Książka, która pomaga wygrać życie - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka, która pomaga wygrać życie

Książka, która pomaga wygrać życie

12 lipca 2021 / Agnieszka

Proces dorastania jest bardzo skomplikowany i nie zawsze kończy się zgodnie z oczekiwaniami. Z właściwej ścieżki bardzo łatwo zboczyć. Najczęściej ludzkie dramaty powodowane są doświadczonymi traumami. Skrzywdzona psychika oraz osobowość wymaga wsparcia, sprawdzi się tutaj książka, która pomaga wygrać życie.

Świadome istnienie jako zjawisko biologiczne zdaje się niemożliwe do zdefiniowania i zawarcia w sztywnych ramach. Jedno z dwóch najczęściej stosowanych wyjaśnień życia odnosi się do istnienia materii, aż do zakończenia jej osobniczego bytu. Na wiele sposobów starano się także rozważyć istotę świadomości. Cofając się w przeszłość, należy zauważyć, że podobne dywagacje towarzyszą ludzkości od zawsze. Zastanawiali się nad nimi najwięksi myśliciele oraz przedstawiciele wielu religii. Fenomen życia dotyczy nas ludzi, my sami jesteśmy istotami ożywionymi i szukamy swojego miejsca w świecie.

Tymi słowami termin życie wyjaśnia Encyklopedia PWN, dodając, że jako jego cząstki fenomenologiczne odczuwamy i rozumiemy istotę bytu na różnych poziomach. To, że można być, to niezaprzeczalny cud. Szkoda, że tak wielu ludzi nie może, nie potrafi lub nie chcę tego zrozumieć. Na drodze dorastania tysiące ludzi doświadcza krzywdzących traum. Skrzywdzony człowiek musi szukać ratunku, dopóki nie jest za późno. Wiele cennych wskazówek kryją książki. Nie tylko pośród poradników oraz pozycji psychologicznych znajdują się wartościowe przykłady.

„Pojęcie życia, zagadnienie jego powstania i rozwoju nie daje się łatwo ująć w ramy prostych definicji i wydaje się, iż dyskusje na ten temat będą stałym składnikiem myśli ludzkiej”. – Włodzimierz Zagórski

Książka, która pomaga wygrać życie to każda motywująca i zwracająca uwagę na najważniejsze wartości lektura. Taka, która porusza, silnie emocjonuję oraz podpowiada, jak ukierunkować swoją codzienność, by móc doświadczyć spokoju i szczęścia. Zdarzyć może się wszystko, i nie sposób przygotować się na każdą komplikację. To dlatego tak wielu ludzi ponosi klęskę. Wygrać z nieobliczalnym losem mogą wszyscy. Z pewnością nie będzie to łatwe, ale uzyskane korzyści wynagrodzą wszelkie trudności. Pomocna będzie dobra literatura.

Poznajmy więc książki, które pomagają wygrać życie. Wiele z tych pozycji to inspirowane prawdziwymi zdarzeniami historie. Zaznajomienie się z przeszkodami, jakie musieli pokonać inni, pozwoli nam natomiast szybko pojąć, że przeżywane dramaty nie muszą być barierą. Wszystkie traumy naprawdę da się przepracować. Na początek warto uświadomić sobie, że wiele zależy od naszych myśli.

Myśli leczą, myśli zabijają

Książkę, która pomaga wygrać życie, przygotował dla wszystkich doświadczony lekarz i fizyk, Jerzy Lech Piechnik. Po wielu latach analiz i badań powstała pozycja, zatytułowana: Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają”. Sięgający po nią, dowiedzą się, że moc procesu myślenia jest nieograniczona. Psychologowie udowodnili, że powtarzane niczym mantra frazy myślowe, potrafią wymusić określone działania. To tak jakbyśmy samodzielnie programowali się na przyjęcie niektórych zdarzeń. Najmniejsze, energetyczne cząstki, z jakich się składamy, czyli kwanty można świadomie wykorzystać. Ta książka, wskaże nam, jak sterując własnym umysłem, wygrać życie. Ponieważ psychoterapia kwantowa wielu osobom może wydać się tematyką dość skomplikowaną, autor podzielił napisaną zrozumiałym językiem pozycje na dwie części. Jedna to najważniejsze, nowe zagadnienia, a druga to zbiór wskazówek, w jaki sposób psychoterapię kwantową wykorzystać w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Autor zachęca do lektury energetycznym przesłaniem:

„Jesteś częścią całego wszechświata, który zbudowany jest z energii i tylko energii stanowiącej informacje dla wszystkiego, co istnieje…”.

Zdrowo Myśl, Zdrowo Żyj

Polecana książka, która pomaga ukierunkować swoją ścieżkę to Zdrowe myśli, zdrowe życie„. Jest to poradnik poparty życiowymi zdarzeniami. Autorka, Barbara M. Dura przeżyła bardzo dużo nieprzyjemnych zdarzeń. Na drodze zawodowej oraz prywatnej musiała zmagać się z wieloma problemami. To dlatego, w celu wprowadzenia diametralnej, korzystnej odmiany, zaczęła stosować „prawo przyciągania”. Wymarzona poprawa bytu nastała bardzo szybko, a wówczas autorka uznała, że o tej technice powinna opowiedzieć wszystkim. Ta książka uczy pozytywnego myślenia, ćwiczy świadomość, oraz podpowiada, jak zmienić szkodliwe przekonania oraz pokochać siebie. Wszystkie zawarte w tej pozycji wskazówki zostały poparte życiowymi przykładami. Dzięki temu z łatwością dokonamy wielu zmian na lepsze, zaczniemy realizować marzenia i w ten sposób, wygramy swoje życie.

Czytaj dalej

Barbara M. Dura zaprasza do przyjemnej i pouczającej lektury:

„Moim marzeniem jest, byś czuł się wspaniale podczas czytania tej książki, dlatego też poczucie humoru stawiam na pierwszym miejscu”.

Wygrać z depresją

Coraz więcej osób boryka się z problemami emocjonalnymi i psychicznymi, uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie. Książka, która pomaga wygrać z depresją to „ZOK. Moja historia„. W centrum zainteresowania stanęły zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Z tą przypadłością mierzą się tysiące osób, które nie znajdują zrozumienia wśród społeczeństwa, a nawet najbliższych. W zasadzie każdemu trudno jest sobie wyobrazić, dlaczego ktokolwiek przez długi czas powtarza niektóre działania (kompulsje). Podobna kwestia dotyczy dręczących myśli, które wciąż powracają (obsesje). Bez specjalistycznej pomocy nie uda się zaradzić tym przykrym chorobowym objawom. O tym, jak wielu cierpień doświadczają osoby z ZOK zdecydowała się opowiedzieć chora. Pisanie miało dla niej charakter terapeutyczny. Przy okazji opowiedziała o sposobie funkcjonowania szpitali psychiatrycznych na terenie Polski. Ten bohater wskazuje, jak walczyć o swoje życie.

Czytaj dalej

„Książkę chciałabym zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ja, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctwa”.

Liczy się cel

Książka, która pomaga wygrać życie to oczywiście Kolory życia„. Jest to literacko muzyczny projekt przygotowany przez niewidomą autorkę, Ewę Domańską. Ta kobieta dowiodła, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą, podobnie jak inne trudności. Liczy się cel, do którego będzie się dążyć. Autorka była bardzo odważna, wykuwając swoją drogę. Nim uzyskała status dziennikarki, kompozytorki, pianistki, a potem autorki, uparcie dążyła do spełniania swoich marzeń. Pierwsza część tego projektu to zbiór kilkunastu opowiadań, z którego dowiemy się wielu intrygujących szczegółów z kariery tej charyzmatycznej artystki. W części drugiej znajdują się autorskie utwory muzyczne. Obie te formy wyrazu doskonale się uzupełniają. Z pewnością wyczytamy z treści, jak porażki zmieniać w sukces. Należy podkreślić, że „Kolory życia” dostępne są z płytą CD lub jako audiobook. Ta książka i historia jej autorki to pouczający przykład, w jaki sposób można wygrać życie.

Czytaj dalej

Autorka zdradziła, że z jej projektu warto czerpać inspiracje:

„Dzielę się swoją historią, po to, by każdy z niej czerpał, to, co chce. Nie czuję się mentorką, dlatego podaję zawarte fakty raczej jako narzędzie do inspiracji”.

Zmień sposób myślenia

Książka, która pomaga wygrać życie, nosi tytułZwycięstwo to sposób myślenia” po dramatycznym wypadku napisał ją Bartosz Feifer. W młodości autor angażował się w wydarzenia sportowe, najbardziej ukochał sobie bieganie i był pewny, że do starości zdoła uprawiać tę dyscyplinę. Niestety, dramatyczny wypadek spowodował, że jego plany uległy zmianie. Lekarze orzekli, że Bartosz już nigdy nie będzie mógł biegać, a może nawet chodzić. Pogodzenie się z tą diagnozą zajęło mu trochę czasu. Uczestnictwo w rehabilitacji i spotkania z innymi osobami, które doświadczyły podobnych zdarzeń, zmotywowały go do walki o siebie. Dzięki temu autor powrócił do sprawności i postanawiając, że przekaże innym pozytywną energię, napisał tę książkę, która naprawdę pomaga wygrać życie. Wewnątrz lektury znajdują się motywacyjne cytaty i sentencje.

Czytaj dalej

„Musisz wiedzieć, że możesz wygrać. Musisz myśleć, że możesz wygrać. Musisz poczuć, że możesz wygrać”.

Powyżej zaprezentowane pozycje, to książki, które pomagają wygrać życie. Opisano w nich historie ludzi, którzy pomimo trudności z powodzeniem układają swoje życie i pragną dzielić się swoimi doświadczeniami oraz sposobem na szczęście, z innymi ludźmi. Lecznicze właściwości wykazują również powieści obyczajowe inspirowane życiem.