Kryminały, książki które trzeba przeczytać, polecamy.
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKryminały, które trzeba przeczytać

Kryminały, które trzeba przeczytać

26 marca 2018 / Justyna

Książki kryminalne, to ta część naszej biblioteczki, która potrafi rozrosnąć się najszybciej.

Na rynku literackim co chwilę pojawiają się świeżutkie nowości, obok których nie jest możliwe przejść obojętnie. Kryminały to wyjątkowo rozbudowana kategoria książek, ponieważ nie wszystkie kręcą się wokół morderstw i okrutnych zbrodni. Taki przekrój powieści wymaga od nas konkretnej decyzji, na co tym razem mamy ochotę. Aby wspomóc czytelników w tym zadaniu, powstał artykuł podpowiadający tytuły kryminałów, które trzeba przeczytać.

 

Dobry kryminał wciąga – poznaj kilka naszych propozycji 

http://tylkorelaks.pl/18-kryminaly-i-sensacja

 

Swoją przygodę z kryminałem obowiązkowo trzeba rozpocząć od przeczytania jednej z powieści Jolanty Marii Kalety „Testament Templariusza”. Powieść zabierze nas do magicznego opactwa cystersów w Henrykowie na Dolnym Śląsku. Koniec roku 1981. Magda Michalska po życiowych zawirowaniach przeprowadza się do starej, poniemieckiej chaty. Otrzymuje pracę nauczycielki w niedalekim Henrykowie. Podczas pierwszej nocy spędzonej w odziedziczonym domu, kobieta budzi się w realiach stanu wojennego. Wciągnięcie w machinę aparatu władzy, brutalne morderstwa, śledztwo, tajemnice. Czy wśród tych wszystkich zawiłości, zaginiony przed wiekami, a przez przypadek odnaleziony fragment księgi henrykowskiej rozwiąże zagadkę? Ile osób jeszcze polegnie, by prawda ujrzała światło dzienne?

Jolanta Maria Kaleta – Testament Templariusza

„Psychologiczne odbicie”, autorstwa Maskarady. Opowieść o dwudziestopięcioletniej Luizie, której życie z poukładanego, harmonijnego, zmieniło się za sprawą jednego spotkania. Jedno spotkanie, jeden mężczyzna. Konrad, pracownik tajemniczej agencji, do której zaprasza swoją dawną znajomą. Luiza długo się nie zastanawiając, przystaje na ekscytującą propozycję, tym samym zostając tajną agentką. Jednak ta niesamowita propozycja okazuje się furtką do kłopotów. Problemem nie są jedynie przestępcy, a odkrycie swojej osobowości, której Luiza zdaje się nie akceptować. Czy rudowłosy, szalenie przystojny Ivan, sprawi, że kobieta uwierzy w swoją siłę? Czy agentka poradzi sobie z tajemnicami, które spadają na nią niczym lawina? Znalezienie odpowiedzi na te pytania możliwe jest tylko dzięki przeczytaniu książki. Nie traćcie czasu.

Maskarada – Psychologiczne odbicie

„Nie ufaj nikomu” Filipa Lewickiego, to kolejna nowość. Tym razem jest to powieść złożona z przeróżnych wątków, zarówno jednostkowych, jak i społecznych. Z głównym bohaterem stykamy się już na początku jego życiowej drogi, a nawet jeszcze wcześniej. Historia Vasilija rozpoczyna się od przedstawienia życia jego rodziców. I tak ze strony na stronę, powstaje rozbudowany bohater, którego wielowymiarowa osobowość tworzy cały klimat powieści. Vasilij to mężczyzna, który nie boi się wyzwań, a każdą przeszkodę pokonuje z łatwością. Dzięki jego wrodzonym charyzmom postanawia stanąć na straży prawa i samodzielnie wymierzać sprawiedliwość. Fascynującym elementem, jest wprowadzony przez autora tajemniczy symbol, który przewija się przez całe życie głównego bohatera. Czy dzięki swojej osobowości i wytrwałości, Vasilijowi uda się rozwiązać największą zagadkę swojej egzystencji? Bez zapoznania się z tą postacią, pozostaje nam jedynie snuć domysły.

Filip Lewicki – Nie ufaj nikomu

Ostatnia propozycja przepełniona jest zagadkami i fascynującymi rodzinnymi tajemnicami, a bez tego przecież dobry kryminał nie istnieje. „Mroczny spadek”, autorstwa Małgorzaty Mossakowskiej- Górnikowskiej to kolejna obowiązkowa pozycja w kategorii kryminałów. Główna bohaterka, niczego niespodziewająca się Majka Zalewska, warszawianka, dziedziczy mieszkanie, a razem z nim, ukryty skarb. Tym razem spadek nie jest równoznaczny ze szczęściem i fortuną. Wraz z testamentem na jej barki spadają kłopoty z długami, obciążeniami finansowymi oraz innymi spadkobiercami. Przygody, a co za tym idzie problemy Majki, nie mają końca. Podczas rozwiązywania kolejnych zagadek, które poukrywane są w murach lokalu, na jaw wychodzi podwójna tożsamość dziadka – pierwszego właściciela mieszkania. Maja rozpoczyna podróże pomiędzy Warszawą a Poznaniem, które są niezbędne do rozwiązania, coraz bardziej przytłaczających zagadek. To dzięki przyjaciołom ten stresujący czas jest lżejszy do zniesienia.

Małgorzata Mossakowska-Górnikowska – Mroczny spadek

Tajemnicze skarby, wielopokoleniowe zagadki, morderstwa, poszlaki i skomplikowane osobowości. To czynniki, które sprawiają, że tak chętnie sięgamy po powieści kryminalne. Dodatkowe połączenie ich z wątkiem miłosnym, erotycznym lub psychologicznym tworzy wprost doskonałą kompozycję dla każdego miłośnika mocnych wrażeń. Czytelnika, który nie boi się rozlewu krwi i ciarek przebiegających po całym ciele.