Książka najlepszym przyjacielem człowieka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka najlepszym przyjacielem człowieka

Książka najlepszym przyjacielem człowieka

27 kwietnia 2018 / Agata Jankowiak
Byłoby wspaniale, gdyby wierny towarzysz spędzał z nami każdą chwilę, oferował wsparcie, potrafił pocieszyć, czy poprawić humor. Okazuje się, że wszystko to zapewnia dobra lektura. Można więc stwierdzić, że książka może stać się najlepszym przyjacielem człowieka.

Każdemu z nas potrzebny jest towarzysz. Ktoś na kogo w każdym momencie można liczyć. Jak wiemy, nie sposób jednak znaleźć przyjaciela, który zawsze będzie otwarty na nasze potrzeby. Dziesiątki problemów, obowiązków i naglących spraw, codziennie zaprzątają nam myśl. W takiej sytuacji często zostajemy sami z własnymi problemami i emocjami.

Książka jest dobra na wszystko

Okazuje się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest książka. Właściwie dobrana lektura zapewni nam wsparcie, relaks, pocieszy, rozbawi, czy udzieli cennych wskazówek. Samodzielnie możemy wybrać tytuł, który zaspokoi nasze czytelnicze upodobania. Zdecydujemy również, gdzie i kiedy rozpoczniemy „literackie spotkanie”. Książkę możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie. Jest pewne, że nigdy nie odmówi nam ona towarzystwa.

Wybierając lekturę, pomyślmy, czego najbardziej nam potrzeba. Konkretne gatunki gwarantują, że zaspokoimy swoje oczekiwania. Przeglądając propozycję, na pewno znajdziemy własnego, książkowego przyjaciela.

Poszukując przyjacielskiej porady, spójrzmy na poradniki, które warto przeczytać. To dział stworzony z myślą o niesieniu pomocy. Spostrzeżenia i doświadczenia innych okazują się pomocne w każdym obszarze życia. „Życie i zdrowie masz tylko jedno” to poradnik, który pomoże każdemu. Obszerna pozycja obejmuje zagadnienia z wielu dziedzin naukowych i paranaukowych. To dlatego posiądziemy przydatne recepty na życie. Dowiemy się, jak budować zdrowe relacje i udane związki? Zdołamy osiągnąć wewnętrzną harmonię. Przekonamy się, że możemy pokonać choroby psychiczne i fizyczne. Zrozumiemy, jak odkryć życiową misję? Zyskamy wiedzę, na temat zdrowego odżywiania. Ten jedyny w swoim rodzaju poradnik na rynku księgarskim obejmuje najważniejsze aspekty dobrego, życia. Człowiek został bowiem ujęty jako istota cielesna, społeczna, duchowa i psychiczno-emocjonalna.

Jeżeli doskwiera nam smutek lub złość, sięgnijmy po książki na poprawę humoru. Lektury lekkie i zabawne to sprawdzony sposób na chandrę i nudę. Poznamy bohaterów, którzy zapewnią nam masę pozytywnych atrakcji. Dzięki temu nasz nastrój ulegnie poprawie. „Mój mąż drwal” to humorystyczna propozycja, dla każdego, kto zechce poznać „ludzi lasu”. Okazuje się, że bycie żoną drwala to niebywałe doświadczenie. Na pewno nie wiedzieliśmy, co oznacza mieć męża drwala? Życie rodzinne kreci się wokół tej wyjątkowej na swój sposób głowy rodziny. Jest inaczej, niż nakazują aktualne trendy, ale na pewno nie gorzej. Ten specyficzny sposób na życie warto poznać. Podobnych atrakcji nie znajdziemy nigdzie indziej.

Jeżeli chcielibyśmy, aby przyjaciel zapewnił na silne wrażenia, spójrzmy na książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery. Niecodziennych, niebezpiecznych, czy skrajnych emocji na pewno nie zabraknie. To literatura dla czytelników o mocnych nerwach. Sprawdźmy, co i dlaczego skrywa „Strażnik Bursztynowej Komnaty”. Fabuła przeniesie nas do roku 1991. Na sutek zburzenia berlińskiego muru wiele się zmienia. Europa nie jest już taka sama, rozpada się Związek Radziecki, a na terenie Polski trwają przemiany ustrojowe. W tym burzliwym czasie, w pobliżu Przystani Zwierzynieckiej we Wrocławiu, znaleziono zwłoki. Denat to inżynier, pracownik zakładów elektronicznych Elwro, Paweł Rylski. Sprawy nie będzie łatwo rozwikłać. Wśród podejrzanych znajdzie się żona Rylskiego. Możliwe, że kobieta była zazdrosna o jego sukcesy w poszukiwaniach Bursztynowej Komnaty. Sprawę skomplikuje kolejne zabójstwo. Wydaje się jednak, że prokurator i policja celowo wykazuje się opieszałością. Czyżby zależało komuś, aby prawda o Komnacie nie ujrzała światła dziennego?

Gdy chcemy mieć doborowe towarzystwo na najbliższe wolne chwile, zerknijmy na idealne, książkowe propozycje na weekend. Po ciężkim tygodniu warto odpocząć. W wyśmienitym gronie na pewno nie będziemy narzekać na nudę. „Geneza” to wyjątkowa opowieść o miłości, człowieczeństwie i cierpieniu. Wraz z byłym pilotem Adamem Bauerem będziemy musieli wybrać się w szaleńczą misję. Fabuła przeniesie nas w niedaleką przyszłość. Do Ziemi zbliża się supernowa, która oznacza zagładę wszystkiego, co znamy. Poszukiwane naprędce ratownicze rozwiązania rozczarowują. Nadzieję budzi ryzykowny pomysł odkrywcy Lancea Crowforda. Wykorzystanie właściwości Anomalii zwanej „czarną dziurą” może pozwolić uratować wiele istnień. Czy Bauer, poproszony o jej zbadanie zaryzykuje. W zasadzie od śmierci swej żony nie ma nic do stracenia. Rodzi się więc realna nadzieja. Co więcej, może okazać się, że pilot będzie mógł przywrócić do świata żywych ukochaną.

Warto zastanowić się, co kobietom w duszy gra? Panie miewają przecież odmienne upodobania od panów. Książkowy towarzysz dla przedstawicielek płci pięknej powinien oferować masę emocji. „Sięgając marzeń” to książka, którą doceni każda kobieta. Główna bohaterka Iza zechce odnaleźć biologiczną matkę. Samodzielnie trudno sprostać podobnemu zadaniu. Właśnie dlatego zaproponuje, by towarzyszyły jej przyjaciółki. Tolka i Ewka nawet przez chwilę nie będą zastanawiać się, czy to dobra decyzja. Po prostu postanowią wspierać Izę. Wspólna wędrówka to okazja do realizacji marzeń. Żadna z nich nie jest jednak w stanie przewidzieć, co ją czeka? Doborowe towarzystwo i nieprzewidywalne zwroty akcji to atut lektury. Prócz wyśmienitej zabawy czeka nas także zaduma nad ważnymi aspektami życia.

Panom także przyda się książkowy przyjaciel. Pomyślmy więc, co najchętniej czytają mężczyźni. Okazuje się, że popularnością cieszą się kryminały, literatura faktu i sensacja. Innymi słowy, literatura oferująca mocne emocje. „Maślana czas pokoju” to doskonała książka dla niego. Tytułowy bohater to bezwzględny zabójca. W świecie, do którego zabierze nas fabuła, pełno jest zdemoralizowanych osobników. Maślana najchętniej odbiera swym ofiarom życie za pomocą miecza. Lubi białą broń, która współgra z jego naturą. Za zlecenia przyjmuje pieniądze, o których zapomni niejaki Wiciewski. Zachowanie zleceniodawcy sprawi, że Maślana stanie po drugiej stronie. W wyniku tej niecodziennej dla niego sytuacji pozna Matyldę. Kobietę, która opracowała przerażającą broń. Serce Maślany nagle zabije mocniej. Wspólna wojna na międzynarodową skalę, budzi emocje, ale może zaczyna dostrzegać także kobiecą powabność…

W wakacje, podczas urlopu, czy w podróży przyda nam się książka, która przepędzi nudę i uatrakcyjni wolny czas. Pogoda potrafi być bowiem psotna. Mogą też nie dopisać nam towarzysze, a miejsce rozczarować. Z dobrą lekturą podobne niedogodności nam nie grożą. „Polak w krainie d’Artagnana” zabierze nas do Francji. Wojciech Szczygieł, młody dziennikarz będzie odbywał w tym miejscu staż. Poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultury to niezwykłe doświadczenie. Warto jednak dbać o właściwą komunikację. Dowodzi tego książka, którą możemy nazwać beletrystyczną kroniką różnic społecznych, ekonomicznych i kulturowych pomiędzy Polską a Francją. Zabawnych gagów nie zabraknie. Wszystkiego trzeba się bowiem nauczyć. Wojciech za sprawą felietonów zrelacjonuje nam swe doświadczenia. Oczywiście nie tylko zawodowe. Francja nie bez powodu nazywana jest przecież krainą miłości.

Jeśli potrzebna jest osoba bliska sercu, zerknijcie na książki o miłości, które pokochacie. Nie zabraknie wówczas romantycznych uniesień i namiętnych chwil. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia. Sprawdźmy, co przeżywają „Zagubieni w miłości”. Uczuciu, o którym wszyscy marzymy. Miłość może dodać nam sił i rozświetlić każdą chwilę. Zaniedbana traci jednak swą moc. W książce znajdziemy dwa opowiadania. „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć”. Każde z nich to odrębna historia, choć łączy je motyw miłości. Uczuciem, którego brakuje bohaterom, jest bliskość drugiego człowieka. Gdy je znajdą muszą pamiętać, by o nie dbać. Inaczej narażą się na cierpienie i rozczarowanie.

Biografie znanych i niekoniecznie znanych ludzi pozwolą nam poznać wiele wyjątkowych osób. W prawdziwym życiu najpewniej nie mielibyśmy takiej okazji. Dzięki książkom, wielu nieznajomych nagle stanie nam się bliskich. Niecodzienna propozycja to szansa na poznanie wybitnego założyciela III RP. „Droga Tadeusza Mazowieckiego” to nie sztampowa biografia, lecz ukłon w stronę jednego z architektów współczesnej Polski. Dostrzeżemy, jak wiele ewolucyjnych zmian dokonał Premier. Poznamy najważniejsze fakty, by pojąć, na czym polegał fenomen Tadeusza Mazowieckiego. Będziemy śledzić poczynania tej postaci od czasów młodości. Premier zaczynał bowiem swą karierę z pozycji dziennikarza i działacza społecznego. Na kartach historii zapisał się jednak jako charakterny poseł na Sejm PRL i ojciec założyciel III RP. Praca, by złączyć tradycję i wiarę z nurtem marksizmu okazała się opłacalna.

Książka z całą pewnością może być nazywana najlepszym przyjacielem człowieka. Nie można przecież zaprzeczyć, że książka jest dobra na wszystko.