Koniec zapaleń stawów - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKoniec zapaleń stawów

Koniec zapaleń stawów

1 lipca 2021 / Agnieszka
Miliony Polaków cierpią na bóle stawów. Często jest to pierwszy objaw stanu zapalnego, który niewłaściwie leczony może doprowadzić do sztywności stawów, a z czasem ich całkowitego unieruchomienia. Doświadczony reumatolog, Jarosław Niebrzydowski apeluje: „Koniec zapaleń stawów”.

Wiadome jest, że osoby starsze cierpią na liczne problemy związane z narządem ruchu. Niektóre z tych schorzeń zostały nabyte w wieku dojrzałym, ale w porę niezdiagnozowane lub niewłaściwie leczone, doprowadziły do powstania trwałych zmian w stawach. Tysiące ludzi mawia, że ma reumatyzm, a jeszcze więcej, że z wiekiem wyrobiły im się kości. Te potoczne określenia najczęściej odnoszą się do zapalenia stawów, dawniej zwanego artretyzmem. Jest to bolesna przypadłość, która może prowadzić do niepełnosprawności.

 

Reumatoidalne zapalenie stawów – jak sobie radzić z chorobą?

 

Zapalenie stawów to termin odnoszący się do chorób, w przebiegu których dochodzi do stanu zapalnego chrząstki stawowej. Przewlekłe osłabienie stawów może doprowadzić do ich stałego uszkodzenia, zniekształcenia, a w efekcie ograniczenia ruchomości. Najczęściej ta przykra przypadłość dotyka osób w wieku od 40 do 60 roku życia. Niestety coraz częściej zapalenie stawów rozpoznaje się u ludzi młodych, a nawet dzieci. Przyczyny powstawania tego procesu zapalnego do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione. Przypuszcza się, że występowanie zapalenia stawów ma charakter autoimmunologiczny, genetyczny oraz mechaniczny (związany z wykonywaną pracą fizyczną). Wiadomo, że zapalenie stawów zawsze boli. Często w przebiegu tego schorzenia pojawia się także obrzęk i sztywność stawów. U wielu chorych obserwowane jest zaczerwienienie skóry nad chorym stawem. Ponadto ten obszar może stać się wyraźnie cieplejszy.

 

Choroba zwyrodnieniowa stawów należy do grupy 10 chorób powodujących najcięższe kalectwo na świecie. Według The Arthritis Foundation jest to najczęściej rozpoznawany typ zapalenia stawów, na który w Polsce choruje około 8 milionów osób. Ten problem zdrowotny również na całym świecie dotyka wielu milionów ludzi, dowiedziono, że zwyrodnienie stawów to zaburzenie ilości i jakości chrząstki stawowej. Ta choroba postępuje stopniowo, w różnym tempie zależnym od podejmowanych prób leczenia. Najgorsze, że zapalenie stawów może zaatakować inne narządy. Wówczas stopniowo następuje głębokie inwalidztwo. Trzeba dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec temu patologicznemu procesowi.

„Koniec zapaleń stawów” apeluje doświadczony reumatolog, doktor Jarosław Niebrzydowski. Specjalista od ponad 35 lat zajmuje się chorobami układu kostno-stawowego. By pomagać pacjentom wciąż poszerza swoją wiedzę. Lekarz ten gromadził swoje doświadczenia zawodowe w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Ponadto podejmował się leczenia i diagnostyki zapaleń stawów w całej Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i wszystkich innych wysoko rozwiniętych państwach.

 

Książka dostępna w sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/956-koniec-zapalen-stawow-9788395958908.html 

 

Wszyscy cierpiący na różnego typu zwyrodnienia stawów, nareszcie mogą liczyć na fachową pomoc. Jak wiadomo, obecnie stosowane środki nie pozwalają zatrzymać procesu zapalnego stawów. Leki przeciwbólowe jedynie maskują objawy. Kiedy okazuje się, że dla złagodzenia nieprzyjemnych odczuć wciąż należy zwiększać dawkę medykamentu, zaczynają pojawiać się skutki uboczne. Wówczas najczęściej wprowadzana jest sterydoterapia, która należy do jednej z bardziej uciążliwych form pomocowych.

 

Doktor Jarosław Niebrzydowski na łamach książki „Koniec zapaleń stawów” prezentuje nowatorską metodę leczenia i zapobiegania chorobom reumatycznym.

 

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

Omówione zostały również techniki, które regularnie stosowane pozwalają na odzyskanie chociażby częściowej sprawności utraconej w wyniku choroby, zapalenia stawów. Najlepiej wartość tej pozycji podkreślają słowa samego doktora:

„W tej książce chcę się podzielić moimi doświadczeniami i sposobami postępowania w leczeniu chorych z zapaleniami stawów. Jak również innych chorób reumatycznych oraz uogólnionej choroby zwyrodnieniowej stawów. Chciałbym, aby wszyscy chorzy jak i ich rodziny oraz pracownicy ochrony zdrowia wspólnie podjęli walkę o stosowanie nowych, tańszych, a jednocześnie znacznie skuteczniejszych metod.” – dr Jarosław Niebrzydowski.

Koniec zapaleń stawów” to poradnik dla cierpiących na dolegliwości reumatyczne, a także ich bliskich oraz wszystkich, którzy chcą uniknąć tej choroby. Proces zapalny osłabiający i zniekształcający stawy prowadzi do zmniejszenia ruchliwości, a tym samym do niepełnosprawności. Specjalista, doktor J. Niebrzydowski, doświadczony w diagnostyce chorób układu kostno-stawowego szczegółowo i zrozumiale objaśnia, jak właściwie leczyć, by ostatecznie wyleczyć choroby reumatyczne. W poradniku tym autor dokładnie zaprezentował swoją osobę, oraz wytłumaczył, dlaczego zdecydował się go napisać.

 

Dokładne objaśnienia dotyczące zapalenia stawów zostały dopełnione prezentacją programu leczenia.

 

 

„Koniec zapaleń stawów” to poradnik godny polecenia, ponieważ doktor Jarosław Niebrzydowski pomógł już tysiącom osób, chociażby poprzez takie publikacje:„Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów”, czy „Jak leczyć osteoporozę

 

Książka dostępna w sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/956-koniec-zapalen-stawow-9788395958908.html