki dla kobiet

Literatura — przede wszystkim — emocjonalna. W tej kategorii znajdują się książki, które przede wszystkim przypadną do gustu kobietom, ponieważ historie w nich opisane są przesycone emocjami. Znajdziecie tutaj powieści, których głównym wątkiem jest gorąca miłość dwójki młodych ludzi, podróż grupki przyjaciółek, które poszukują szczęścia czy historia matki, której dziecko choruje na nieuleczalną chorobę.

 

Książka na Dzień Kobiet.

Inspiracja dla bogatego życia emocjonalnego kobiet w przedstawionych propozycjach książek. Spraw prezent, skorzystaj z naszych propozycji.