Książka na Dzień Babci i Dziadka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka na Dzień Babci i Dziadka

Książka na Dzień Babci i Dziadka

8 stycznia 2018 / Agnieszka

Jak co roku, 21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, a 22 Dzień Dziadka. Już teraz pomyślmy o wyborze podarku. Książka to prezent, który wywoła uśmiech na twarzy każdego seniora. Książka na Dzień Babci i Dziadka to doskonały pomysł na prezent.

Babciom oraz Dziadkom, przez wzgląd na wiek należy się szacunek. Pamiętając o najstarszych członkach rodziny, doceniamy ich wkład w nasze życie. Bez nich nie byłoby przecież codzienności, jaką znamy. To dlatego nigdy nie wolno nam zapomnieć, by celebrować wspólnie spędzany czas.

Tania książka na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Wiele osób ze wzruszeniem wspomina chwile spędzane z dziadkami. Okazuje się, że babcie opowiadają bajki, których nie sposób zapomnieć. Pieką smakołyki, które kojarzą się z najpiękniejszymi uroczystościami. Potrafią pocieszyć i wesprzeć, gdy zachodzi taka konieczność. Dziadkowie również są wyjątkowi. To oni potrafią przecież najciekawiej opowiadać historyczne fakty. Zdarza się również, że są pierwszymi nauczycielami wędkowania, czy jazdy na rowerze.

Zalety babć i dziadków trudno przecenić. Postarajmy się pamiętać o tym, każdego dnia. Oczywiście nadmiar obowiązków nie ułatwia zadania. Tak naprawdę nie sposób przecież sprawić, by każda chwila była tą wyjątkową. Styczniowe święta to najlepsze okazje, by im podziękować. Książka na Dzień Babci i Dziadka wywoła uśmiech na twarzy każdego seniora. Książkowy podarek na pewno nie rozczaruje. Co więcej. Umili niejedną, ale wiele chwil.

Książki warte przeczytania – top 10

Propozycji możemy podać całą masę, choć nie zdołamy sięgnąć po wszystkie. Właśnie dlatego skupmy się na kilku niezwykłych książkach i autorkach.

Doskonała książka dla babci i dziadka to „Pułapka”. Uznana wrocławska pisarka tym razem zaprasza Czytelników na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. Ten poniemiecki schowek z czasów II wojny światowej to nie lada gratka. Wewnątrz najpewniej znajdują się kosztowności. Brylanty, złoto, dzieła sztuki i o wiele więcej. Majątek kusi, ale sięgnąć po niego nie będzie łatwo. Na poszukiwania wyruszą bracia Czarnowscy z żonami. To oni dość szybko wskażą, że „szczelina” może znajdować się w Górach Izerskich. Nie minie chwila, a przyłączy się do nich Justus Schwarz, obywatel RFN, wraz ze swym polskim wspólnikiem oraz dziennikarz Jacek Sulima. Poszukiwacze będą musieli mierzyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Na ich drodze staną również nietypowi mieszkańcy gór. Ryzyko wzrasta z każdą chwilą. Niektórzy za swą nieuwagę będą musieli zapłacić wysoką cenę.

„Od Lwowa do RPA w 80… lat” to kolejna książka polecana babciom i dziadkom. Wspomnieniowa fabuła przywoła w pamięci wiele obrazów. Czytelnicy będą mogli przyglądać się bogatym w wiele niecodziennych sytuacji wspomnieniom lekarza, który wyszedł ze swojej strefy komfortu i wieku 40 lat przeniósł życie swojej rodziny na teren południowej Afryki. Niezwykle wciągająca historia, poszerzająca horyzonty myślowe i pozwalająca nieco inaczej spojrzeć na życie Polaków poza granicami kraju. Podróże kształcą i rozwijają, ale najbardziej interesującą z nich jest podróż przez życie. Adam Wierzycki zmierza już swoją drogą ponad 80 lat, a zakrętów i kamieni było na niej nad wyraz dużo.

Ponieważ każdy czasem lubi się bać, zaprośmy bliskich naszemu sercu seniorów do 'Miasteczka Pomroka”. Opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni. Powieść, w której Łabenda kolejny raz obala mit o kobietach, jako istotkach słabych, zdanych na mężczyzn, mit o tzw. tradycyjnej roli kobiety. Wielowarstwowa powieść utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, ale czytelnik powieści psychologicznych znajdzie także tu coś dla siebie.

Tym, którzy wolą krótsze formy literackie, w których można odnaleźć odbicie tego, co dzieje się wokół nas proponujemy opowiadania. Agata Orzechowska stworzyła w swoich opowiadaniach galerię charakterystycznych postaci. Nie wszyscy są kryształowi, ale każda z nich ma swoją charakterystyczną osobowość i intrygującą historię, która mogłaby wydarzyć się tuż obok nas. Każde z opowiadań ma inne zabarwienie emocjonalne i ukryte drugie dno, którego sedno zawiera się w tytule (TUŻ OBOK). Jego sens dociera do nas, po przeczytaniu całości danej historii. Nasi solenizanci odnajdą w nich zarówno wątki obyczajowe, elementy thrillera, ale przyprawiające o dreszczyk grozy czy suspensu, dostarczające nam zaskakujących rozwiązań i skłaniające do refleksji.

Nie sposób wymienić wszystkich wartościowych pozycji, ponieważ co chwila pojawiają się kolejne. Poza tym wielu znakomitych autorów ma na swoim koncie kilka publikacji. W takim wypadku warto wskazać kilka nazwisk, godnych zapamiętania.

Anna Wysocka-Kalkowska, pisarka która opisuje odczuwane emocje, uczucia, zapachy, smaki i kształty. Znakomicie bawi się słowem, pobudzając zmysły czytelnika. Ceni sobie szczerość, lojalność oraz wszystkie chwile spędzone w gronie najbliższych. Świadomość, że słowa potrafią ranić, a ludzkie opinie  wyrządzać dotkliwszą krzywdę aniżeli czyny, sprawiła, że w codziennym życiu autorka kieruje się dewizą „nigdy nie należy oceniać drugiego człowieka”.

Ewelina Rubinstein to kolejna autorka, na którą należy zwrócić uwagę. Z wykształcenia prawniczka oraz dziennikarka nie boi się poruszać tematów trudnych. Swą przygodę z pisaniem autorka rozpoczęła pasjonującą powieścią „Nina, prawdziwa historia”. Pozycja z entuzjazmem przyjęta przez Czytelników rozpoczęła dobą passę pisarki. Z czasem na rynku pojawiła się nietypowy przewodnik. „Jerozolima. Miasto Boga” łączy w sobie elementy reportażu, wywiadu i dokumentu. Ogromnych emocji dostarcza także reportaż „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Na potrzeby książki autorka rozmawiała z osobami, które straciły wszystko. Sięgając po tę książkę, przekonamy się, że bezdomni to osoby, które mają marzenia i potrzeby takie jak my.

Małgorzata Mossakowska-Górnikowska to kolejna wyjątkowa pisarka. Jako absolwentka dziennikarstwa autorka odznacza się doskonałym stylem. „Pani Nela z Saskiej Kępy” to tytuł pozycji, którą debiutowała autorka. Ta fabularyzowana opowieść urzekła Czytelników. Docenili oni świetnie opowiedzianą historię życia Anieli Bińkowskiej. Niezwykłej kobiety, która z Łodzi przeniosła się do Warszawy, by właśnie tu rozpocząć życie. Co więcej, książka uwydatnia dzieje Saskiej Kępy. Dzielnicy, która zmieniała się od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Małgorzata Mossakowska-Górnikowska zmierzyła się także z literacką fikcją. Dzięki temu do rąk Czytelników trafił „Mroczny spadek”. Ta książka przykuwa uwagę i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Nie można pominąć również Piotra Skupnika i przygód jarla Gniewomira Egilssona. Piotr Skupnik pisze powieści historyczne. Na wyjątkowość prozy autora wpływa umiejętne łączenie literackiej fikcji z prawdziwymi, minionymi zdarzeniami. Książki autora wielokrotnie odwołują się bowiem do faktów historycznych. Stara się przedstawiać historię w bardziej intrygującym świetle. Dzięki swoim powieściom pogłębia swą pasję i dzieli się wiedzą historyczną. Nim opowieść zostanie skończona, pisarz zawsze musi na nowo zgłębiać wiele wątków. Ostatecznie po „oprawieniu” faktów fikcją do rąk czytelników trafiają pasjonujące powieści.