Książka na Dzień Babci i Dziadka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka na Dzień Babci i Dziadka

Książka na Dzień Babci i Dziadka

8 stycznia 2018 / Agnieszka

Jak co roku, 21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, a 22 Dzień Dziadka. Już teraz pomyślmy o wyborze podarku. Książka to prezent, który wywoła uśmiech na twarzy każdego seniora. Książka na Dzień Babci i Dziadka to doskonały pomysł na prezent.

Babciom oraz Dziadkom, przez wzgląd na wiek należy się szacunek. Pamiętając o najstarszych członkach rodziny, doceniamy ich wkład w nasze życie. Bez nich nie byłoby przecież codzienności, jaką znamy. To dlatego nigdy nie wolno nam zapomnieć, by celebrować wspólnie spędzany czas.

Tania książka na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Wiele osób ze wzruszeniem wspomina chwile spędzane z dziadkami. Okazuje się, że babcie opowiadają bajki, których nie sposób zapomnieć. Pieką smakołyki, które kojarzą się z najpiękniejszymi uroczystościami. Potrafią pocieszyć i wesprzeć, gdy zachodzi taka konieczność. Dziadkowie również są wyjątkowi. To oni potrafią przecież najciekawiej opowiadać historyczne fakty. Zdarza się również, że są pierwszymi nauczycielami wędkowania, czy jady na rowerze.

Zalety babć i dziadków trudno przecenić. Postarajmy się pamiętać o tym, każdego dnia. Oczywiście nadmiar obowiązków nie ułatwia zadania. Tak naprawdę nie sposób przecież sprawić, by każda chwila była tą wyjątkową. Styczniowe święta to najlepsze okazje, by podziękować. Książka na Dzień Babci i Dziadka wywoła uśmiech na twarzy każdego seniora. Książkowy podarek na pewno nie rozczaruje. Co więcej. Umili niejedną, ale wiele chwil.

Książki warte przeczytania – top 10

Propozycji możemy podać całą masę, choć nie zdołamy sięgnąć po wszystkie. Właśnie dlatego skupmy się na kilku niezwykłych książkach i autorkach.

Doskonała książka dla babci i dziadka to „Pułapka”. Uznana wrocławska pisarka tym razem zaprasza Czytelników na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. Ten poniemiecki schowek z czasów II wojny światowej to nie lada gratka. Wewnątrz najpewniej znajdują się kosztowności. Brylanty, złoto, dzieła sztuki i o wiele więcej. Majątek kusi, ale sięgnąć po niego nie będzie łatwo. Na poszukiwania wyruszą bracia Czarnowscy z żonami. To oni dość szybko wskażą, że „szczelina” może znajdować się w Górach Izerskich. Nie minie chwila, a przyłączy się do nich Justus Schwarz, obywatel RFN, wraz ze swym polskim wspólnikiem oraz dziennikarz Jacek Sulima. Poszukiwacze będą musieli mierzyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Na ich drodze staną również nietypowi mieszkańcy gór. Ryzyko wzrasta z każdą chwilą. Niektórzy za swą nieuwagę będą musieli zapłacić wysoką cenę.

„Wileńszczyzna w miniony czas” to kolejna książka polecana babciom i dziadkom. Wspomnieniowa fabuła przywoła w pamięci wiele obrazów. Czytelnicy będą mogli przyglądać się życiu dwóch rodzin. Familie te od pokoleń żyją na tytułowej Wileńszczyźnie, niestety ich spokój zakłóci wielka polityka. Lata okupacji będą ciężkie, a po wojnie granice Polski ulegną modyfikacji. Jak odnaleźć się w takowej sytuacji? Łatwo nie będzie, ale dramatyczne zdarzenia wielokrotnie rozświetlą te pełne radości. Zgromadzone w pozycji opowiadania docenią starsi Czytelnicy. Wraz z bohaterami będą mogli powrócić do okresu drugiej wojny światowej, czasów powojennych i początków lat siedemdziesiątych.

Ponieważ każdy czasem marzy o odmianie losu, zaprośmy bliskich naszemu sercu seniorów do wyjątkowego miejsca. Powieść „Orchidea” zabierze babcie i dziadków do luksusowego hotelu – „Palace Fiori”. Właśnie tutaj przebywa główna bohaterka. Piękna, młoda kobieta, która jak wielu pragnie przepychu. Impreza urodzinowa zorganizowana przez jej koleżankę umożliwi spełnienie jej pragnień. Niestety bogactwo nie zawsze gwarantuje szczęście. Okaże się, że bajeczny hotel skrywa mroczną tajemnicę. Główna bohaterka będzie musiała zacząć prowadzić podwójne życie. Powieść trzyma w napięciu do ostatniej strony. Warto jednak zaznaczyć, że na szczególną uwagę zasługuje epilog. Został on bowiem oparty na fabularyzowanej biografii. Ta opowieść uświadomi nam, że jutra nigdy nie zdołamy przewidzieć.

Starzejąc się, stopniowo dojrzewamy, by bacznie obserwować świat. Dostrzegać w nim wartości uniwersalne i ponadczasowe. Książka „My Wieloświaty” pozwala zastanowić się nad sensem istnienia. Jesteśmy bowiem czymś więcej niż przemijającym ciałem. Otaczająca nas rzeczywistość pełna jest niezwykłości. My sami jesteśmy jej ważną częścią. Elementem, bez którego nic nie byłoby takie samo. Naukowcy od dawna podają dowody mające ułatwić zrozumienie świata i zachodzących w nim procesów. Czy wobec tego potrzebna jest nam wiara? Duchowość i religia doskonale dopełnia naukę. Pora się o tym przekonać. W trakcie lektury niniejszej książki odnajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Przekonamy się dzięki temu, że nasza Ziemia i kosmos skrywa wiele tajemnic.

Nie sposób wymienić wszystkich wartościowych pozycji, ponieważ co chwila pojawiają się kolejne. Poza tym wielu znakomitych autorów ma na swoim koncie kilka publikacji. W takim wypadku warto wskazać kilka nazwisk, godnych zapamiętania.

Pośród pisarek zasługujących na szczególną uwagę znajduje się Stefania Jagielnicka-Kamieniecka. Koleje losu sprawiły, że ta polska dziennikarka, pisarka i poetka na stałe zamieszkała w Wiedniu. Przebywając na obczyźnie, autorka nigdy jednak nie zapomniała o swej dramatycznej przeszłości. Jej ślady odnajdziemy bowiem w wielu książkach pisarki. Czytelnicy już dawno docenili charakterystyczny, pełen emocji, styl pisarki. To dlatego do łez wzruszała powieść „Zgwałcona” czy „Zdeptana róża”. Wielu fanów pisarki zachwyciło się także thrillerem psychologicznym z zaskakującym zakończeniem – „Amfetamina”. Wymieniać można bez końca. Autorka posiada na swoim koncie ponad dwadzieścia książek. Właśnie dlatego możemy być pewni, że pośród nich znajdziemy tą, która zaspokoi nasze oczekiwania.

Ewelina Rubinstein to kolejna autorka, na którą należy zwrócić uwagę. Z wykształcenia prawniczka oraz dziennikarka nie boi się poruszać tematów trudnych. Swą przygodę z pisaniem autorka rozpoczęła pasjonującą powieścią „Nina, prawdziwa historia”. Pozycja z entuzjazmem przyjęta przez Czytelników rozpoczęła dobą passę pisarki. Z czasem na rynku pojawiła się nietypowy przewodnik. „Jerozolima. Miasto Boga” łączy w sobie elementy reportażu, wywiadu i dokumentu. Ogromnych emocji dostarcza także reportaż „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Na potrzeby książki autorka rozmawiała z osobami, które straciły wszystko. Sięgając po tę książkę, przekonamy się, że bezdomni to osoby, które mają marzenia i potrzeby takie jak my.

Małgorzata Mossakowska-Górnikowska to kolejna wyjątkowa pisarka. Jako absolwentka dziennikarstwa autorka odznacza się doskonałym stylem. „Pani Nela z Saskiej Kępy” to tytuł pozycji, którą debiutowała autorka. Ta fabularyzowana opowieść urzekła Czytelników. Docenili oni świetnie opowiedzianą historię życia Anieli Bińkowskiej. Niezwykłej kobiety, która z Łodzi przeniosła się do Warszawy, by właśnie tu rozpocząć życie. Co więcej, książka uwydatnia dzieje Saskiej Kępy. Dzielnicy, która zmieniała się od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Małgorzata Mossakowska-Górnikowska zmierzyła się także z literacką fikcją. Dzięki temu do rąk Czytelników trafił „Mroczny spadek”. Ta książka przykuwa uwagę i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Nie można pominąć również Anety Skarżyński. Autorka mówi o sobie: „jestem śpiewaczką operową z powikłaniami malarskimi i literackimi skutkami ubocznymi – oto diagnoza mojego nieuleczalnego ze sztuki przypadku”. Wszechstronne zainteresowania i liczne talenty czynią książki autorki niezwykłymi. Pisarka zabrała Czytelników w podróż na Wyspy Naftalinowe, Paprykarzowe oraz Pieprzowe. Ostatnimi czasy natomiast zaprosiła wszystkich w „Podróż na Operiona. Część I”. Ta książka przenosi w świat teatru operowego. Emocji nie zabraknie, bo fabuła jest przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu.