Kobiety to czytają? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKobiety to czytają?

Kobiety to czytają?

5 czerwca 2018 / Agata Jankowiak
Kobiety lubią czytać i potrafią docenić dobre książki. Warto wiedzieć, jakie książki interesują płeć piękną. Kobiece wybory mogą nas zaskoczyć.

Na podstawie cyklicznych badań stanu czytelnictwa już dawno zaobserwowano pewną prawidłowość. Kobiety czytają więcej niż mężczyźni. Przedstawicielki płci pięknej potrafią docenić dobrą literaturę. Wiedzą, że czytanie to przyjemna i prozdrowotna forma relaksu i mądrze ją wykorzystują. Dla kobiet czytanie to sposób na chandrę, nudę i spędzanie czasu wolnego. Książki oferują także paniom przeżywanie emocji, których brak w codziennym życiu.

Nie bez przyczyny dział literatura kobieca zdobył tak stabilną pozycję. Znajdziemy w nim lektury dedykowane paniom. Książki, które poruszają, wzruszają, poprawiają nastrój, czy wywołują salwy śmiechu. Innymi słowy, pozycje, które, uatrakcyjnią każdą chwilę i na długo pozostaną w pamięci.

Warto zastanowić się, co czytają kobiety?

Gusta przedstawicielek płci pięknej bywają bowiem bardzo zróżnicowane. Przyjęło się, że największą popularnością cieszą się romanse i erotyki. Inne gatunki zdają się jednak zyskiwać większą popularność. Kryminały dla kobiet cieszą się niemalejącym uznaniem podobnie jak powieści obyczajowe. Panie lubią też mocną literaturę faktu, czy sensację. Nie maleje zainteresowanie poezją oraz biografiami. A klasyka nigdy nie straciła na znaczeniu.

 

Poznajmy więc książki czytane przez kobiety. – http://autorzy365.pl/ksiazki-dla-kobiet-literatura-kobieca_a5811 Kobiece wybory mogą nas zaskoczyć. Po większość z tych książek powinny przecież sięgnąć obie płcie.

 

Kobiety uwielbiają powieści z nutą erotyki, a taka bez wątpienia jest „Lila” Agnieszki Kraśkiewicz. Pisarka ma nadzieję, że i tym razem czytelniczki będą zadowolone, jak to było w przypadku „Pięknego„. Autorka zdradziła, że: „Lila” to książka, która opowiada o losach Lili Lader Marca Costello. Jest to opowieść bohaterów występujących w książce „Piękny”, jako postacie drugoplanowe”.

Nie zabraknie więc odniesień do porwania oraz uwięzienia Natalii z „Pięknego”. W zasadzie obie te powieści łączy wiele wątków, ale coś się wyraźnie zmienia. „Lila” jest romantyczna i zaprasza na niezapomniane wakacje do bajecznie pięknych Włoch, w których toczy się większość wydarzeń. Nie będzie brakować przepychu, świata mody i przeszkolonych makijażystów. W tym świecie łatwo się zapomnieć.

Na szczególną uwagę zasługuje trójka polskich Przyjaciółek. Warszawskie studentki otrzymają szanse, by zaznać rozkoszy i cierpienia, które oferują zagraniczne miłostki. Z tych uczuć może, ale nie musi narodzić się prawdziwa miłość. Lila ma szansę przeżyć happy end, czy będzie to zapowiedź szczęśliwego zakończenia całej historii?

Czytaj dalej

 

Kobiety lubią czytać poruszające opowieści. Takie, które można odnieść do prawdziwego życia. „Po szczeblach drabiny” to niezwykła historia młodej kobiety, która z głębokiej prowincji dostaje się na sam szczyt. Tą doświadczoną przez los bohaterką jest skromna Stefa. Wychowała się ona na wsi i sądziła, że nigdy nie zmieni miejsca zamieszkania. Brak perspektyw utwierdził ją w przekonaniu, że w przyszłości będzie dalej zajmować się gospodarstwem. Niestety, nie odziedziczyła ojcowizny. W jej rodzinnym domu rozegrał się dramat. Przerażona Stefa za namową przyjaciółki uciekła do Warszawy. Wielkomiejski zgiełk postawił przed nią mnóstwo wyzwań, więc stopniowo musiała dostosować się do nowej rzeczywistości. Wciąż towarzyszyły jej dziwne zdarzenia, mniejsze i większe komplikacje, przykre trudności, ale również życzliwe gesty otaczających ją osób. Los sprawił, że bohaterka zawitała do Gdańska i Krakowa. Na jej drodze pojawi się także mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna Stefa staje się piękną, pewną siebie Stefanią. Jej troski na dobre zakończyć może fakt, że zyska ona szansę, by stać się właścicielką pałacu. Tą emocjonującą powieść czyta się z zapartym tchem. Dzieje się tak dlatego, że naprzeciw wątków miłosnych, scen przyjaźni i ludzkiej życzliwości znalazł się motywy zbrodni, zmagań z wyzwaniami zawodowymi oraz wewnętrznej przemiany.

Czytaj dalej

Cząstka pomarańczy” Lidii Tasarz to bardzo ciepła i pozytywna historia o pierwszej szalonej i namiętnej miłości, delikatnej i czystej. O dorastaniu, życiowych wyborach i pierwszych krokach w dorosłym świecie. Maja główna bohaterka staje przed wieloma, bardzo życiowymi wyborami, z których problem, czy ważniejsza jest matura, czy praca w świecie filmowym jest naprawdę jednym z łatwiejszych. Maja zabiera nas w emocjonującą podróż. Poznajemy siłę przyjaźni i miłości, ale również świat show biznesu, który rządzi się własnymi prawami. Ciekawa fabuła i niepowtarzalny klimat książki, gdzie główne role zaczynają odgrywać zmysły i uczucia. 

Czytaj dalej

Alicja Masłowska-Burnos w powieści „Cisza” przenosi nas do świata Mai, w którym każdy znajdzie cząstkę siebie. Niezależna, piękna i bardzo inteligentna singielka, która nie zdaje sobie sprawy, że w pewien sposób poślubiła pracę. Wszystko zmienia się nagle w jej życiu, gdy pewnego dnia spotyka charyzmatycznego i bardzo przystojnego Adama. Bez reszty poddaje się temu uczuciu, które przeradza się w bardzo namiętny romans. Czy Maja będzie potrafiła otworzyć się na to co niesie przyszłość, na to co nowe i nie znane? Czy będzie potrafiła rozprawić się z bolesna przeszłością i spojrzeć na życie z innej perspektywy, mimo wielu nie łatwych wyborów. Ciepła powieść, skłaniająca do refleksji o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

Czytaj dalej

Książka chętnie czytana przez kobiety to „Na pożółkłym papierze”. Na popularność pozycji najpewniej wpłynęła nietuzinkowa fabuła. Główna bohaterka musi zmierzyć się z konsekwencjami własnych decyzji. Kroków, które choć kiedyś zdawały się przemyślane, zmieniły jej los w dramat. Szesnaście lat temu była pewna, że odchodząc od narzeczonego, rozpocznie nowe życie. Nie przewidziała jednak, że tym samym skaże się na samotność. Emocjonalną pustkę, której nie sposób wypełnić. Smakowanie wolności cieszyło tylko krótką chwilę. Na powrót było jednak za późno. W jej obecnej sytuacji o odrobinę szczęścia trzeba walczyć każdego dnia. Samotność nie pozwala cieszyć się niczym. Decyzja, by zacząć pisać listy, pozwoli jej wyjaśnić wszystko. Wytłumaczyć porzuconemu mężczyźnie, dlaczego wybrała tę drogę. Pewne rzeczy muszą zostać wyjaśnione, by móc iść dalej.

Czytaj dalej

Książka, która porusza kobiece serca to „Pierścionek z cyrkonią”. Jest to piękna, mądra opowieść o miłości. Młodzieńczym uczuciu, które odnajduje spełnienie dopiero po latach. Upływający czas zmienia wiele, ale siła uczuć nie musi zostać zaprzepaszczona. Cała historia rozpoczyna się 1967 roku w Gdańsku. Młodzi bohaterowie uczęszczają do liceum. Jak łatwo się domyślić jest to czas wielkich nadziei i planów. Nie wszystkie da się jednak zrealizować. Ponownie spotkamy tych dwoje dopiero w 2008 roku w Paryżu. Mieście miłości, w którym znów skrzyżują się ich drogi. Każde z nich ma ze sobą bagaż doświadczeń, ale czy to, aż tak wiele zmienia. Uczucie potrafi przecież wznieść się ponad wszystko. Przekonamy się o tym, sięgając po te intrygującą opowieść o poszukiwaniu miłości.

Czytaj dalej

Kobiety czytają reportaż „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu”. To prawdziwa w każdym calu pozycja o dramatycznym losie mieszkanek Islamskiej Republiki Iranu. W tym państwie mężczyźni wiodą prym. Obowiązujący system patriarchalny pozwala traktować kobiety jak obywateli drugiej kategorii. Zgodnie z panującym prawem żoną może zostać nastoletnia dziewczynka. Będzie ona miała jednego męża, któremu wolno wziąć nawet cztery żony. W razie rozczarowania nie uzyska ona jednak rozwodu, który bez problemu dostanie jej mąż. Bez zgody partnera kobiecie nie wolno opuszczać domu i z kimkolwiek się spotykać. Zasada ta dotyczy nawet najbliższych członków jej rodziny. Gwałty, przemoc fizyczna i psychiczna jest na porządku dziennym. Na pomoc nie warto jednak liczyć. Według islamu wina zawsze przecież leży po stronie kobiety. Irańskie kobiety odważyły się opowiedzieć o piekle, jakiego doświadczyły. Prawda na temat życia kobiet na Bliskim Wschodzie może nami wstrząsać.

Czytaj dalej

Wiara, Nadzieja, Miłość” to poruszająca opowieść. Okaże się, że zawarte w tytule słowa możemy potraktować jako klucze do sumienia. Ostatnia klasa gimnazjum to trudny etap. Człowiek dorasta, zmienia się fizycznie i psychicznie. Na status dziecka jest zbyt dojrzały, ale na nazwanie dorosłym także jest za wcześnie. Dla Diany ten wyjątkowy czas okazał się niezwykle kłopotliwy. Najpewniej dlatego, że dziewczyna nie radzi sobie z własnymi uczuciami. Nie potrafi także w pełni otworzyć się na innych, więc nie obdarzyła pełnym zaufaniem nawet najbliższej przyjaciółki. Dodatkowo wszystko skomplikuje nowo poznany chłopak. To on ośmieszy ją w internecie. Diana uzna, że problem tkwi w niej. To dlatego zechce zmienić swe oblicze. Z każdym utraconym kilogramem zacznie jednak tracić siły do życia.

Czytaj dalej

Fatalny turnus” to intrygująca książka. Zawrotne tempo akcji i charakterystyczni bohaterowie sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Katarzyna wraz z Włodzimierzem to przekorna i skłócona para. Ich wspólny wypoczynek w Stegnie przerwie dramat. Napaść na Katarzynę na plaży trudno będzie wyjaśnić. Sprawcy pozostają nieuchwytni. Uwagę zacznie przykuwać Dorota i jej nowy przyjaciel Krzysztof. To oni będą nagabywać jej koleżankę Monikę, w sprawie wypadku na plaży. Robi się niebezpiecznie. Krzysztof i Dorota stracą życie. Kto jest sprawcą? Na fakty będziemy musieli poczekać. W tej sprawie nic nie jest oczywiste. Nim zbliżymy się do wyjaśnienia sprawy, wydarzy się bardzo wiele. Nie zabraknie dramatów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zakończenie również nas zaskoczy.

Czytaj dalej

Kobiety lubią czytać i potrafią docenić dobrą literaturę. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym, czytelniczym potrzebom pań, polecamy bardzo ciekawą ofertę książek dla kobiet: http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet