Książka dla ojca i syna - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka dla ojca i syna

Książka dla ojca i syna

30 maja 2019 / Agnieszka
Mężczyźni lubią czytać książki dostarczające silnych wrażeń. Dlatego panom w każdym wieku warto polecić lektury z nutką grozy. Książka dla ojca i syna to pozycja, w której nie powinno zabraknąć przygód, emocjonujących momentów i oczywiście godnych naśladowania,  męskich bohaterów.

Nie jest tajemnicą, że panowie czytają mniej niż panie. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni w ogóle nie lubią czytać. Podobno czasem brakuje im czasu i ochoty, żeby poszukać lektur, którym chcielibyście poświęcić kilka chwil. Przeglądanie księgarskich ofert o wiele większą przyjemność sprawia przedstawicielkom płci pięknej. Panom warto zaproponować kilka, konkretny lektur, aby nie musieli zbyt długo zastanawiać się, co przeczytać? Wyselekcjonowane wskazania rozwiążą ten problem. Dzięki temu, zamiast godzinami przeglądać oferty, panom pozostanie chwycić dowolną, z kilku zaproponowanych pozycji, i rozpocząć czytanie.

Książka dla ojca i syna to lektura, która spodoba się panom w każdym wieku. A skoro mężczyźni są fanami mocnych wrażeń, musi ona dostarczać wielu, nawet ekstremalnych emocji, oferować zaskakujące zwroty akcji, możliwość przeżywania niezapomnianych przygód i oczywiście prezentować godnych naśladowania, męskich bohaterów. Pozycja spełniająca te warunki na pewno zaciekawi każdego mężczyznę. W efekcie z przyjemnością odda się on możliwości czytania.

Poznajmy więc książki dla ojca i syna. Wskazane pozycje są w stanie zaspokoić męskie, czytelnicze gusta. Jak łatwo się domyślić nie zabraknie grozy, niebezpieczeństw i misji do wypełnienia. Akcja tych książek wciąga bez reszty.

Książka dla ojca i syna to na pewno „Gra, w której żyjemy”

Na chwilę obecną jest to jedyna nienaukowa pozycja na rynku księgarskim, która porusza tematykę teorii symulacji. Obecnie zagadnieniem interesują się naukowcy, filozofowie i paranaukowcy. Według tej teorii nasza rzeczywistość została wykreowana przez system komputerowy. Innymi słowy, nic, co widzimy, nie jest prawdziwe. Tego rodzaju założenia wielu osobom wydają się niedorzeczne. Okazuje się jednak, że zgromadzono już całkiem sporo dowodów mających potwierdzać tę teorię. Jeden z nich  to wzór pozwalający określić przy pomocy  obliczeń matematycznych prawdopodobieństwo, że nasz świat to symulacja. Podobno wskazano nawet błędy, które występują w owej „grze w życie”. Książka obrazowo odnosi się do zagadnienia. W prosty do zrozumienia sposób omówiono najważniejsze kwestie. Będziemy mogli zapoznać się z niektórymi teoriami spiskowymi i twierdzeniami, które zostały objaśnione. Pozycja nie jest naukowym opracowaniem treści odnoszących się do teorii symulacji. Treść przede wszystkim ma bowiem zachęcać do zastanowienia się nad tym, czy nasze życie na pewno jest takie, jak nam się wydaje. Oddzielenie fikcji od prawdy nie musi być tak proste, jak nam się wydaje?

Czytaj dalej

Polecana książka dla ojca i syna to „Adler. Tajemnica zamku Bazina”

Jest to pasjonująca powieść przygodowa z elementami mrocznej baśni i fantastyki. Współczesna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja będzie toczyć się na terenie Szkocji i Wielkiej Brytanii. Od jakiegoś czasu na południu Anglii w niewielkim miasteczku rozgrywają się krwawe incydenty. W brutalnych zdarzeniach giną domowe i gospodarskie zwierzęta. Tamtejsza ludność próbowała samodzielnie rozwiązać problem, ale brak postępów nakazał im poszukać kogoś, kto pomoże rozwikłać tę sprawę. Właśnie dlatego u młodego zoologa Adlera pojawi się dżentelmen, który poprosi go o wsparcie. Nie można się dziwić, bo przecież młody Adler to świetny strzelec, badacz egzotycznych bestii i syn legendarnego biologa. Sprawa, którą przyjdzie mu badać, nie będzie jednak taka prosta. Cokolwiek odpowiada za te incydenty, na pewno nie jest znanym ludzkości stworem. Adler postanowi rozpocząć samodzielne śledztwo. Szybko wpadnie na pierwszy tropy i stopniowo zacznie wyjaśniać tajemnice mrocznych lasów Sussex. Leżący na nich zamek Bazina naprawdę skrywa przerażające sekrety. Przekonamy się o tym w trakcie lektury, która z pewnością bardzo nas zaskoczy.

Czytaj dalej

Warta polecenia książka to także „Fałszywa Trójca”

Pozycja przypadnie do gustu fanom fantastyki, ale również lubiącym sensacje, kryminalne sprawy i zawiłe tajemnice. Akcja toczyć będzie się w świecie pełnym pokrewnych przestępstw i nieciekawych postaci. Czasem nie będziemy pewni, komu warto zaufać. Cała historia rozpocznie się od momentu, gdy w państwie Toghanium zamordowany zostanie władca. Przerażenie opanowuje ludzi, a ich lęk zacznie wzrastać, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zniknie Marszałek Kalas. Ponooć marszałek został porwany przez orków, ale w rzeczywistości sam mógł upozorować swoje zniknięcie. Jaka jest prawda? Czy to możliwe, że marszałek dopuścił się zdrady? O tym przekonamy się o w trakcie lektury. Emocji nie będzie nam brakować, bo ktoś bezustannie zaciera ślady. Właśnie dlatego do śledztwa włączy się grupka czarodziejów oraz zaufanych żołnierzy.

Czytaj dalej

Rosnąca popularność fantastyki podpowiada, że książka dla ojca i syna powinna należeć do tego gatunku. Dzięki temu na pewno nie rozczaruje ona panów łaknących mocnych, niecodziennych wrażeń.

„Zakon Achawy” to powieść, której fabuła toczy się w niezwykle pięknym, a zarazem przerażającym miejscu

Zło będzie ścierać się z dobrem w fantastycznej przestrzeni. Świat Achawów, Eowitów, magów i druidów, pełen jest niezwykłości. Lepiej jednak żeby nie zwiodło nas piękno przyrody i gościnność mieszkańców. Nieopodal żyją bowiem demoniczne bestie, wampiry, czy nekromanci. Tutaj ohyda i zło naprawdę miewa przerażającą formę. Na całe szczęście zakon Achawy stara się stać na straży królestw i ich mieszkańców. Jak możemy się domyślić, łatwo nie będzie. Mroczne siły nie cofną się przecież przed niczym. W trakcie lektury będziemy mogli dołączyć do członków zakonu oraz ich pomocników, by spróbować zawalczyć o spokój tej niezwykłej przestrzeni. Będzie groźnie, a zarazem fascynująco. Z pewnością nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji przeżyć tak niezwykłej przygody. Obrazowe opisy oraz kontrast między potwornościami, a pełnym delikatności dobrem, sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Czytaj dalej

Na szczególną uwagę zasługuje cykl Sen Henny

Ta dwutomowa seria wciąga bez reszty, ponieważ fabuła została wzbogacona odwołaniami do zamierzchłej historii. Pozycja „Sen Henny” rozpoczyna pełną niezwykłości przygodę. Przyjdzie nam poznać najstarszego z synów hrabiego Cisona, Teocrasmusa, który wraz ze swoimi braćmi musi opuścić rodzinny dom. Decyzja, aby rozstać się z rodzinnymi stronami, zapada po długim zastanowieniu. Teocrasmus wie jednak, że musi dołączyć do grona elitarnych wojowników kontynentu Henny. To szansa, by mógł zyskać zdolności pozwalające mu zmierzyć się z każdym przeciwnikiem. Niestety szkolenie, które przejdzie ten młody wojownik, nie będzie proste. Dzięki niemu uzyska nieśmiertelność, ale niestety straci zdolność odczuwania uczuć. Czy z czasem zdoła je odzyskać? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

„Sen Henny II” to kontynuacja powieści

Będzie niebezpiecznie, bo trwa wojna, a jutro jest nieprzewidywalne. Ponownie spotkamy bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w części pierwszej. Elitarni wojownicy nadal mają wiele zadań do wypełnienia. Czas jest przecież bardzo niespokojny. Kontynent Henny kusi pięknem, ale odstręcza pogmatwaną sytuacją polityczną  Zdarzyć może się wszystko, ponieważ właśnie rozpoczął się najstraszniejszy sen tej krainy. Warto go przetrwać, bo efekt finalny bardzo nas zaskoczy.

Czytaj dalej

Wymienione pozycję to polecane książki dla ojca i syna. Można więc rzec, że po prostu są to świetne lektury dla mężczyzn w każdym wieku. Z nim emocji i silnych wrażeń z pewnością nie zabraknie.

http://tylkorelaks.pl/72-ksiazki-dla-mezczyzn